Рroblem sa zelucem...

salee_hn

Početnik
Poruka
21
Vec duze vrijeme imam ovaj problem,bio sam kod doktora svih mogucih,ali nema vajde...
dakle,problem se vuce vec par godina,u pitanju je spusten zeludac(jedan od problema)
E sad bio sam i kod gastroenterologa na pregled,i da sad ne bih pametovo najlakse mi je da prepisem dijagnozu,koja glasi ovako:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NALAZ

Unazad nekoliko meseci postprandijalne tecne eksplozivne stolice bez primesa gnoja sluzi i krvi Bolova u stomaku nema
Apetit dobar na tezini izgubio oko 6 kg
Slabije spava
nije pusac

EZOFAGOGASTRODUODENOSKOPIJA

Jednjak pravilan prohodan kardija kompetentna refluxa i varikoziteta nema
Zeludac edematozne sluznice grubih nabora plamenastocrvene boje (nije pusac) bez lezije
epitela
Fornix i cardia u retroverziji bo
uzeta biopsija sluznice antruma zeluca na Helikobakter pilori ureaza test
Balbus edematozne sluznice bez lezije epitela
Dalje do D# sitne eritematozne plaze

Dg:Gastroduodenitis chr

ukoliko je heliko test pozitivan....bla bla - nije bio pozitivan pa da ne pisem o tome dalje
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
i ja sve uradio kako je trebalo,pio tablete,ishrana tih mjesec dana i opet na zakazani pregled...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
U nazad 4 mjeseca neuredne poluformirane do prolivaste stolice bez primesa gnoja sluzi i krvi.Ima izrazene borborigme i cujna crevna pretakanja.
Negira tenezme lazne pozive na stolicu.Uradjena gastroskopija - nadjen gastroduodenit U terapiju uveden IPP i reparat bismuta na sto su stolice manje eksplozivne redje su ali i dalje nisu skroz fomirane.
Na tezini termini po uvodjenju navedene terapije dobio
Uradjeni hormoni stitaste zlijedze u gr normale

OBJEKTIVNO

Trbuh mekan palpatorno neosjetljiv Jetra i slezina u fizioloskim granicama
Auskultatorno cijna peristaltika

Indikovano uraditi pregled stolice na amebe parazite i gljivice,koprokulturu,
Uraditi pasazu tankog creva

Do tada da uzima Venter prasak 3x1 kesicu izmedju obroka
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

e sad,tada sam imao dijareju skoro svaki dan i to je trajalo bas puno puno vremena,
pa mozda i nekih godinu do godinu i po dana,nisam znao kad cu morat na wc da trcim,
sto mi je stvaralo dosta problema.dnevno sam isao i do 10 puta u wc (velika nuzda)
To je sve pocelo otkako sam imao 18 godina do sad.Sad imam 25.
Sada imam malo manje probleme,nemam dijareju,samo nekad,vjerovatno kad svasta jedem odjednom,iako nemam bas neki apetit..
Desavalo mi se da sam gladan,kao pojeo bi vola a cim nesto stavim usta odma se zasitim.
pa tako i danas.
Znaci dijareja je da kazem nestala,al i dalje imam problem sa stolicom,svako malo trcim na wc,cim jedem nekad ne prodje ni 10 minuta...nemam neko pravilo sto se toga tice,mogu nekad da odem jednom sto je bar rijetko da se desi,mozda jednom u 3 mjeseca,pa i do 7-8 puta na dan...ne mogu nidje kao covjek da prosetam ili odem na put a da ne razmisljam kako cu i sta u vezi toga..
Neki kazu da je to i malo psiha uzela pod svoje.ne znam.
Znaci sad imam 25 godina,visok sam oko 185cm tezak 70-73,
kilaza mi je najveci problem,jer ne mogu da se ugojim,a pri tome imam i spusten zeludac sto mi dodatno otezava s time,al kako to sve da ispravim zato sam i pitao vas,pa sad da vidim jel neko ima neku ideju...
malo je sve s brda s dola napisano al nadam se da cete razumjeti o cemu je rijec zapravo,
mozda jos neke bitne stvari nisam napisao,al ispravicete me..
 
jeo sam a i danas jedem normalnu hranu,tada sam bio samo na zelenilo,povrce,
ali nisam bas sve mogao da jedem pa nisam imao veliki izbor hrane.
al kako su mi rekli rtebo bi samo da jedem kupus godinu dana :)) al ga ne volim nimalo :)
 
Dobro pusti to sto ne volis i mene su ko klinca hranili nebulozama pa sam trcho u wc svaki cas..od kad sam se sam poceo hraniti nikad problema..jednom dnevno ujutru i mirna backa..kad odem 2x znam da mi nesto nije prijalo..ima knjiga hrana kao lek to obavezno da uzmes ne bi trebalo da je skupa..a kad stignem napisacu ti ovde sta da probas..mislim bukvalno da jedes baren krompir 5 dana sredice ti se sve
 
sta god da stavim u usta ja idem u wc i vise ne znam sta i kako da jedem.
i imam apetit i nemam,varira stalno...
ne smijem krenut iz kuce pa ni da prosetam bez auta,bukvalno mi je zivot u ....
i to je sad i u psihu uslo da je to strasno
 
Ako su svi nalazi ok i ne konzumiras nikakve dodatke prehrani ili lekove za neke druge bolesti, zaista postoji mogucnost da se psihicki suvise opterecujes, nerviras....razmisli da li mozda imas vece tegobe nevezano za zdravlje, sta je ono oko cega se nerviras, strepis..itd...ljudi cesto nismo ni svesti koliko smo pod stresom...
Pokusaj uz zdravu ishranu da uradis nesto po pitanju psihickog opustanja...

Inace je caj od kamilice jako dobar za zeludac a caj od sipka za stomak i stolicu...
 
nije da imam sad nekih problema pa da strepim od toga,mislim svi ih imamo manje vise,
al eto...evo recimo juce je sve bilo ok,a danas sve naopako...katastrofa
vise ne znam ni smijem li izac iz kuce...ma haos,kao da nikad nece prestati :(
da makar znam ili imam neki plan ishrane pa da se toga pridrzavam i da ce sve bit ok,
ja bi to i radio,al kad ne znam...
 
evo sjutra je 4 dan kako se pridrzavam dosta stvari,samo me nekako strah sta ako sad ne uspije?
uh....ne zam ni sam...al vidjecemo..
nekad mi stvarno bude okmislim evo prolazi,pa sledeci dan haos,evo danas mi je bilo bas fino sto
se tice stomaka,aj da vidimo sta ce bit sjutra...
 
Pre 2 nedelje me zaboleo zeludac i to je trajalo 2 dana, s tim sto me nocu nije boleo... onda je sve bilo ok do pre 2 dana, bol je trajao ceo dan, nije bio ni ostar, ni tup vec sam imala utisak da ce mi zeludac puci...bol je konstantan, dakle, kad uhvati ne pusta po nekoliko sati i istog je inteziteta....trenutno me ne boli ali imam osecaj neprijatnosti i povecane osetljivosti(npr. kad udahnem malo me probode)...nista od onog sto sam uzimala na svoju ruku mi nije pomoglo (cajevi i lekovi protiv bolova)...bila sam jutros kod dr opste prakse (za vreme pregleda nije me boleo). ona mi je ispipala stomak i rekla da misli da je sve ok, dala mi da pijem gastro herbal i rekla da ukoliko opet budem imala bolove uzmem buscopan...ne vidim vezu izmedju hrane i pica koje unosim sa bolom, nisam imala neki stres, nemam gorusicu niti dijareju samo mi je malo povecan apetit ali se ne prejedam...nesto slicno mi se desilo pre 10 godina i jos 2X u gimnaziji...imam visoku toleranciju na bol ali me panika hvata od pomisli da bih opet kroz to mogla da prodjem...ima li nesto sto moze efikasno da ga ublazi a da to ne bude crveni ferari ....dr kaze da ce me poslati kod specijaliste ako se ponovi
 
Kada sam pročitala tvoj post odmah sam se sjetila jednog dokumentarca o djevojci koja nije mogla da vodi normalan život zbog stalnih dijareja, skoro da nije imala nikakvu kontrolu i imala je velike probleme zbog toga.
Znam da je jedan doktor izliječio ako što je kao lijek pila neke larve glista koje su joj sve sredile. Elem nemam pojma i ne razumijem se previše ali sada sam pokušala da nađem nešto o tome na netu i našla sam da se liječenje glistama sprovodi kod Kronove bolesti, pošto mi ni to ne znači previše jer nemam pojma šta je Kronova bolest tražila sam dalje našla
http://www.medicina.hr/clanci/crohnova_bolest.htm

Jedan dio glasi: Znakovi i simptomi
Kliničke manifestacije Crohnove bolesti su mnogo raznolikije nego kod ulceroznog kolitisa zbog zahvaćanja cijele stjenke crijeva te različitog zahvaćanja crijeva. Pacijenti mogu imati simptome mnogo godina prije postavljanja dijagnoze. Zbog nespecifičnih simptoma često se sumnja na sindrom iritabilnog crijeva.

http://www.monitor.hr/vijesti/znanstvenici-koriste-gliste-kao-lijek-protiv-bolesti/87830/

Ne uzimaj ovo previše ozbiljno jer se na razumijem pretjerano ali pročitaj tekst pa možda možeš da se konsultuješ i sa nekim doktorom u vezi toga :bye:
 
Navedni problemi mogu da se, u potpunosti izleče samo uz korišćenje srebrne vode ili koloidnog srebra.
Uslovi:
- od medikamenata uzimati samo antiacid-e za snižavanje kiselosti, jer ova kiselina utiče na otapanje koloida srebra koje biste unosili
- antibiotici neće naškoditi, ali su nepotrebni u ovoj terpiji
- koncentracija koloidnog srebra najmanje 20ppm
- količina: 0,3 dcl 0,6 dcl dnevno (najbolje u dva puta po 0,3)
- trajanje: najmanje 30 dana (sve nalaze uraditi pre i posle terapije)
- redosled terapije:
0. preduslov - na prazan želudac (najmanje 90 minuta posle bilo kakvog jela/pića
1. vreme uzimanja ujutro i popodne, 45 minuta pre jela
2. uzeti terapiju za snižavanje kiselosti
3. nakon 15 minuta popiti 0,3 dcl srebrne vode
(uz zadržavanje 20-ak sekundi u ustima i lagano gutanje)
4. ništa ne konzumirati u narednih 30 minuta
5. u prva dva dana uzimati jednom 0,3 dcl, a kasnije dva puta dnevno po 0,03 dcl

Svi saveti lekara i nutricioniste u vezi sa promenom načina ishrane se moraju poštovati.
 
Vidi imala sam slicne probleme jedno mesec dana.Onda sam dobila savet,ne masno ne slano ,zacinjeno ,ne konzervanse,ne puno voca,i sokova ,cajevi,krompir peceni ,dvopek ,sargarepa kuvana ...i sto mi je najvise pomoglo,tri puta dnevno pre jela po 1dcl svezeg soka od kupusa.Znaci narendas kupus i iscedis taj sok i popijes.Veruj mi da je grozno ,odmah cu ti reci ali znaj i to da pomaze.Moras biti jak i istrajan u tome bar mesec dana.Ako ti je isuvise grozan ohladi ga malo u frizideru i dodaj malo limunovog soka,tako je lakse popiti.Eto probaj mozda i tebi pomogne,nece ti svakako skoditi..Pa javi sta je bilo.pozz
 

Back
Top