"NEPRIJATELJI", ljubavna prica - da li mislite da.
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: "NEPRIJATELJI", ljubavna prica - da li mislite da.

Aktivan član
    Učlanjen
    23.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano "NEPRIJATELJI", ljubavna prica - da li mislite da.

relativno skoro sam citala gore pomenutu knjigu od Singera i tu kaze da "podsvest nikad ne gresi". i onda sam se automatski setila kad sam relativno skoro nesvesno zavodila bivseg decka i... da li u tim slucajevima podsvest gresi ili ne...?
    :? :? :? :? :?

mislim recimo da to nisam zelela jer ga veoma postujem kao kvalitetnog prijatelja...
    Poslednji put ažurirao/la Error : 02.10.2009. u 12:19

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.08.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

o maco moja.
    to nije podsvest, to kod tebe radila hemija i "zenka", mozda i malo alkohola, ko ce ga znati

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

To je vrlo relativno pitanje... da, podsvest NIKADA ne gresi... Podsvest, to ti je genetika, i 'bioloska masina' koja te odrzava u zivotu... Zivotinje imaju podsvest kao jedinu vrstu svesti, i upravljaju se direktno po istoj... To je uostalom i omogucilo zivom svetu da ostane ziv milionima godina...

Ali kao sto rekoh, vrlo je to relativno... podsvest u vecini slucajva gresi nad 'svescu'... Zato se ljudi sve vise i vise trude da eliminisu podsvest, i postanu 'sam svoj gazda', tj. da oni drze konce svoga zivota u sopstvenim rukama... Sto je veca kontrola podsvesti, to smo mi 'humaniji'...

Svest i podsvest se ne trpe, ali rade zajedno... Nekad je podsvest inicijator svesti (npr. cisti seksualni nagon koji se pretvori kasnije u svesnu apstrakciju ljubavi), nekad svest potisne podsvest (pa nas sam taj seksualni nagon, kad se javi, ne tera da nekog zaskocimo na ulici)...

Jednostavno, protiv podsvesti se ne moze... Kada bi se upravljali po podsvesti, ljudska vrsta ne bi izumrla, ali se ne bi razlikovala od majmuna... Ukratko, podsvest - to je ono animalno u nama, sto nas tera da radimo stvari koje se kose sa zdravim razumom.

Poz.

Primećen član
    Učlanjen
    18.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Podsvest se moze tretirati kao skup centara koji su nastali ponavljanjem odredjenih akcija. Na primer, Volim cokoladu, i sto je vise jedem, sve je vise volim, zato sto mi je centar u podsvesti sve veci. Isti je princip i za sve ostalo.
    Ali ako pustimo podsvest da vlada, spustamo se na nivo zivotinje.
    E, zato imamo intelekt, koji je fantasticno oruzje za obuzdavanje svesti, ako znas da ga koristis i naravno ako zelis 8)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.08.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

bas je skoro bio prilog na tv-u...
    koliko nam je podsvest "jaca" i ume da preovlada momentima pod uticajem alkohola. da cestice alkohola, prosto "zakrce" prolaz impulsima u mozgu izmedju svesnog (intelekta/to treba-to ne) i podsvesti (urodjenog/zivotinjskog)...
    zato sam i pomislila da je kod male tako nesto bilo u pitanju

Iskusan Zak (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

Podrazumevano Zak

Citat Original postavio Lens
    Podsvest se moze tretirati kao skup centara koji su nastali ponavljanjem odredjenih akcija. Na primer, Volim cokoladu, i sto je vise jedem, sve je vise volim, zato sto mi je centar u podsvesti sve veci. Isti je princip i za sve ostalo.
    E, zato imamo intelekt, koji je fantasticno oruzje za obuzdavanje svesti, ako znas da ga koristis i naravno ako zelis 8)
    -----------------------------------------
    Lens jel to znaci da se odricemo cokolade;a i sitnih zadovoljstava koje nam eurokrem pruza u musko-zenskim odnosima?

Aktivan član
    Učlanjen
    23.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano

Citat Original postavio savannah
    o maco moja.
    to nije podsvest, to kod tebe radila hemija i "zenka", mozda i malo alkohola, ko ce ga znati
    sweet odgovor,s tim da nisam ni trunq alkohola liznula tih dana... pa nista, da kazem o cemu se radi jer apstraktna filozofija... nije tema ovog foruma...! :wink:

lm, pre par meseci je moj dragi drug prodavao knjige i sedeo na nekoj nizoj stolicici. ja sam bila kod njega u poseti oko podne i pricali smo i par puta sam se sa razlogom naginjala ka njemu /npr da izvadim nesto iz torbe i sl./ ali sam tek kasnije kad sam dosla kuci ops: skapirala da sam u toj poseti imala majcu sa majusno vecim dekolteom... nisam izgledala onako vulgarno, napumpano, ali sam se osecala "izdatom" od strane podsvesti... ono, sve je manje vise bilo ql i ja sam se normalno ponasala s njim /ma kolko bila zaljubljena u njega/ ali me nerviraju ti detaljcici koji me odaju, recimo...
    ops: ops: ops:

Primećen član
    Učlanjen
    18.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Zak

Citat Original postavio Zak
    -----------------------------------------
    Lens jel to znaci da se odricemo cokolade;a i sitnih zadovoljstava koje nam eurokrem pruza u musko-zenskim odnosima?
    Ma naravno da ne Fora je samo da intelekt ne da umu da vlada 8) To ti je nesto kao hodanje po zici. A um ko majmun skace sa grane na granu. Sad mu je zanimljivo nesto, pa za 5 min. nije, pa trazi nesto drugo i vozi te u krug i na kraju kad se presaberes :? Ali eurokremasta zadovoljstva su totalno o.o. 8) :wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.08.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

eh, te zene
    pa oni (muskarci) uvek GLEDAJU
    i ti...ako vec imas sta da pokazes, moras da budes i svesna toga...da ce 80% njih (muskih) da te pogresno protumaci
    ma rekoh ja "hemija"...vrucina...njegov miris...manjak sex-a i whatever ))

Primećen član
    Učlanjen
    18.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Naravno da gledamo, pa zasta nam je Bog oci dao :shock: 8)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.08.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

a kako kaze deda milutin (si to propustio, a???)

"nije nama bog dao oci da gledamo sve sto se moze videti"

ma salim se...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.08.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Filozofija

Ima milion knjiga o kontroli uma, o podsvesti svesti. Poenta je da se neke stvari mogu uvezbati neprestanim radom na sebi, a neke ne mogu. Sta sam poslednje citala... Da me ubijete ne mogu da se setim tacnog naslova Kako gospodariti sobom putem kontole svesti ili tako nesto. Kako sam sebe da ubedis u nesto i to posle prihvatis kao uobicajnu stvar. Ali u pozitivnom svetlu naravno. Rad na samopouzdanju. Ima stvarno puno knjiga koje se bave tom vrstom psihologije i prikazuju je na popularan nacin.

Primećen član
    Učlanjen
    18.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

a kako kaze deda milutin (si to propustio, a???)

"nije nama bog dao oci da gledamo sve sto se moze videti"

ma salim se...
    E ovo sad vec ulazi u onu pricu o umu koji skace ko majmun cim ga nesto zanima. Ja sam sebe jednom uhvatio da zevam u dekoltee i sl. cak i kad setam gradom sa devojkom. I onda je moj intelekt rekao"to nije fer prema njoj" i onda sam se trudio da ne zevam i uspeo sam i bilo mi je super. Al sad nemam devojku pa mogu opet da zevam :shock: 8)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.08.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

bravo.
    onda si ti od onih-malo-preostalih-muskaraca-koje treba-zakonom-zastiti :wink:
    vecina NE UME da smiri majmuna

Primećen član
    Učlanjen
    18.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Evo ljudi savannah pravi drustvo za zastitu mene Molim vas pomozite joj 8)

Aktivan član
    Učlanjen
    06.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano

vidim da ovde dosta ljudi mesa podsvest sa osnovnim instiktima.
    za podsvest nemoj da brines, zbog nje se nece desiti nista sto ti stvarno ne zelis

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.08.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

ha hahahaa
    ima i na demonstracije da izadjemo
    nego...obicno te retke zivotinjke posle potrpaju po rezervatima raznoraznim da se ne zatru )))
    ne znam ako bi ti bas bilo idealno )))

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.08.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Filozofija

Ima milion knjiga o kontroli uma, o podsvesti svesti. Poenta je da se neke stvari mogu uvezbati neprestanim radom na sebi, a neke ne mogu. Sta sam poslednje citala... Da me ubijete ne mogu da se setim tacnog naslova Kako gospodariti sobom putem kontole svesti ili tako nesto. Kako sam sebe da ubedis u nesto i to posle prihvatis kao uobicajnu stvar. Ali u pozitivnom svetlu naravno. Rad na samopouzdanju. Ima stvarno puno knjiga koje se bave tom vrstom psihologije i prikazuju je na popularan nacin.

Primećen član
    Učlanjen
    18.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

ha hahahaa
    ima i na demonstracije da izadjemo
    nego...obicno te retke zivotinjke posle potrpaju po rezervatima raznoraznim da se ne zatru )))
    ne znam ako bi ti bas bilo idealno )))
    Ma bio sam ja i u rezervatu 8) i bilo mi je super, nego mi razvalili rezervat zlikovci i sad moram opet da se sunjam ovuda :wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.08.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: Filozofija

Citat Original postavio Princeza na poslu
    da stvarno ih ima dosta...
    sta meni kod vecine tih kniga smeta...da su skoro sve (bar one sto sam ja citala) usko povezane sa bogom. (ne shvatite me pogresno, plz)...ali uglavnom se zavrsi sve s nekim molitvama i tako to...
    a da je moguca potpuna kontrola, i u neku ruku "komandovanja" jeste.
    kako sadis, tako i zanjes. a mozak je NASA njiva...pa sad ajde...

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Pa pazi... kontrolisati svoje animalne nagone je vrlo tesko i zasluzuje svaku pohvalu... Sto se mene tice, kad se nadjem u situaciji gde je pozeljno konotrolisati instikte (kao sto Lens navede jedan od njih), ja pocnem da mislim on necemu sasvim trecem, i sve brzo prodje samo od sebe...

Poz.

Aktivan član
    Učlanjen
    23.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano

pridruzujem se peticiji... :wink: :wink: :wink:

Iskusan Zak (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

Podrazumevano Zak

Evo ljudi savannah pravi drustvo za zastitu mene Molim vas pomozite joj 8)
    ----------------------------------------------------
    Pazi samo da ne zaglavis sa surim medvedima u rezervatu.

Elita
    Učlanjen
    15.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: "NEPRIJATELJI", ljubavna prica - da li mislite da.

i idemo UP!!!!!!

Slične teme

1. Najbolja ljubavna priča
    Autor lillit u forumu Književnost
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 02.07.2017., 00:12
  2. Omiljena ljubavna prica
    Autor gost 52128 u forumu Žene
    Odgovora: 161
    Poslednja poruka: 22.07.2009., 18:18
  3. "Srpska Ljubavna Poezija"
    Autor ...je zakon u forumu Ljubav i seks