Internet i placanje karticom

kor32

Početnik
Poruka
13
Ljudi, kako se kupuje preko interneta?

Ako recimo oni mogu da mi naplate preko Visa elektron kartice, ja njima moram da dam broj te kartice. A otkud ja da znam da ce oni meni uzeti upravo toliko novca koliko pise na sajtu? Sta ako uzmu vise ili ako posle oni upotrebe broj moje kartice za neku kupovinu za sebe?


Ajde ako neko zna neka malo objasni,
 
Pisace ti na mesecnom izvestaju koliko si tu skinuli.

Za Internet svrhe najbolje ti je da koristis virtuelni karticu kao sto je Visa Virtuon. Dodatni sloj zastite je taj sto ti, pri narudzbini te kartice, navodis koliki ti je dnevni limit za trosenje. Pored toga, kartica ne dolazi sa cipom sto ce reci samo broj i security code i moguce koriscenje jedino preko Interneta.

A sto se tice kupovine preko Interneta...uvek pogledaj koji trgovinski nalog trgovac koristi i detalje narudzbine. Kreditne kompanije ne dozvoljavaju svakome da koristi trgovinski nalog i uvek postoji posrednik izmedju kupca i trgovca.
 
Poslednja izmena:
Sad sam malo pogledao vezano za Visa Virtuon karticu. Meni bi to odgovaralo samo jos nisam video na internetu nacin placanja Visa Virtuon karticom. Znaci, uvek nude Visa, Visaelektron, Master card... ali retko nude Visa virtuon (bar ja nisam video). Dali ja na sajtu onda izaberem da placam Visa elektron karticom a dam broj od Visa virtuon kartice?
 
Sad sam malo pogledao vezano za Visa Virtuon karticu. Meni bi to odgovaralo samo jos nisam video na internetu nacin placanja Visa Virtuon karticom. Znaci, uvek nude Visa, Visaelektron, Master card... ali retko nude Visa virtuon (bar ja nisam video). Dali ja na sajtu onda izaberem da placam Visa elektron karticom a dam broj od Visa virtuon kartice?

Ма изабереш само VISA, унесеш податке и прихватиш поруџбину. Чим си унео податке са картице, и своју кућну адресу и друго, и прихватио куповину, у року 2 секунде ти стиже СМС порука од твоје банке да ти је скинуто са рачуна толико и толико, и од кога. У принципу новац је само резервисан са твоје картице и није још наплаћен.
Не требаш чекати месец дана да видиш стање на твом рачуну. Можеш одмах. Преко сајта твој банке, унесевши свој ник-нејм и лозинку, приступаш свом рачуну и имаш увид у све трансакције. Уплате, исплате, резервисана средства.

Значи, само изабереш VISA и купујеш. Могуће је да те одбију јер многи не примају дебитне картице, већ искључиво кредитне. Све што ти није јасно, ти питај. :p Служимо народу и држави. :D
 
Ja koristim VISA internet karticu Vojvođanske banke.Ona ima jedan vid zaštite od zloupotrebe.Pre transakcije treba aktivirati karticu a posle izvršenja transakcije deaktivirati. 100% zaštićeno.Kupovala sam sa nekoliko američkih sajtova i funkcioniše bez problema naravno ako postoji naziv naše države na njihovoj listi.
 
Свиђа ми се то код твоје Војвођанске банке што има опцију активације-деактивације. Не знам да ли то постоји код Рајфајзен банке, али бих волео да имам, јер су ми једанпут ЕУ мајмуни злоупотребили и скинули са рачуна 30 евра. Крајем марта морам ионако продужити ВИЗА картицу па ћу да их питам у вези те активације-деактивације.
 
Poslednja izmena:
Postovani,

Imam internet karticu Banka Intesa, karticu aktiviranu.
Treba mi informacija o tome dali je moguce da se ova kartica koristi za placanje preko paypala?
Posto sam otvorio account na paypel-u i uredno popunio sve podatke sa internet kartice, kartica je odbijena. Neznam razlog zato je to tako.
Dali mozete da mi pomognete...Unapred Hvala!!
 
@mikka88 - to i nije bas istinito, dokle god te ne ukebaju, mozes neometano da koristis paypal iz Srbije za placanje, za povlacenje sredstava ce ici malo teze....

Znam pouzdano, jer placam preko PayPal-a vec duzi vremenski period, samo treba iskopati kako ;)

@mfashion - probaj da se prijavis preko Slovenije ili Hrvatske... Reci mi kad si kod toga, da li si u stalnom zaposlenom odnosu kad si otvarao tu karticu kod inteze ili je klasicna debitna kartica za internet placanje?
 
Poslednja izmena:
@mikka88 - to i nije bas istinito, dokle god te ne ukebaju, mozes neometano da koristis paypal iz Srbije za placanje, za povlacenje sredstava ce ici malo teze....

Znam pouzdano, jer placam preko PayPal-a vec duzi vremenski period, samo treba iskopati kako ;)

@mfashion - probaj da se prijavis preko Slovenije ili Hrvatske... Reci mi kad si kod toga, da li si u stalnom zaposlenom odnosu kad si otvarao tu karticu kod inteze ili je klasicna debitna kartica za internet placanje?

Ja rekoh "legalnim putem" ovo o cemu ti pricas nije legalno.
 
Visa i MasterCard bi trebalo da automatski zastite korisnike od bilo kakvih prevara. Sve sigurnosne mere su za sastitu banaka koje su izdale karticu a ne korisnika. Ja u zadnje 2 godine 95% stvari placam Vizom bas zbog toga sto sam zasticen a i zato sto dobijam poene :)
 
Dragi Prijatelji! Ovde sam nasla odgovor da se moze iz Srbije kupovati karticom preko interneta. Svima hvala! Ali sada kada imam karticu (Raifeissen, Visa virtuon) u rukama, i srecno sam ukucala porudzbinu :), nisam sigurna da li mogu da naznacim ovu karticu kao kreditnu (opcija credit, paypal, cash...) posto nema debitne u izboru? I jos nesto, prilikom kucanja br kartice da li da unosim brojeve sa razmakom (4+4+4), kako je i na kartici ili bez razmaka? PS: Pocetnicke "muke"...
 
Poslednja izmena:
Свиђа ми се то код твоје Војвођанске банке што има опцију активације-деактивације. Не знам да ли то постоји код Рајфајзен банке, али бих волео да имам, јер су ми једанпут ЕУ мајмуни злоупотребили и скинули са рачуна 30 евра. Крајем марта морам ионако продужити ВИЗА картицу па ћу да их питам у вези те активације-деактивације.

Kod Raiffeisen banke imaš dva devizna računa i na jedan od ova dva devizna računa izdaje se kartica. Novac držiš na običnom deviznom računu a na račun sa karticom, online pristupom svom nalogu, prebaciš na račun sa karticom onoliko novca koliko je potrebno da se nešto plati. Isto tako ako od nekuda povlačiš novac preko kartice, po prijemu nivca na račun sa karticom prebaciš novac sa tog računa na običan devizni račun.
 
Najbolji nacin za to je kreiranje nalog kod neke, da kazem "Internet banke", kao sto su E-Gold, MoneyBookers, ili manje verovatno PayPal. :)

Tada bilo koju karticu mozete da povezete sa svojim nalogom i lako kontrolisete poslat novac...

Dakle, ne uzimaju vam oni sami kako im padne na pamet, nego vi sa kartice saljete na njihov racun...
 
odete u Banku Intesu i uzmete Visa Electron, sve je besplatno nema ni placanja odrzavanja racuna, znaci bukvalno nista. prihvacena je svugde, kad kupujete pazite na kom sajtu kupujete, samo proverene velike lance, nema sanse da vas prevare i uzmu vise, jer vi unosite broj kartice i svoj KOD preko sistema koji su predvidjeni za to ,znaci ako ste punili kad MoneyBookers znate o cemu pricam, samo sto kod MB stvari idu drugacije pa im morate dati taj cod zbog verifikacije kartice jer su oni ipak banka!
ostale radnje i sopovi vam ne mogu traziti takve odatke, sistem preko koga rade pamti vase podatke, ali on radi sa sopovima a ne za vlasnika tog sopa, naravno, na netu ne postoji ono sto se ne moze hakovati. zato uvek drzite onoliko koliko vam treba za soping i koristite ovu intesinu karticu jer je debitna (mozete trositi samo ono sto imate na njoj) znaci ne mozete otici u minus...

nazalost ceo svet koristi PP, AP (rade sve isto samo su Kanadska firma) se siri ali jos nije dostigao taj nivo, tj. nije toliko privacen u evropi.
imate jos masu banaka kao recimo entropay na koji mozete povezati svoju karticu, prilikom registracije i dobijete Virtulanu VISA karticu prihvacenu u celom svetu, na taj nacin karticu iz lokalne banke povezete na njihovu i kupujete sa njihovom, ali naplacuju ne bas male provizije.
 

Back
Top