Hrvatska, Istra

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

DeDa

Ističe se
Poruka
2.566
Proputovao sam dosta i video dosta toga. Ali ono shto bih svakome preporuchio jeste "nash" Jadran, koji sa pravom nosi epilog najlepsheg i najblizeg mora nama.
Naime, letovao sam u Hrvatskoj, u malom istarskom mestu Fazana ( Fasana, ital. ), udaljenom 10ak km od Pule. Fazana iako malo mesto, nekada ribarsko naselje, ima dosta toga da ponudi turistima iz celog sveta. Tako da nije nishta chudno na ulicama " varoshice" videti turiste iz svih zemalja Evrope ali i turista sa dalekog istoka poput Japanaca ili Kineza, ili Amerikanaca sa druge strane okeana. Najveca atrakcija Fazane jeste skup ostrva ispred varoshi, nadaleko poznati Brijuni, na kome se nalazi istoimeni nacionalni park. U skolu ture koja ce vas koshtati nekih 15ak Eur, u trajanju od oko 5 sati, uz pratnju vodicha imacete priliku da posetite titov muzej, rezidenciju u kojoj je redovno boravio i primio vishe od 30 svetskih drzavnika, bioloshki muzej, maslinu staru 1700 godina, i zoo vrt kroz koji cete se provozati vozicem. Plaze su kao i uvecini sluchajeva na severnom Jadranu kamenite, okruzene borovom shumom, chiji mirisi pridodaju celokupnom uzitku. U gradu, kako i kraj same obale postoji mnoshtvo restorana i kafica za vechernje izlaske. Fazana nije " Leskovac na moru" poput Budve, obalom umesto mirisa roshtilja i girosa, glasnog basa turbo folka, dominira miris borovine, mediteranskog rastinja, chuje se shum talasa uz prigushenu kako dalmatisnku muziku, italijanske zabavne muzike kao i zabavnjaka iz Srbije. Buchinji provod svakako mozete pronaci u Puli kao jednom od vecih gradova na Jadranu, do kojeg se stize kolima ili autobusom za 15ak minuta.

Postoji josh mnogo toga da se napishe, od Porecha, pa sve do Plitvichkih jezera po povratku sa letovanja. Ovo za pochetak, a ako nekoga bude ishta vishe zanimalo, moze slobodno da pita!. ;)
 
Pa dobro, svako ima neka svoja interesovanja. Ja samo preprichavam delic svog iskustva. Pa ko voli neka prochita ko ne voli neka zaobidje. ;)

Rado bih pisao ja o Floridi i Bahamima, ali ne znam koliko je ljudi bash u mogucnosti da poseti tako neshto.
 
Poslednja izmena:
Много сам пута био у Истри, што послом, што приватно. У суштини, ништа посебно. Довољно је једном отићи на летовање тамо, обићи све од Крка до Трста и да сте следећих 20 година мирни по питању знатижеље те врсте... Истра вам је оно "да одете на летовање кад вам се не иде...". Што се тиче културе, ту је много боља Италија (Венеција, Падова, Фиренца, Верона и сл...), а што се тиче правог летњег морског угођаја, ту је југ незамењив (Грчка, Шпанија, Тунис, Турска и да не набрајам остала далека одредишта...). Такође, Истра је одлична за "друго" летовање. Н.пр. 10 дана у Истри у јуну, и онда у августу, наравно, Грчка; или мај,јун, обилазак Италије а Истра у септембру или сл.
Мада истинско одушевљење имам за Истарку малвазију, вино је одлично.
 
Pa zato shto ne mislim da su Bahami bash prihvatljivi za shiroke naradone mase. Pa reko ajd', Hrvatska moze da prodje.

A zasto mislis da je hrvatsko primorje prihvatljivo srpskim narodnim masama????
Da je Istra u Italiji kako bi trebala i da bude pa bi mozda i isao ovako ta Istra nikoga ne zanima osim ako nadjes nekog ko se i dalje oseca kao jugosloven.
 
Много сам пута био у Истри, што послом, што приватно. У суштини, ништа посебно. Довољно је једном отићи на летовање тамо, обићи све од Крка до Трста и да сте следећих 20 година мирни по питању знатижеље те врсте... Истра вам је оно "да одете на летовање кад вам се не иде...". Што се тиче културе, ту је много боља Италија (Венеција, Падова, Фиренца, Верона и сл...), а што се тиче правог летњег морског угођаја, ту је југ незамењив (Грчка, Шпанија, Тунис, Турска и да не набрајам остала далека одредишта...). Такође, Истра је одлична за "друго" летовање. Н.пр. 10 дана у Истри у јуну, и онда у августу, наравно, Грчка; или мај,јун, обилазак Италије а Истра у септембру или сл.
Мада истинско одушевљење имам за Истарку малвазију, вино је одлично.

Upravo tako. Potpisujem. :ok:
 
A zasto mislis da je hrvatsko primorje prihvatljivo srpskim narodnim masama????
Da je Istra u Italiji kako bi trebala i da bude pa bi mozda i isao ovako ta Istra nikoga ne zanima osim ako nadjes nekog ko se i dalje oseca kao jugosloven.

Na zalost, situacija je takva da mnogi sebi ne mogu da priushte ni Vrnjachku banju, a kamoli Hrvatsko primorje, tu si potpuno u pravu.
Ali politiku na stranu, lichno mislim da Istra ima mnogo shta da ponudi turistima iz Srbije, od kulturno-istorijskih spomenika do dobre zabave. Jednostavno, na tako malom prosoru Istra ima raznovrsnu ponudu, mnogo vecu za razliku od Crne Gore ili Bugarske. Ali shto se kaze: " Kol'ko para toliko muzike".
 
brate, koja tema o cro po redu?
hocemo li sad otvarati temu o svakom gradu posebno?
u srbiji ljude generalno ne zanoma cro, onoga koga zanima vec ima dovoljno tema a oni koji su neodlucni...pa ja im savetujem da zaborave i da odu na mnogo bolja, lepsa i bezbednija mesta na svoj odmor
 
Na odmor sam ishao kolima, Panchevachkih registracija. Nisam imao nikakvih problema na putu kao ni tokom tuh 10 dana odmora. Toplo preporuchujem odlazak u Hrvatsku.

Uzgred, bio sam i na Bahamima. Veruj mi, da hoce, belog choveka bi ukokali za 5 dolara. Crnja ne pita odakle si, i da te pita, nishta mu " Srbija " ne predstavlja, poshto nema blage veze gde se nalazi. Za njega si jednostavno belac, i ako mu se ne svidjash, u gadnom si problemu :D
 
brate, koja tema o cro po redu?
hocemo li sad otvarati temu o svakom gradu posebno?
u srbiji ljude generalno ne zanoma cro, onoga koga zanima vec ima dovoljno tema a oni koji su neodlucni...pa ja im savetujem da zaborave i da odu na mnogo bolja, lepsa i bezbednija mesta na svoj odmor

Isto i ja kazem,ali hrvatima zagustilo SEKA drma,nema turista,pa zaboravili da mrze Srbe.Ili preciznije,.mrze Srbe a njihove evrice vole.:mrgreen:
 
Na zalost, situacija je takva da mnogi sebi ne mogu da priushte ni Vrnjachku banju, a kamoli Hrvatsko primorje, tu si potpuno u pravu.
Ali politiku na stranu, lichno mislim da Istra ima mnogo shta da ponudi turistima iz Srbije, od kulturno-istorijskih spomenika do dobre zabave. Jednostavno, na tako malom prosoru Istra ima raznovrsnu ponudu, mnogo vecu za razliku od Crne Gore ili Bugarske. Ali shto se kaze: " Kol'ko para toliko muzike".

Pa koja ce budala jos da ide u Crnu Goru???

Ajde u Bugarsku nema mnogo sta da se vidi i nije neko more ali za smesne pare mozes da se luxuziras. A u Hrvatsku ne treba ici iz milion razloga bez obzira sta nudi i po kojoj ceni.
 
Na odmor sam ishao kolima, Panchevachkih registracija. Nisam imao nikakvih problema na putu kao ni tokom tuh 10 dana odmora. Toplo preporuchujem odlazak u Hrvatsku.

Uzgred, bio sam i na Bahamima. Veruj mi, da hoce, belog choveka bi ukokali za 5 dolara. Crnja ne pita odakle si, i da te pita, nishta mu " Srbija " ne predstavlja, poshto nema blage veze gde se nalazi. Za njega si jednostavno belac, i ako mu se ne svidjash, u gadnom si problemu :D

A zar nisi ti Hrvat iz Hrvatske. Koliko se secam pre si kao takav postovao?? :think:
 
postoji i tema o svekrvama, nju si izspamovao do besvesti pa nastavi tako
nikoga tamo ne zanima sta ti mislis pa se obilato koristis pravom da postujes
te stoga:
neke ljude zanima Istra - i mene zanima
bila mnogo puta i opet cu

Upravo je to poenta ovakvih tema, razmena mišljenja. Nekome se sviđa u Hrvatskoj, nekome ne. Neko je imao lepa iskustva, drugi su imali loša.
To sve nije razlog da se nekome napiše da nikoga ne zanimaju njegovi komentari. Dobru sliku o temi možemo da imamo sa što više komentara, tako da ni jedan nije loš.
 
Upravo je to poenta ovakvih tema, razmena mišljenja. Nekome se sviđa u Hrvatskoj, nekome ne. Neko je imao lepa iskustva, drugi su imali loša.
To sve nije razlog da se nekome napiše da nikoga ne zanimaju njegovi komentari. Dobru sliku o temi možemo da imamo sa što više komentara, tako da ni jedan nije loš.


Ajd iskustva losa ili lepa- zanemaricu ih!
Necu bre da dajem pare i camim tamo 10 dana i kupam se po stenama, betonskim plazama i kamenjaru....noge slomim. Kao da me Bog kaznio da gazim po onim kamentim plazama, a 95% je tako. :roll:

Lepo je otici, ali vikend je meni saaaasvim dovoljan!

To je moje misljenje, svacije cu postovati! :)
 
Upravo je to poenta ovakvih tema, razmena mišljenja. Nekome se sviđa u Hrvatskoj, nekome ne. Neko je imao lepa iskustva, drugi su imali loša.
To sve nije razlog da se nekome napiše da nikoga ne zanimaju njegovi komentari. Dobru sliku o temi možemo da imamo sa što više komentara, tako da ni jedan nije loš.

nemoj da se kacis na moje komentare, jer je besmisleno
ja imam isti stav prema temama kao i ti
kud se ne zakaci za njegov?
moj post je samo reakcija na isti
 
Ajd iskustva losa ili lepa- zanemaricu ih!
Necu bre da dajem pare i camim tamo 10 dana i kupam se po stenama, betonskim plazama i kamenjaru....noge slomim. Kao da me Bog kaznio da gazim po onim kamentim plazama, a 95% je tako. :roll:

Lepo je otici, ali vikend je meni saaaasvim dovoljan!

To je moje misljenje, svacije cu postovati! :)

Pa nemam ja iskustvo ni da me je klao neko tamo,treba li da probam.Ili ni to nije istina?:think:
 
nemoj da se kacis na moje komentare, jer je besmisleno
ja imam isti stav prema temama kao i ti
kud se ne zakaci za njegov?
moj post je samo reakcija na isti

Ne znam ko je on, ne znam ko si ti. Da me ne shvatiš pogrešno, ne idem po puno podforuma i ne znam ko šta i kako piše. Meni je logično da svako napiše svoje utiske ili mišljenje. Naravno da je najbolje ako se iznesu lična iskustva.
Za njegov post se nisam zakačio jer je jasno napisao zašto smatra da ne treba ići u Hrvatsku na letovanje. Moje je mišljenje takođe da ne treba ići tamo. Jesam često putovao u Hrvatsku, ali kao što sam napisao poslovno, kratko i na ciljano mesto. Letovanje u Hrvatskoj ne bih doživeo kao odmor. Jeste da imaju lepu obalu, ali to ne čini potpuni odmor.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top