РЕПУБЛИКА СРПСКА У JУЖНОМ ТОКУ!

_не

Zainteresovan član
Poruka
407
Српска, душа моjа, љубав моjа!:heart:

МОСКВA - Премијер Српске Милорад Додик изјавио је јуче Срни да су политички и економски разговори које је делегација Владе РС водила у Москви били веома успјешни и да су пројекти које је РС остваривала заједно са руским партнерима у прошлости, као и они који су планирани у будућности, апсолутно добили подршку највиших институција Руске Федерације.

- То се, прије свега, односи на пројекат гасовода у РС од Зворника преко Бијељине, даље према Добоју и Бањој Луци до Новог Града, који би требало да буде у саставном дијелу глобалног пројекта "Јужни ток". О томе смо разговарали са потпредсједником "Гаспрома" Aлександром Медведевим у настојању да оперативно разрадимо оно што је раније договорено са предсједником Русије Димитријем Медведевим - рекао је Додик на крају тродневне посјете Москви.

- Извјесно је и са сигурношћу се може рећи да ће гасовод "Сава" у РС бити грађен идућих година, наравно сходно динамици која је предвиђена за глобални пројекат - рекао је Додик.

- Отворили смо и Представништво РС, које су посјетили представници Кабинета предсједника Руске Федерације и Министарства иностраних послова, градоначелника Москве и други представници компанија са којима сарађујемо - истакао је Додик.
http://www.glassrpske.com/vijest/2/novosti/36168/cir/Moskva-podrzala-zajednicke-projekte.html

Осим тога:

Премијер Републике Српске (РС) Милорад Додик рекао је након повратка из Москве да руски партнери намјеравају да у наредним годинама уложе у нафтну индустрију РС укупно 650 милиона евра.

''Зарубежњефт'' разговарао о даљем наставку реконструкције Рафинерије нафте у Броду гдје је та компанија предузела активности за пуштање у погон нове линије, подизање капацитета са 1,2 милиона на 4,2 милиона тона прераде сирове нафте и достизање квалитета ''евро 5'', што ће омогућити квалитетнији извоз деривата нафте у земље региона.

Додик је додао да је РС сагласна да се обезбиједе конекције на гасну мрежу Хрватске, као и на гасовод за који је усказала потребу Федерација БиХ.

Он је истакао да је у разговорима са руским партнерима било говора и о изградњи аеродрома у Требињу за који се ради претходна студија изводљивости која ће бити завршена до краја априла.
http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=17402
 
Надам се да је тако!

"од Зворника преко Бијељине, даље према Добоју и Бањој Луци" - ово jе од Србиjе

sava1r.jpg


Чланак од октобра 2009

Inače, za potrošače i industriju RS, i prije izgradnje gasovoda „Sava“, biće obezbjeđene potrebne količine gasa iz skladišta u Banatskom Dvoru.

Kako će gasovod prolaziti blizu međuentitetske granice sa Federacijom BiH, u „Slaviji internacional“ očekuju da će interes za priključenje na gasovod „Sava“ imati i mjesta u Federaciji BiH, gdje postoje tehničke mogućnosti za priključenje, a posebno ona koja se faktički nalaze na samoj trasi gasovoda, kao što su Odžak i Orašje, pišu Novosti.
http://www.biznis.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=88168&Itemid=48

-------
И мислим да ово више повећава значај Банатског Двора.
 
Poslednja izmena:
"од Зворника преко Бијељине, даље према Добоју и Бањој Луци" - ово jе од Србиjе

sava1r.jpg


Чланак од октобра 2009


http://www.biznis.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=88168&Itemid=48

-------
И мислим да ово више повећава значај Банатског Двора.
meni ova karta malo cudna posto Gasovod Juzni tok treba da u Srbiju udje kod Zajecara i onda ide na sever do Batajnice gde se racva jedan kraj ka Hrvatskoj i Sloveniji , a drugi ka Madjarskoj , a ovde se misteriozno pojavljuje ispod Bijeljine , sto je znak da se jos ne zna ni kuda ce to ici ,a kamoli kad ce poceti radovi :think:
 
Bravo Dodik, ...........on je izgleda jedini koji ima pameti i mooda

Пред Нову Годину, један политичар из РС, испричао ми је след догађаја
који се управо дешава....Рекао је, кад се направи гасовод кроз РС,
онда наступа референдум за издвајање од БиХ.
Па онда наступају Руси, који чувају свој гасовод....
А нек се буни...ко има муда....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Пред Нову Годину, један политичар из РС, испричао ми је след догађаја
који се управо дешава....Рекао је, кад се направи гасовод кроз РС,
онда наступа референдум за издвајање од БиХ.
Па онда наступају Руси, који чувају свој гасовод....
А нек се буни...ко има муда....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:


:think: Pa ima logike :super::lol:
 
Bravo Dodik, ...........on je izgleda jedini koji ima pameti i mooda
Муљав је Додик. И њега су на власт довели Американци, надам се да то нико није заборавио.

Друга ствар је то што је западни утицај јако опао и што Америка има жесток дефицит у буџету, па не може више да држи све конце у својим рукама. То су Руси искористили и купили стратешки битна предузећа.
Да није тако, радио би Додик исто што и Тадић.;)
Па сети се коме је давао подршку на изборима од пре две године.:)
 
Пред Нову Годину, један политичар из РС, испричао ми је след догађаја
који се управо дешава....Рекао је, кад се направи гасовод кроз РС,
онда наступа референдум за издвајање од БиХ.
Па онда наступају Руси, који чувају свој гасовод....
А нек се буни...ко има муда....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Најлепша песма!

Софиjа, Додик jе политичар и он треба да користи такви ресурси који има... jа веруjем Додику...
 
Муљав је Додик. И њега су на власт довели Американци, надам се да то нико није заборавио.

Друга ствар је то што је западни утицај јако опао и што Америка има жесток дефицит у буџету, па не може више да држи све конце у својим рукама. То су Руси искористили и купили стратешки битна предузећа.
Да није тако, радио би Додик исто што и Тадић.;)
Па сети се коме је давао подршку на изборима од пре две године.:)
Zasto onda Tadic ne radi isto kao Dodik.............jasna je stvar, politika je k..... pa i politicari, samo neki se dobro prodaju, a neki su jeftini, pa sad i dzabe daju;)
 
Zasto onda Tadic ne radi isto kao Dodik.............jasna je stvar, politika je k..... pa i politicari, samo neki se dobro prodaju, a neki su jeftini, pa sad i dzabe daju;)

У РС власт држо Додик...скоро сам,
док Тадић иза себе има крш малих партија које уцењују
и не придају важност за српске националне интересе
 
Пред Нову Годину, један политичар из РС, испричао ми је след догађаја
који се управо дешава....Рекао је, кад се направи гасовод кроз РС,
онда наступа референдум за издвајање од БиХ.
Па онда наступају Руси, који чувају свој гасовод....
А нек се буни...ко има муда....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Nesto slicno sam i ja napisala u to vreme, al ne mogu da nadjem post,
bilo je reci da RS ne racuna na Srbiju u slucaju rata, nego da se jedino moze spasti uz pomoc Rusa, ............na koji god nacin bilo;)
 

Back
Top