Povucenost

Glupi Cvor

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
146
Primetio sam da kod mene u razredu par druga koji su bas bas super programeri su nekako nedrustveni, izdvojeni i izgledaju generalno cudno. Kao da su depresivni i nemaju devojke, mislim, ono tipican nerd.

E sad mene zanima zasto je tako kod pametnih ljudi koji ima posebne sposobnosti.....zasto su oni uvek tako cudni i retardirani?
 
Primetio sam da kod mene u razredu par druga koji su bas bas super programeri su nekako nedrustveni, izdvojeni i izgledaju generalno cudno. Kao da su depresivni i nemaju devojke, mislim, ono tipican nerd.

E sad mene zanima zasto je tako kod pametnih ljudi koji ima posebne sposobnosti.....zasto su oni uvek tako cudni i retardirani?

Nisu oni ni čudni ni retardirani, kako si ih ti nazvao, već imaju svoj svet i svoje preokupacije koje tebi očigledno smetaju-Glupi Cvoru.:zcepanje:
 
Primetio sam da kod mene u razredu par druga koji su bas bas super programeri su nekako nedrustveni, izdvojeni i izgledaju generalno cudno. Kao da su depresivni i nemaju devojke, mislim, ono tipican nerd.

E sad mene zanima zasto je tako kod pametnih ljudi koji ima posebne sposobnosti.....zasto su oni uvek tako cudni i retardirani?

Nisu oni ni čudni ni retardirani, kako si ih ti nazvao, već imaju svoj svet i svoje preokupacije koje tebi očigledno smetaju-Glupi Cvoru.:zcepanje:

Ne razumem, valjda je ljudima stalo do drugih ljudi a ne da budu uvek neshvaceni i posebni.

sram vas bilo
kako mozete vi da komentarisete i to javno o nekome
oni su povuceni pa sta ako to vama smeta onda nemojte da obracate paznju
neka moderator zatvori ovu temu jer je skroz besmislena
 
jer nemaju sa kim da se druze
jer nisu zainteresovani za suplje price sa supljim ljudima
jer je psiholoski sklop prosto takav, nemoj da ti bude cudno ako pocnu da pustaju kosu i igraju diabla

prosto ko ded metal :mrgreen:
 
Ne razumem, valjda je ljudima stalo do drugih ljudi a ne da budu uvek neshvaceni i posebni.

To sto su neshvaceni, nije njihova namera niti cilj vec nesposobnost okoline da prihvati takve osobe.
A da su posebni, to jesu. I opet, nisu oni krivi zbog toga jer ako bi i okolina radila to sto oni rade, sigurno je da ne bi bili posebni. ;)
I naravno da je i njima stalo do drugih ljudi, ali mi se cini da okolina u kojoj oni zive, nije dovoljno vredna njihove paznje. :whistling:
I ja se slazem da ovo nema veze sa programiranjem. :bye:
 
Najjaci vic ikad:

Svađali se ekonomista, pravnik i programer da li je bolje biti oženjen ili
biti sa ljubavnicom. Ekonomista: "Bolje je imati ljubavnicu... Ne moraš je izdržavati, ne moraš joj kupovati odeću, plaćati račune itd."
Pravnik: "Bolje je imati ženu... sve je po zakonu".
Programer: "Najbolje je imati i ženu i ljubavnicu... Kažeš ženi da radiš,
ljubavnici kažes da si kod žene, a ti programiraš…"
 
Najjaci vic ikad:

Svađali se ekonomista, pravnik i programer da li je bolje biti oženjen ili
biti sa ljubavnicom. Ekonomista: "Bolje je imati ljubavnicu... Ne moraš je izdržavati, ne moraš joj kupovati odeću, plaćati račune itd."
Pravnik: "Bolje je imati ženu... sve je po zakonu".
Programer: "Najbolje je imati i ženu i ljubavnicu... Kažeš ženi da radiš,
ljubavnici kažes da si kod žene, a ti programiraš…"
ovaj ti je dobar... :D
 
Primetio sam da kod mene u razredu par druga koji su bas bas super programeri su nekako nedrustveni, izdvojeni i izgledaju generalno cudno. Kao da su depresivni i nemaju devojke, mislim, ono tipican nerd.

E sad mene zanima zasto je tako kod pametnih ljudi koji ima posebne sposobnosti.....zasto su oni uvek tako cudni i retardirani?

Te "cudake" jednostavno ne interesuje sta TI radis i cime se TI bavis. Znam da je tesko razumeti da nekoga ne interesuje, recimo, koju ocenu imas iz nekog predmeta, ko su ti roditelji i da li ti je brat i dalje sa "onom" devojkom.

Zato i jesu cudaci za ljude koji nemaju o cemu drugo da misle vec o njma.
 
sram vas bilo
kako mozete vi da komentarisete i to javno o nekome
oni su povuceni pa sta ako to vama smeta onda nemojte da obracate paznju
neka moderator zatvori ovu temu jer je skroz besmislena

Ajd popij vodu i smiri.Naravno da cu da komentarisem,pa drugovi su mi,neznam sta se svi toliko cudite......kad svi odlucimo da idemo do menze oni ostanu u ucionicu sto je po meni jako glupo...ali ajde...ja sam samo fino postavio temu a vi odma napadate....:dash:
 
Ajd popij vodu i smiri.Naravno da cu da komentarisem,pa drugovi su mi,neznam sta se svi toliko cudite......kad svi odlucimo da idemo do menze oni ostanu u ucionicu sto je po meni jako glupo...ali ajde...ja sam samo fino postavio temu a vi odma napadate....:dash:
Cvoru, nesto se zbiva, da tvoje teme uvek ljudi nekako "napadaju"...
da li se pitas mozda zasto?
mislim da bi se normalan covek zapitao...

ako su ti oni drugovi, sedi s njima pa ih pitaj, razgovaraj sa njima, a ne ovako... Ogovaras ljude koji su ti DRUGOVI??? sta da ocekuju onda oni koji ti nisu drugovi?
svasta... a da je bezveze tema, jeste bezveze, i nema ni mrvu veze sa programiranjem...
 
Cvoru, nesto se zbiva, da tvoje teme uvek ljudi nekako "napadaju"...
da li se pitas mozda zasto?
mislim da bi se normalan covek zapitao...

ako su ti oni drugovi, sedi s njima pa ih pitaj, razgovaraj sa njima, a ne ovako... Ogovaras ljude koji su ti DRUGOVI??? sta da ocekuju onda oni koji ti nisu drugovi?
svasta... a da je bezveze tema, jeste bezveze, i nema ni mrvu veze sa programiranjem...
Bas tako
 
Cvoru, nesto se zbiva, da tvoje teme uvek ljudi nekako "napadaju"...
da li se pitas mozda zasto?
mislim da bi se normalan covek zapitao...

ako su ti oni drugovi, sedi s njima pa ih pitaj, razgovaraj sa njima, a ne ovako... Ogovaras ljude koji su ti DRUGOVI??? sta da ocekuju onda oni koji ti nisu drugovi?
svasta... a da je bezveze tema, jeste bezveze, i nema ni mrvu veze sa programiranjem...

Ja nisam cinkaros i ne ogovaram nikoga,ali hocu apstraktno da razgovoram o stvarima,ali klinci to ovde ne razumeju!!!Pa moram da dam primer,jelte....I IMA veze sa programiranjem,jer to su programeri,ljudi koji se BAVE PROGRAMIRANJEM.
 
Lepo je to sto zelis razgovarati o tim stvarima, to pokazuje da nisi ravnodusan pri samoj pomisli kako se okolina ponasa prema tvojim drugarima.

Moras, takodje, razumeti jos nesto: ne nailaze na odbacivanje samo oni koji se bave programiranjem.
To moze zadesiti i osobe koje se po njihovom ponasanju, nacinu razmisljanja, stepenu posvecenosti nekom poslu, stepenu vrednovanja onoga sta rade, marljivosti, razlikuju od vecine.
Istorija govori, da na odbacenost i odvojenost nisu nailazili samo programeri, vec i osobe koje su postojale daleko pre IT, a bile su daleko posvecenije nekom poslu nego vecina! I tu, automatski, otpada ideja o programiranju kao korenu odbacenosti i izolovanosti.
U covekovoj biti postoji duboko usadjena ili urodjena svest koja potice kako iz kulture, tako i iz religije koju gaji da odbaci ono sto ne razume kao nesto manje vredno. Jednom recju, takve osobe, kada se nalaze pred nekim intelektualnim izazovom, su sklone da krenu linijom manjeg otpora.
Problem je, dakle, socioloske prirode i zaista, nema veze sa programirajem.
Niti moze programiranje biti koren odvojenosti i odbacivanja!

Tema je, dakle, na svome mestu ali je na pogresnom podforumu :)
 

Back
Top