da li je ovo keratokonus?

Rema_tebra

Primećen član
Poruka
653
muke su pocele od od maja prosle godine.nosio sam sociva,bio sam u skoli,socivo na jednom oku je pocelo zesce da me zulja t.j. da me zaboli na svakih 10 minuta,ja nisam mogao da idem kuci i nisam ih skinuo sve dok uvece nisam dosao kuci kad su pocele posledice.od tada mi svetlo jako smeta,ne mogu da jasno vidim obrise svetlih predmeta(cica glisa na semaforu mi se duplira! :D),iz svakog svetla u koje pogledam izbijaju neki zraci,jezivo je.te veceri su mi rekli da imam eroziju roznjace,nosio sam povez par dana,mazao kapi(sve to samo na levom oku) i posle su mi rekli da je ranica na roznjaci zarasla i sve je kao ok.ali nije,isto mi se javilo i na desnom oku!isto na oba imam te probleme sa svetloscu.niko mi nista nije verovao.isao sam sto puta kod lekara i zalio se ali oni su mi govorili da nemam nista.ja sam trazio po netu sta bi to moglo da bude i bolest keratokonus najbolje odgovara mojim tegobama.nedavno sam bio na pregledu dioptrije i ono rekao sam doktoru da ja mislim da je to keratokonus....i on me pogleda opet kaze nema nista!ali da postoji sansa da je to keratokonus,on se kao javlja kod kratkovidih ali to sad ne moze da se utvrdi nego tek kasnije...i kao samo da nastavim da dolazim na kontrolu dioptrije i mozda ce tad videti da li ga imam.sta da radim?jel ima neko ovde keratokonus :S
 
Кератоконус подразумева изобличавање рожњаче буквално у облику конуса, а ти очито имаш ерозије које су последица ношења сочива.
Избаци сочива из употребе, узми наочаре и видећеш да ће ти тегобе нестати.
 
Кератоконус подразумева изобличавање рожњаче буквално у облику конуса, а ти очито имаш ерозије које су последица ношења сочива.
Избаци сочива из употребе, узми наочаре и видећеш да ће ти тегобе нестати.

vec 4 meseca ne nosim sociva:confused:
 
Полако, много времена треба да се поврати рожњача.
Буди срећан што није панус почео да ти се ствара.
Сочиво онемогућава пролазак кисеоника ка рожњачи која велики део истог узима из ваздуха, услед недостатка крвних судова у њој- управо због тога су ти се стварале ерозије.
А панус или ти урастање крвних судова у рожњачу тек може да оштети вид...зато, уживај са наочарима. :)
 
Полако, много времена треба да се поврати рожњача.
Буди срећан што није панус почео да ти се ствара.
Сочиво онемогућава пролазак кисеоника ка рожњачи која велики део истог узима из ваздуха, услед недостатка крвних судова у њој- управо због тога су ти се стварале ерозије.
А панус или ти урастање крвних судова у рожњачу тек може да оштети вид...зато, уживај са наочарима. :)

e hvala ti mnogo stvano!ublazila si mi strah.:)
 
muke su pocele od od maja prosle godine.nosio sam sociva,bio sam u skoli,socivo na jednom oku je pocelo zesce da me zulja t.j. da me zaboli na svakih 10 minuta,ja nisam mogao da idem kuci i nisam ih skinuo sve dok uvece nisam dosao kuci kad su pocele posledice.od tada mi svetlo jako smeta,ne mogu da jasno vidim obrise svetlih predmeta(cica glisa na semaforu mi se duplira! :D),iz svakog svetla u koje pogledam izbijaju neki zraci,jezivo je.te veceri su mi rekli da imam eroziju roznjace,nosio sam povez par dana,mazao kapi(sve to samo na levom oku) i posle su mi rekli da je ranica na roznjaci zarasla i sve je kao ok.ali nije,isto mi se javilo i na desnom oku!isto na oba imam te probleme sa svetloscu.niko mi nista nije verovao.isao sam sto puta kod lekara i zalio se ali oni su mi govorili da nemam nista.ja sam trazio po netu sta bi to moglo da bude i bolest keratokonus najbolje odgovara mojim tegobama.nedavno sam bio na pregledu dioptrije i ono rekao sam doktoru da ja mislim da je to keratokonus....i on me pogleda opet kaze nema nista!ali da postoji sansa da je to keratokonus,on se kao javlja kod kratkovidih ali to sad ne moze da se utvrdi nego tek kasnije...i kao samo da nastavim da dolazim na kontrolu dioptrije i mozda ce tad videti da li ga imam.sta da radim?jel ima neko ovde keratokonus :S

Hey ...ja imam potpuno isti problem :( točno sve,al sve što navodiš događa se i meni i to već dosta dugo...čak mi i titlovi filmova imaju tu prokletu auru :dash:
Isto sam zaključila prema simptomima koje sam na netu našla da bi mogao biti keratokonus, al oftalmologinja kaže da se ne vidi....:dontunderstand:
Grozno mi je ovako i htjela bi opet vidjeti po starom..osjećam se ko da sam na nekim drogama dok gledam noću lampe, svjetleće reklame ,i uglavnom sve što blješti....o semaforima da ne pričam.....
Daj ako saznaš o čemu se radi reci molim teee....jer ja sam očajna i strah me da nije nešto ozbiljnije jer sam prokleti hipohondar :sad2:
Pozdrav :bye:
 
Hey ...ja imam potpuno isti problem :( točno sve,al sve što navodiš događa se i meni i to već dosta dugo...čak mi i titlovi filmova imaju tu prokletu auru :dash:
Isto sam zaključila prema simptomima koje sam na netu našla da bi mogao biti keratokonus, al oftalmologinja kaže da se ne vidi....:dontunderstand:
Grozno mi je ovako i htjela bi opet vidjeti po starom..osjećam se ko da sam na nekim drogama dok gledam noću lampe, svjetleće reklame ,i uglavnom sve što blješti....o semaforima da ne pričam.....
Daj ako saznaš o čemu se radi reci molim teee....jer ja sam očajna i strah me da nije nešto ozbiljnije jer sam prokleti hipohondar :sad2:
Pozdrav :bye:

:) jao...ne znam kako da ti opišem koliko mi je drago što mogu da pričam sa nekim ko ima isti problem kao ja...meni niko ne veruje,svi kažu proći će,čini ti se...a nemaju pojma kako je.koliko ti to već dugo traje,kako si zaradila ovu glupost od bolesti il šta je već....jel si bila kod doktora?i ja imam čaure oko titlova,oko svega što svetli,jezivo je...
voleo bih da se nastavimo da se dopisujemo,hteo bih još neke stvari da saznam u vezi ovoga...pa da mi ti kažeš ili ja tebi...jednostavno,da vidimo kako će se dalje razvijati ‚‚erozija rožnjače‚‚ i da damo sve od sebe da se rešimo ovog i vidimo kao ranije.pozzzz
 
Poslednja izmena:
Ej !!!! I meni je neopisivo drago što sam našla osobu koja me razumije i koja zna o čemu pričam.....:worth::worth::worth: Da, drugi nemaju pojma kako je užasno ovo što prolazimo, ali još mi je gore što nemam pojma o čemu se radi.....ja više ni sama neznam kako je sve počelo, sjećam se da je oftalmologinja prvo posumnjala na astigmatizam i onda sam nosila meke leće za astig., ali bile su mi preneudobne i žuljale su me, a i nisu rješile moj problem, pa sad nosim obične, inače sam kratkovidna. Ovo mi traje već više od dvije godine :think: , ma sve u svemu preeestrašno.... i javlja mi se na oba oka...Planiram sad koji dan otići drugoj doktorici da me pregleda za keratokonus...... Jel tebi dijagnoza "erozija rožnjače" ? Jer meni se čini da je erozija samo posljedica neke bolesti, ali koje pojma nemam ! Što su tebi doktori sve govorili ? Ova moja meni ništa konkretno....:(
 
Ej !!!! I meni je neopisivo drago što sam našla osobu koja me razumije i koja zna o čemu pričam.....:worth::worth::worth: Da, drugi nemaju pojma kako je užasno ovo što prolazimo, ali još mi je gore što nemam pojma o čemu se radi.....ja više ni sama neznam kako je sve počelo, sjećam se da je oftalmologinja prvo posumnjala na astigmatizam i onda sam nosila meke leće za astig., ali bile su mi preneudobne i žuljale su me, a i nisu rješile moj problem, pa sad nosim obične, inače sam kratkovidna. Ovo mi traje već više od dvije godine :think: , ma sve u svemu preeestrašno.... i javlja mi se na oba oka...Planiram sad koji dan otići drugoj doktorici da me pregleda za keratokonus...... Jel tebi dijagnoza "erozija rožnjače" ? Jer meni se čini da je erozija samo posljedica neke bolesti, ali koje pojma nemam ! Što su tebi doktori sve govorili ? Ova moja meni ništa konkretno....:(

ma meni je sve bilo lepo i normalno,kratkovid sam,lepo sam nosio sočiva i uživao sam.jednog dana su me žuljala u školI(što sam već rekao) i od tada je počelo sve to sa svetlom na oba oka.konstatovali su mi eroziju rožnjače,mazao sam neke kreme,nosio pogaču preko oka par dana i na sledećoj kontroli kao sve je dobro,ranica na rožnjači je zarasla....a meni simptomi isti ostali!!!ma budale,samo mi kažu da ništa nemam na oku da je sve u redu,kao čini mi se... :(

e da,da li je i tebi onako na primer kad gledaš svetlu tačku na mračnoj površini(tad je najjače,npr svetlo na monitoru) sa naočarima da ti se duplira ta tačka,izvlače neke linijie...ne vidiš jasno njen obris?i onda kad skinem naočare ne vidim jednu tačku nego vidim sve nešto rasuto,haotično,nikakav oblik nema...ni traga od tačke.isto je i meni sa reklamama,a tek semaforima...odvratno....ali ubedljivo su mi najgori odsjaji od sunca na kolima...to me boli kad pogledam.

edit....a da,ti ne nosiš naočare :D onda,kad skineš sočiva i pogledaš u tačku,da li ti je haotično rasuta?
 
Poslednja izmena:
Da, ma sve mi je točnoooo tako kako si opisao, kad skinem leće ( sočiva ) sve mi se nekako preklapa kao više točaka, jedna preko druge,ali nisu naravno točke pravilnih rubova nego nekako nedefinirane točke,pa se još preklapaju, ma užas, savršeno si to opisao, baš mi je tako kaotična slika skroz, ma fuuuuuuujjj :besna:
Sigurna sam sto posto da imamo isti problem, sad je samo pitanje kako ćemo ga riješiti, makar što je najgore počela sam se i privikavati na ovo odurno stanje u nedostatku rješenja problema....:( , a ne želim to...želim to nekako rješiti...
Sjetila sam se da su i mene prije nego je sve počelo nekako čudno smetale leće u oku, možda je tada došlo do oštećenja, samo mi nije jasno kako to doktorica na pregledu nemože vidjeti da je došlo do oštećenja rožnjače :roll:
Ja ću isto uzeti naočale uskoro, da odmorim oči malo...
Jesu li tebe upućivali na neke druge preglede vezano uz ovo ? ili su samo konstatirali da je sve u redu i to je kao to ....
 
Hey:bye:.............htjela sam ti samo reći da sam pronašla u jednoj knjizi ( " Lekovito bilje u narodnoj medicini " ) koja se bavi fitoterapijom (to je grana farmakoterapije koja se bavi liječenjem pomoću biljaka ) recepte za čajeve koji pomažu kod oboljenja rožnjače...
Ima 4 recepta, za 4 čaja.....svaki čaj se pije tri puta dnevno po 200g svaki put, dakle 2 dcl prije doručka, 2dcl prije ručka, 2 dcl prije večere..i onda tako 6 dana. Raspitala sam se glede sastojaka i svi se mogu nabaviti u Biljnoj ljekarni..
Mislim da od tih pripravaka nemože biti ništa gore, već samo bolje. Svi sastojci su od prirodnog, ljekovitog bilja koje se stoljećima primjenjuje u medicini za liječenje raznih oboljenja... Svjesna sam da oni nisu rješenje našeg problema, ali ukoliko ga bar nekako ublaže opet super....:manikir:
Mislim da je logično da bi uz njih i oporavak erozija,tj. tih oštećenja na rožnjači bio brži....Farmaceutkinja u biljnoj ljekarni mi je rekla kako ti čajevi pospješuju cirkulaciju, bolju prokrvljenost oka, pa se valjda samim time i oko brže obnavlja, kada je cirkulacija bolja ....
Ukoliko želiš skenirat ću ti te recepte pa ih postaviti ili tu na forumu ili mi mail možeš dati, pa ti pošaljem....

I ajde mi pliz odgovori jel te doktorica slala da obavljaš kakve druge preglede, nevezano uz oko, a što bi moglo biti povezano s tim našim "svjetlosnim efektima" ?

Pozz ;)
 
Hey:bye:.............htjela sam ti samo reći da sam pronašla u jednoj knjizi ( " Lekovito bilje u narodnoj medicini " ) koja se bavi fitoterapijom (to je grana farmakoterapije koja se bavi liječenjem pomoću biljaka ) recepte za čajeve koji pomažu kod oboljenja rožnjače...
Ima 4 recepta, za 4 čaja.....svaki čaj se pije tri puta dnevno po 200g svaki put, dakle 2 dcl prije doručka, 2dcl prije ručka, 2 dcl prije večere..i onda tako 6 dana. Raspitala sam se glede sastojaka i svi se mogu nabaviti u Biljnoj ljekarni..
Mislim da od tih pripravaka nemože biti ništa gore, već samo bolje. Svi sastojci su od prirodnog, ljekovitog bilja koje se stoljećima primjenjuje u medicini za liječenje raznih oboljenja... Svjesna sam da oni nisu rješenje našeg problema, ali ukoliko ga bar nekako ublaže opet super....:manikir:
Mislim da je logično da bi uz njih i oporavak erozija,tj. tih oštećenja na rožnjači bio brži....Farmaceutkinja u biljnoj ljekarni mi je rekla kako ti čajevi pospješuju cirkulaciju, bolju prokrvljenost oka, pa se valjda samim time i oko brže obnavlja, kada je cirkulacija bolja ....
Ukoliko želiš skenirat ću ti te recepte pa ih postaviti ili tu na forumu ili mi mail možeš dati, pa ti pošaljem....

I ajde mi pliz odgovori jel te doktorica slala da obavljaš kakve druge preglede, nevezano uz oko, a što bi moglo biti povezano s tim našim "svjetlosnim efektima" ?

Pozz ;)
ej :) super sto si nasla te cajeve,ja bih ih pio,samo da prodje,bio bih ti zahvalan kad bi mi ih poslala..ja sam cuo za jos jedno resenje koje bi nam pomoglo da se resimo ovog,poslacu ti ga na mail...mislim da ne treba ovde da nastavimo dase dop bzv punimo temu hehe :D
nije me ni na jedno drugo mesto slala doktorica sto bi moglo da bude u vezi sa tim...

pisi mi na

jedna_ljubav_za_hiphop@yahoo.com
pa cu ti tu i odgovarati...pozz ;)
 
Poslednja izmena:
Keratokonus

Ova degenerativna bolest nastaje usled urodene slabosti rožnjace koja, obicno u pubertetu, postaje progresivno zakrivljenija nego normalo. To vremenom dovodi do istovremenog stanjenja rožnjace, povecanja nepravilnosti rožnjace, izrazitog povecavanja dioptrije, narocito astigmatizma, te smanjenjem vidne oštrine.
U pocetnim stadijumima nošenje naocara omogucuje relativno dobar vid, dok se u naprednijim staijumima, usled povecavanja nepravilnosti rožnjace, ukazuje potreba za nošenje polutrvrdih ili tvrdih kontaktih sociva. U oko 20 % pacijenata postavlja se potreba za transplantacijom rožnjace (keratoplastikom) radi ponovnog uspostavljanja pravilne rožnjace i vracanja mogucnosti relativno normalnog vida sa naocarima ili kontaktnim socivima.

Preuzeto sa: keratokonus
 
Poštovani,

moj otac ima keratokonus 4 stadijuma, i planira transplataciju rožnjace. Interesuje me da li možete da mi date savjete i mišljenja gde je najbolje uraditi ovu operaciju? Njega šalju u BG (Sveti Vid ili Oculus) ili ZG (Svjetlost). Da li postoje negde druga možda bolja mjesta u okruženju za ovu operaciju danas?

Hvala unapred, i pozdrav.
 

Back
Top