Kineski Chery od 1. marta u Srbiji!

mario80

Legenda
Poruka
59.629
Kineska automobilska industrija pravi još jedan prodor na srpsko tržište: modeli fabrike "Čeri" (Chery) od prvog marta počinju da se prodaju u našoj državi.

Zastupnik, "K.V.I.S d.o.o", tog će dana zvanično predstaviti svoje planove, otvoriti prvi
"Čeri" A1 1,3, odnosno Ego, spada u B segment
prodajni salon (u Ulici Patrijarha Joanikija, u beogradskom naselju Vidikovac) i pokazati četiri modela sa kojima startuje u zauzimanju mesta na tržištu.

http://www.autobrief.com/content/19137/Kineski-Chery-od-1.-marta-u-Srbiji

Na koju foru će da prodaju automobile koji nemaju osnovni nivo sigurnosti? Da li ce i na našim ulicama teći reka krvi kao u Kini?
Pogledajte samo ovaj crash test jednog od njihovih modela i sve ce vam biti jasno:

Monstruozno :sad2:

Da ne pominjem cenu auta koju misle da furaju na nasem trzistu.
Za neki chery A3 tražiće 10.000 eura dok je u toj klasi Hyundai i30 11.000 eura :rotf:
Da ne veruješ. Znam da su cene tih automobila po kini od 3.000-4.000 dolara... Gde se denula razlika? :super:
 
Znači nisam mogao da verujem, na youtube se nalazi gomila kineskih lažnih kreš testova koji su rađeni sa brzinama od 30 km/h pa su ih ubrzavali. Ljudi ne igrajte se, u Kini ginu kao pilići.

Pogledajte samo na kakav bizaran način se auto raspada i gnječi, kao da neće prestati!
Ovo ispod im je prestižan model :sad2: :sad2: :sad2:

Igyboj, kopiraš samo deo linka onaj koji je posle znaka jednako: https://www.youtube.com/watch?v=Mbe5ILICT4M
 
Poslednja izmena:
Pa i ja nesto citao da su ti njihovi crash testovi radjeni sa nekih 10-ak km na sat manjom brzinom pa su zato dobro prosli na testu.Sacekacemo da se odradi neki test u Evropi onako bas kako treba pa cemo videti koliko su stvarno dobri.Inace na slikama zaista izgleda lepo al osecam da je uzivo sasvim druga prica
 
fw9k7.jpg
 
Sve je to izvodljivo ali samo uz spuštanje cena za 50% jer stvarno nece imati ko da kupuje te automobile. ako oni misle da nafuraju cenu kineskog auta na 10.000 kao sto pričaju, pa samo ludak moze to da kupuje kad za isu lovu ima recimo Hyundai i20, i30... Dačiju, Kiu...
 

Kina je trenutno najveće tržište automobila na svetu
Dobar deo tržišta drže WV i Japanci
Domaći proizvođači kopiraju maksimalno
Broj novih modela je neverovatan
Nemojte ceniti kvalitet Kineske robe po onome što se kupuje u njihovim radnjama
Svi brand name proizvođači imaju fabrike u Kini i većina onoga što kupite sa njihovim natpisom je došlo odatle
Trenutno neće napraviti posao sa automobilima u Evropi ali živi bili videćemo za nekoliko godina
 
Odmah da razjasnimo, nisam ni ponajmanje fan kineza. Realno je da za te pare nema tako opremljenog auta kod nas. Druga realnost da isto tako na crash testu prolaze Florida, i Jugo, a stojdža nije ni išao na testove, pa se poly modeli i dalje prodaju i 50% vozila na tržžištu drže baš oni. Ne vidim da se neko trza oko toga.

Evo vam jedan link
 
I, da nije ovo bolje?

Коментар гласи:

Ударац у стуб (значи већа сила на мању површину) при 80 кмх, а колико ја знам тестови се раде са 60кмх у коцку.
Ја сам окачио на Јутјуб цео снимак спојен, али су ми га побрисали!:vudu:
Ово иначе није званични креш тест, већ је рађен пре 2-3 године на половном возилу. Радили су још пар таквих на другим старим возилима, може се ископати на Јутјубу.
Иначе кад смо већ код Заставе, Југо и Флорида су задовољили Еуро 3 стандард при чеоном судару. Наравно у питању су новији модели, са ојачаним каросеријама. Југо је прошао и тест бочног суадара, али Флорида није (задовољила Еуро 2).
 
Poslednja izmena:
vd:
Kina je trenutno najveće tržište automobila na svetu
Dobar deo tržišta drže WV i Japanci
Domaći proizvođači kopiraju maksimalno
Broj novih modela je neverovatan
Nemojte ceniti kvalitet Kineske robe po onome što se kupuje u njihovim radnjama
Svi brand name proizvođači imaju fabrike u Kini i većina onoga što kupite sa njihovim natpisom je došlo odatle
Trenutno neće napraviti posao sa automobilima u Evropi ali živi bili videćemo za nekoliko godina
Kinezi su odavno u svemiru, velika nuklearna sila...To sigurno ne može nacija koja nema ogromno znanje i sve druge potencijale. Zaboravite igračke sa buvljaka, rade i to. Ali pogledajte gde su vam proizvedeni mobilni telefoni čuvenih firmi, kompjuteri, šta se to od vrhunske tehnike još proizvodi u Evropi ili Japanu. Siguran sam da će za neku godinu cela stara Evropa voziti sopstvene marke proizvedene u Kini. Daleko su od potcenjivanja, brzo uče i vredni su, za razliku od nas, nažalost...
 
ma sve je to ok al cene,pa onaj a3 ce da kosta11000 najeftiniji,za te pare mozes kola da kupis a ne taj a3,mislim da ce da kad vide kako niko ne kupuje da krenu popusti i akcije do neke normalne cene od recimo 6000 e, ja mislim da to niko nece da kupuje za te pare .Tako bilo i sa onim terencem ne znam kako se bese zove, kad stigo bila cena 20 000 a sad posle oko godinu dana kosta 14000 pa ga i dalje niko ne kupuje
 
ma sve je to ok al cene,pa onaj a3 ce da kosta11000 najeftiniji,za te pare mozes kola da kupis a ne taj a3,mislim da ce da kad vide kako niko ne kupuje da krenu popusti i akcije do neke normalne cene od recimo 6000 e, ja mislim da to niko nece da kupuje za te pare .Tako bilo i sa onim terencem ne znam kako se bese zove, kad stigo bila cena 20 000 a sad posle oko godinu dana kosta 14000 pa ga i dalje niko ne kupuje

Koji lopovi majku im *****.
fuyou_2-1.gif
 

Back
Top