Uskoro auto put Paraćin-Vrška Čuka
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Uskoro auto put Paraćin-Vrška Čuka

Elita Добро дошли (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    458

Podrazumevano Uskoro auto put Paraćin-Vrška Čuka

4. mart 2010. | 10:13 | Izvor: Tanjug Zaječar -- Ove godine počeće pripreme za izgradnju autoputa od Paraćina, preko Zaječara, do graničnog prelaza sa Bugarskom, Vrška Čuka.

Autoput, dužine 82,1 km i širine 16 metara, imao bi dve trake u jednom i dve u drugom smeru, kao i razdelnu traku, izlazne petlje, dva mosta i četiri tunela i trebalo bi da bude završen za tri godine, rekla je ona posle razgovora s predstavnicima Preduzeća za puteve, Direkcije za izgradnju, Regionalne agencije za razvoj istočne Srbije i rukovodstvom grada Zaječara.

"Okvirna vrednost ove investicije je 200 miliona evra, a finansirala bi se delom iz republičkog budžeta, a delom uz pomoć sredstava međunarodnih finansijskih institucija", rekla je ministarka za Nacionalni investicioni plan Verica Kalanović.

Prema rečima ministarke, autoput će biti otvorenog tipa, što znači da se putarina neće naplaćivati.

Коначно неко да се сети ,,слепог црева'' званог Тимочка крајина.
    Нема везе што за такав пројекат неће бити пара јер, богати, треба градити престоничке мостове, метрое, клизалишта,спортске хале, тениска игралишта.... Ти престонички пројекти ће појести паре намењене за овај пут и надаље остаће тимочко беспуће.
    Бар можемо да маштамо да ће пута бити. Када, као и Ђекна, незна се!

Domaćin UltraZvuk (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Podrazumevano Re: Uskoro auto put Paraćin-Vrška Čuka

taman sam krenuo da pišem... pa jel stvarno verujete da ćete u narednih 15 godina dobiti autoput?
    Pa ljudi, država nije sposobna da napravi 20 godina autooput kroz Vojvodinu! Ej... poljana... ravno ko staklo sve, nigde brda! Nikakvih komplikacija nema... pa ne ide. Pa kako će kroz brdo, kad to košta 10x više?
    :)

Zainteresovan član misadjole (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Ja znam da je planirana rekonstrukcija trase od paracina do cestobrodice, tako nekako... a ovo oko pravljenja autoputa i jos za tri godine, zvuci kao dobra komedija i ko god da je ovo izjavio razume se u saobracaj kao marica u kriv ... !!! prvo sam pojam autoputa, pa po nekim standardima BG-Nis nije pravi autoput, a zatim svi ostali saobracajni parametri-da ne postavljamo pitanje finansija i godina izgradnje. bilo bi lepo da mi neko objasni pojam -autoput otvorenog tipa-, neka srpska izmisljotina?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Bajka,izrecena u vreme kampanje izbora u Negotinu u jednoj informativnoj emisiji i nikad vise. nesto kao autoput do Bara,besplatne akcije i sl. to je jeftini politicki marketing jer ovde kad neko nesto obeca ne snosi nikakve posledice ako od toga nista nebude.ne bi me cudilo da obecaju i Kosmodrom ili vozove Toyota...

Slične teme

1. Banka ^Inos^ Paracin
    Autor Miroslav Milovanovic u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 29.07.2013., 23:06
  2. Paraćin
    Autor ....OLJA..... u forumu Srbija
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 07.07.2012., 09:50
  3. Pravim rock bend (Nis ili Paracin)
    Autor vladimirmm u forumu Muzika
    Odgovora: 10