KOROV
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: KOROV

Space Oddity !JO (avatar)
    Učlanjen
    26.10.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    225

Podrazumevano KOROV

Nisam nasla temu o korovu, pa ajd da ja zapocnem ovaj problem

Pre tri godine mi je bastovanje postao hobi i uglavnom uzivam u rezultatu moje kreativnosti ... u ruzama i zelenilu mog parkica kojeg negujem ... uzivala bih jos vise da nije tog dugotrajnog rata protiv korova koji mi uglavnom smeta po stazicama, medju ciglama ... ja ga uklonim(mehanickim putem pomocu presure) a tri dana kasnije je korov opet iznikne... ... svaki treci dan nemam volju za ovakve akcije ... ne zelim da budem rob moje baste, nego hocu da uzivam u njoj duze od tri dana ... Pobedila bi taj korov kada bih jednostavno kupila neke hemiske preparate, ali posto to odbijam i posto sumnjam u sve dalnja sredstva na kojima velikim slovima pise garancija "bioloska razgradnja" onda stvarno ne znam vise kako da resim ovaj problem na ekoloski nacin. Pitam se kako su to nase babe i dede radili ... kod moje bake je dvoriste uvek bilo cisto bez korova i ruze su cvetale i mirisale bez nekih modernih djubriva ... nema vise bake da bih je mogla pitati.

Veoma poznat magdalena48 (avatar)
    Učlanjen
    27.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    582

Podrazumevano Re: KOROV

Moram ti reći da nemaš velik izbor... ako ne želiš da primenjuješ hemiju, ostaje mehaničko odstranjivanje korova... tamo gde je moguće i dovoljno , okopavanje, a gde to ne može , naprimer u travnjaku, mora se pojedinačno svaki korov sa korenom iščupati.Znam iz iskustva, jer moj komšija ima zapuštenu baštu i vetar donese seme korova, koje se naravno, u mom travnjaku odmah primi.. Meni ne preostaje ništa drugo, do da sa nožem vadim svaki maslačak pojedinačno i sve druge vrste korova.. i to nedeljno jednom treba da uradim...
    Započnite dan sa osmehom....i završite ga sa njime....

Space Oddity !JO (avatar)
    Učlanjen
    26.10.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    225

Podrazumevano Re: KOROV

Citat Original postavio magdalena48 Pogledaj poruku
    Moram ti reći da nemaš velik izbor... ako ne želiš da primenjuješ hemiju, ostaje mehaničko odstranjivanje korova... tamo gde je moguće i dovoljno , okopavanje, a gde to ne može , naprimer u travnjaku, mora se pojedinačno svaki korov sa korenom iščupati.Znam iz iskustva, jer moj komšija ima zapuštenu baštu i vetar donese seme korova, koje se naravno, u mom travnjaku odmah primi.. Meni ne preostaje ništa drugo, do da sa nožem vadim svaki maslačak pojedinačno i sve druge vrste korova.. i to nedeljno jednom treba da uradim...
    Puno hvala i pozdrav komsiji

Slične teme

1. Primitivizam se širi Srbijom kao korov
    Autor DraGo70 u forumu Politika
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 14.05.2008., 12:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •