Civava na poklon

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
juuu, ne verujem sta citam! slazem se ljudi, volite zivotinje, ja ih obozavam. nemam decu. niti zelim jos da ih imam... ali daaajjj!!! SVAKO normalan ce izmedju zdravlja svog deteta i svoje zivotinje birati zdravlje deteta! sada ce svi da protumace kao da hocu da kazem da zivotinju treba ubiti ili sta god! ne, ovi ljudi hoce da UDOME svog psa! sigurna sam cim je kod njih vec 7 godina da je obozavaju. Zar ste stvarno toliko na kraj srca? ne sudite po sebi, po tome sta biste vi uradili jer je svako osoba za sebe! narocito ovaj koliko vidim mladi par koji je tek krenuo u svet roditeljstva, koji ne smeju ni sami da diraju dete jer se boje da mu ne naude, deca su tako mala i deluju jako krhko... a onda psic, ma koliki bio, kidise na dete... na bebu tj!

a to koji je "virus" imala macka i ostalo, to su gluposti, kako uopste i pitate to? covece, zena prica o SVOM detetu!!! ALOOO, ljudi, izliv krvi u mozak???? jel ste procitali?

niti koga osudjujem niti imam nesto protiv nekoga. imam dve macke, psa sam izgubila pre 3 dana (umrla je, na temi pomoc, nega je objasnjeno) sve ih obozavam, oni su moje sve, moja svetlost u danu! ali ste na kraj srca kad osudjujete, a nemate pravo, ma sta mislili za sebe da ste...
sorry, nemojte se vredjati, ali niste bas fer...
 
slazem se potpuno. a sa druge strane, ukoliko je prvo dete, a roditelji nisu imali iskustva sa tudjom malom decom (ne znaju sve to) dovoljno su uplaseni i zbunjeni - a narocito majke. onda se pojavi njihov voljeni (verujem da je voljen) ljubimac koji ne voli njihovo detence... uhhh... to je uzasno, sigurna sam!
da ti ljudi ne vole svoju ciuvavicu, izbacili bi je napolje, kao sto puno ljudi uradi, to zna sigurno! ne bi pokusali da je udome, i verujem da se jako boje ko ce je uzeti.
mislim, realno, i mali hrcak moze da povredi bebu, ima nokte, zubice. mene je skoro (kroz igru) gricnula mala patuljasta pudla, paaa, iskreno, nije da ne boli... a mogu da mislim sta bi se moglo napraviti bebici... pa beba je velicine ciuvave, iako je jako mali pas...
volela bih samo da je uzme neko ko zna puno o odgoju pasa, ko je savestan i ko ce biti u stanju da "trpi" tj da se sam prilagodi na vec izgradjen karakter malog psica, da i njoj olaksa i usreci ostatak zivota, koji je verujem bas dug, mislim, makar jos 7 godina!
 
u cemu je problem?
naravno da cu da pitam
odkud ja znam,mozda i ima neki virus za koji nisam cula koji moze tako da utice na plod
jel ne smem da se informisem????
do skoro nisam znala ni za toxoplasmu,kao ni mnogo drugih sto ne zna,pa misle da su pobacili zbog progutane macje dlake...nebuloza
uvek se treba informisati kako se ne bi gresilo i kako se ne bi donosili pogresni zakljucci
kakve su to reakcije izvini?
 
Poslednja izmena:
govorila sam o poruci od donamileve o deci tj kako rece "majmunima" taporuka je bila pregruba!
nisam rekla da ne treba pitati, ali DEFINIOTIVNO ne treba zeni stavljati so na ranu kad je u pitanju dete! kao, nije joj dosta sto joj se desilo sve to sa bebom, nije dosta sto je od 5. meseca strahovala... jedno je pitati "koji virus" a drugo govoriti kako su to gluposti...
cula sam od nekoliko majki, mladih majki da su imale slican problem. i isti problem. jeste bilo zbog mace, ali ne znam zbog kog "virusa" ili cega god...
razumite, nismo svi ni veterinari, a mislim da zene koje dozive tako nesto pitaju samo za zdravlje svoje bebe, a ne i ime virusa/bakterije... mozda tek kad sve prodje, ako prodje...
 
u cemu je problem kod pitanja koji virus?
pa naravno da ces, ako hoces da budes odgvoran roditelj i vlasnik, pitati koji virus, mislim ne razumem cemu tolika galama oko toga...
 
na nalazima sve pise + ti ginekolog sve objasni...koji je virus, kao se prenosi...
kao se manifestira...koji su rizici...
testiranje na toxoplazmozu je standardna stvar...

toxoplazmozu najcesce pokupimo preko direktnog kontakta s macijim izmetom
realno, dovoljno je da macije wc-e cistimo redovno i da tu obavezu tijekom trudnoce preuzme neki drugi clan obitelji...ne moramo macku zbog toga izbaciti iz kuce/zivota...

kucne macke je vrlo rijetko imaju, narocito ako ih ne hranite sirovim mesom...

medjutim, mozemo je pokupiti i drukcije, a da ljubimca uopce nemamo;
npr. nedovoljno oprano voce, povrce...rad u basti...

sto se ehinokoka tice
to je puno slozenija prica
u pitanju je parazit, a ne virus...
veca je sansa da cete ga pokupiti jeduci npr. iznutrice ili u kontaktu s npr. pijeskom, zemljom...travom
po parkovima nego od svog kucnog ljubimca ukoliko o zivotinji vodite osnovnu brigu...
samo, lijecenje je slozenije i stvar nije za zezanje
zato vodite racuna o klincima...gdje se igraju i kako kad izlazite van
jer ga, nazalost, mogu pokupiti...

http://www.medicina.hr/clanci/echinococcus_granulosus_pasja_trakavica.htm

i strah je sasvim...razumljiva stvar, narocito kod ljudi koji ocekuju prvo dijete i nije za osudu
stvar je njihove odluke kako ce postupiti
ja mogu reci samo kako bih ja postupila i kako cu postupiti;
neke navike cemo mozda morati promijeniti, higijenu dodatno pojacati, ali
nema razloga da malci i Lora ne ostanu s nama bez obzira na sve
 
i strah je sasvim...razumljiva stvar, narocito kod ljudi koji ocekuju prvo dijete i nije za osudu
stvar je njihove odluke kako ce postupiti
ja mogu reci samo kako bih ja postupila i kako cu postupiti;
neke navike cemo mozda morati promijeniti, higijenu dodatno pojacati, ali
nema razloga da malci i Lora ne ostanu s nama bez obzira na sve

upravo tako sam i pisala
 
ne mi nemamo decu
mi čuvamo majmune
moji su stari 13 i 11
a čuvani su uz mačora i pse rase koja važi za najbolje radne pse, dakle ne retriveri, labradori, pudle, već malinoi. A ako na youtube ukucas malinois videćeš o kakvim psima je reč.

al
majmuni su
ne deca

PS Moj rođak koji u životu nije imao ljubimca i ne podnosi ih ima već sedmu operaciju od ehinokokusa....

PSS Čuvati životinje ne znači hraniti ih i šetati već i REDOVNO ih VAKCINISATI i ČISTITI OD PARAZITA
Tada problema nema

Pa na majmune verovatno ne moze da se prenese!!!http://forum.krstarica.com/images/icons/icon13.gif imala sam veoma tesko iskustvo koje ne bih nikome pozelela a ti ako bi da budes ironicna i ako bi da se svadjas uradi to sa nekim od svojih ukucana...izvinjavam se svima ostalima!!!
 
Gde odoše diskusije od jedne sedmogodišnje čivave koja traži novi dom!
Ako mislite da treba, može se otvoriti tema o trudnoći/bebi i ljubimcima, ali toj diskusiji svakako nije mesto ovde.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top