Parking

Pera zdera

Buduća legenda
Poruka
37.547
Jel neko ima iskustva sa naplatom parkiranja ?
Pre otprilike mesec dana su mi zakacili uplatnicu na brisac jer sam parkirao a nisam platio. Ja sam to onako "Srpski" samo bacio sa kola da mi nebi smetalo brisacima da brisu. sada dobivam opomenu na kucnu adresu od nekog njihovog advokata koji ih zastupa da moram da platim inace ce sudski da me gone gde cu platiti parking, sudske troskove + troskove njihovog advokata.
Pozvao sam ih i rekli su mi da moram da uplatim ali su mi isto tako rekli da su neka moja placanja iz 2008 god uredno regulisana mada ja nikad njima nisam nista platio a imao sam i ranijih godina par tih cestitki.

Jel neko ima iskustva sa ovim?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jel neko ima iskustva sa naplatom parkiranja ?
Pre otprilike mesec dana su mi zakacili uplatnicu na brisac jer sam parkirao a nisam platio. Ja sam to onako "Srpski" samo bacio sa kola da mi nebi smetalo brisacima da brisu. sada dobivam opomenu na kucnu adresu od nekog njihovog advokata koji ih zastupa da moram da platim inace ce sudski da me gone gde cu platiti parking, sudske troskove + troskove njihovog advokata.
Pozvao sam ih i rekli su mi da moram da uplatim ali su mi isto tako rekli da su neka moja placanja iz 2008 god uredno regulisana mada ja nikad nisam nista platio a imao sam i ranijih godina par tih cestitki.
Jel neko ima iskustva sa ovim ?
Da se ja pitam,platio bi i to bacanje.
(nemoj da govoris u mnozini)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Moj pametni burazer isto tako razmislja..ima kuma sudiju pa se pre izvlacio..sad mu doslo 25 000 i 4 i po valjda troskovi..to ce da mu uzmu cim mu legne plata..znaci prva kad legne skida se..pa ti vidi..dobro je prosao sto ce jos malo da zadrzi vozacku i auto..al ce prvom prilikom i to da ode
 
Pa recimo imaju tvoju registraciju..i na prvom semaforu te zaustave onako reda radi..provere i hvala na saradnji..onde vam staje trolejbus auto ide na aukciju za na pr 3 000 din koliko dugujete..licno verujem da ce ubrzo biti mnogo efikasniji vid naplate..a takodje mogu doci na adresu po stvari..to je njemu pisalo..al on ide na kartu da ce se to oduziti i zaboraviti..nema sanse
 
Idiotsko kažnjavanje bez materijalnih dokaza.
Na osnovu čega mogu da tvrde da je baš moj auto u to i to vreme bio na tom mestu?
U NS ti lepo slikaju auto pa izvolte.....

Uostalom tablice na magnet su zakon.Parkiraš se i poneseš table sa sobom.
 
kad smo vec kod `nakupljanja`,meni se retese pretplata nakupila...iha

Ako mislis na TV pretpratu ja sam to kulturno odjavio posto u kuci imamo 3 brojila na moje ime. Podstanari placaju a ja se svercujem :D

Idiotsko kažnjavanje

Upravo tako. U zakonu stoji da niko ne moze da zaposedne trotoare pa ni sam Parking servis ali ovi jevreji su to zloupotrebili pa ko se upeca da plati on plati a pare idu.....zna se gde i kome.
Nepropisno parkiran auto moze JEDINO da ti naplati kaznu saob policija i NIKO VISE. Tako stoji u zakonu. Malo sam se konsultovao sa prijateljem pravnikom.
Takodje ne moze i ne smeju auto da ti odnesu niti naplate isto jer auto je licno tvoja privatna svojina. To ako si nepropisno parkirao i ugrozavas saobracaj moze da ti napisu kaznu sudiji za prekrsaje i on da te "rebne' ali oni da ti zadrze auto dok ne platis......po zakonu nikako.
Mozda ti je od kola zavisio posao, mozda ti je neko nedaj Boze umro jer nisi imao da ga prevezes, mozda ovo, mozda ono......pa auto je LICNO TVOJ i ne smeju da ti ga zadrze ali ko danas postuje zakon ?
 
Poslednja izmena:
meni su napisali takvu `kaznu` za sluzbeni automobil. nisam platio, ali su sproveli postupak i firmi su naplatili.

e, onda je obracunski sluzbenik u firmi sa moje plate skinuo pare za kaznu

dakle, najmanje sekiracije je platiti odmah, i ubuduce placati parkiranje, svaki put, i ne parkirati mimo obelezenih parking mesta.

znam za vise neobelezenih lokacija gde se ljudi parkiraju, srecni, kao naslli su gde se ne placa, kad ono praking servis paukom bas sa tih mesta redovno odnosi
 
:ok:najbolje sto pre i sa sto manje buke..otkukas kako si moro iz nekih razloga i da nemas leba da jedes..to je bilo najbolje i pre ovih zakona..sad ko se kurchi jure ga ko najgoreg robijasa..pa znam bre dolaze burazeru na vrata zbog nebuloza godinama..lakse to panduru setka se i dangubi na duznosti
 
A dali sudija kad te pozove uopste i moze da te tereti za nesto sto ne mogu da ti naplate ?
Odneses papire pod br tom i tom [pitacu savetnika] i pozvacu se na zakon.
Sta ako tvrdim da uopste nisam tad bio tu ? Pa nemaju dokaze ???
 
За непрописно паркиран ауто саобраћајна полиција нема никакву надлежност већ комунална инспекција. Саобраћајна полиција пружа логистику паркинг сервису приликом одношења возила која су непрописно паркирана и ометају нормално одвијање саобраћаја. Значи, када се паркира испред кафића, када се блокира улаз и/или прилаз неком објекту од опште важности и сл.
Паркинг сервис је "запосео" тротоаре и наплаћује паркинг као одговор града на понашање возача који имају само своје интересе у виду. Друго је питање што паре од паркинг сервиса не иду граду, али да је лакше пронаћи место за паркинг, лакше је.
Што се плаћања тиче, ја бих то платио, чим бих видео уплатницу. Бахато бацање уплатнице повлачи за собом повећање казне и губљење времена као и ангажовање додатних стручних лица на послу истеривања правде која, као што сви знамо, нема везе са правом.
Твоје право је да се браниш на суду сам или уз помоћ заступника, што никако не гарантује да ћеш добити случај. Једино што евентуално можеш да постигнеш је да добијеш плаћање на рате ако судија буде коректан.
Иначе, ако ти није тешко, питај пријатеља правника на које чланове и ког закона се позива, чисто да не би паушално причали.
 
Погледати члан 278., став 12. Закона о безбедности саобраћаја на путевима.
Član 278.
Posebne mere i ovlašćenja preduzimaju se radi sprečavanja ugrožavanja
bezbednosti učesnika u saobraćaju, odnosno omogućavanja odvijanja saobraćaja.
Posebne mere, odnosno ovlašćenja iz stava 1. ovog člana su:
1) isključenje vozača iz saobraćaja,
2) zadržavanje vozača,
3) upućivanje vozača na kontrolni lekarski pregled,
4) utvrđivanje prisustva alkohola i/ili psihoaktivnih supstanci kod učesnika u
saobraćaju,
5) zaustavljanje, odnosno upućivanje radi zaustavljanja vozila na
bezbednom mestu ili uključivanja na put za tu vrstu ili kategoriju vozila,
6) isključenje vozila iz saobraćaja,
7) nalaganje mera radi otklanjanja, odnosno sprečavanja nastanka opasnosti
na putu,
8) snimanje saobraćaja i učesnika u saobraćaju korišćenjem odgovarajućih
sredstava kao i dokumentovanje prekršaja i drugih delikta u saobraćaju,
9) privremeno oduzimanje predmeta prekršaja,
10) oduzimanje obrasca strane vozačke dozvole kada vozač poseduje više od
jedne vozačke dozvole,
11) upućivanje na kontrolni tehnički pregled vozila,
12) uklanjanje, odnosno premeštanje vozila, kao i postavljanje uređaja kojima
se sprečava odvoženje vozila,

13) merenje osovinskog opterećenja vozila i ukupne mase vozila.

...
 
@ziskar,ti radis u parking servisu?
ah,imam zelju da radim u tom preduzecu...kome da se obratim?

p.s.dal` primaju uopste moje ispisnice
На жалост, не.
Мада сам дуго био ангажован од буразера на пословима паркирања и наплате...
Мислим да је стално отворен конкурс за контролора...
 
На жалост, не.
Мада сам дуго био ангажован од буразера на пословима паркирања и наплате...
Мислим да је стално отворен конкурс за контролора...
urgiraj mi kod birazera please......
dodjem ti
 
Паркинг сервис је "запосео" тротоаре и наплаћује паркинг као одговор града на понашање возача који имају само своје интересе у виду

A dal je smeo po zakonu da uzurpira trotoare ?

I bez pravnog savetnika znam da to NE SME ali.....ovo je Srbija
 
A dal je smeo po zakonu da uzurpira trotoare ?

I bez pravnog savetnika znam da to NE SME ali.....ovo je Srbija
Постоји одлука града Београда.
Још увек ниси навео по ком члану ког закона не сме?
И, да, ово је Србија која тежи успостваи реда и смањењу кабадаџијског понашања.

http://www.parking-servis.co.rs/cir/parkiranje
На дну стране имаш линкове према законским основама наплате паркирања и везу са надређеним законима.
Поздрав за правног саветника.
 
И, да, ово је Србија која тежи успостваи реда и смањењу кабадаџијског понашања.

Sigurno ce nam kabadahije iz parking servisa doneti red...
S druge strane,ukidanje te mafijaske skupine bi svakako donelo skidanje tereta sa grbace Beogradjana...
 

Back
Top