Crveni tepih za poslanike
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 42

Tema: Crveni tepih za poslanike

Ističe se
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Crveni tepih za poslanike

Crveni tepih za lopove

GARDA Vojske Srbije pod konac u špaliru. Crveni tepih na stepenicama koje vode ka ulazu u Dom Narodne skupštine. Poslanici prolaze između gardista. U sali dvojica vojnika drže srpske zastave, a na galerijama hor ”Obilić” izvodi ”Bože pravde”.
    Ovakvom svečanom ceremonijom, prvi put u istoriji našeg parlamentarizma, u utorak je počelo redovno prolećno zasedanje.
    Ipak, sliku za istoriju s vremena na vreme kvarili su baš oni koju su imali čast da prođu kroz špalir najelitnije jedinice - poslanici.
    Slučajno ili ne, ali je prva na crveni tepih kročila baš ona noga sa koje je nedavno letela cipela ka stolu predsedavajućih - radikalke Gordane Pop Lazić. Zatim njena partijska drugarica Vjerica Radeta. Po protokolu, hodale su od početka tepiha, kroz špalir, do ulaza. Ali, mnogi poslanici nisu znali da tako treba...
    Uletali su sa bokova. Provlačili se između gardista u svečanim uniformama. Među njima Jelena Trivan iz DS, ratni veteran Saša Dujović, najstariji parlamentarac Dragoljub Mićunović (DS), potpredsednica Gordana Čomić (DS), Dragan
    Todorović (SRS)...
    Prva dama Slavica Đukić-Dejanović držala se pravila. Došla je zajedno sa nekoliko svojih socijalista i predstavnika PUPS.
    - Naša garda ima najlepšu uniformu koju sam videla - rekla je ushićeno predsednica. - Ovo je veličanstveno i obavezuje nas da radimo najkvalitetnije.
    Za svečanost se posebno spremila Nada Kolundžija.
    - Zar ne izgleda divno - pitala je novinare. - Za ovu priliku sam se i svečano obukla.
    Osećanje ushićenosti nije obuzelo Dragana Markovića Palmu iz JS:
    - Bilo mi je nelagodno da prolazim kroz špalir. Ne zaslužuju poslanici ovakvu čast.
    Opozicionari se slažu da garda ne može podići nivo Skupštine. Tako je Tomislav Nikolić stigao pre nego što su se vojnici i postavili, radikal Zoran Krasić je sa grupom svojih mimoišao gardiste... Miloša Aligrudića iz DSS novinari su sreli na sporednom ulazu u Kosovskoj ulici.
    - Vi nećete kroz špalir? - pitali su.
    - Ne pada mi na pamet!
    Liberali su na ulaz u salu stigli baš kada je počela himna.
    - Ostali smo ispred jer je bilo nepristojno da prekidamo - rekao je predsednik LDP Čedomir Jovanović. - Ne podiže se nivo parlamenta ovakvom teatralnošću na ivici kiča.
    Poslanici su ulazili, a prolaznici zastajkivali i komentarisali da garda nije čekala ni mnogo poštovanije i uglednije poslanike, nego što su ovi danas. A, jedan penzioner im je vičući poručio: ”Ne trebaju vama vojnici, nego motke i to znate kakve”.

BEZ RASPRAVE O IZVEŠTAJU
    PARLAMENT nije prihvatio zahtev opozicije da se na dnevni red uvrsti izveštaj revizora i raspravlja kako je 11 bivših i sadašnjih ministara, protiv kojih su podnete prijave, trošilo budžetski novac 2008. godine. Radojko Obradović iz DSS je rekao da vlast ne želi da priča o tome i pitao kako će tek biti kada Skupština dobije svog revizora, što je obaveza iz zakona o parlamentu. Ipak, Slavica Đukić-Dejanović je obećala da će jedan ceo dan odvojiti za ovu temu, možda i tokom marta. Na tu sednicu biće pozvan i revizor.

Inace predsednica narodne skupstine Slavica vidno se uzbudila prolaskom kroz spalir i to uzbudjenje nije mogla ni pred novinarima da sakrije. Podsetilo je na njene pocetke u SPS -u kada je redovno prolazila kroz spalir.
    Poslednji put ažurirao/la Atreides : 02.03.2010. u 23:13

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Podrazumevano Re: Crveni tepih za lopove

Treći put za dva dana ... ometanje rada foruma, nigde linka, nigde poente i veoma neprimeren naslov.
    Tema može da ostane, nađite tekst, odgovarajući link i normalan naslov.

Ističe se
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Gde je ovde ometanje rada ??? Jel ste vi normalni???

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

preterujete bre sa tim linkovima.

pa svi znamo da se ovo desilo o cemu pise atreides.

link treba traziti samo ako se eventualno sumnja u tacnost navoda. a covek je stavio sliku sto bolje dokazuje sve nego 30 linkova.
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Citat Original postavio Atreides Pogledaj poruku
    Gde je ovde ometanje rada ??? Jel ste vi normalni???
    Dva puta sam te zamolila, od toga jednom večeras, da pripaziš kakve naslove pišeš i ti si dva puta tražio da ti se tema zaključa jer, Bože moj, nije ostao primitivan naslov koji ti stavio pa samim tim ne vredi diskusija. I onda si namerno brže-bolje otvorio i treću temu sa u najmanju ruku nekulturnim naslovom. Nisi postavio ni link ni tekst ... ja ne znam drugi naziv za ovo.

Ako želiš da pričamo o postavljaju crvenog tepiha ispred Skupštine slobodan si da postaviš temu sa smislenim i uljudnim naslovom i tekstom koji ne podrazumeva priču o tome ko je navodno ovlažio već nešto iole dostojanstveno (uz prateći link). Hvala.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

trebali su ih gardisti sutati u bulju dok su isli kroz spalir
    The Show Must Go On...

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Crveni tepih za poslanike

A ja mislim da ti ne treba svuda da se mesas.

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Citat Original postavio Enchanted Pogledaj poruku
    Dva puta sam te zamolila, od toga jednom večeras, da pripaziš kakve naslove pišeš i ti si dva puta tražio da ti se tema zaključa jer, Bože moj, nije ostao primitivan naslov koji ti stavio pa samim tim ne vredi diskusija. I onda si namerno brže-bolje otvorio i treću temu sa u najmanju ruku nekulturnim naslovom. Nisi postavio ni link ni tekst ... ja ne znam drugi naziv za ovo.

Ako želiš da pričamo o postavljaju crvenog tepiha ispred Skupštine slobodan si da postaviš temu sa smislenim i uljudnim naslovom i tekstom koji ne podrazumeva priču o tome ko je navodno ovlažio već nešto iole dostojanstveno (uz prateći link). Hvala.
    pa covek smatra da su poslanici skupstine srbije lopovi.

to je njegov licni stav sa kojim ce se ja mislim sloziti takodje vecina clanova foruma.
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    pa covek smatra da su poslanici skupstine srbije lopovi.

to je njegov licni stav sa kojim ce se ja mislim sloziti takodje vecina clanova foruma.
    To je njegovo mišljenje (možda i tvoje) ali nije teško biti fin Mislite šta hoćete ali barem naslov mora na nešto da liči kako bi ljudi nedvosmisleno videli o čemu je tema ... unutar nje slobodni ste da konstatujete šta želite. Vratimo se sad lepo na priču o tepihu

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

To je njegovo mišljenje (možda i tvoje) ali nije teško biti fin Mislite šta hoćete ali barem naslov mora na nešto da liči kako bi ljudi nedvosmisleno videli o čemu je tema ... unutar nje slobodni ste da konstatujete šta želite. Vratimo se sad lepo na priču o tepihu
    Tepih je dobar, šteta što ispod njega nisu protiv-pešadiske rasprskavajuće-odskočne mine.

Ističe se
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To je njegovo mišljenje (možda i tvoje) ali nije teško biti fin Mislite šta hoćete ali barem naslov mora na nešto da liči kako bi ljudi nedvosmisleno videli o čemu je tema ... unutar nje slobodni ste da konstatujete šta želite.
    Kakve veze ima kakav je naslov. Naslov valjda postavljac teme moze sam da osmisli a ne da prepisuje ako je recimo neka vest iz novina pa da da isti takav naslov.Ako forumas ima zanimljiviji i kreativniji naslov on ima pravo da ga stavi.

Sta fali naslovu Udario ***** na pedera. OK ajde m,oglo je da bude finije proevropski i da stavim Udario homoseksualac na homoseksualca. Posto su homici kako se kaze u demokratskoj Srbiji sasvim nesto ok i cak to je normalnije nego ne biti homic ja ne da sam uvredio nekoga vec sam mu uputio kompliment.
    U Srbiji homoseksualac se zove ***** tako da to nije uvredljivo. A ti ako zastupas prava istih a mislim da zastupas sama sebi si uskocila u usta zato sto si naslov okarakterisala kao uvredljiv
    Poslednji put ažurirao/la Atreides : 02.03.2010. u 21:40

Ističe se
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nego , napustam ja forum a vi lepo napravite lepljivu sa spiskom kako treba da se misli na ovom forumu pa da novi forumasi ne gibe vreme na registraciju i sl. vec da znaju u startu da ovde mora da se misli kako uprava kaze.

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Citat Original postavio Atreides Pogledaj poruku
    GARDA Vojske Srbije pod konac u špaliru. Crveni tepih na stepenicama koje vode ka ulazu u Dom Narodne skupštine. Poslanici prolaze između gardista. U sali dvojica vojnika drže srpske zastave, a na galerijama hor ”Obilić” izvodi ”Bože pravde”.
    Ovakvom svečanom ceremonijom, prvi put u istoriji našeg parlamentarizma, u utorak je počelo redovno prolećno zasedanje.
    Ipak, sliku za istoriju s vremena na vreme kvarili su baš oni koju su imali čast da prođu kroz špalir najelitnije jedinice - poslanici.
    Slučajno ili ne, ali je prva na crveni tepih kročila baš ona noga sa koje je nedavno letela cipela ka stolu predsedavajućih - radikalke Gordane Pop Lazić. Zatim njena partijska drugarica Vjerica Radeta. Po protokolu, hodale su od početka tepiha, kroz špalir, do ulaza. Ali, mnogi poslanici nisu znali da tako treba...
    Uletali su sa bokova. Provlačili se između gardista u svečanim uniformama. Među njima Jelena Trivan iz DS, ratni veteran Saša Dujović, najstariji parlamentarac Dragoljub Mićunović (DS), potpredsednica Gordana Čomić (DS), Dragan
    Todorović (SRS)...
    Prva dama Slavica Đukić-Dejanović držala se pravila. Došla je zajedno sa nekoliko svojih socijalista i predstavnika PUPS.
    - Naša garda ima najlepšu uniformu koju sam videla - rekla je ushićeno predsednica. - Ovo je veličanstveno i obavezuje nas da radimo najkvalitetnije.
    Za svečanost se posebno spremila Nada Kolundžija.
    - Zar ne izgleda divno - pitala je novinare. - Za ovu priliku sam se i svečano obukla.
    Osećanje ushićenosti nije obuzelo Dragana Markovića Palmu iz JS:
    - Bilo mi je nelagodno da prolazim kroz špalir. Ne zaslužuju poslanici ovakvu čast.
    Opozicionari se slažu da garda ne može podići nivo Skupštine. Tako je Tomislav Nikolić stigao pre nego što su se vojnici i postavili, radikal Zoran Krasić je sa grupom svojih mimoišao gardiste... Miloša Aligrudića iz DSS novinari su sreli na sporednom ulazu u Kosovskoj ulici.
    - Vi nećete kroz špalir? - pitali su.
    - Ne pada mi na pamet!
    Liberali su na ulaz u salu stigli baš kada je počela himna.
    - Ostali smo ispred jer je bilo nepristojno da prekidamo - rekao je predsednik LDP Čedomir Jovanović. - Ne podiže se nivo parlamenta ovakvom teatralnošću na ivici kiča.
    Poslanici su ulazili, a prolaznici zastajkivali i komentarisali da garda nije čekala ni mnogo poštovanije i uglednije poslanike, nego što su ovi danas. A, jedan penzioner im je vičući poručio: ”Ne trebaju vama vojnici, nego motke i to znate kakve”.

BEZ RASPRAVE O IZVEŠTAJU
    PARLAMENT nije prihvatio zahtev opozicije da se na dnevni red uvrsti izveštaj revizora i raspravlja kako je 11 bivših i sadašnjih ministara, protiv kojih su podnete prijave, trošilo budžetski novac 2008. godine. Radojko Obradović iz DSS je rekao da vlast ne želi da priča o tome i pitao kako će tek biti kada Skupština dobije svog revizora, što je obaveza iz zakona o parlamentu. Ipak, Slavica Đukić-Dejanović je obećala da će jedan ceo dan odvojiti za ovu temu, možda i tokom marta. Na tu sednicu biće pozvan i revizor.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=172369
    Само им црвени тепих треба, и химна.

Још једна у низу деградација, и лакрдија.

Нушићу, Домановићу, где сте?
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Stihovi himne ce biti ...

Sta se ono na Avali sjaji, jel' to zutim slovo U na glavi
    A Mari usque ad Mare

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Lepo,sta ocete.

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio C0NSIGLIERI Pogledaj poruku
    Stihovi himne ce biti ...

Sta se ono na Avali sjaji, jel' to zutim slovo U na glavi
    Uskoro će gardisti stajati u skupštinskom klozetu sa rolnom toalet papira, da pripomognu poslanicima ako im se zanuždi.

Poznat rendianka (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    trebali su ih gardisti sutati u bulju dok su isli kroz spalir

Nov član Andjela (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

A to je znaci glavni zadatak Pocasne Garde...Zato i postoji...

Buduća legenda sunchaya (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3050

Pitam se dal je bio tepih od piljevine posečenih Platana???Samo nam se rugaju još više."Evo BUDaLE!Gledajte nas kako gackamo po crvenom tepihu i pUshite nam ga!"

Ime:  27104_1239333827030_1339815468_30662002_6699426_n.jpg
Pregleda: 3
Veličina:  109,1 KBIme:  27104_1239333707027_1339815468_3.jpg
Pregleda: 6
Veličina:  122,5 KB

МАЧАК nije na forumu
    ЧУВАР ИДЕОЛОГИЈЕ ЧЕТНИЧКОГ ПОКРЕТА
    Buduća legenda МАЧАК (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    153
    Reputaciona moć
    2358

Citat Original postavio sunchaya Pogledaj poruku
    Pitam se dal je bio tepih od piljevine posečenih Platana???Samo nam se rugaju još više."Evo BUDaLE!Gledajte nas kako gackamo po crvenom tepihu i pUshite nam ga!"

ЗА ПРАВОГ МАЧКА, СВАКИ МЕСЕЦ ЈЕ ФЕБРУАР

АХ ДА.... ВИШЕ ОД УСТАША МРЗИМ УСТАШКЕ ЈАТАКЕ

estler nije na forumu
    Blago onom ko se ne mora ni uniziti ni povisiti da bi bio neko ...
    Iskusan estler (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    907

Сачувај ме Боже и саклони,са чиме ће нас још изненадити???
    Треба тај тепих поставити пред пошту кад су пензије,
    да се мученицима ноге не смрзну док чекају бруку од пензије.
    Kad kuješ svoju sreću, ne udaraj bližnje po prstima

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Citat Original postavio sunchaya Pogledaj poruku

Дала бих ти бону за ово, али нешто зеза, па одбија, не знам шта.

Како год, за пост:
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Iskusan
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio Милунка Савић Pogledaj poruku
    Само им црвени тепих треба, и химна.

Још једна у низу деградација, и лакрдија.

Нушићу, Домановићу, где сте?
    mrtvi se okreću po grobu

Iskusan
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio Plavo Andjelce Pogledaj poruku
    A to je znaci glavni zadatak Pocasne Garde...Zato i postoji...
    šta će jadni nije ni njima lako da stoje i gledaju svašta

Nov član Andjela (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ruzicamni Pogledaj poruku
    šta će jadni nije ni njima lako da stoje i gledaju svašta
    Zato i rekoh...