Zadnja polica (ili sve ono što ne znamo gde da smestimo)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
lady me:
A da li neko ima jos neki recept za Svarcvald tortu?

Ja ovu, za koju je Espanjol napisao recept nikad nisam jela. U poslasticarnicama je uglavnom prave na fazon: kora - zelatin sa slagom i visnjama - slag - strugana cokolada. Meni je ona njam njam :D
Brzopotezni poslastičarski "bljak" (ako bih smeo da se izrazim). Dear Lady, ne budi lenja, zasuci rukave i probaj pravu Švarcvald tortu. Pozdravče. :wink:
 
lady me:
Obecavam da cu probati tu tvoju Svarcvald... ali i dalje stoji molba za sve one koji znaju recept za ovu "pravu" :wink:
Da li bi neko bio ljubazan da mi pozajmi utoku da se upucam (ne mogu da dočekam da me Lady ovako natenane ubiva). Moj recept je PRAVI, to što jedeš su buregdžijsko- sljastićarske jeftine varijante. I nemoj više da me nerviraš! (Samo nek joj neko da recept za taj želatinirani burek). :wink:
 
Espanol:
lady me:
Obecavam da cu probati tu tvoju Svarcvald... ali i dalje stoji molba za sve one koji znaju recept za ovu "pravu" :wink:
Da li bi neko bio ljubazan da mi pozajmi utoku da se upucam (ne mogu da dočekam da me Lady ovako natenane ubiva). Moj recept je PRAVI, to što jedeš su buregdžijsko- sljastićarske jeftine varijante. I nemoj više da me nerviraš! (Samo nek joj neko da recept za taj želatinirani burek). :wink:
znam da se ovo ne radi, ali moooram! Posto ne mogu da posaljem srce, bar ovo: :lol: :lol: :lol: Uzivam da citam ovo ozivelo Kulinarstvo
 
Kao sto nas narod kaze: o ukusima ne vredi raspravljati. Videla sam kako izgleda svarcvald na mirinom topicu, i ono po cemu ja znam da se meni ta torta ne bi mnogo svidela je to sto ima puno kora. Svarcvald koju ja kao navijena spominjem ima samo jednu jedinu koru, sve ostalo je krem, slag i visnje.

Ali eto, to je moj ukus.
Meni ostaje samo da preporucim Espanolu i ostalima da kada svrate u Novi Sad, prosetaju do poslasticarnice City, i probaju Svarcvald tortu. :D
 
lady me!:
Kao sto nas narod kaze: o ukusima ne vredi raspravljati. Videla sam kako izgleda svarcvald na mirinom topicu, i ono po cemu ja znam da se meni ta torta ne bi mnogo svidela je to sto ima puno kora. Svarcvald koju ja kao navijena spominjem ima samo jednu jedinu koru, sve ostalo je krem, slag i visnje.

Ali eto, to je moj ukus.
Meni ostaje samo da preporucim Espanolu i ostalima da kada svrate u Novi Sad, prosetaju do poslasticarnice City, i probaju Svarcvald tortu. :D
Kao što ne postoji burek sa jednom korom, NE POSTOJI ni Švarcvald torta sa jednom korom. Usput, nema nikakvog želatina. Stvari sa jednom korom najčešće se zovu PITE. :lol:
 
www mira:
U pravu si,ukusi su različiti.
Učini nam svima uslugu pa skokni do posl.City zamoli da ti daju recept, pa idi kući, napravi istu po tom receptu, pa nas konačno sve obraduj tekstom i slikom
a najviše sebe
pozdrav

Auuu, al smo se razestili... Vidis, ne treba biti mnogo pametan pa zakljuciti da recept od njih ne bih dobila taman da ih molim :roll: Zato sam se i zatrazila isti na ovom forumu.
I ja se najiskrenije izvinjavam i tebi i Espanolu sto se moj ukus razlikuje od vaseg.
 
Alo, sa koje si ti planete i da li ti uopšte znaš šta hoćeš. Ono što ti misliš da je švarcvald torta jedi u City poslastičarnici. Mi neobavešteni amateri koji nemaju pojma jedemo torte u kućnoj izradi.
I nemoj da misliš da možeš da me naljutiš, naprotiv ti mi osveži ovaj dan.
poljubac Mira
PS
Čisto iz radoznalosti, zašto bi te bilo sramota da poslužiš mojom tortom goste???
Odgovori mi MOLIIIIIM TEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.
 
lady me:
I jos nesto... Mene bi bilo sramota da na nekom slavlju posluzim onakvu tortu kao na tvojoj slici, pa ne znam kakvog da je ukusa...Ali opet, ukusi su razliciti...
Ko se ovde u stvari žesti? A i primedba na račun Mirine torte (osim što je na granici lepog vaspitanja) je neobična. Da li si ti sigurna da znaš kako izgleda torta, pita , burek...Kulinarska znanja ipak se ne stiču u lokalnim poslastičarnicama bombastih naziva. :?
 
Anonymous:
Ne nisam Mirin sajt mi je otvorio oci :lol: :lol: :lol:
Sad posto sam videla kako izgleda torta preformulisacu moje pitanje na: Ima li neko recept za Svarcvald pitu? :lol:

(nadam se da me posle ovoga vise necete napadati) :?
Ma niko te ne napada. Valjda smo ovde da se lepo zabavljamo i naučimo koješta. Zato sama kontroliši adrenalin i biće sve OK. Pozdrav. :lol: (I registruj se, kakav gost) :wink:
 
caffetin na zelene tufne:
Svarcvald koju ja kao navijena spominjem ima samo jednu jedinu koru, sve ostalo je krem, slag i visnje.

u subotici sam jela tortu koja odgovara ovom opisu ali su mi rekli da se torta zove "guscije nozice" /zapravo, preveli su mi majdarski naziv torte/. u svakom slucaju, ako mislimo na istu vrstu, slazem se da je ukus nezaboravan :)

ali, jos samo ovo, setite se recimo svih onih "letaka" za dostavu pizza ... na jedan naziv pizze dolazi X varijanti iste.............. :?
ne znam sad da li je tako i na "polju torti"??
Tačno je da svaki novokomponovani "kulinar" koji otvori piceriju, restoran, poslastičarnicu... pokušava da proda najjeftiniju varijantu poznatog recepta ili naziva. Ja sam za to da se na ovom forumu bavimo isključivo originalnim receptima bez savremenih pojednostavljenih improvizacija. U protivnom, neki novi klinci će odrastati u uverenju (poslednji primer) da je Švarcvald torta jedna kora sa šlagom i višnjama + želatinirana. :shock: Ne tvrdim da sam u pravu, zato molim za mišljenje pravih ljubitelja dobre i proverene kuhinje. Pozdrav. 8)
 
Espanol:
...
neki novi klinci će odrastati u uverenju (poslednji primer) da je Švarcvald torta jedna kora sa šlagom i višnjama + želatinirana. :shock: Ne tvrdim da sam u pravu, zato molim za mišljenje pravih ljubitelja dobre i proverene kuhinje. Pozdrav. 8) [/i][/b]

Da li ti je neko nekad rekao da si naporan?
Ako ti bas toliko smeta moje pitanje na ovoj temi, onda ga slobodno izbrisi!
Cenim tvoje iskustvo i znanje iz oblasti kulinarstva, ali postuj da neki novi klinci imaju i neke nove ukuse. I apsolutno nemas pravo da blatis restorane i poslasticarnice u kojima nikada nisi bio, niti za njih cuo.
Pozdrav!
 
lady me:
Espanol:
...
neki novi klinci će odrastati u uverenju (poslednji primer) da je Švarcvald torta jedna kora sa šlagom i višnjama + želatinirana. :shock: Ne tvrdim da sam u pravu, zato molim za mišljenje pravih ljubitelja dobre i proverene kuhinje. Pozdrav. 8) [/i][/b]

Da li ti je neko nekad rekao da si naporan?
Ako ti bas toliko smeta moje pitanje na ovoj temi, onda ga slobodno izbrisi!
Cenim tvoje iskustvo i znanje iz oblasti kulinarstva, ali postuj da neki novi klinci imaju i neke nove ukuse. I apsolutno nemas pravo da blatis restorane i poslasticarnice u kojima nikada nisi bio, niti za njih cuo.
Pozdrav!
Evo, ti si prva. I neću ništa da brišem zato što sam za razliku od tebe tolerantan i pristojan. Apsolutno prihvatam pravo novih klinaca na nove ukuse i recepte. Ali će onda, kao i "stari" klinci morati da uz novoizmišljene recepte budu malo inventivniji i izmisle i nove nazive i da se ne "šlepuju" uz proverene stvari. Krajnje jednostavno! Novi klinci će takođe morati da nauče da švercovanja i prečice tog tipa imaju kratak vek trajanja. Baš kao i na ovom forumu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top