ZAKON O LOVSTVU
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 39

Tema: ZAKON O LOVSTVU

Primećen član 13-08-1971 (avatar)
    Učlanjen
    03.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano ZAKON O LOVSTVU

DANAS JE NA DNEVNOM REDU SKUPŠTINE ZAKON O LOVSTVU ILI KAKO OPLEVITI SRPSKA LOVISTA ILI KAKO IH KORISTITI ZA PRANJE NOVCA.
    Ovakav predlog Zakona je duboko u suprotnosti sa zdravim razumom, ekonomskom logikom, održivim razvojem pre svega ruralnih sredina gde je lovstvo jedan od privrednih zamajaca i potencijala, očuvanjem faune Republike Srbije. Ovakav predlog Zakona koncipiran je na hipotetičkoj situaciji da su potencijalni korisnici lovišta i lovci multimiloneri . Nažalost situacija kada je srpsko lovstvo u pitanju izgleda sasvim drugačije. Lovstvo preko jednog veka u Srbiji izneli su na svojim plećima ljubitelji lovstva i prirode svih slojeva stanovništva od nadničara do akademski obrazovanih. Svako od njih je na ovaj ili onaj način davao svoj doprinos unapređenju i opstanku srpskog lovstva. Danas u Srbiji ima oko 86000 lovaca. Svako od njih je proveo bezbroj sati u izgradnji čeka, osmatračnica, hranilišta, solišta, pojila, kaljužišta po lovištima. Svako od njih je gazio sneg do pojasa da bi zimi prihranio divljač. Mnogi su i živote rizikovali da bi spasavali divljač od posledica elementarnih nepogoda i požara. Sve to ovakav predlog Zakona o lovstvu zanemaruje i svoje osnove bazira na krajnje neprihvatljivim principima eliminisanja običnog smrtnog lovca i glorifikovanju hipotetičkog lovca - finansijskog supermena. Supermeni nažalost postoje samo u stripovima i holivudskim filmovima .

Krajnji ishod po lovstvo u Srbiji , ukoliko ovaj Zakon ugleda svetlo dana, jeste uništavanje postojećih fondova divljači i razbijanje lovačkih udruženja po Srbiji koja su u svojim redovima okupljala brojno članstvo koje je u prethodnih stotinu godina očuvalo i unapredilo fondove divljači u Srbiji.

Mišljenja sam da Zakon u ovakvom obliku ne sme da bude donet već se mora vratiti na ispravku i doradu kako bi bio stavljen u srvhu očuvanja a ne uništavanja fondova divljači. Lovstvo u Srbiji može da bude ozbiljan kumulator finansijskih sredstava ali ovakav predlog Zakona neće dovesti do tog, već će uzrokovati osiromašenje, propadanje lovišta i uništavanje fonda divljači, a samim tim i ostajanje bez finansijskih sredstava tako preko neophodnih. Takođe pruža obilje mogućnosti za dvosmislena tumačenja pojedinih članova i odredbi u davanju prostora za mešetarenje i smutne igre.

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Podrazumevano Re: ZAKON O LOVSTVU

Sad ce Tadoc,Dinkic i ekipa sa mitraljezima u lov ko sto je Tito isao.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Buduća legenda Komunistkinja (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    556

Citat Original postavio 13-08-1971 Pogledaj poruku
    DANAS JE NA DNEVNOM REDU SKUPŠTINE ZAKON O LOVSTVU ILI KAKO OPLEVITI SRPSKA LOVISTA ILI KAKO IH KORISTITI ZA PRANJE NOVCA.
    Ovakav predlog Zakona je duboko u suprotnosti sa zdravim razumom, ekonomskom logikom, održivim razvojem pre svega ruralnih sredina gde je lovstvo jedan od privrednih zamajaca i potencijala, očuvanjem faune Republike Srbije. Ovakav predlog Zakona koncipiran je na hipotetičkoj situaciji da su potencijalni korisnici lovišta i lovci multimiloneri . Nažalost situacija kada je srpsko lovstvo u pitanju izgleda sasvim drugačije. Lovstvo preko jednog veka u Srbiji izneli su na svojim plećima ljubitelji lovstva i prirode svih slojeva stanovništva od nadničara do akademski obrazovanih. Svako od njih je na ovaj ili onaj način davao svoj doprinos unapređenju i opstanku srpskog lovstva. Danas u Srbiji ima oko 86000 lovaca. Svako od njih je proveo bezbroj sati u izgradnji čeka, osmatračnica, hranilišta, solišta, pojila, kaljužišta po lovištima. Svako od njih je gazio sneg do pojasa da bi zimi prihranio divljač. Mnogi su i živote rizikovali da bi spasavali divljač od posledica elementarnih nepogoda i požara. Sve to ovakav predlog Zakona o lovstvu zanemaruje i svoje osnove bazira na krajnje neprihvatljivim principima eliminisanja običnog smrtnog lovca i glorifikovanju hipotetičkog lovca - finansijskog supermena. Supermeni nažalost postoje samo u stripovima i holivudskim filmovima .

Krajnji ishod po lovstvo u Srbiji , ukoliko ovaj Zakon ugleda svetlo dana, jeste uništavanje postojećih fondova divljači i razbijanje lovačkih udruženja po Srbiji koja su u svojim redovima okupljala brojno članstvo koje je u prethodnih stotinu godina očuvalo i unapredilo fondove divljači u Srbiji.

Mišljenja sam da Zakon u ovakvom obliku ne sme da bude donet već se mora vratiti na ispravku i doradu kako bi bio stavljen u srvhu očuvanja a ne uništavanja fondova divljači. Lovstvo u Srbiji može da bude ozbiljan kumulator finansijskih sredstava ali ovakav predlog Zakona neće dovesti do tog, već će uzrokovati osiromašenje, propadanje lovišta i uništavanje fonda divljači, a samim tim i ostajanje bez finansijskih sredstava tako preko neophodnih. Takođe pruža obilje mogućnosti za dvosmislena tumačenja pojedinih članova i odredbi u davanju prostora za mešetarenje i smutne igre.
    Треба да се забрани лов на вукове и Ратка Младића!
    Информационное бюро коммунистических и рабочих партий
    Живео Стаљин и светска револуција

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2447

Ja mislim da bi svaki lov u Srbiji trebalo ZABRANITI do 2020. godine.

Radi obnove lovnog fonda koji je tesko osakacen lovom i krivolovom.

Danas u Srbiji ima znatno vise lovaca nego divljaci. A to je jako zalosno.

Jedino kada bih dozvolio lov je ako se neka vrsta prenamnozi u ugrozi prirodnu ravnotezu.

Ali, o tome bi odluku trebali doneti biolozi, agronomi i ekolozi, a nikako lovci (videli smo kave su stete lovci nacinili poljoprivredi proglasavajuci lisicu za stetocinu!)

Lovcima bih preporucio DIGITALNE KAMErE.

Postvo tvrde da su LJUBITELJI PRIRODE, neka idu i slikaju prirodu i ovde nam kroz albume pokazuju sto su lepo snimili...

Tada im iza ledja OGROMNA VECINA GRADJANA nece moci saputati da su obicni SKRNAVITELJI PRIRODE....

To je moj predlog donosiocima Zakona.
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Buduća legenda Komunistkinja (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    556

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku

Jedino kada bih dozvolio lov je ako se neka vrsta prenamnozi u ugrozi prirodnu ravnotezu.

Ali, o tome bi odluku trebali doneti biolozi, agronomi i ekolozi, a nikako lovci (videli smo kave su stete lovci nacinili poljoprivredi proglasavajuci lisicu za stetocinu!)

Postvo tvrde da su LJUBITELJI PRIRODE, neka idu i slikaju prirodu i ovde nam kroz albume pokazuju sto su lepo snimili...

Tada im iza ledja OGROMNA VECINA GRADJANA nece moci saputati da su obicni SKRNAVITELJI PRIRODE....

Управо тако лов треба да се забрани!
    Информационное бюро коммунистических и рабочих партий
    Живео Стаљин и светска револуција

Učlanjen
    03.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Amandmane na ovako koncipiran predlog Zakona podneli su poslanici PUPS-a i G17. Prema tome ne dirajrte mi Mladju! A ni Krkobabica!

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

cccc.... Al je nama lepo kad Skupština nema o čemu da raspravlja nego o lovstvu

Ovo me potseti na ratne devedesete kad je besneo rat na sve strane a naša Skupština raspravljala danima o lotou i da li treba štrojiti volove.
    " Only fools and horses"

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Ovo je jaaaako bitno, navila sam sat za 10:00 da ne propustim ni sekund

Veoma poznat Ériu (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1361

e a ja sam misljenja da vam svima do jednog treba oduzeti puske i pse, dati vam stapove pa idi bos trci po lovistima i mlati prutom,ko sto su ti preci radili, a ne sa polupijanom hordom dokonih ljudi i njihovim psima da slavis kad ulovite vas deset jednog zeca. e takav zakon treba doneti.
    ...sweet little angel you should have run...

Učlanjen
    03.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio Ériu Pogledaj poruku
    e a ja sam misljenja da vam svima do jednog treba oduzeti puske i pse, dati vam stapove pa idi bos trci po lovistima i mlati prutom,ko sto su ti preci radili, a ne sa polupijanom hordom dokonih ljudi i njihovim psima da slavis kad ulovite vas deset jednog zeca. e takav zakon treba doneti.
    Nemas ti pojma šta je to lovstvo i uzgoj divljači.

Veoma poznat Ériu (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1361

doso si sa onog vaseg bolesnog pdf da trujes i ovde svojim pricama. ko da nisam videla vec sta pises. fuj.
    ...sweet little angel you should have run...

Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Nemas ti pojma šta je to lovstvo i uzgoj divljači.
    Pa ne mora da ima pojma da bi znala da je to bolest ... ja bih sve te što love iz užitka pustila da se love međusobno

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Koliko neznalica na jednom mestu...ccc...

Uopšte nemate pojma kako funkcioniše lov u našoj zemlji. Lovačka udruženja vode evidenciju brojnosti divljači, i nema prekobrojnog odstrela. Dalje, lovci su ti koji omogućavaju divljači da im se očuvaju staništa, i da prežive zime, itd.
    Odstrel je kontrolisan, a zašto neko ko voli divljač na trpezi ne bi lovio? Kakva je razlika između domaće i divlje svinje, u vrednosti njihovog života? Zašto je nehumano odstreliti divlju svinju, a sasvim ok zaklati domaću? Pa, više pati ona koju koljete, nego ona koju odstrelite. Više pati domaći zec koji kada ga koljete skiči kao dete, nego divlji koji se bez glasa samo prevrne kada ga upuca lovac. A, vama je ok to klanje domaćih zečeva.
    Dalje, širom Srbije postoje fazanerije koje uzgajaju fazane, pa ih puštaju na slobodu u lovišta, i manji broj njih bude ulovljen, a veći ostane i razmnožava se dalje. Sad mi recite, da li je humanije uzgajati fazane, pa ih pustiti na slobodu sa velikom šansom preživljavanja, a i oni koji ne prežive budu pokošeni sačmom ili uzgajati kokoške od kojih će svaka skončati na najbrutalniji način, klanjem?

Zaključak: Vi navodni borci za prava životinja, koji tražite da se lov ukine ste ništa drugo do hebeni licemeri.
    Razmislite o ovome što sam vam napisao svaki put kada zagrizete hamburger ili kada raspalite mirišljavi roštilj ili dok kusate okrepljujuću pileću juhicu.
    Poslednji put ažurirao/la Дон : 04.03.2010. u 08:49

Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Citat Original postavio Donqihote Pogledaj poruku
    Koliko neznalica na jednom mestu...ccc...

Uopšte nemate pojma kako funkcioniše lov u našoj zemlji. Lovačka udruženja vode evidenciju brojnosti divljači, i nema prekobrojnog odstrela.
    Ima odstrela iz hobija a ne iz potrebe za prehranom tim životinjama. Najmanje je bitno da li je prekobrojan ili se uklapa u neku planiranu cifru.

Ljudi love i UBIJAJU životinje jer im je to zanimljivo - dovoljno da mi se zgadi i lov i lovci ... pecanje još i mogu da razumem ako posle vrate te ribe u vodu

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Ovakav predlog Zakona je duboko u suprotnosti sa zdravim razumom, ekonomskom logikom, održivim razvojem pre svega ruralnih sredina gde je lovstvo jedan od privrednih zamajaca i potencijala, očuvanjem faune Republike Srbije. Ovakav predlog Zakona koncipiran je na hipotetičkoj situaciji da su potencijalni korisnici lovišta i lovci multimiloneri .
    Objasni.

Početnik
    Učlanjen
    28.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da li se raspravlja o tome da se dozvoli lov sa lukom i strelom?

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio Enchanted Pogledaj poruku
    Ima odstrela iz hobija a ne iz potrebe za prehranom tim životinjama. Najmanje je bitno da li je prekobrojan ili se uklapa u neku planiranu cifru.

Ljudi love i UBIJAJU životinje jer im je to zanimljivo - dovoljno da mi se zgadi i lov i lovci ... pecanje još i mogu da razumem ako posle vrate te ribe u vodu
    Ja ih ubijam, jer volim da ih jedem. A, i ribe vraćam u vodu one koje su ispod mere, kao i one koje su u lovostaju (vreme mresta).
    Nije li humanije da zabacim udicu, pa da se nadmudrujem sa ribom, od kupovine onih koje su izlovljene mrežama?

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio collonia Pogledaj poruku
    Da li se raspravlja o tome da se dozvoli lov sa lukom i strelom?
    Trebalo bi i to dozvoliti, kao u Kanadi što je dozvoljen lov lukom i strelom, kao i samostrelom, a što spada u posebnu vrstu odobrenja izlova, odvojeno od lova vatrenim oružjem.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Sad ce Tadoc,Dinkic i ekipa sa mitraljezima u lov ko sto je Tito isao.
    Tja,xebga.

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

da da...sve je kod nas u srbiji postavljeno tumbe...
    do sad je raskrcmeno ono sto su gradjani srbije sami stvarali i pravili---isti ovi penzioneri koje hoce nekako da ukinu...kad se to prodalo a nastalo iz radne obaveze sad je na redu prodaja onoga sto su ljudi iz hobija stvorili...nelogicnosti je onoliko---od tog da ko ubije srnu plati kaznu od 1.5 miliona dinara i 12 godina zatvora---a onaj ko ubije coveka u saobracaju moze da prodje i sa godinu ipo...ili ratni zlocinac sa 15 godina...i posto su se lovci izborili za ovako rigorozne kazne i zastitili divljac---sad ce drzava ono sto su oni zastitili,odgajili i pravilnom selekcijom umnozili da rasproda...jako poucno za dalje...samo da se ne desi da najveci zaljubljenici u prirodu i lov sad iz ocaja ne postanu najveci krivolovci..

Poznat
    Učlanjen
    16.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku

Има ли ловачких удружења на карибима?
    Шта се тамо лови?
    Какви су закони тамо?

Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio paja1408 Pogledaj poruku
    da da...sve je kod nas u srbiji postavljeno tumbe...
    do sad je raskrcmeno ono sto su gradjani srbije sami stvarali i pravili---isti ovi penzioneri koje hoce nekako da ukinu...kad se to prodalo a nastalo iz radne obaveze sad je na redu prodaja onoga sto su ljudi iz hobija stvorili...nelogicnosti je onoliko---od tog da ko ubije srnu plati kaznu od 1.5 miliona dinara i 12 godina zatvora---a onaj ko ubije coveka u saobracaju moze da prodje i sa godinu ipo...ili ratni zlocinac sa 15 godina...i posto su se lovci izborili za ovako rigorozne kazne i zastitili divljac---sad ce drzava ono sto su oni zastitili,odgajili i pravilnom selekcijom umnozili da rasproda...jako poucno za dalje...samo da se ne desi da najveci zaljubljenici u prirodu i lov sad iz ocaja ne postanu najveci krivolovci..
    Vrlo moguć ishod svega ovoga.

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio Donqihote Pogledaj poruku
    Vrlo moguć ishod svega ovoga.
    da samo sta to vredi---to vidim ja koji nisam lovac---al mi je brat pasionirani zaljubljenik...preneo svoju zaljubljenost na starijeg sina..mogu misliti sta ce njemu ovo znaciti...samo isto se moze ocekivati i za ribolovce---pa hocemo u evropu bez alternativa....u evropi se svaki hobi debelo naplacuje...

Buduća legenda perafitilj (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1941

Citat Original postavio Ériu Pogledaj poruku
    Nisam lovac ali tebi bi trebalo dato varnjaču u ruke pa marš u kuhinju a ne ovde prićaš i trtljaš ono o čemu pojma nemaš.

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Treba otvoriti lovnu sezonu na kriminalce,tajkune i politicare.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Slične teme

1. MEĐUNARODNO SAVETOVANJE O LOVSTVU
    Autor 13-08-1971 u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 02.05.2010., 11:56
  2. ZAKON O LOVSTVU
    Autor 13-08-1971 u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 100
    Poslednja poruka: 12.04.2010., 06:59
  3. Zakon o regionalizaciji? Zakon o imovini samouprave?
    Autor Slaven777 u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.05.2009., 02:29
  4. Zakon o informisanju i zakon o univerzitetima
    Autor zeksiv u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 30.04.2008., 20:41
  5. BG JE ZAKON.
    Autor bbboy u forumu Beograd
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.02.2007., 18:07

Pravila za slanje poruka