Mrak na oci...

macka vracarka

Veoma poznat
Poruka
13.094
Malo pre mi zvoni mob tel na cijem displeju vidim jasno a zatim i zamuceno ime i prezime uciteljice moje kcerke..Uvek mi pozli od tog poziva jer pomislim na nesto lose...
Na moje halo,ona uctivo pita kako sam ,pa ostalo,pa ja nju i to traje.... a ja cupkam i treperim,adrenalin mi probija sve granice, i onda pocinje...
naime,zove me da porazgovaram sa kcerkom jer je danas ogovarala jednu devojcicu,i mala je rekla da nece vise da dolazi u skolu zbog ove moje...a sve je u stvari svedeno na jednu recenicu...ova moja je rekla da je izvesna devojcica debela,i da tesko trci na fizickom,da je uvek zadnja..
Ja tu tuc muc..sta da kazem...Kazem ono sto znam a to je da znam koje je dete u pitanju jer je K.pominje cesto i uvek u kontekstu da se druze i igraju...Nista nisam slagala.

Zovem odmah kcerku i pitam je sta se to desilo ...ona kaze da joj se izvinula,da jeste rekla da je buckasta,ali da je nije ogovarala..ona mnogo pa zna sta to znaci,realno..

Na poziv sa nepoznatog broja sam takodje odgovorila pogadjajuci iz taka da je to mama ili tata doticne devojcice...kratko je trajao razgovor..elem,mama insistira da se moje dete izvini njenom detetu pred celim razredom...a i da ona to cuje...OMG
Moja mala meni kaze sada:ja sam joj se izvinula danas vec i ne pada mi na pamet da to radim opet pred svima..
Sad se mislim sta da joj radim kad dodjem kuci...Kojim mukama i metodama da se posluzim...
Nema ona pravo da diskutuje ko je debeo a ko nije,ali pravo da primeti ima..Opet,ja je nikada nisam cula da je za ma koga upotrebila neki pogrdan pridev...

Savet...
Ajde budite pametniji od mene...:hvala:
 
Poslednja izmena:
Prvo, imas pravo da trazis izvinjenje odakle pravo roditelju te devojcice da te zove (i odakle ima tvoj broj). To sto je rekla da je debela, busckasta, korpulentna i sl. je tvoja cerka rekla devojcici. S obzirom da se izvinila ' mirna backa. Njena majka nema pravo da trazi da se tvoja cerka izvinjava pred celim razredom. Usput ako nastave da te maltretiraju najbolje je da trazis da ti dionesu lekarski nalaz, da li tezina devojcice odgovara uzrastu i visini (sto verovatno nije slucaj). Dakle nemoj opterecivati dete. Decje stvari deca moraju da rasprave izmedju sebe.
 
Ne mogu da verujem.....i ta učiteljica i ta majka da zovu.....pa to su normalne razmirice medju decom a i tvoja mala se izvinila devojčici........znači, ova debeljuca nije rekla da je izvinjenje već primila. Obe mame, obe devojčice i učiteljica pa se raspravite, pošto druga strana već insistira na uplitanju. Ali, nikako pred celim odeljenjem. Šta se time pokazuje onoj drugoj devojčici.....da će na svaki reč nekog deteta njena mama da zove roditelje tog deteta koje će onda da bude javno poniženo pred celim odeljenjem a ona će likovati.....eto, to će ta mala naučiti i nadalje primenjivati. Celo odeljenje nije ni učestvovalo u razgovoru, pa ne mora ni u razrešenju.
Lično......mislim da tu roditelji iopšte ne trebaju da se petljaju a vala ni učiteljice.....mislim na konkretan primer.
 
Pa sad...ako se ta mala naljutila zato sto je ova rekla da je ona debela i uvek zadnja stigne na fizickom ne vidim tu neki problem. Mada nekako mi to cudno....logicnije mi je da su je malo vise zezali pa ova vise ne zeli da ide u skolu. Nije mi logicno da zbog takve jedne primedbe se kao toliko uvredi. To ne ide bas tako.

E sad treba ispitati da li je ta tvoja samo to rekla ili ona zeza konstantno tu malu debelu. Ako je prvo u pitanju ne bi je ni kaznio a ni dao da se izvini pred citavim razredom samo bi malo popricao sa njom a ako je ovo drugo u pitanju tu bi vec usledila i kazna i jos mnogo toga.
 
Ja mislim da su mobilni telefoni zlo....:)

Sto se sad svi mesaju u ono sto je izmedju dece? Ja bih pitala njene roditelje..jel dete debelo? Oni kazu jeste...i ja bih rekla..pa vi ga vaspitajte da se nosi sa tim..jer ovo nije bilo nimalo zlonamerno kao sto bi moglo biti od nekog drugog...kao i sto nije, zar ne?



Ali ja sam...objektivna...
A cerki bih rekla da vise ne konstatuje glasno tudje mane, vec da ih prihvati sa njima ili da ih ne prihvati...I tacka...

(ja sma inace trudna...i sad stalno razmisljam o takvim situacijama,,,kako cu vaspitati svoje dete..)
 
Sto kaze ljilja..sta ima da se izvinjava pred razredom.oji nije ucestvovao..ona da crveni i da se oseca krivom pred svima i da sutra ona nece da ide u skolu...to joj ne treba dozvoliti cak i da hoce...ali det epametno pa nece..vec se izvinila..i sapienti sat...

jadna mala debela devojcica...srculence malo...a tvoja cerka takav zlikovac,,,jel?
 
:lol:pa sta znam..nije lepo nekom se rugati i kao treba malo mushtranja..ali da se uradi ovo sto uciteljica i roditelji zahtevaju malo morgen..mislim svi smo mi bili klinci i pravili sranjca mnogo gora pa nisu bile takve vaspitno popravne mere da se neko treba stideti i ocrniti sto se neki tamo uvredili bog zna kako
 
Sto kaze ljilja..sta ima da se izvinjava pred razredom.oji nije ucestvovao..ona da crveni i da se oseca krivom pred svima i da sutra ona nece da ide u skolu...to joj ne treba dozvoliti cak i da hoce...ali det epametno pa nece..vec se izvinila..i sapienti sat...

jadna mala debela devojcica...srculence malo...a tvoja cerka takav zlikovac,,,jel?

A otkud ti znas da se samo zbog te primedbe u vezi fizickog ta mala naljutila i da mala od vracarke govori mami istinu??? Tesko da se bilo ko naljuti zbog samo jedne primedbe ili uvrede. Verovatno je konstantna zezancija na racun te male debele i to na fizickom je mozda prelilo casu./
 
:lol:pa sta znam..nije lepo nekom se rugati i kao treba malo mushtranja..ali da se uradi ovo sto uciteljica i roditelji zahtevaju malo morgen..mislim svi smo mi bili klinci i pravili sranjca mnogo gora pa nisu bile takve vaspitno popravne mere da se neko treba stideti i ocrniti sto se neki tamo uvredili bog zna kako

Kod mene u razredu bogami bilo toga. Bilo i samara takodje.

E a zanimljivo da jedini roditelj koji je imao primedbu ( ne na samar ) na jednu profanku u osnovnoj skoli jeste keva jednog lika koji je kasnije bio jedan od clanova cuvenog zemunskog klana. Bio nesto bezobrazan pa mu nastavnica malo izvukla usi i onda secam se ova dosla u skolu da ocita bukvicu nastavnici sto maltretira njeno dete andjela :)
 
Poslednja izmena:
Ma, odakle toj majci pravo da te zove!? :eek:
Ona je najvise kriva. Kriva je sto ne vodi racuna o zdravlju svog deteta, kako fizickom, tako i psihickom.
Da li ona zna kakve posledice moze imati gojaznost u detinjstvu?
Cime hrani to nesrecno dete?
Naravno, ovo sve pod uslovom da gojaznost nije posledica neke bolesti.
 
A otkud ti znas da se samo zbog te primedbe u vezi fizickog ta mala naljutila i da mala od vracarke govori mami istinu??? Tesko da se bilo ko naljuti zbog samo jedne primedbe ili uvrede. Verovatno je konstantna zezancija na racun te male debele i to na fizickom je mozda prelilo casu./

Ne znam.

Ali po sveukupnoj rekaciji sa rzanih strana...cenim da je to dete razmazeno...pa se naslo uvredjenim sto se neko usudio da kaze da je debela....verovatno je i povucena i iskompleksirana..kad nece u skolu..i trazi da svi znaju da joj se ova izvinjava..te da niko ne sme tako da joj se ikad obrati....:confused:...

A moguce i da je predmet stalnog podsmeha..pa odlucila da namesti ovu malu da im svima pokaze d ace i njima tod a se desi ako nastave....

A i opcija da je ova JEDINA stalno dira je moguca...ali meni malo verovatna...
 
Ma, odakle toj majci pravo da te zove!? :eek:
Ona je najvise kriva. Kriva je sto ne vodi racuna o zdravlju svog deteta, kako fizickom, tako i psihickom.
Da li ona zna kakve posledice moze imati gojaznost u detinjstvu?
Cime hrani to nesrecno dete?
Naravno, ovo sve pod uslovom da gojaznost nije posledica neke bolesti.

pa odatle joj pravo...da se oseca manje krivom...da niko ne vidi kako ne vodi racuna o detetu...;)
 
Sad jos treba da zabranimo deci i iskrenost.Nije smela da kaze debela..Boze moj. Da li ce time sto se pravi da ta devojcica nije debela da joj pomogne?

Nase drustvo je toliko licemerno da se ne bavimo stvarnim problemima koji nas okruzuju,ali su nam jako vazne decije rasprave..problemi pasa lutalica..platani koje treba poseci...

Na sve to treba deci na vreme usaditi licemerje kao oblik ponasanja da bi se sto bolje adaptirali u vec postojecu sredinu. Svaka cast za pedagoge ..:confused:
 
Ne znam.

Ali po sveukupnoj rekaciji sa rzanih strana...cenim da je to dete razmazeno...pa se naslo uvredjenim sto se neko usudio da kaze da je debela....verovatno je i povucena i iskompleksirana..kad nece u skolu..i trazi da svi znaju da joj se ova izvinjava..te da niko ne sme tako da joj se ikad obrati....:confused:...

A moguce i da je predmet stalnog podsmeha..pa odlucila da namesti ovu malu da im svima pokaze d ace i njima tod a se desi ako nastave....

A i opcija da je ova JEDINA stalno dira je moguca...ali meni malo verovatna...

Pa ako je stalno zaje.bavaju da je debela normalno da dobije komplex.

A ovo boldovano ne bi ni da komentarisem posto vecu glupost procitao nisam.


A da je ne dira jedina to je verovatno. Deca su takva...veoma surova....ako si debeo,klempav,pegav,nosis naocare,imas kriv nos..itd ima da te zezaju do besvesti. Verovatno je ova bila u tome najistaknutija u tom zezanju.
 
Pa ako je stalno zaje.bavaju da je debela normalno da dobije komplex.

A ovo boldovano ne bi ni da komentarisem posto vecu glupost procitao nisam.


A da je ne dira jedina to je verovatno. Deca su takva...veoma surova....ako si debeo,klempav,pegav,nosis naocare,imas kriv nos..itd ima da te zezaju do besvesti. Verovatno je ova bila u tome najistaknutija u tom zezanju.

i onda si bas to boldovano prepricao! :cool:
 
Videcemo tebe ako budes imala debelo dete ili ako bude moralo da nosi naocare ili ako bude pegavo..itd...pa kad krenu da ga zezaju klinci sta ces da radis. :D:D

Bolje sad cuti i ne malerishi se.

Jedno su fizicke karakteristike na koje se ne moze uticati, a drugo posledice roditeljske nebrige o detetu.
Pa, jeste, lakse je dati pare za pekaru ili jos bolje Mek, nego skuvati rucak.
 
Ovako je bilo;Na fizckom joj je moje dete reklo:ajde Jeco debelice ti si stalno zadnja...i Jeca se rasplakala,i tuzila je uciteljici...Uciteljica je razgovarala sa njih dve i trazila da se moje dete izvini..sto je ova pod prisliom uradila:)
Posle su i druga deca vikala Jeca debelica i to je prevrsilo svaku meru..dakle,moja je inicirala...:rumenko:
Majka navodno misli da ce izvinjenjem da predupredi dalje zavitlavanje,jer moja je pocela i sad njeno dete place i nece da ide u skolu jer je deca zezaju...
Moja jeste i razmazena i svakakva al nije zla,nije ni namazna...
Stvarno mi se ne ide u skolu da raspravljam krive Drine,i to sam i majci rekla,da nije situacija koja zahteva intervenciju,ali ona valjda ko svaka majka..boli je za njeno dete..
 
Najbolje bi bilo da ti i tvoj suprug a i tvoja mala fino dogovorite razgovor sa UCITELJICOM uz prisustvo roditelja doticne bucmaste djevojcice. Prisustvom svih zainteresovanih strana ukljucujuci i UCITELJICU vjerujem da bi razgovorom bio rijesen problem.
 
Jedno su fizicke karakteristike na koje se ne moze uticati, a drugo posledice roditeljske nebrige o detetu.
Pa, jeste, lakse je dati pare za pekaru ili jos bolje Mek, nego skuvati rucak.

Daj ne lupaj ti znas da li joj njena maljka kuva ili ne. Mozda je bolja keva od bilo koje druge ali jednostavno dete je takvo. Sta da nece na neku dijetu da je baci. Bozen one tablete od algi ili sl.

Ja sam u razredu imao 3 debele devojcice i 2 decaka. Danas niko od njih nije debeo a recimo par ortaka koji su se tada mogli svrstati i u mrsave sada imaju preko 100 kila.
Jednostavno dete mozda voli da jede ili mozda lakse se goji.
Znaci sad ako je ona takva to opravdava nekoga da je zaje.bava i ***** po njoj.
 
Ovako je bilo;Na fizckom joj je moje dete reklo:ajde Jeco debelice ti si stalno zadnja...i Jeca se rasplakala,i tuzila je uciteljici...Uciteljica je razgovarala sa njih dve i trazila da se moje dete izvini..sto je ova pod prisliom uradila:)
Posle su i druga deca vikala Jeca debelica i to je prevrsilo svaku meru..dakle,moja je inicirala...:rumenko:
Majka navodno misli da ce izvinjenjem da predupredi dalje zavitlavanje,jer moja je pocela i sad njeno dete place i nece da ide u skolu jer je deca zezaju...
Moja jeste i razmazena i svakakva al nije zla,nije ni namazna...
Stvarno mi se ne ide u skolu da raspravljam krive Drine,i to sam i majci rekla,da nije situacija koja zahteva intervenciju,ali ona valjda ko svaka majka..boli je za njeno dete..

:hahaha:sram te bilo..jao kad se setim kolko sam ja nadimaka dao i dan danas ih nose:lol:
 

Back
Top