EPS će tražiti poskupljenje struje krajem leta

Poruka
23.163
EPS će tražiti poskupljenje struje krajem leta

Koliko će posklupljenje struje EPS tražiti zavisiće od toga kojom će brzinom Srbija izlaziti iz ekonomske krize.

Elektroprivreda Srbije (EPS) nije odustala od drugog poskupljenja struje u Srbiji u ovoj godini, ali zahtev za to neće podneti pre kraja leta, izjavio je danas predsednik Upravnog odbora tog javnog preduzeća Aca Marković.

On nije mogao da precizira koliko će posklupljenje struje EPS tražiti pošto će to zavisiti, kako je istakao, od toga kojom će brzinom Srbija izlaziti iz ekonomske krize.

Na proslavi 40 godina od početka rada Termoelektrane "Nikola Tesla" u Obrenovcu, Marković je kazao da EPS ne traži poskupljenje struje zbog povećanja zarada zaposlenima već zbog remonta postrojenja i plaćanja dobaljačima, koji su uglavnom domaće firme.

Poslovnim planom EPS-a za ovu godinu bila su predviđena dva poskupljenja strjuje od po 10 odsto, od 1. januara i 1. jula.

Prvo poskupljenje od 10 odsto u proseku bilo je odloženo do 1. marta, kada je struja u Srbiji poskupela prvi put posle avgusta 2008. godine.

(Beta)
 
Znate sta mislim,da je krajnje vreme da neko i iz pozicije i iz opozicije izadje u javnost,
i objasni gradjanima ,sta se desavalo zadnjix deset godina,paa kad poloze taj ispit,
lepo neka predstave strategiju u narednom periodu.
Sto je posteno,ne ?

mislim da treba ići dalje od toga
bar do '91, -92...
nikako mi nije jasno zašto ljudi
ne shvataju moći epp-a
 
EPS će tražiti poskupljenje struje krajem leta
Сасвим реално...Што да не траже, кад народ ћути?
:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Народ ћути и трпи,а власт само нека настави да тестира границе изрджљивости народа па ће се чудом чудити када једног дана погледају кроз прозор скупштине и виде разјарену масу наоружану моткама.
 
cena struje se dovodi od aktuelne vlasti na tzv evropski nivo uskoro - tj na 12 evrocenti po kilovatu a onda se ceo EPS prepusta za smesne pare Nemackoj.

Po nemackom scenariju srbija se federalizuje i deli na 10tak autonomnih pokrajina koje ce za 10-20 godina napustiti "federativnu Srbiju" i time ce Srbija prestati da postoji po scenariju po kojem je razbijena i ugasena SFRJ.
 
Poslednja izmena:
s obzirom da je cena struje kod nas najniza u regionu, a kako nam je sistem u raspadu i treba da poskupi...ko nece da placa struju, moze da se prijavi kao socijalni slucaj, zar ne?

ovo sto ti pricas je najobicnija glupost.

u srbiji je cena struje podeljena u tzv blok tarife - ako trosis do 300 kwH cena struje je 4.8 evrocenta, od 300 do 1600 kwH tj u plavoj zoni cena je 8 evro centi , dok je cena struje u crvvenoj zoni tj preko 1600 kWh 15 evro centi

kad saberes cenu struje u zelenoj plavoj i crvenoj zoni i podelis sa 3 dobijas da je cena struje u srbiji 9.26 evrocenti sto je skuplje nego u vecini evropskih drzava.

A uskoro ce biti JOS SKUPLJE

U ostatku evrope nema blok tarifa kao u srbiji, i cena struje po kilovatcasu je fiksna bez obzira koliko trosili.
 
Cena struje za domacinstva u evropi

Austria 0,1705
Belgium 0,1492
Bulgaria 0,0701
Cyprus 0,1336
Czech Rep. 0,0402
Denmark 0,2325
Estonia 0,0727
Finland 0,0984
France 0,0677
Germany 0,2010
Greece 0,0870
Hungary 0,1373
Ireland 0,1524
Italy 0,2213
Latvia 0,0738
Lithuania 0,0798
Luxembourg 0,1792
Malta 0,1190
Netherlands 0,2334
Poland 0,1236
Portugal 0,1341
Romania 0,1130
Slovakia 0,1273
Slovenia 0,1042
Spain 0,1140
Sweden 0,1202
United Kingdom 0,1285

kao sto vidite vecina zemalja u EU ima cenu struje od 11-12 evro centi po kilovatu , dok recimo neke zemlje kao sto su bugarska, grcka, litvanija, latvija, francuska, ceska, estonija , finska imaju jeftiniju struju od nas.

Primera radi u francuskoj je cena 6 evrocenti po kilovat satu to je kod nas 9.26 a uskoro kad poskupe na leto struju bice 12 evrocenti tj evropski prosek.

Znaci struja u Srbiji ce na leto biti duplo skuplja nego u francuskoj stim sto je u francuskoj prosecna plata najmanje 6 puta veca nego u srbiji.

I kad dovedu tadicevci cenu struje na evropski nivo od 12 evrocenti tada ce EPS biti prodat nemcima za male pare.
 
Poslednja izmena:
s obzirom da je cena struje kod nas najniza u regionu, a kako nam je sistem u raspadu i treba da poskupi...ko nece da placa struju, moze da se prijavi kao socijalni slucaj, zar ne?

Па логично је да нам струја буде најјефтинија не у регијону него у Европи,пошто нам је платежна моћ на скоро најнижем нивоу ако већ није и најнижа !
 
Па логично је да нам струја буде најјефтинија не у регијону него у Европи,пошто нам је платежна моћ на скоро најнижем нивоу ако већ није и најнижа !

plata u srbiji je najniza u evropi , sa izuzetkom eventualno moldavije i ukrajine.

al ako stavimo srpske cene u ravan sa srpskim platama, ispada da srpski narod zivi najgore u evropi, jer su cene u srbiji skoro za sve na nivou vecine zemalja EU , dok su plate na dnu sto znaci da je kupovna moc prosecnog srbina - najmanja u Evropi.
 
plata u srbiji je najniza u evropi , sa izuzetkom eventualno moldavije i ukrajine.

al ako stavimo srpske cene u ravan sa srpskim platama, ispada da srpski narod zivi najgore u evropi, jer su cene u srbiji skoro za sve na nivou vecine zemalja EU , dok su plate na dnu sto znaci da je kupovna moc prosecnog srbina - najmanja u Evropi.

Тако је то код нас
Све је европско,осим плата !
 
Struja je roba kao i svaka druga. Ako je hoces , moras da je platis. To sto je sada, kao i prethodnih 20 godina struja socijalna kategorija, to ne znaci da smo mi i dalje u socijalizmu. Struja kosta ! Dobrodosli u realnost!

lako je tebi kad zivis na tudjoj grbaci tako da pricas.

pitao bih te kada bi se sam izdrzavao i radis za 200-300 evra a za najosnovnije troskove treba ti da platis 500 evra mesecno

niko nije rekao da struja treba da bude dzabe

al sobzirom da su plate u srbiji 5-6 puta manje nego u ostatku evrope logicno je i da cena struje bude 5-6 puta manja od ostatka evrope. a ne da imamo najnize plate u evropi a evropske cene.
 
Struja je roba kao i svaka druga. Ako je hoces , moras da je platis. To sto je sada, kao i prethodnih 20 godina struja socijalna kategorija, to ne znaci da smo mi i dalje u socijalizmu. Struja kosta ! Dobrodosli u realnost!

Ево већ 10 година смо у демократизму па смо дошли дотле да смо на самом дну стандардне лествице.
Јасно је да струја мора да се плати,али није јасно од чега живети ако сав зарађени новац оде на расходе ?
 
lako je tebi kad zivis na tudjoj grbaci tako da pricas.

pitao bih te kada bi se sam izdrzavao i radis za 200-300 evra a za najosnovnije troskove treba ti da platis 500 evra mesecno

niko nije rekao da struja treba da bude dzabe

al sobzirom da su plate u srbiji 5-6 puta manje nego u ostatku evrope logicno je i da cena struje bude 5-6 puta manja od ostatka evrope. a ne da imamo najnize plate u evropi a evropske cene.

Ja zivim i studiram u Beogradu, majku nemam, a otac mi daje 3000 dinara mesecno. Ruzno je da tako pricas.
 

Back
Top