Civava na poklon

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

* Mrvica *

Veoma poznat
Poruka
11.403
Prebacujem sa drugog foruma

Čivavica, ženka stara 7 godina, na poklon.
Isključivo ljubiteljima, NE ZA RASPLOD, po mogućstvu u porodicu koja nema malu decu.
Ženkica je sa urednim papirologijom, vakcinisana, čipovana, zdrava.

Kontakt:
Predrag Ćirak
ul. Ljubice Ivošević-Dimitrov 21b Žarkovo
tel: 503-994 064/196-84-64

opmzvt.jpg


2vchkdw.jpg
 
ja sam se baš sada pitala šta navede čoveka da pokloni ljubimca posle toliko godina
ne znam, želim da verujem da postoji neki veeeliki razlog zbog kog su se ti ljudi odlučili na to, muka mi je više od neodgvornih vlasnika
 
A zašto neko poklanja ovu minijaturicu posle sedam godina? To je nehumano prema toj životinjici i veliki stres za nju.

Evo nasla sam ojasnjenje za to na ovom forumu..:aha:
Lju su isto pitali sto i mi ovde..zasto je daju posle 7 god. :aha:
A evo odgovora...

Lose odreagovala na bebu, ne smeju da ih ostavljaju zajedno. Ljudi su mladi roditelji, i naprosto ne zele da rizikuju. Razumem ih kao roditelje, a znam da su civavice dosta posesivne, i ako su pri tom razmazene- tesko ih je promeniti posle 7 god. Zato i pise bez male dece u oglasu.
 
Mozda gresim dusu, ali verujem da je to samo izgovor, toliko puta vidjeno...Stigne beba, sutne se pas... Tuga.

Slazem se sa ovim, i to je tako tuzno i neodgovorno da posle sedam zajednickih godina udomljavaju psa..nije poenta u ljubiteljima vec u ljubavi i okruzenju na koje je pas navikao za sedam godina..to nista ne moze da zameni..i to da su civave posesivne, jesu, ali nisam nikada cula slucaj da je ijedna civavica napala dete ili nesto slicno uradila..i mozda i ja gresim dusu, mislim - izuzeci se desavaju, ali mislim kao i Look " stigne dete sutne sa pas", dlake, i ostali glupi izgovori..tuga.
 
a kakva to opasnost moze da bude jedna....civava? :lol:
bas bzvz
a ako cemo tako naravno da ne treba da ostaju sami pas i beba
ko ce jos da ostavi bebu samu?
al dobro
necu da gresim dusu,mozda stvarno imaju problem neki
 
Lose odreagovala na bebu, ne smeju da ih ostavljaju zajedno. Ljudi su mladi roditelji, i naprosto ne zele da rizikuju. Razumem ih kao roditelje, a znam da su civavice dosta posesivne, i ako su pri tom razmazene- tesko ih je promeniti posle 7 god. Zato i pise bez male dece u oglasu.

Mozda gresim dusu, ali verujem da je to samo izgovor, toliko puta vidjeno...Stigne beba, sutne se pas... Tuga.

čim smo izveli aleksu iz porodilišta pokazali smo ga Gvozdenu (mačorčini) Ovaj ga je gledao, prosto mirisao...i zavoleo

imao je nameru da ulazi u kolica i krevetac...ali samo zato što je tu bilo sve ušuškano i što je jednostavno mačka radoznala...
da li je trbalo da ga izbacimo što je to radio?
 
Jedna divna devojka iz mog kraja, u petom mesecu trudnoce je uzela psa sa ulice, znkicu staru 4-5 meseci... Videla je jednom mazila, dolucila da je uzme, porazgovarala sa suprugom, on se slozio medjutim male nije bilo nkoliko dana, svi u kraju koji volimo pse smo gledali da lic e se pojaviti...Priznajem-bila sam skepticna, prvo jer znam da se grozdje kuje dok je vruce, bojala sam se da se nije predomisila, drugo jer sam mislila da ce joj pas biti zabava dok se ne porodi. Kuca se pojavila, ona je odmah uzela, odvela kod veta, sve joj kupila...Pre 6 meseci se porodila, jos uvek seta i kucu i bebu:) Kad ulicni pas velicine manjeg retrivera nije nista uradio bebi, civava sigurno nece.
 
čim smo izveli aleksu iz porodilišta pokazali smo ga Gvozdenu (mačorčini) Ovaj ga je gledao, prosto mirisao...i zavoleo

imao je nameru da ulazi u kolica i krevetac...ali samo zato što je tu bilo sve ušuškano i što je jednostavno mačka radoznala...
da li je trbalo da ga izbacimo što je to radio?

i naravno,aleksi nije ništa, mislim nit ga je gvozed urnisao na spavanju nit mu je preneo neku od svoji straaašnih zaraza...
naježim se kada čujem pitanje šta ćeš sa tim mačkama, kada budeš imala bebu?? pa el znaš ti koliko je to opasno...
i evo,sad spamujem, al ponela me je tema...
 
Niste u pravu...I kakve veze ima koliki je pas?
Moji su poludeli od brige zbog malecnog pekinezera kad se rodila moja sestra.
Kuca je bila super dok se ne pojavi beba..cim vidi bebu skace na onoga ko je nosi, rezi, laje, ujeda.
Na kraju smo ga dali dedi da ga cuva dok sestra malo ne poraste.

PS. Kasnije je bilo sve ok, cak je nju zavoleo vise od nas..
 
Da li iko od vas koji komentarisete ima bebu???meni je moja maca koja je zivela samnom u sobi u petom mesecu trudnoce prenela virus zbog kojeg je moja nerodjena beba dobila izliv krvi na mozak!!!ja sam ljubitelj zivotinja ali bebe i zivotinje u istim prostorijama,nikako neidu!!!

Pre ce biti da je u pitanju toksoplazmoza (ali to je parazit, ne virus) ... :(
 
Da li iko od vas koji komentarisete ima bebu???meni je moja maca koja je zivela samnom u sobi u petom mesecu trudnoce prenela virus zbog kojeg je moja nerodjena beba dobila izliv krvi na mozak!!!ja sam ljubitelj zivotinja ali bebe i zivotinje u istim prostorijama,nikako neidu!!!

ne mi nemamo decu
mi čuvamo majmune
moji su stari 13 i 11
a čuvani su uz mačora i pse rase koja važi za najbolje radne pse, dakle ne retriveri, labradori, pudle, već malinoi. A ako na youtube ukucas malinois videćeš o kakvim psima je reč.

al
majmuni su
ne deca

PS Moj rođak koji u životu nije imao ljubimca i ne podnosi ih ima već sedmu operaciju od ehinokokusa....

PSS Čuvati životinje ne znači hraniti ih i šetati već i REDOVNO ih VAKCINISATI i ČISTITI OD PARAZITA
Tada problema nema
 
macke su opasne zbog toxoplasme

ali to moze lako da se proveri da li je macka zarazena
ako jeste,lechi se

a nisam jos cula da psi prenose nesto slicno...osim ehinokokusa,ali kucni pas tesko da ce da ima ehinokokus ako se ne hrani zivim mesom i iznutricama
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top