Pomoc,sestra mi je u komi!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 71

Tema: Pomoc,sestra mi je u komi!

Početnik
    Učlanjen
    03.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Unhappy Pomoc,sestra mi je u komi!

Postovani,moja sestra koja boluje od asme(‘85 godiste) nalazi se u comi vec 9 dana.Nalaz njenog neurologa: Dg Polyuria Comma,St febrili,Th sustitucija tecnosti prema registrovanom gubitku i CVP(+10),odeljenska terapija.Molim vas objasnite mi sta taj nalaz znaci.Ona je levoruka.A Ca je 1.73.Ona je primljena u bolnicu bez svesti,sirokih zenica,bez disanja,radjena joj je reanimacija i intubirana je.Hitna pomoc koja je dosla po nju nije imala kiseonik,tako da je dugo bila bez kiseonika.Ako ima neko strucan,ja sam skenirala ceo njen karton u bolnici i imam sve njene nalaze pa ako moze da mi objasni konkretno stanje jer neko kaze da joj je mozak mrtav a drugi tvrde drugaciuje ja samo hocu da znam pravu istinu!
    Poslednji put ažurirao/la Gost 36589 : 03.03.2010. u 11:04 Razlog: uklonjen smajli koji je greskom ubacen

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pomoc,sestra mi je u komi!

Zao mi je zbog tvoje sestre, zaista.
    Prvo, dijagnoze koje si navela govore samo o njenom trenutnom stanju ali ne govore sta je izazvalo komu.
    Dijagnoze znace (redosledom) : Mokrenje velike kolicine mokrace.Koma.Ima temperaturu. nadoknadjuje joj se tecnost posto mokracom gubi velike kolicine vode ( CVP +10 to ne mogu da ti objasnim jer ti treba osnovno medicinsko znanje, uglavnom govori o pritisku krvi u velikim venama na osnovu koga se procenjuje koliko osoba ima vode u krvotoku, najprostije i najrazumljivije receno). Ca je kalcijum i on je jako snizen, pretpostavljam da dobija nadoknadu. Opis koji si dala a koji je postojao na prijemu je klasican slucaj reanimacije. Inace, reanimatori ne nose sa sobom kiseonik vec samo set za reanimaciju tako da nije uobicajeno da se kiseonik da na licu mesta, tj na mestu gde je bolesnik zatece. Po prebacivanju u sanitetsko vozilo daje se kiseonik ako je vozilo opremljeno bocom za kiseonik.
    Da je mozak mrtav moze se reci samo i iskljucivo na osnovu nalaza tzv evociranih potencijala tzv BERA. To je jedini nacin da se zaista utvrdi da li je mozak mrtav. Ako ima takvog nalaza, mozes ga prepisati ovde i ja cu ti reci o cemu se radi.
    Ako taj nalaz kaze da nema mozdane aktivnosti, moze se smatrati da je mozak mrtav i na zalost, to stanje je nepovratno. Bez obzira sto srce i dalje radi. Takve su osobe razmatrane za potencijalnog donora nekog organa koji bi mozda mogao da spasi zivot nekoj drugoj mladoj osobi. O tome se obavestava porodica i ceo slucaj ide na eticku komisiju, proces je do detalja zakonom regulisan i razradjen.

Jos jedno pitanje, gde je smestena tvoja sestra, u kojoj bolnici?

Početnik
    Učlanjen
    03.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Red face Re: Pomoc,sestra mi je u komi!

U Kragujevcu,na urgentnom.Ovo ti je nalaz radiologa a BERA nigde se ne spominje:Infra i supratentorijalno uocava se endem mozdanog parenhma.Obostrano uz tentorijum malog mozga,u subarahnoidalnom prostoru u regiji pentagonalne sisterne koja je komprimovena,uz velikomozdani falks kao i visoko parijetalno intergiralno uocava se hemoragicni sadrzaj-SAH.Nema pomeranja mediosagitalnih struktura.Komorni sistem je komprimovan edemom mozdanog parenhima.U komornom sistemu se ne uocava pataloski sadrzaj.Na kostanim strukturama se ne uocavaju pataloske promene.Mi smo pokusali da dodjemo do nekih neurologa iz Beograda ali oni kazu da imamo i mi kao dobre strucnjake,inace moja sestra boluje od asme.

Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Dobro, tvoja sestra je imala krvarenje u mozgu zbog cega je mozdano tkivo pritisnuto i postalo je nateceno. Krvi u mozdanim komorama nema, sto je dobro. To sto si mi dala je nalaz CT-a. BERA verovatno nije radjena jer se ni ne sumnja jos uvek na mozdanu smrt, ko je rekao da postoji mozdana smrt?
    Kragujevac ima dobre doktore, nemoj da se brines. O njenom stanju sada ne brinu neurolozi vec anesteziolozi-intenzivisti.
    Ako znas da koristis privatne poruke, mozes da mi posaljes ime i prezime svoje sestre.
    To sto tvoja sestra boluje od astme nema nikakve veze sa trenutnim stanjem.
    Da li je tvoja sestra pala jer subarahnoidalna krvarenja obicno ne nastaju spontano?

Početnik
    Učlanjen
    03.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Unhappy Re: Pomoc,sestra mi je u komi!

Meni je doktorka njena rekla to u lice.Ona je bila sama kuci kada joj se to desilo,nadjena je na podu pumpica i lekovi su bili pored nje.

Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Verovatno je imala napad gusenja, nije stigla da uzme lek i onesvestila se, udarila glavom o pod ili nesto drugo i tako je nastala povreda mozga.

Veoma poznat slavka69 (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Jako mi je zao.
    Nadam se da ce sve ispasti na dobro,budite jaki.
    Žene ne znaju da poštuju, nego da vole.

Aktivan član
    Učlanjen
    03.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Sta su uradili povodom tog krvarenja u mozgu?

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

šta se dešava?
    Priđi životnim problemima kao pas – ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Auh sledio sam se ...
    Nemam nikakvo znanje o medicini,jako mi je zao sto ne mogu da pomognem nekako... :/
    Ali moram da joj pozelim brz oporavak i nadam se da ce sve ispasti na dobro!

Početnik yaka (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kakvo joj je sada stanje ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

prisustvo voljene osobe,i kontakt bi mozda pomoglo

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

Iskreno se nadam da će se tvoja sestra oporaviti!
    Ljudi planiraju... A Boginja se i dalje smeje...

Početnik
    Učlanjen
    03.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Unhappy Re: Pomoc,sestra mi je u komi!

Stanje joj je isto,koliko sam razumela lekare uzimali su joj kostanu srz(da bi videli u kakvom je stanju mozak) i rezultati su joj dobri.Na skeneru su videli da nema nikakvog krvarenja u mozgu,lekari non stop pricaju kako joj je stanje isto.U pocetku kad sam ulazila kod nje podigla bi nogu(mozda je to bio neki zivac) ali to je bilo samo 2-3 puta,odavno je prestala da reaguje na moje prisustvo.Ja se nadam da ce se oporaviti,mnogo je vremena proslo,14 dana.

sbojana nije na forumu
    Kada zelis nadjes nacin, kada ne zelis nadjes opravdanje!
    Aktivan član sbojana (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Ne odustajte, ako su joj rezultati skenera i kostane srzi dobri nema nikakvih razloga da odustajete... pa neka prodje jos 14 dana....

Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Dusica6 Pogledaj poruku
    Stanje joj je isto,koliko sam razumela lekare uzimali su joj kostanu srz(da bi videli u kakvom je stanju mozak) i rezultati su joj dobri.Na skeneru su videli da nema nikakvog krvarenja u mozgu,lekari non stop pricaju kako joj je stanje isto.U pocetku kad sam ulazila kod nje podigla bi nogu(mozda je to bio neki zivac) ali to je bilo samo 2-3 puta,odavno je prestala da reaguje na moje prisustvo.Ja se nadam da ce se oporaviti,mnogo je vremena proslo,14 dana.
    14 dana nije mnogo vremena.
    Nekada to stanje traje i nekoliko meseci.
    Na srecu, iznenadjenja su uvek moguca.

Početnik
    Učlanjen
    03.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala svima na podrsci.Ja cvrsto verujem da ce njoj biti bolje i nadam se da ce se uskoro probuditi.Lekari su joj davali kako oni kazu vodu,keks i mleko preko sprica da bi videli dali joj creva rade i njen organizam je to prihvatio,nije mi jasno kako kad je u komi,nadam se da znaju sta rade..

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio Dusica6 Pogledaj poruku
    Hvala svima na podrsci.Ja cvrsto verujem da ce njoj biti bolje i nadam se da ce se uskoro probuditi.Lekari su joj davali kako oni kazu vodu,keks i mleko preko sprica da bi videli dali joj creva rade i njen organizam je to prihvatio,nije mi jasno kako kad je u komi,nadam se da znaju sta rade..
    Neka Vam je BOG u pomoci!

Obećava ZOKAZOKA (avatar)
    Učlanjen
    24.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

Dušice, od kada sam pročitala šta se desilo tvojoj sestri, veruj mi da stalno ulazim na ovu temu i jedva čekam da čujem dobre vesti. Sada, pošto si napisala da su neka ispitivanja u redu, verujem da ćete isplivati iz ovog problema i od srca želim da ti se sestra što pre vrati iz "dubokog sna" i bude sa vama. Budite optimisti i verujte u ozdravljenje.

Poznat tamyca94 (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    141

I od mene podrska... Jako mi je zao.. Ali sigurna sam da ce joj biti dobro.. Nemoj da gubis nadu...

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Dusice6 znam da vam je sad jako tesko ali ako ikako mozete pisite kako je sestri ..ako Vam je pak tesko da o tome govorite Izvinite i cuvajte se.

Primećen član VELIKIBLEK (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

stvarno mi je zao tvoje sestre iskreno se nadam da ce se oporaviti

Početnik
    Učlanjen
    03.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Danas su napokon pristali da se konsultuju sa doktorom sa VMA,cuce se telefonom a ko zna dali je to tacno sto oni citaju,i dali ce zaista da se cuju.Ja u lekare ne verujem jer svaki mi prica razlicito,ja verujem u nju!

Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Dusice, ako ne verujete u lekare, mozete bolesnicu na licni zahtev izvesti kuci i negovati je samostalno, niko vam to ne moze zabraniti niti vas u tome neko moze spreciti, u ovom slucaju pravda je na vasoj strani.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Veruj u lekare,draga moja.Ovo ti govorim najiskrenije,jer će ti i ta vera puno pomoći u ovako teškim okolnostima kroz koje prolazite ona i vi, članovi porodice. Poneki lekari nisu dobri...u to smo se puno puta svi mi uverili i to je tako u svim profesijama.Generalno gledajući, to su većinom , i zaista većinom, ljudi koji rade svoj posao pre svega sa puno ljubavi i posvećenosti,te stoga i odgovorno. O tvojoj sestri sada brine čitav tim lekara, prema tome sigurno su većina od njih ozbiljni i savesni ljudi. Imam dovoljno prijatelja-lekara i znam zašto to govorim. Rođeni samarićani, pa to ti je! Budite jaki i verujte u dobro, iako je vrlo teško. Ako je za utehu, moj dever je pre par godina, nakon teške saobraćajke, bio u komi oko mesec dana.Izvukao se sa minimalnim posledicama i eno ga... živ i zdrav! Puno pozdrava i javi se.

Slične teme

1. Brat i sestra...
    Autor gost 170502 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 21.08.2009., 11:24
  2. Pedijatrijska sestra
    Autor ...Rising... u forumu Škole
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 28.09.2008., 14:12
  3. Tadić posetio Daču koji je u komi...
    Autor 1234 u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.07.2008., 00:05
  4. Racunar koji je u komi (ne daje znake zivota)
    Autor klodovik u forumu Hardver
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 17.03.2005., 16:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •