Kafana " Ipon"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Видим да је овде баш мртво што даје више права да поставим овај изузетан клип о 3 изузетна и у правом смислу речи борилачка умећа:

  • Рапид арнис;
    Силат суфилан бела дири;
    Санатан шастар видја;

:nosijelku:
 
Kik boks je koliko se zna kombinacija Boksa i noznih karate tehnika.
Pitanje ze tebe:zasto preporucujes Kik boks, i zasto je po tebi ona Vestina?

Hm.. Pre ce biti da je vise sport nego vestina. Vestine imaju sa jedne strane inkorporisan odr. duhovni deo (tipa Aikido, Karate, razne kineske vestine itd). Ovdje je zastupljeno takmicenje, a nedostaje taj duhovni deo koji bi ga povukao na stranu borilackih vestina (izmedju ostalog).
Mislim da je ok kao sport da se trenira (u svrhu takmicenja naravno), ali za samoodbranu i neke mesovite borve je potrebno mozda malo opsirnije gradivo. To je neko moje misljenje o tome
 
Poslednja izmena:
Ma što je masa nego životinjski jaka masa. Ali uvek će biti 2. klasa, ne uče se pod stare dane borilačke veštine

Uce se kad god. Nego su ljudi sve sto su matoriji - vise lenji, manje motivisaniji, manje adrenalina, hormona, vise depresije, vise stresova i pritisaka svakodnevnice itd.

Postoji mnogo primera gde su ljudi "u godinama" cinili svakojake stvari da ne poverujes.
 
Ne radi se o godinama ako neko želi naravno da uči veštinu samoodbrane, ali ako želi da bude takmičar zato što je bio strongest man stvari postaju nezgodne. Posmatrao sam zaintresovan ovim likom jedno 6, 7 snimaka njegovih borbi. Lik ide na paorske šljage ( onih krošea bi se postideo svaki dobar bokser) i na neko rvanje, ako se to može nazvati tako. Međutim kad se suoči sa nekim ko je ista mrcina kao i on a vlada tehnikom gubi borbu.
Ovo je razlog zašto se ovakvim nadmetanjima poništava sama suština borilačkih veština. To je borba slonova a ne ljudi. Rolles Gracie je dopustio sebi da izgubi iako je tehnički potkovaniji i zapravo takođe veoma krupan čovek 193 cm i 113 kg težine od priučenog borca. ( Pokojni Helio se obrće u grobu.)
Ovo nije motivacioni primer, ovo je primer šta borilačke veštine nisu.
 
Uce se kad god. Nego su ljudi sve sto su matoriji - vise lenji, manje motivisaniji, manje adrenalina, hormona, vise depresije, vise stresova i pritisaka svakodnevnice itd.

Postoji mnogo primera gde su ljudi "u godinama" cinili svakojake stvari da ne poverujes.
Mislio sam da je kasno počeo sa borilačkim veštinama za vrhunski MMA. Moraš ceo život biti u toj priči. Brok Lešnar je barem bio rvač...
Nije kasno ni u četrdesetim za vrhunske rezultate ako si dovoljno spreman i uz vrhunske AAS...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top