Radovan Karadzic: Sarajevo je srpski grad izgradjen na srpskoj zemlji

Radovan Karadzic nema sta da prica o Sarajevu, prodao ga je zajedno sa Slobodanom u Dejtonu.
Steta sto gen. Ratko Mladic nije imao odresene ruke u slucaju Sarajeva kao sto je to bio slucaj sa nekim ostalim mudzahedniskim uporistima tj. "enklavama".

Koliko se sjecam Radovan nije ni isao u Dejton,a i oni koji su isli iz RS-a (Krajisnik,Buha,...) nisu se skoro nista pitali,sve je Milosevic sam odlucivao,pogotovo o Sarajevu.To za Ratka se apsolutno slazem kao vojnik VRS-a rat sam proveo na sarajevskom ratistu(bar najveci dio).
 
Pa ako su Srbi bili vecina do rata, koga su onda granatirali ybt ???

Sami sebe isterali ???

Mudzahedine i islamske teroriste kao sto je to slucaj i sa drugim mestima u svetu poput Faluje, Kandahara, Kabula itd.

p.s. Srbi nisu bili vecina u Sarajevu, ali skoro da ih je bilo jednako koliko i muslimana (tadasnji naziv), jer od predratnih blizu 300,000 Srba danas je u Sarajevu ostao neznatan broj.
 
"Sarajevo je u cijelini izgrađeno na srpskoj zemlji i dugo je bilo većinski srpski grad. Sva naselja su bila većinski srpska, a do Drugog svjetskog rata, cijelo Sarajevo, naročito neki kvartovi, bili su sto posto srpski", rekao je Karadžić.

--------------------------------------------------------------------------

I Bosnjaci dobise na tacni srpsko sarajevo i ako je 2/3 same opstine pripadalo teritorijalno Srbima? Nepravda ...

E,sad pravo na psihijatriju.
 
Mudzahedine i islamske teroriste kao sto je to slucaj i sa drugim mestima u svetu poput Faluje, Kandhttp://forum.krstarica.com/images/editor/separatorahara, Kabula itd.

p.s. Srbi nisu bili vecina u Sarajevu, ali skoro da ih je bilo jednako koliko i muslimana (tadasnji naziv), jer od predratnih blizu 300,000 Srba danas je u Sarajevu ostao neznatan broj.

Ovako , nemam pojma, u tom periodu o kojem govorite nisam bio ni rodjen, ali po toj prici ,ako je Srba bilo 300 000 , muslimana isto toliko , ukupno mu dodje 600 000, jos nek bude da je bilo i Hrvata 100 000, dodje mu da je Sarajevo imalo 700 000 stanovnika :eek:

a po popisu iz 1991 godine : Muslimani : 259.470
Srbi :157.143
 
Ovako , nemam pojma, u tom periodu o kojem govorite nisam bio ni rodjen, ali po toj prici ,ako je Srba bilo 300 000 , muslimana isto toliko , ukupno mu dodje 600 000, jos nek bude da je bilo i Hrvata 100 000, dodje mu da je Sarajevo imalo 700 000 stanovnika :eek:

a po popisu iz 1991 godine : Muslimani : 259.470
Srbi :157.143

Vidi se da nisi bio rodjen,ali dajes sebi za pravo da diskutujes i to provokativno.Kod spominjanja ovih cifara uglavnom se misli na sve sarajevske opstine,a ne samo na gradsko jezgro, a Sarajevo je sa okolinom imalo oko 700 000 stanovnika.
 
Ovako , nemam pojma, u tom periodu o kojem govorite nisam bio ni rodjen, ali po toj prici ,ako je Srba bilo 300 000 , muslimana isto toliko , ukupno mu dodje 600 000, jos nek bude da je bilo i Hrvata 100 000, dodje mu da je Sarajevo imalo 700 000 stanovnika :eek:

a po popisu iz 1991 godine : Muslimani : 259.470
Srbi :157.143

Pre rata Sarajevo sa okolnim naseljima i jeste imalo negde u blizini tog broja, procentualno je bilo oko 45% muslimana, 40% srba i nekih 5-7% hrvata + ostali.
Danas Sarajevo jedva da broji 400,000 stanovnika, bas zbog nedostatka tih 40% stanovnika srpske nacionalnosti i 5-7% hrvatske nacionalnosti.
 
Vidi se da nisi bio rodjen,ali dajes sebi za pravo da diskutujes i to provokativno.Kod spominjanja ovih cifara uglavnom se misli na sve sarajevske opstine,a ne samo na gradsko jezgro, a Sarajevo je sa okolinom imalo oko 700 000 stanovnika.

Pa imam pravo , jer sam cesto u Sarajevu i dan danas se pogresno prezentuje slika o Sarajevu , i zato moram da se umesam, a ove brojke me bune, onde pise grad Sarajevo, popis stanovnistva ... Ipak , naduvali ste broj stanovnika u Sarajevu za duplo, koliko ja vidim ... Sad ako ima 450 000 evo ...
 
Pa imam pravo , jer sam cesto u Sarajevu i dan danas se pogresno prezentuje slika o Sarajevu , i zato moram da se umesam, a ove brojke me bune, onde pise grad Sarajevo, popis stanovnistva ... Ipak , naduvali ste broj stanovnika u Sarajevu za duplo, koliko ja vidim ... Sad ako ima 450 000 evo ...

Pa oduzmi broj Srba koji je otisao iz grada i dobices cifru o kojoj ti pricam.Sem toga ti si sad cesto u Sarajevu, a ja sam u Sarajevu rodjen,odrastao i zivio.
 
"Sarajevo je u cijelini izgrađeno na srpskoj zemlji i dugo je bilo većinski srpski grad. Sva naselja su bila većinski srpska, a do Drugog svjetskog rata, cijelo Sarajevo, naročito neki kvartovi, bili su sto posto srpski", rekao je Karadžić.

--------------------------------------------------------------------------

I Bosnjaci dobise na tacni srpsko sarajevo i ako je 2/3 same opstine pripadalo teritorijalno Srbima? Nepravda ...

Evlija Čelebi:
http://shp.bizhat.com/F.Spaho.html

Za Sarajevo najprije navodi, kako tamošnje stanovništvo govori "bošnjački", turski, srpski, latinski, hrvatski i bugarski (V, 435), da onda poslije kao da (V, 439) identificira. "bosnjacki" i hrvatski jezik kao jedan te isti, kojim se u tim krajevima govori. On na tome mjestu veli od riječi do riječi: "Jezik bošnjačkog i hrvatskog naroda. Narod ovog kraja svijeta zove Bošnjacima. Ali im je draže, ako im se kaže "Bosanci" (Bosnavi). I zaista jezik im, a i oni sami čisti su ljudi, koji (sve) ispravno prosudjuju. Jezik im je blizak latinskome".9 Tu donosi nekoliko primjera u prozi i stihu iz hrvatskoga jezika.
 
Pa i Beograd je dobio exstra stanovnika iz tzv krajine sve kulturni ljudi :rotf::cool:

Metropola u pm. ;)

ljubuski2.jpg
 
Evlija Čelebi:
http://shp.bizhat.com/F.Spaho.html

Za Sarajevo najprije navodi, kako tamošnje stanovništvo govori "bošnjački", turski, srpski, latinski, hrvatski i bugarski (V, 435), da onda poslije kao da (V, 439) identificira. "bosnjacki" i hrvatski jezik kao jedan te isti, kojim se u tim krajevima govori. On na tome mjestu veli od riječi do riječi: "Jezik bošnjačkog i hrvatskog naroda. Narod ovog kraja svijeta zove Bošnjacima. Ali im je draže, ako im se kaže "Bosanci" (Bosnavi). I zaista jezik im, a i oni sami čisti su ljudi, koji (sve) ispravno prosudjuju. Jezik im je blizak latinskome".9 Tu donosi nekoliko primjera u prozi i stihu iz hrvatskoga jezika.

Sta hoces da kazes za tim izvorom (ako se taj spisak koji je napravljen za velikom dozom heroina moze nazivati izvor.

P.S Sarajevo otkad postoji bio zamalo celo vreme vecinski muslimanski grad.,

Od svih gradova istocnoj i srednjoj bosni najmanje Sarajevo moze se nazivati srpskim gradom
 

Back
Top