KULT LJUBAVI

Apokalipsa

Zainteresovan član
Poruka
102
Znam, da ima forum Ljubav i Sex, ali tamo je govora o vezama, sexu i problemima u tome smislu.

Složićete se, da postoji kult ljubavi. Nekima se nekad davno :) činilo i da se rađa kultura ljubavi.

Ali - šta je to: ljubav. Postoji li ljubav u nama, ako je samo primamo?
 
Apokalipsa:
Znam, da ima forum Ljubav i Sex, ali tamo je govora o vezama, sexu i problemima u tome smislu.

Složićete se, da postoji kult ljubavi. Nekima se nekad davno :) činilo i da se rađa kultura ljubavi.

Ali - šta je to: ljubav. Postoji li ljubav u nama, ako je samo primamo?

Bravo za otvaranje ove teme, kult ljubavi je ipak najveci kult !!!
 
Apokalipsa:
- šta je to: ljubav. Postoji li ljubav u nama, ako je samo primamo?

Divna tema! Doduse, kad budem govorila o ljubavi, suzicu pojam na ljubav izmedju muskarca i zene.
Mislim da je osecanje da nekog volis blagoslov koliko ali i muka kada je neuzvraceno. S druge strane, ljubav koju primas a ne osecas prema toj osobi moze da te optereti i da osetis sazaljenje, nikako da te ispuni, eventualno ti pothranjuje samopouzdanje. Ali to svakako nije ono 'nesto' sto u tebi proizvodi prava ljubav, sto sigurno mozes da prepoznas kad/ako ti se desi.
U najkracem, ljubav bih definisala
 
Apokalipsa:
Znam, da ima forum Ljubav i Sex, ali tamo je govora o vezama, sexu i problemima u tome smislu.

Složićete se, da postoji kult ljubavi. Nekima se nekad davno :) činilo i da se rađa kultura ljubavi.

Ali - šta je to: ljubav. Postoji li ljubav u nama, ako je samo primamo?
Ljubav možeš primati samo ako si u stanju da je ''daješ''. 99% ljudskih bića ono što nazivaju ili pojme kao ljubav nemaju iskustvo ''prave ljubavi''
 
1 Poslanica Korincanima 13 glava. Procitajte mislim da ce vam se dopasti. Ova poslanica je naslovljena kao poslanica o ljubavi.
Kao i knjiga o Ruti,u Starom Zavetu, mislim da ona govori puno o ljubavi.
 
Devojka iz Bg:
1 Poslanica Korincanima 13 glava. Procitajte mislim da ce vam se dopasti. Ova poslanica je naslovljena kao poslanica o ljubavi.
Kao i knjiga o Ruti,u Starom Zavetu, mislim da ona govori puno o ljubavi.
Procitajte MIRISNI VRT SEIKA NIZAMIJA, pa cete otkriti ezoteriju ljubavnog kulta
 
ljubav je sloboda(KOME NIJE JASNO NEKA PITA)
naravno da je ima u nama ako je samo primamo,ali kao i sve drugo kad se prtepuni(bez obzira sto je to ljubav i lepa stvar)dolazi do eksplozije i raspada,
zato treba da se daje,i daje,i daje,daje.....daje...daje...daje
nikad kraja davanju,a i zasto,univerzum je beskrajan
 
Divna tema! Doduse, kad budem govorila o ljubavi, suzicu pojam na ljubav izmedju muskarca i zene.
Mislim da je osecanje da nekog volis blagoslov koliko ali i muka kada je neuzvraceno. S druge strane, ljubav koju primas a ne osecas prema toj osobi moze da te optereti i da osetis sazaljenje, nikako da te ispuni, eventualno ti pothranjuje samopouzdanje. Ali to svakako nije ono 'nesto' sto u tebi proizvodi prava ljubav, sto sigurno mozes da prepoznas kad/ako ti se desi.
U najkracem, ljubav bih definisala
Da divna tema....
 

Back
Top