Istina je Laz

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U 99% sluchajeva sam 100% iskren :D

I ne znam zashto se ljudi trude da lazhu. Valjda su slabi da sebi priznaju istinu ili su neodvazhni da urade neshto shto ne bi prikrivali...
 
Andreavk:
Sta mislite o iskrenosti? Jesmo li zaista iskreni prema sebi i drugim ljudima? Mozemo li biti 100% iskreni i zasto ne? Ako stalno tezimo iskrenosti zasto lazemo?

da li je istina i iskrenost isto? da li je laž prikazivanje istine na način koji to koristi onom koji je prikazuje? da li je laž kada se iskreno opiše nešto onako kako se tog trenutka vidi, pa makar je to viđenje daleko od istine?
 
Istina je relativna stvar. Za mene je istina ono u sta verujem da je istina, mada neko misli da je to neistina odnosno laz, zato sto veruje u drugo.
A sto se tice iskrenosti, uglavnom sam iskrena, mada je ponekad bolje precutati poneku istinu...
 
Andreavk:
Sta mislite o iskrenosti? Jesmo li zaista iskreni prema sebi i drugim ljudima? Mozemo li biti 100% iskreni i zasto ne? Ako stalno tezimo iskrenosti zasto lazemo?
A зашто бисмо морали бити увек искрени? Зашто мислите да је лаж нешто лоше? Понекад је још како корисна и за нас и за друге. Наравно, ваљда сви увек одмеримо када је потребно слагати, а када не.
 
RiSK:
Ustvari, mislim da je lazh neshto loshe. Shto bih lagao? I kakvom merom to odmeravash lazhi?

Па, понекад мала лаж може да нам спасе брак, пријатељство, да нам помогне да се извучемо из непријатне ситуације а да притом никог не повредимо... Ма дај, сви ми скоро свакодневно изрекнемо по неку лаж и ником ништа. Лоше је живети у великим лажима и сталном варању и фолирању.
 
Hellen:
RiSK:
Ustvari, mislim da je lazh neshto loshe. Shto bih lagao? I kakvom merom to odmeravash lazhi?

Па, понекад мала лаж може да нам спасе брак, пријатељство, да нам помогне да се извучемо из непријатне ситуације а да притом никог не повредимо... Ма дај, сви ми скоро свакодневно изрекнемо по неку лаж и ником ништа. Лоше је живети у великим лажима и сталном варању и фолирању.

A zar brak, prijateljstvo (...) ne mogu da spasu postupci kojim ne vredjamo (...) supruga/suprugu, prijatelja (...), vec samo lazh kojo prikrivamo to shto smo uradili?
Da, svi namerno/nenamerno ponekad slazhemo. Onaj ko kazhe da UVEK govori istinu sigurno lazhe :wink: To ne znachi da treba shto vishe da lazhemo, vec da se ponashamo tako da svima mozhemo reci shta smo uradili, videli i sl.
 
djidjo:
Andreavk:
Sta mislite o iskrenosti? Jesmo li zaista iskreni prema sebi i drugim ljudima? Mozemo li biti 100% iskreni i zasto ne? Ako stalno tezimo iskrenosti zasto lazemo?

da li je istina i iskrenost isto? da li je laž prikazivanje istine na način koji to koristi onom koji je prikazuje? da li je laž kada se iskreno opiše nešto onako kako se tog trenutka vidi, pa makar je to viđenje daleko od istine?


Razlika je između istine i istine i iskrenosti. Postoje objektivna Istina (Bog je zna) i subjektivna istina (ono, što je istina u određenom trenutku za mene ili tebe).

Iskrenost je uverenost, da se iznosi istina i sa objektivnom istinom ne mora da ima nikakvu vezu.

Laž je namerno iskrivljena istina.
 
Postoji jedna grupa ljudi koja sebe smatra hriscanima,a sve druge:"nazovi hriscanima".Ko razume shvatice...Mr.Apokalipsa je u jednom svom postu rekao:"nazovi hriscani".Za sada necu otkriti njegov identitet.
 
Apokalipsa:
djidjo:
Andreavk:
Sta mislite o iskrenosti? Jesmo li zaista iskreni prema sebi i drugim ljudima? Mozemo li biti 100% iskreni i zasto ne? Ako stalno tezimo iskrenosti zasto lazemo?

da li je istina i iskrenost isto? da li je laž prikazivanje istine na način koji to koristi onom koji je prikazuje? da li je laž kada se iskreno opiše nešto onako kako se tog trenutka vidi, pa makar je to viđenje daleko od istine?


Razlika je između istine i istine i iskrenosti. Postoje objektivna Istina (Bog je zna) i subjektivna istina (ono, što je istina u određenom trenutku za mene ili tebe).

Iskrenost je uverenost, da se iznosi istina i sa objektivnom istinom ne mora da ima nikakvu vezu.

Laž je namerno iskrivljena istina.

istina je samo istina i ništa više i nije ničija privilegija. posebno jer je u ljudsko biće ugrađen mehanizam apokalipse, otkrovenja istine.
,,subjektivna'' istina, ako je dobijena izdvojenim uvidom u stvarnost, je uvek laž i naziva se doživljaj ili emocija.
iskrenost je kada se o nečemu priča bez ostatka, onako kako se to doživljava ili oseća.
 
MaranAta:
Дај нам пример где "лаж спасава"... :roll:
Oвде заиста имам осећај да сам у друштву безгрешних!

Никада вам се није десило да закасните на посао или у школу зато што сте се успавали или запричали са неким, а онда рекли да вам је каснио аутобус и да је био застој у саобраћају?
Никад вам се није десило да заборавите да честитате рођендан драгој особи, а после слажете да сте је звали али је нисте нашли, јер знате да би је повредило кад бисте јој рекли да сте заборавили?
А зашто, на пример, признати мужу да сте отишли на кафу са, рецимо, бившим момком? Неки мужеви би због тога направили озбиљан проблем,а вама бивши више није интересантан у том смислу. Место да потрошите сате убеђујући га, поштедите га сумњи и нервирања и кажете-Била сам са пријатељицом.
Има хиљаду свакодневних баналних примера...
 
Izvini MaranAta,mislim da je Hellen u pravu.NIKAKO ne ohrabrujem ili odobravam laz!Ne dao Bog!Nego,zivot je komplikovan,donosi situacije gde sta god uradis,na neki nacin ne valja.Bolje da Hellen kaze svom muzu da je bila sa drugaricom nego sa bivsim momkom u kaficu.Jeste "laz",ali sta drugo?Zar ugroziti svoj brak? Kad su u pitanju moralne dileme poput ove,postoje dva principa:ili od dva zla izabrati manje,ili od dva dobra izabrati vece.Kriterijum sta je manje zlo ili vece dobro se prepusta SAVESTI!
 
MaranAta:
Ne vidis li da se to "spasavanje" lazima zapravo svodi na - upadanje u drugi greh... Iz jednog gliba u drugi. :roll:

ako postoji grešnost u nekom smislu koji bih prihvatio, onda je to sigurno laganje samog sebe. a pravdanje je put kojim ljudsko biće zavarava samo sebe.
ako je pravdanje opravdano da se ne bi, navodno, neko sačuvao od toga da ga uvredimo, onda je u pitanju neka velika greška. i tu si u pravu i slažem se sa tobom. o onima, koji nisu spremni da nas prihvate takvima kakvi smo, pa moramo da im se pravdamo zbog nečega, treba da se zapitamo šta rade u našem životu. zamisli muža koji je ljubomoran zato što je ona, valjda je smatra svojim vlasništvom, otišla sa nekim, pa makar i bivšim, na kafu. pa kako mogu da žive takvi zajedno, šta ih to zadržava u zajedničkoj laži?
 
Andreavk:
Nisam mislila na istine od kojih dobijate onoliko koliko u njih stavite vec na svesno iskrivljavanje istine. Da li je to odraz slabosti i da li bar osecate grizu savesti dok lazete?

tuđe laži i mogu da podnesem, nekako sagledam razloge koji su lažljivog vodile da bi me lagao. u vlastitom slučaju, već i pri pomisli da istinu malo doteram, ukrasim ili iskrivim, ospem se nekim odvratnim osipom, pa se toga klonim. ipak, postoji izuzetak, kada i moji sagovornici znaju da su u pitanju stilske vežbe u kojima se međusobno igramo različitog prikazivanja istine. naravno, radi se o šalama.
 
Hektor:
Postoji jedna grupa ljudi koja sebe smatra hriscanima,a sve druge:"nazovi hriscanima".Ko razume shvatice...Mr.Apokalipsa je u jednom svom postu rekao:"nazovi hriscani".Za sada necu otkriti njegov identitet.

Ne razumem, koje to veze ima sa temom.
Eto ti tvoj identitet 8) i tvoja tolerancija. I tvoja iskrenost.
Zar želiš, da se ti zahvalim na licemerju, koje pokazuješ u ovim redovima odozgo? To su tvoja argumenta?

Ti li si hrišćanin? Pa šta je to hrišćanski, što radiš? Ko si ti, pitaj se radije. Neko, ko se busi svojim hrišćanstvom,, a nema pojma, o čemu govori: kako ga dostojno nazvati? ... nazovi hrišćanom. Šta je dostojnije, a da se ne kvari Istina?

Žalim te, jer ustvari nisi ti kriv, što si slep. Ali si opasan, jer si ljut. A ljut si, jer istina osvetljuje tvoju ignoranciju. Tako je i Pavle mislio, da radi pravo a radio je krivo... dok ga nešto nije prosvetlilo. Možda će i tebe jednog dana.
 
`Alo bre!!!!
Dosta! :x
Vratite se na temu ili cu vam zakljucati istu i pobrisati postove... (i to ne samo na ovoj temi)
Ne mozete ovde da razgovarate o religiji...
Pustim vas malo vi se odmah svadjate, prozivate i vredjate... :!:
Zato je i ukinut forum religija :idea:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top