Živković: Pare mi dao Koštunica!

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Bivši premijer Zoran Živković izjavio je juče da je milionski vredan vinograd u Krčedinu „dobio" od Vojislava Koštunice!

Ne može mi niko ništa, jači sam od sudbine... Zoran Živković


U intervjuu koji je dao dnevnom listu „Danas", Živković je priznao da je odlučio da se bavi vinarskim biznisom još dok je bio u politici i da je za svog mandata doneo uredbu na osnovu koje je od Koštuničine vlade 2007. dobio, bespovratno, 41 milion dinara!?!

Priviđaju mu se političke kampanje

U nedostatku argumenata i pravih odgovora na naša konkretna pitanja Zoran Živković je juče ponovo ustvrdio da se protiv njega vodi politička kampanja, navodno „deseta po redu", a sve sa ciljem da se spreči njegov povratak u politiku (!?!). On je čak na posredan način optužio Press da ugrožava njegovu bezbednost:

- Nakon početka najnovije kampanje, poučen iskustvom iz ranijih godina, preduzeo sam potrebne mere koje imaju preventivni karakter. Priče o bogatstvu, posebno sumnjivog porekla, odavno su evidentirani kao mogući mamac kriminalnom podzemlju da izvrši neko teško krivično delo koje ugrožava ličnu i imovinsku sigurnost prozvane ličnosti - rekao je Živković.

Press kategorično odbacuje ove insinuacije i optužbe bivšeg premijera. Mi ne pretimo nikome i ne ugrožavamo ničiju sigurnost. Mi samo radimo svoj posao. Samo pitamo. Jer, građani Srbije imaju puno pravo da znaju kako se to bivši premijer od vlasnika dela tatine kuće i dva stara automobila izrodio u bahatog bogataša.

Novinar „Danasa" propustio je da upita Živkovića da li je, u najmanju ruku, sukob interesa to što je on sam sebi namestio zakonske uslove za dobijanje više od 500.000 evra državne subvencije. Međutim, Živković (koji je i kolumnista „Danasa") ponovo je, uz obilnu asistenciju novinara istomišljenika, optužio Press da vodi „kriminalnu kampanju" protiv njega i čak ugrožava sigurnost njegove porodice (pogledajte antrfile)!?!

Opet 60 miliona

Zoran Živković je precizirao da je njegova firma „Kuća vina Živković" sa preduzećem „Agrounija" iz Inđije, po sistemu pola-pola zasadila vinograd koristeći subvenciju iz agrarnog fonda.

- Investicija u vinograd u poslednje tri godine je preko 60 miliona dinara od čega je 41 milion iz subvencije za podsticaj poljoprivredne proizvodnje. Ali, nisam ja imao nikakvu protekciju, to sam, inače, dobio kad je predsednik Vlade bio Vojislav Koštunica, tako da je svaka sumnja u neki bočni ulaz besmislena... Danas je vinograd bezmalo u punom rodu i prirodno je da njegova aktuelna vrednost visoko premašuje uloženu investiciju - rekao je Živković.

Naravno, Živković je namerno propustio da objasni kako je mogao da sa 60 miliona dinara podigne 47 hektara vrhunskog vinograda kad najbolji srpski vinari tvrde da je za to potrebno više od milion evra! Takođe, novinar se nije „dosetio" ni da Živkovića priupita kako je on to sklopio posao sa „Agrounijom", firmom čiji je vlasnik Miodrag Kostić Kole?! Koliko je novca uložio Živković, a koliko Kostić? Ta pitanja, zasad, ostaju bez odgovora.

Bivši premijer je, svesno ili nesvesno, priznao i da je zloupotrebio funkciju predsednika Vlade da bi sebi stvorio što bolje uslove za ulazak u vinarski posao. On je objasnio kako je „dugo razmišljao" čime da se bavi kada ode iz politike, a onda je odlučio da to bude vinarstvo, „zato što ne zna nijednog propalog vinara u istoriji":


- Ja sam hteo novi vinograd, to je bio prvi korak. Dobro je što je 2003. godine jedna pametna Vlada uvela neke jako dobre mere podsticaja poljoprivredne proizvodnje. Slučajno sam ja bio predsednik te Vlade... To su uredbe kojima se stimulišu zasadi vinove loze, hmelja, voća... U slučaju vinograda, to znači da vam država vrati skoro 100 posto onoga što ste vi uložili u podizanje vinograda - rekao je Živković.

Vreme je za bogatstvo...

Bivši premijer je ponovio tvrdnju da je za ulaganje u opremu „za vinifikaciju grožđa", dobio povoljan kredit preko Fonda za razvoj.

- U petoj-šestoj godini bi trebalo da se vrati kredit. I onda je vreme da se postane bogat... - pohvalio se ekspremijer.

Međutim, u Fondu za razvoj ponovili su nam samo da, prema njihovoj evidenciji, Živkoviću i njegovoj firmi nikada nije dodeljen kredit ovog Fonda!?! Živkovićeve tvrdnje i njegovo javno priznanje „nameštanja" državnih para niko od nadležnih juče nije hteo da komentariše.
 
"Međutim, Živković (koji je i kolumnista „Danasa") ponovo je, uz obilnu asistenciju novinara istomišljenika, optužio Press da vodi „kriminalnu kampanju" protiv njega i čak ugrožava sigurnost njegove porodice (pogledajte antrfile)!?!"


Затворити Прес!!! :rtfm:
:lol:

У једном је у праву - заиста је био случајни председник Владе... :lol:
 
Međutim, u Fondu za razvoj ponovili su nam samo da, prema njihovoj evidenciji, Živkoviću i njegovoj firmi nikada nije dodeljen kredit ovog Fonda!?! Živkovićeve tvrdnje i njegovo javno priznanje „nameštanja" državnih para niko od nadležnih juče nije hteo da komentariše.

Epa dok se ne donese zakon o poreklu imovine (ne samo kriminalaca) ovakvi slucajevi ostace zauvek tajna a ako su kriminal, i nekaznjeni.
 
i posle jos jednog dokaza zar iko jos moze da tvrdi da se ne treba izvrsiti nova nacionalizacija na osnovu novog zakona o poreklu imovine...????
pa to je jedina sansa da drzava prezivi---da vrati u svoje vlasnistvo sve ono sto je od nje oteto---kako kriminalom---ratnim profiterstvom tako i zloupotrebom polozaja---krajnje je vreme da se u srbiji pojavi neki eliot nes...
 
i posle jos jednog dokaza zar iko jos moze da tvrdi da se ne treba izvrsiti nova nacionalizacija na osnovu novog zakona o poreklu imovine...????
pa to je jedina sansa da drzava prezivi---da vrati u svoje vlasnistvo sve ono sto je od nje oteto---kako kriminalom---ratnim profiterstvom tako i zloupotrebom polozaja---krajnje je vreme da se u srbiji pojavi neki eliot nes...

Upravo tako, ja promukoh to pricajuci ovde i svuda.:ok:
 
Nije bitan sad Kostunica licno , mislim nije on licno izvadio pare iz drzavne kase i tutno ih Ziletu u dzep , al je stvar jasna- covek kaze da je dobio milion ili pola miliona evra subvencija i podsticaja u vreme kada je Kostunica bio premijer i kada je njegova vlada kontrolisala te fondove i raspodelu ... nije Zivkovic neka majka Istina ,ali su ovo lako proverljivi podaci za svakog zainteresovanog , a do sada niko tu njegovu pricu nije demantovao ... dakle Zile je od DSS vlade dobio subvenciju za vinograd , a nije je sam sebi dao dok je bio premijer , tim pre sto se tad nije ni bavio vinarstvom , a ni godine i meseci se ne uklapaju ...
 
Nije bitan sad Kostunica licno , mislim nije on licno izvadio pare iz drzavne kase i tutno ih Ziletu u dzep , al je stvar jasna- covek kaze da je dobio milion ili pola miliona evra subvencija i podsticaja u vreme kada je Kostunica bio premijer i kada je njegova vlada kontrolisala te fondove i raspodelu ... nije Zivkovic neka majka Istina ,ali su ovo lako proverljivi podaci za svakog zainteresovanog , a do sada niko tu njegovu pricu nije demantovao ... dakle Zile je od DSS vlade dobio subvenciju za vinograd , a nije je sam sebi dao dok je bio premijer , tim pre sto se tad nije ni bavio vinarstvom , a ni godine i meseci se ne uklapaju ...
У тој влади је Динкић контролисао лову...
Али свакако, одговорност сносе сви.
 
Ako postoji EGZEMPLAR cinizma,umne ogranicenosti i mentorisanog samoljublja..Srbija ga ima....u njemu i manjinsko inima............Samo bih volio da u licnoj NATO VINARIJSKOJ BIOGRAFIJI upise i podatak ili da ga negira--zasto je iz pamcenja 99,god na pocetku NATO agresije privodjen vojnom sudiji...............jako mu vino pa amnezira amneziju........................U Bosni se kaze za umusljeno *sposobne* a u sustini dusevno klizave -HINJO-...........moze on sada reci sta oce ali je on INSISTIRAO NA UREDBI,,,,,,,,,,,,,,,mesto da su pare date NISLIJAMA da plate dug za struju a taj dug ime je on uvalio pozivajuci ih da istu ne plate..........
E..... ja ga castih sa previse reci a dovoljna je jedna.............
 
Poslednja izmena:
Ako postoji EGZEMPLAR cinizma,umne ogranicenosti i mentorisanog samoljublja..Srbija ga ima................Samo bih volio zasto je iz pamcenja 99,god na pocetku NATO agresije privodjen vojnom sudiji...............jako mu vino pa amneyira amneziju........................U bisni se kaze za umusljeno sposobno a u sustini dusevno klazave HINJO...........moze on sada reci sta oce ali je on INSISTIRAO NA UREDBU,,,,,,,,,,,,,,,mesto da su pare date NISLIJAMA da plate dug za struju a taj dug ime je on uvalio pozivajuci ih da istu ne plate..........
E ja ga castih sa previse reci a dovoljna je jedna.............
kakve su ovo gluposti duse ti ? :think: aj lepo polako , rec po rec , na srpskom , da te ceo svet razume ...
 
kakve su ovo gluposti duse ti ? :think: aj lepo polako , rec po rec , na srpskom , da te ceo svet razume ...
Na SRPSKOM......ne da me ceo svet razume nego DA ME BOMBARDUJE....uz postovanje Ti shvati sto mozes na SRPSKI...nece Ti niko nista...a kada nesto KVALIFIKUJES...narod kaze ili rece poodavno PODJI OD SEBE iznutra i spollja.........Procitaj ono sto znas a ono sto ne znas ili ne prihvatas ne krivi SRPSKI JEZIK.....saznaces.................Poz.
 
Poslednja izmena:

Back
Top