Pušenje ili ekologija - izaberite sami
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Pušenje ili ekologija - izaberite sami

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Pušenje ili ekologija - izaberite sami

Ovo sam "skinuo" sa jednog hrvatskog sajta. Naravno, neću ni da spominjem opuške kojima je potrebno više stotina godina da bi se razgradili u prirodi. Šta kažete na to (pušači)?

Cigarete zagađuju zrak više od dizelskih motora
    Dim iz cigareta zagađuje zrak desetak puta više od dizelskog motora, pokazalo je istraživanje objavljeno u časopisu British Medical Journal. Eksperiment je proveden u talijanskom gradiću Chiavenni, u kojem je zrak relativno čist i ima nisku razinu PM čestica. PM čestice su najopasniji element zagađenja zraka i dolaze iz raznih izvora, uključujući cigarete i ispušne plinove iz automobilskih motora. Visoka razina tih čestica u zraku povećava rizik od bronhitisa, astme i raka pluća. Tijekom eksperimenta, u zatvorenoj je garaži pola sata bio upaljen dizelski motor Forda Mondea, a nakon toga su pola sata gorjele tri cigarete. Svake dvije minute očitavane su razine čestica u zraku, a znanstvenici su došli do neočekivanih rezultata. Autori istraživanja tvrde da je, kad su cigarete bile upaljene, razina PM čestica u garaži bila 15 puta veća nego na otvorenome, a dok je bio upaljen motor, samo dva puta.

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Postavi ovaj clanak na nekom drugom forumu, ne verujem da ovde dolaze ljudi koji puse. Ako nekome ne smeta da zagadjuje svoje sopstveno telo zasto bi ga brinuli ekoloski problemi?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Verovatno si u pravu ali jednom sam ja otisao u jedno "ekolosko" udruzenje u nameri da se uclanim i jedva sam uspeo da vidim obrise prostorija od dima cigareta.
    Naravno, odmah sam im rekao da mislim da to nije u redu za jedno takvo udruzenje (a i uopste govoreci) i naravno, nisu me primili.
    Moram reci da mi nikada nije bilo krivo zbog toga jer su se i onako brzo raspali.
    Bolje nisu ni zasluzili jer je to bila samo fasada za uzimanje stranih donacija koje su trosili na svoje licne potrebe.

Slične teme

1. Od tri najgore izaberite najbolju glumicu
    Autor fenster u forumu Film i video
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 26.08.2008., 19:36
  2. Vi izaberite.....
    Autor Pepeo u forumu Politika
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 23.06.2007., 19:14
  3. izaberite!!
    Autor euridika u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 1