KAD CE SRBIJA POCETI DA SE BAVI SAMA SOBOM...????

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
kad ce u srbiji prestati da vazi pravilo da resavamo tudje brige a da zapostavljamo svoje...???zar malo problema koji su nereseni imamo da bi razmatrali i razmisljali o tudjim...??? zbog ove sklonosti i mentalnog sklopa mislim da nas i politicari uspesno koriste---postali su pravi majstori u manipulaciji--skretanja paznje sa pravih problema na sporedne---a to su po pravilu problemi drugih drzava koje su na neki nacin povezane sa srbijom...kad cemo se osloboditi te lose osobine...???
 
kad ce u srbiji prestati da vazi pravilo da resavamo tudje brige a da zapostavljamo svoje...???zar malo problema koji su nereseni imamo da bi razmatrali i razmisljali o tudjim...??? zbog ove sklonosti i mentalnog sklopa mislim da nas i politicari uspesno koriste---postali su pravi majstori u manipulaciji--skretanja paznje sa pravih problema na sporedne---a to su po pravilu problemi drugih drzava koje su na neki nacin povezane sa srbijom...kad cemo se osloboditi te lose osobine...???
У ствари - никад.

Јер, то тако траје, више или мање, практично кроз читаву нам новију историју.

А то скретање пажње не односи се само на стање и повезаност са Србијом других држава, већ и унутар Србије, то још и понајвише.

Зато сам и рекла да је, на пример, у ствари основа патриотизма - увести канализацију и асфалтирати путеве, а не бусати се у груди јуначке с тзв. "најкрупнијим државним питањима".

А све то скупа - "решавати" само на папиру, и демагошки, а не стварно.

Важније је изграђивати националну, грађанску и сваку другу свест, и образовати и "васпитати" народ, на свим пољима, од односа према животној средини, бацања ђубрета, до очувања историје и националне традиције.

Али, власт то не ради, нити хоће нити уме, више јој одговара бесловесна маса погодна једино као гласачка машина, и као извор пљачке.
 
bitno je da definisemo gde gresimo...kad to utvrdimo mozemo i da ispravimo greske...ali na zalost mi nista nismo naucili na svojim greskama..

Upravo tako Pajo, umesto da prestanemo da se bavimo sami sobom, i ako nista drugo, od Kineza pogledamo sta znaci konkurentnost i rad ( a da se ne napusta tradicija), mi gledamo neke nedostizne ciljeve ( i u "evropskom", i u "izolacionistickom" smislu) tako da samo gubimo dragoceno vreme.
 
У ствари - никад.

Јер, то тако траје, више или мање, практично кроз читаву нам новију историју.

А то скретање пажње не односи се само на стање и повезаност са Србијом других држава, већ и унутар Србије, то још и понајвише.

Зато сам и рекла да је, на пример, у ствари основа патриотизма - увести канализацију и асфалтирати путеве, а не бусати се у груди јуначке с тзв. "најкрупнијим државним питањима".

А све то скупа - "решавати" само на папиру, и демагошки, а не стварно.

Важније је изграђивати националну, грађанску и сваку другу свест, и образовати и "васпитати" народ, на свим пољима, од односа према животној средини, бацања ђубрета, до очувања историје и националне традиције.

Али, власт то не ради, нити хоће нити уме, више јој одговара бесловесна маса погодна једино као гласачка машина, и као извор пљачке.

pa videla vlast sta najbolje pali u neukom srpskom narodu...
 
Upravo tako Pajo, umesto da prestanemo da se bavimo sami sobom, i ako nista drugo, od Kineza pogledamo sta znaci konkurentnost i rad ( a da se ne napusta tradicija), mi gledamo neke nedostizne ciljeve ( i u "evropskom", i u "izolacionistickom" smislu) tako da samo gubimo dragoceno vreme.

pa sad ne znam...??? cini mi se da se srbi bave svim i svacim ali ne sobom---kad to kazem ne mislim na to da gledaju samo svoj interes--jel ga gledaju---ali ne gledaju nacionalni interes...i u toj kratkovidosti ne vide da bez ostvarenja nacionalnog interesa nema ni licnog...
postali smo uskogrudi....bez potrebne obrazovane -politicke sirine...a bez obrazovanja,nacionalnog cilja i ljubavi prema bliznjem svom nema ni ekonomije a ni progresa na dalje staze....
 
pa sad ne znam...??? cini mi se da se srbi bave svim i svacim ali ne sobom---kad to kazem ne mislim na to da gledaju samo svoj interes--jel ga gledaju---ali ne gledaju nacionalni interes...i u toj kratkovidosti ne vide da bez ostvarenja nacionalnog interesa nema ni licnog...
postali smo uskogrudi....bez potrebne obrazovane -politicke sirine...a bez obrazovanja,nacionalnog cilja i ljubavi prema bliznjem svom nema ni ekonomije a ni progresa na dalje staze....

:ok: Jeste, dobro bi bilo shvatiti da bez ostvarenja nacionalnog, nema ni ostvarenja licnog interesa.

Samo jake nacije to znaju.
 
:ok: Jeste, dobro bi bilo shvatiti da bez ostvarenja nacionalnog, nema ni ostvarenja licnog interesa.

Samo jake nacije to znaju.

Tako je, ali kako ostvariti nacionalni interes kada ga je malo ko svestan, i kada ne postoji saglasnost šta on podrazumeva, i kada se individualizam nameće kao najveća vrednost, a jedini kolektivitet koji se vrednuje i brani jeste onaj nadnacionalni, može se reći kontinentalni i globalni. Svi ostali kolektiviteti, od osnovnog-porodice, pa do nacije su degradirani i obesmišljeni
 
Било би добро и када би се други мање бавили нама,тада би ми имали далеко мање проблема.

Ja zaista (osim mozda Hrvata i to ponekad) ne mislim da se drugi nama bave, naprotiv - mi mislimo samo da se bave.

Zato smo ovde gde jesmo.

Najbolje je da se uzmemo u pamet i osmislimo strategiju razvoja drzave.


Tako je, ali kako ostvariti nacionalni interes kada ga je malo ko svestan, i kada ne postoji saglasnost šta on podrazumeva, i kada se individualizam nameće kao najveća vrednost, a jedini kolektivitet koji se vrednuje i brani jeste onaj nadnacionalni, može se reći kontinentalni i globalni. Svi ostali kolektiviteti, od osnovnog-porodice, pa do nacije su degradirani i obesmišljeni

Tacno. To je veliki problem savremenog drustva uopste, ali dok mi sami ne shvatimo da nemamo taj luksuz da razmisljamo pojedinacno, propadacemo sve dublje i dublje.
 
Poslednja izmena:
Ja zaista (osim mozda Hrvata i to ponekad) ne mislim da se drugi nama bave, naprotiv - mi mislimo samo da se bave.

Zato smo ovde gde jesmo.

Najbolje je da se uzmemo u pamet i osmislimo strategiju razvoja drzave.




Tacno. To je veliki problem savremenog drustva uopste, ali dok mi sami ne shvatimo da nemamo taj luksuz da razmisljamo pojedinacno, propadacemo sve dublje i dublje.

Не бих се баш сложио.
Колики број земаља је учествовао у злочиначком бомбардовању СР Југославије ?
Колики број земаља је признало независност лажне државе Косово ?
Зар то нису примери најгрубљег мешања у унутрашњу политику Србије ?
 
Не бих се баш сложио.
Колики број земаља је учествовао у злочиначком бомбардовању СР Југославије ?
Колики број земаља је признало независност лажне државе Косово ?
Зар то нису примери најгрубљег мешања у унутрашњу политику Србије ?

Ne, to je bio jednokratni BIZNIS sa Siptarima, nazalost...
 
kad ce u srbiji prestati da vazi pravilo da resavamo tudje brige a da zapostavljamo svoje...???zar malo problema koji su nereseni imamo da bi razmatrali i razmisljali o tudjim...??? zbog ove sklonosti i mentalnog sklopa mislim da nas i politicari uspesno koriste---postali su pravi majstori u manipulaciji--skretanja paznje sa pravih problema na sporedne---a to su po pravilu problemi drugih drzava koje su na neki nacin povezane sa srbijom...kad cemo se osloboditi te lose osobine...???
Mi nemamo nikakavih problema jer smo mi IZVOR PROBLEMA..
 
kad ce u srbiji prestati da vazi pravilo da resavamo tudje brige a da zapostavljamo svoje...???zar malo problema koji su nereseni imamo da bi razmatrali i razmisljali o tudjim...??? zbog ove sklonosti i mentalnog sklopa mislim da nas i politicari uspesno koriste---postali su pravi majstori u manipulaciji--skretanja paznje sa pravih problema na sporedne---a to su po pravilu problemi drugih drzava koje su na neki nacin povezane sa srbijom...kad cemo se osloboditi te lose osobine...???

Više mi polako nadolazi muka od ovih pitanja.....:confused:
Nema dana da se ne otvori jedna ovakva tema......

a znaš šta je odgovor?

Kada mladi i načitani ljudi poput nekih kojih ima na ovom forumu, pretanu da trućaju i razglabaju i preuzmu stvar u svoje ruke

naklapanja i gloženja ovde ne donose ništa lepo je i lako lajati iz udobnosti doma svoga

evo neka izađe jedna osoba, poštena i pravdoljubiva, i nek ima muda, nek stane u znak protesta, neko će stati uz tu osobu i podržati

očigledno niko da shvati da osim pameti čovek mora imati i muda da bi nešto uradio

ali da vam kažem nešto, ovo stanje u Srbiji nije preko noći nastalo, to je hronično, to je nastajalo, godinama se nemar taložio, i sada bismo preko noći na prečac da rešimo probleme

e ne ide tako, sve je proces, ne može preko noći i ne može bez bolnih rezova

stvar je što svaka nova vlast obećava promene a nesposobna je da ih učini...ili pak nevoljna jer ima neki interes u tom odugovlačenju, jelte najčešće finansijski

ova država se godinama i godinama rđavo vodi, od tolikog zla i aljkavštine svi smo pomalo opupeli u svakom pogledu, i izgubili smo onu oštrinu koja je potrebna da bi se opstalo u ovom poprilično brutalnom današnjem Svetu

promene nastaju u nama, dokle se sami ne osvestimo i ne postanemo svesni naše sudbine, i da je mi sami kujemo, nećemo ništa postići i nećemo nigde stići

mi nemamo prioritete, ovo što političari prde je čista nemagogija i ne za se ko je gori i ko više keenja, vlast ili opozicija, ali zaista

dokle neko ne zavede led u ovu lakrdiju od države neće nam svanuti, najveći problem sam po se bi jeste državni aparat koji je pre krntija nego apart....
 
Ето видиш.
И то нама даје пуно право да се и ми мало бавимо другима,стим што се ми њима бавимо више теоретски него практично,што код њих рецимо није случај.

"Prakticno" bavljenje njima bio bi samo rat, a u nedostatku mogucnosti za isti, najbolje je da su umedjuvremenu okrenemo radu i napretku zemlje.
 
"Prakticno" bavljenje njima bio bi samo rat, a u nedostatku mogucnosti za isti, najbolje je da su umedjuvremenu okrenemo radu i napretku zemlje.

Видиш у томе је проблем.
Нама сви могу да се баве без последица,док ми не смемо да се бавимо њима јер би то изазвало рат !?
Тако да је јасно да за овако катастрофално лоше стање нисмо криви само ми већ и други који су се на најгрубљи и најбезобзирнији начин мешали у унутрашње ствари Србије првенствено да би остварили своје личне интересе.Да би по Србији за багателу покуповали све што је на продају (а на продају је све) и после са чиме да напредујемо и где ? када фактички немамо ништа !
 
Видиш у томе је проблем.
Нама сви могу да се баве без последица,док ми не смемо да се бавимо њима јер би то изазвало рат !?
Тако да је јасно да за овако катастрофално лоше стање нисмо криви само ми већ и други који су се на најгрубљи и најбезобзирнији начин мешали у унутрашње ствари Србије првенствено да би остварили своје личне интересе.Да би по Србији за багателу покуповали све што је на продају (а на продају је све) и после са чиме да напредујемо и где ? када фактички немамо ништа !

Pa nije valjda resenje da se "goloruki" bavimo drugima?;)

Nego pamet u glavu dok jos imamo tu (plodnu) zemlju koju imamo.
 

Back
Top