Заједно у добру и у злу...?

Pogledaj rezultate ankete: Да ли бисте остали у вези да ваш драги/ драга несрећним случајем остане инвалид?

Glasova
22. Ne možete glasati na ovu anketu
  • да

18 81,82%
  • не

4 18,18%
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 72

Tema: Заједно у добру и у злу...?

Iskusan
    Učlanjen
    25.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    124

Unhappy Заједно у добру и у злу...?

Да ли бисте остали у вези да, не дај Боже, ваш драги/ драга несрећним случајем остане инвалид?

Немојте питати откуда ми да ово питам, јер знам много ситуација у којима је жена спаковала кофере и отишла...

Buduća legenda Luna (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2858

Podrazumevano Re: Заједно у добру и у злу...?

Citat Original postavio guera Pogledaj poruku
    Да ли бисте остали у вези да, не дај Боже, ваш драги/ драга несрећним случајем остане инвалид?

Немојте питати откуда ми да ово питам, јер знам много ситуација у којима је жена спаковала кофере и отишла...
    Ne znam sta bih odgovorila.Iz ove perspektive rekla bih sigurno da,ali hvala Bogu ne mogu ni da zamislim kroz sta prolaze parovi kojima se tako nesto desi.Verovatno bi bilo najvaznije da on nauci da zivi sa svojim hendikepom.
    Imam prijatelja koji je u kolicima,divan mladic,zabavlja se sa devojkama,zivi normalnim zivotom.Prihvatio je sebe i ono sto mu se dogodilo.Licno mu se divim jer je sto puta pozitivniji u nekim momentima od vecine nas,uslovno receno,normalnih.
    "Some people never go crazy.What truly horrible lives they must lead."
    Charles Buk
    owski

Aktivan član brunhilda (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Aaah, pa bila bih smrad najveci da ga ostavim jer je izgubio nogu, ruku, ostao u kolicima...

Moze da se desi da takva promena slomi samog muskarca i on vise nije isti covek.
    Postane nepodnosljiv, malodusan, depresivan, ogorcen, sto ce vremenom i meni da zagorca zivot kraj njega ako ga to stanje ne napusti, ako se ne pomiri sa novom situacijom. U takvoj situaciji nisam sigurna kako bi se sve zavrsilo.
    Ali ako bi on sacuvao vedrinu i snagu duha, ako bismo zajedno uspeli da on ostane isti nezan muskarac pun ljubavi prema meni, ostajem uz njega.

Iskusan
    Učlanjen
    25.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio Luna72 Pogledaj poruku
    divan mladic,zabavlja se sa devojkama,zivi normalnim zivotom.
    Našao je devojku iako je invalid?
    (da me masa ne bi napala, ovo pitam čisto radi onih koji kažu da se ne može imati devojka ako nemaš para, jer smo zaboga sve interešdžije... )

Buduća legenda Luna (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2858

Našao je devojku iako je invalid?
    (da me masa ne bi napala, ovo pitam čisto radi onih koji kažu da se ne može imati devojka ako nemaš para, jer smo zaboga sve interešdžije... )
    On je divan,inteligentan,duhovit mladicObozavam da sam u njegovom drustvu.Zivi zivot punim plucima ...Gori su mentalni invalidi od bilo kog fizickog hendikepa.
    "Some people never go crazy.What truly horrible lives they must lead."
    Charles Buk
    owski

Poznat Sally_Solomon (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    217

Jedno je reci a drugo uraditi..
    Freedom is just another word for nothing left to lose

gost 113085 nije na forumu
    ...cao,cao...vidimo se neki drugi put...odlaziiiiiiiiiim...:)
    Elita
    Učlanjen
    18.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

da...ostala bih...

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Da...
    Myles Bennett Dyson

Elita dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Citat Original postavio Luna72 Pogledaj poruku
    On je divan,inteligentan,duhovit mladicObozavam da sam u njegovom drustvu.Zivi zivot punim plucima ...Gori su mentalni invalidi od bilo kog fizickog hendikepa.
    Ovde si potpuno u pravu.
    Ja sam uvek civilizovana ali me ljudi pogrešno tumače.

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1493

bih
    iskreno ne mogu da tvrdim dokle...tj ne mogu sa sigurnoscu da kazem: ostala bih do kraja...nije to ni malo lako...treba imati debele zivce, biti jaka licnost i mnogo toga da bi se brinuo o nekoj osobi....znam da ne bih odmah spakovala kofere i cao zdravo...itekako bi se trudila...dokle ne znam...mozda do kraja... mozda ko zna dokle....
    If you are offended by the things I said, just imagine everything I hold back

Poznat Курир_Ђокица (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    106

kako se poništava glasanje?

mislio sam da je pitanje da li biste napustili ja jesam invalid-u mozak
    Di je moj moped? Mora da je završija u Moravu...
    http://www.youtube.com/watch?v=Vgk8jmzNa9Y

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

ako odlucim da ga ostavim, ostavicu ga, kao i bilo koga drugog
    nije povlasten samo zato sto je invalid
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Elita dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Jako teško pitanje...iz ove perspektive ne smem ništa da odgovorim...život donosi svakakva iznenađenja...nikad ne znaš šta te može dočekati sutra ili nekog bliskog...ne znam.. smelo bi bilo da kažem da bih ostala a kukavički da bih otišla...o tome ću razmišljati ne daj Bože ako dođe do tog trenutka a moliću Boga da me ne stavlja na takva iskušenja.
    Ja sam uvek civilizovana ali me ljudi pogrešno tumače.

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nisam neki tip za vanredne situacije. Svaka pa i najmaja neravnina na putu me uzdrma tako da bih tu cinjenicu sigurno jako tesko podnela ali mislim da ne bih otisla, naravno pod uslovom da on zbog nervoze ili slabosti ne pocne da zagorcava zivot meni i deci.
    U nekom obrnutom slucaju sigurno bih izrazila zelju da me ostave samu ako bih ostala sposobna da brinem o sebi ili ako ne onda bih pozelela smestaj u nekoj ustanovi.
    Nikako ne mogu da podnesem misao da sam smetnja nekome.
    Npr. Pre nego se posle 50 njenih poziva odlucim posetiti prijateljicu, ja cu je jos dva puta nazvati da pitam da li je sigurno slobodna i bez obaveza. Sve se plasim poremeticu joj planove i zasmetati. Nemam pojma kakvi su to kompleksi.
    Poslednji put ažurirao/la gost 159591 : 04.03.2010. u 07:50

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5975

Tesko da se to zna unapred..nije to sazaljene voljene osobe nego vise strah da ce ih neko osuditi sto su napustili nekog u takvoj situaciji..jer logicno sta da je sve u redu a posle par godina se razidju ili se svidi neka druga osoba..onda bi po difoltu bila osuda da je iskljucivo zbog hendikepa
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita gost 39034 (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

to su vrlo teske stvari i teska pitanja na koja se ne moze dati lak odgovor tipa "naravno da bih zauvek ostala sa svojim partnerom, bez obzira sta da mu se desi"
    to su stvari koje menjaju ljude do tacke kad ih vise ne prepoznajes
    to su situacije u kojima ne mozes biti siguran sta bi, sve dok se zaista ne nadjes u njima

Ističe se cupkica (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    61

ako je to prava ljubav i ako postoji uzajamno postovanje, ostacu sa tom osobom.. sto da ne..?

ja se nisam zaljubila i nisam zavolela telo tog coveka vec njega kao osobu...

i pored svih poteskoca i svega, njemu ce trebati podrska i dosta paznje..
    Zivi svoj zivot, zajebi sve oko sebe. Niko nije vredan da zbog njega zajebes sebe...

NeDoDiri nije na forumu
    nauči se čekatii,jer oni koji se (po)bune,odlaze brže
    Domaćin NeDoDiri (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    96

Citat Original postavio malavelika Pogledaj poruku
    to su vrlo teske stvari i teska pitanja na koja se ne moze dati lak odgovor tipa "naravno da bih zauvek ostala sa svojim partnerom, bez obzira sta da mu se desi"
    to su stvari koje menjaju ljude do tacke kad ih vise ne prepoznajes
    to su situacije u kojima ne mozes biti siguran sta bi, sve dok se zaista ne nadjes u njima
    Slažem se.Veoma je teško s pouzdanošću odgovoriti na takvo pitanje,i cijenim sve vas koje mislite isto i kažete(mo) jeste,ostala bih.Kako bih ga voljela manje ako ima nogu manje?On je(i invalidan)ogledalo moje ljubavi.

Učlanjen
    10.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio NeDoDiri Pogledaj poruku
    Slažem se.Veoma je teško s pouzdanošću odgovoriti na takvo pitanje,i cijenim sve vas koje mislite isto i kažete(mo) jeste,ostala bih.Kako bih ga voljela manje ako ima nogu manje?On je(i invalidan)ogledalo moje ljubavi.
    naravno da nekoga koga volis ne bi volela manje bez noge, ruke, ili mogucnosti da se krece
    samo zelim da naglasim da takve situacije toliko menjaju ljude, da oni cesto prestanu biti ono sto smo voleli i postanu neko koga ne poznajemo, ili neko koga nikada ne bi zavoleli
    i, naravno da je to donekle razumljivo, tesko je ostati isti, suocen sa takvom nesrecom i hendikepom
    ali, takva situacija zahteva dve izuzetno psihicki i emotivno jake osobe, da bi stvari medju njima ostale nepromenjene
    zato kazem da je nemoguce govoriti unapred

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

Bih ako ga volim, naročito onda bih bila uz njega, jer tada sam mu najpotrebnija.
    Saper vedere
    "Људи који не могу владати својим срцем, још мање могу владати својим језиком"

Buduća legenda
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Uglavnom glasamo za "da"... Na drugom mestu se listom izjasnismo da ne bi mogli da izguramo vezu bez seksa... Možemo li sami sebi verovati?

NeDoDiri nije na forumu
    nauči se čekatii,jer oni koji se (po)bune,odlaze brže
    Domaćin NeDoDiri (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    96

Citat Original postavio malavelika Pogledaj poruku
    naravno da nekoga koga volis ne bi volela manje bez noge, ruke, ili mogucnosti da se krece
    samo zelim da naglasim da takve situacije toliko menjaju ljude, da oni cesto prestanu biti ono sto smo voleli i postanu neko koga ne poznajemo, ili neko koga nikada ne bi zavoleli
    i, naravno da je to donekle razumljivo, tesko je ostati isti, suocen sa takvom nesrecom i hendikepom
    ali, takva situacija zahteva dve izuzetno psihicki i emotivno jake osobe, da bi stvari medju njima ostale nepromenjene
    zato kazem da je nemoguce govoriti unapred
    Da,veoma je teško hipotetički govoriti o tome.Kad bi se takva priča dogodila,dvoje nas je.U startu smo(teoretski)sigurni u našu nepromijenjenost,ali ima i ona druga strana koja je već promijenjena (stepenom invaliditeta).Tako dobijemo dvoje(par) promijenjenih.

Primećen član
    Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ja vas ne razumem, jer znam da ne bih mogao da ostanem u takvoj vezi. To što će neko drugi (ta osoba) da se promeni ne razmatram kao izgovor, ne postoji ta promena mene kojom bi svoja očekivanja od te veze uklopio sa nastalom situacijom. Neku drugu priču bih pričao da postoji trajnija zajednica sa tom osobom i da smo u istoj ostvarili ono zbog čega sam ja stupio u nju, ili možda da ta osoba zavisi od mene, ali na prvu loptu bih izašao iz te veze.

Učlanjen
    10.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio pull wings of flies Pogledaj poruku
    Ja vas ne razumem, jer znam da ne bih mogao da ostanem u takvoj vezi. To što će neko drugi (ta osoba) da se promeni ne razmatram kao izgovor, ne postoji ta promena mene kojom bi svoja očekivanja od te veze uklopio sa nastalom situacijom. Neku drugu priču bih pričao da postoji trajnija zajednica sa tom osobom i da smo u istoj ostvarili ono zbog čega sam ja stupio u nju, ili možda da ta osoba zavisi od mene, ali na prvu loptu bih izašao iz te veze.
    ok, svaka cast za iskrenost, retko ko bi ovo priznao
    ali, ovde se i govori o trajnim, ozbiljnim vezama
    tesko da bi bilo ko od nas ostao u vezi sa osobom koja je postala invalid, a pre toga smo bili zajedno dva meseca

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Pa u svetu koji forsira lažnu mladost i snagu,do granica perverzije gornji odgovor wings ful of flies nije ništa čudno.
    Myles Bennett Dyson

Slične teme

1. Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 01.07.2009., 11:12
  2. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.06.2009., 20:30
  3. Odgovora: 155
    Poslednja poruka: 03.03.2009., 00:05
  4. Заједно против Србије
    Autor manje_zlo u forumu Politika
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 27.01.2009., 00:10