Hala Čair(Niš)
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: Hala Čair(Niš)

Domaćin ludishinter (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Podrazumevano Hala Čair(Niš)

Uskoro rekonstrukcija hale "Čair"

Hala “Čair” zrela je za ozbiljnu rekonstrukciju jer krov prokišnjava, pola elemenata u prljavim i zapuštenim toaletima ne radi, većina zidova je “izljuskana”, tako da će se narednih meseci veliki broj manifestacija i sportskih događaja odigrati u ovoj “posiveloj” atmosferi.

U ovom sportskom prostoru funkcioniše samo deo svlačionica i parket na terenima, što su Južnim vestima potvrdili i pojedini sportisti.

U Sportskom centru “Čair” kažu da je grad dobio kredit od nemačke Kfw banke i da će radovi krenuti polovinom juna meseca.

- Mi već imamo projekat za rekonstrukciju. Rok za završetak radova je 18 meseci, ali ćemo sve obavljati po fazama tako da se utakmice, sajmovi i druge manifestacije mogu održavati dok traje sanacija. Za sada je sigurno da će kapacitet hale biti proširen za 1.000 mesta pa će u ovom objektu događaje moći da prati 5.000 posetilaca - objašnjavaju u Čairu.

Član Gradskog veća zadužen za sport, Miodrag Radović, objašnjava neke novitete koji će postojati u hali i dodaje da kredit za adaptaciju hale iznosi 2,5 miliona evra.

- Sada mnogo toga nedostaje, a pre svega moramo da rekonstruišemo krov koji je, na žalost, građen kao levak. Od 1972. godine kada je centar građen, odvodni kanali za atmosferske padavine su propali, a lišće s okolnih stabala uvuklo se u te otvore i zapušilo odvode. Tako se kiša i sneg sakupljaju na krovu pa se otud javlja i prokišnjavanje - kaže Radović.

On dodaje da će posle adaptacije terenski deo biti u obliku kruga, a ne kao do sada pravougaonika.

- Parter pored terena biće uklonjen, a na tom mestu će biti pokretne tribine tako da se mogu održavati i veće manifestacije nego do sada. Komplet novinarska loža biće preuređena, hala će napokon dobiti ventilaciju, tako da nesnosne vrućine više neće biti. “Čair” će posle adaptacije dobiti i novi poslovni prostor jer smo primetili da sada ima mnogo neiskorišćenih površina - objašnjava Radović.

On kaže da trenutno traje procedura oko izbora banke koja će uz najnižu kamatu i druge uslove servisirati kredit Kfw banke.

http://www.juznevesti.com/Drushtvo/Uskoro-rekonstrukcija-hale-Cair.sr.html

Ako ima tema o hali neka se spoje same jer ja nisam video da ima.
    Sto se tice teme,hala je propala nacisto i treba se rekonstruise vreme je.
    *Bolje je činiti malo a dobro,nego puno a loše.*-Sokrat

Strpljenje je moć.

Aktivan član Kurt2 (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano Re: Hala ,,CaiR''

Pa opet me preteče! Dokle više!?!?
    If electricity comes from electrons, does morality come from morons???

Primećen član Ponos grada! (avatar)
    Učlanjen
    10.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Пошто је нова тема па ће ући пуно људи, ја бих замолио ако неко може да ми помогне, треба ми слика насловне стране народних новина од 1. марта, ако је неко купио само да слика или да ми да неку њихову архиву ако има да погледан...
    Ђенерале, јел ти треба гарде!?
    У гарду смо, у трипу гадном смо, екипе вам хапсимо...ДС1989.

Iskusan
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio Ponos grada! Pogledaj poruku
    Пошто је нова тема па ће ући пуно људи, ја бих замолио ако неко може да ми помогне, треба ми слика насловне стране народних новина од 1. марта, ако је неко купио само да слика или да ми да неку њихову архиву ако има да погледан...
    uđi na sajt narodne novine niš pa u arhivu ima sve

Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Moderator Decky_Nis (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    247

Ja sam vec pricao da onog sto je osmislio krov hale Cair treba leciti u G. Toponici. Ja mislim da ne postoji hala u svetu koja ima obrnuti krov. Mozda bi to proslo u Africi gde nema kise pa nema opasnosti od skupljanja vode ali ovde sa kontinentalnom klimom to ne prolazi.
    Nije mi jasno kako misle da ce hala Cair biti prosirena na 5000 mesta kada je ona vec tolikog kapaciteta. Sve mi ovo lici na sarenu lazu.
    E sada dolazimo do onog glavnog pitanja. Sta je bilo sa izgradnjom hale Car Konstantin u Duvanistu? O tome se u zadnje vreme cuti a ja sam cuo da se odustalo od te ideje jer se nema dovoljno para, pa ce samo nasminkati halu Cair za EP u rukometu da lepo izgleda pred kamerom. Ako je ovo istina neko je drmnuo ogromnu lovu od investicija za novu halu.
    Dont settle for average!!!

Primećen član
    Učlanjen
    06.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio Decky_Nis Pogledaj poruku
    E sada dolazimo do onog glavnog pitanja. Sta je bilo sa izgradnjom hale Car Konstantin u Duvanistu?
    писало је да радови на тој хали треба да крену на пролеће...али
    SUPPORT YOUR LOCAL FOOTBALL TEAM

Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

... ali slabije...

Pa rekoše kao aprila počinju, ali ČAK i da počnu tada, nešto sumnjam da će moći na vreme da je završe...

Učlanjen
    01.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Citat Original postavio Kurt2 Pogledaj poruku
    Pa opet me preteče! Dokle više!?!?
    Pustio sam te.

Ja sam vec pricao da onog sto je osmislio krov hale Cair treba leciti u G. Toponici. Ja mislim da ne postoji hala u svetu koja ima obrnuti krov. Mozda bi to proslo u Africi gde nema kise pa nema opasnosti od skupljanja vode ali ovde sa kontinentalnom klimom to ne prolazi.
    Nije mi jasno kako misle da ce hala Cair biti prosirena na 5000 mesta kada je ona vec tolikog kapaciteta. Sve mi ovo lici na sarenu lazu.
    E sada dolazimo do onog glavnog pitanja. Sta je bilo sa izgradnjom hale Car Konstantin u Duvanistu? O tome se u zadnje vreme cuti a ja sam cuo da se odustalo od te ideje jer se nema dovoljno para, pa ce samo nasminkati halu Cair za EP u rukometu da lepo izgleda pred kamerom. Ako je ovo istina neko je drmnuo ogromnu lovu od investicija za novu halu.
    Za novu halu tzv. ,,Nisku Arenu'' samo pricaju i najavljuju ali videcemo ne verujem dok ne vidim,jer je dosta puta bilo tako pa na kraju nista nije uradjeno.,samo pricaju a nista ne rade osim sto uzimaju pare u svoj dzep.

Strpljenje je moć.

Učlanjen
    04.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    247

Ja koliko znam prvo se stavi na tender ko ce izgraditi halu pa se izabere, normalno pre toga treba nabaviti sredstva. Nema ni tendera a ni para. Samo poljana gde je "planirana" izgradnja hale. Kazem ja drmnuce neko iz vlasti debele pare.

Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Ja koliko znam prvo se stavi na tender ko ce izgraditi halu pa se izabere, normalno pre toga treba nabaviti sredstva. Nema ni tendera a ni para. Samo poljana gde je "planirana" izgradnja hale. Kazem ja drmnuce neko iz vlasti debele pare.
    Dobro kažeš, tako se radi kada se pristupa sistematski, bez žurbe. Međutim, kada se vremena nema, onda na osnovu tog argumenta može da se "preskoči" tender, pa se onda naravno napravi neka korupcija... tako se to radi u zemlji Srbiji

Domaćin
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    69

Ja i dalje verujem da ce da izgrade novu arenu...
    ...Iznad mene tuđa je volja.Hoću da skočim,
    to su nedostupna polja,visine, širine,...

Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

I ja verujem... u Deda Mraza

Učlanjen
    04.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    247

Ja ne verujem ali se nadam...

Domaćin
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio Kurt2 Pogledaj poruku
    I ja verujem... u Deda Mraza
    A u uskrsnjeg zeku?
    ...Iznad mene tuđa je volja.Hoću da skočim,
    to su nedostupna polja,visine, širine,...

Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

I u njega, naravno

Učlanjen
    04.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    247

Malopre sam slucajno uhvatio na Dnevniku 2 neku manju reportazu o Niskom sportu uopste. Prica ide o tome da se u Nisu utrkuju nase ekipne reprezentacije (odbojka, rukomet...) koje bi da igraju u Hali Cair zbog zestoke atmosfere koju prave Nislije. Pored toga dotakli su se i price da je sport u Nisu na najnizim granama i da je najbolji tim zenski rukometni klub Naisa. Posle toga su pricali da za koji mesec pocinje izgradnja nove hale Car Konstantin koja ce primati po njihovim recima 9000 ljudi a da ce se hala Cair renovirati a da ce su u toku finalni pregovori o rekonstrukciji stadiona Cair u stadion od 30000 sedecih mesta! Kada sam to cuo hteo sam da padnem sa stolice. Ajd da verujem RTS-u valjda su oni obavesteniji od nas ali to za stadion mi je bas ko grom iz vedra neba. I na kraju je isla konstatacija da je pitanje za koji klub se pravi taj stadion kada nijedan svojim igrama ne zasluzuje da igra na njemu.
    Moje misljenje je da su Nislije ludi za sportom i uvek ispune halu do poslednjeg mesta upravo zbog toga sto ovde nema kvalitetnog sporta i sve kvalitetno sto gledamo je preko TV-a. Primera radi BG je grad u kom je sport najkvalitetniji ali oni su zasiceni sa previse sportskih manifestacija i stadioni ili hale su poluprazne, cak i Zvezda i Partizan ne igraju pred punim stadionima. Kod nas tog zasicenja nema i ljudi jedva cekaju da odu na neku jaku utakmicu da bi videli uzivo ono sto su samo mogli da gledaju na TV-u. Naravno da bi mi zeleli da gledamo Djokovica, Dejana Stankovica, mladu fudbalsku reprezentaciju, kosarkasku reprezentaciju i sve ostale vrhunske sportiste koje ova zemlja ima ali mi imamo drugaciji problem od BG-a... nikakvu infrastrukturu. Ukoliko se ovi planovi za halu i stadion realizuju Nis ce biti drugi sportski centar u zemlji i napokon cemo imati vise sportskih manifestacija. Ali dok ne vidim kranove i bagere cika Decky ne veruje nikome.
    Poslednji put ažurirao/la Decky_Nis : 06.03.2010. u 21:30

Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Moje misljenje je da su Nislije ludi za sportom i uvek ispune halu do poslednjeg mesta upravo zbog toga sto ovde nema kvalitetnog sporta i sve kvalitetno sto gledamo je preko TV-a.
    Slažem se.

Za novu halu se ne bih previše nadao, već sam rekao...

Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Reportaža koju je spomenuo Deki se nalazi ovde, pred kraj klipa.

Primećen član
    Učlanjen
    06.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

I na kraju je isla konstatacija da je pitanje za koji klub se pravi taj stadion kada nijedan svojim igrama ne zasluzuje da igra na njemu.
    највише се изнервирам када овако нешто чујем...све то иде заједно,направе се лепи спортски објекти,то привлачи спонзоре,публику...из такве атмосфере изроде се врхунски спортисти...
    и зато ти локални душебрижници нека не брину ко ће да игра на том стадиону или пак у новој хали...

Ali dok ne vidim kranove i bagere cika Decky ne veruje nikome.
    све је отворено...да бар имамо квалитетније људе који воде град више би у све ово веровао...

Učlanjen
    01.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Malopre sam slucajno uhvatio na Dnevniku 2 neku manju reportazu o Niskom sportu uopste. Prica ide o tome da se u Nisu utrkuju nase ekipne reprezentacije (odbojka, rukomet...) koje bi da igraju u Hali Cair zbog zestoke atmosfere koju prave Nislije. Pored toga dotakli su se i price da je sport u Nisu na najnizim granama i da je najbolji tim zenski rukometni klub Naisa. Posle toga su pricali da za koji mesec pocinje izgradnja nove hale Car Konstantin koja ce primati po njihovim recima 9000 ljudi a da ce se hala Cair renovirati a da ce su u toku finalni pregovori o rekonstrukciji stadiona Cair u stadion od 30000 sedecih mesta! Kada sam to cuo hteo sam da padnem sa stolice. Ajd da verujem RTS-u valjda su oni obavesteniji od nas ali to za stadion mi je bas ko grom iz vedra neba. I na kraju je isla konstatacija da je pitanje za koji klub se pravi taj stadion kada nijedan svojim igrama ne zasluzuje da igra na njemu.
    Moje misljenje je da su Nislije ludi za sportom i uvek ispune halu do poslednjeg mesta upravo zbog toga sto ovde nema kvalitetnog sporta i sve kvalitetno sto gledamo je preko TV-a. Primera radi BG je grad u kom je sport najkvalitetniji ali oni su zasiceni sa previse sportskih manifestacija i stadioni ili hale su poluprazne, cak i Zvezda i Partizan ne igraju pred punim stadionima. Kod nas tog zasicenja nema i ljudi jedva cekaju da odu na neku jaku utakmicu da bi videli uzivo ono sto su samo mogli da gledaju na TV-u. Naravno da bi mi zeleli da gledamo Djokovica, Dejana Stankovica, mladu fudbalsku reprezentaciju, kosarkasku reprezentaciju i sve ostale vrhunske sportiste koje ova zemlja ima ali mi imamo drugaciji problem od BG-a... nikakvu infrastrukturu. Ukoliko se ovi planovi za halu i stadion realizuju Nis ce biti drugi sportski centar u zemlji i napokon cemo imati vise sportskih manifestacija. Ali dok ne vidim kranove i bagere cika Decky ne veruje nikome.
    jel znate kada ce to da naprave?NIKAD,to su price za malu decu.Sto se tice kada bi nekada napravili takav stadion igrao bi sigurno neko,a ako bas nema nikog sakupicemo se mi sa foruma da branimo boje kluba.

Strpljenje je moć.

Iskusan
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio ludishinter Pogledaj poruku
    jel znate kada ce to da naprave?NIKAD,to su price za malu decu.Sto se tice kada bi nekada napravili takav stadion igrao bi sigurno neko,a ako bas nema nikog sakupicemo se mi sa foruma da branimo boje kluba.
    ništa od igre forumaša, propao štos...

Primećen član
    Učlanjen
    06.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: Izgradnja Niške arene

Арена ''Чаир''

Poslednji put ažurirao/la ***str8*** : 26.11.2010. u 09:51

Učlanjen
    04.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    247

Omiljena mesta su mi skinuli Ovako deluje fino ali mi se cini kao da je smanjen kapacitet stolica a ne da je povecan. A krov je i dalje idiotski sa onim daskama i sivim betonom. Valjda ce neko da se seti da makar prefarba to.

Iskusan
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Omiljena mesta su mi skinuli Ovako deluje fino ali mi se cini kao da je smanjen kapacitet stolica a ne da je povecan. A krov je i dalje idiotski sa onim daskama i sivim betonom. Valjda ce neko da se seti da makar prefarba to.
    naravno da je manje mesta iza stativa po propisima mora da ima dovoljno mesta zbog razdaljine sa navijačima a i za reklame.

Slične teme

1. Puna hala seksa
    Autor katana_blade u forumu Politika
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 02.06.2005., 11:45

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •