Struja poskupela za 35-40%! Vlast laze narod da poskupljuje za 11%!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.096
Sad sam procitao na vestima da je prosecni racun za struju u Srbiji iznosio oko 1500 dinara a da ce sad posle ovog najnovijeg Tadicevog poskupljenja da iznosi 2100 dinara u proseku.

Istovremeno vlada kaze da struja poskupljuje za domacinstva za 11%

11% od 1500 dinara je nekih 150 i kusur dinara sto znaci da bi prosecan racun trebao da iznosi ubuduce 1650 dinara u proseku a ne 2100

Ovako ispada da je struja poskupela mnogo vise od 11% . Ako je covek iz EPS-a u pravu kada kaze da ce prosek racun biti 2100 a da je do sad bio 1500 ispada da je to poskupljenje od skoro 40%!!!!!!

Jer 600 dinara od 1500 jeste 40%!!!

Moj prosecan racun za struju za poslednji mesec je bio 4000 dinara sto znaci da ce mi novi racun sa istom potrosnjom biti 5600 dinara!

Eto toliko od mene.
 
Jos planiraju jos jedno poskupljenje u julu ove godine za jos 10% , sto znaci u praksi za jos 40%! sto znaci da cemo posle jula meseca imati DUPLO VECE RACUNE ZA STRUJU NEGO SADA

Ovaj Tadic definitivno nije normalan i gori je od turaka janicara.

gde je bio racun 1500,pa ti vices da je struja kod nas najskuplja a mi placamo samo 1500 dinara struju,hvala ti bota:worth::worth:
 
Inace Tadic laze narod da mi imamo najjeftiniju struju u Evropi!

Evo i kako. Uzeo sam svoj poslednji racun i video da sam za 820 kW potrosenih platio skoro 4000 dinara

Kad podelim 4000 dinara sa 820 kW ispada da sam do sada struju placao 4.9 ili 4.9 evrocenti po kilovatu

sad kad poskupi za 40% placacu je 6.86 evrocenti po kilovatu a kad Tadic jos i u julu poskupi opet na istu foru za 40% placacemo je 9.6 evrocenti po kilovatu ili skuplje nego u vecini zemalja evropske unije!!!!!!!!!!!!!!!

Izgleda da je Tadic nameracio da proda EPS Nemcima ali je uslov Nemaca za kupovinu EPS-a da se pre toga cena struje dovede na evropski nivo.

ROKAJ PO NARODU
 
pa tako je rekao ovaj iz EPS-a . Da je racun bio 1500 dinara prosek a sad ce da bude 2100

ajde izracunaj mi ako ti je racun bio 1500 a sad 2100 koliko je to procenata poskupljenje struje?

ajde da te cujemo.

pa ja se grejem na centralno grejanje na ugalj,struju koristim za aparate i sijalice i uvek trosim oko 800 kw i racun je 4000 dinara,kako je onda prosek 1500 dinara kad se masa ljudi greje na struju,taj iz eps nema ni dve godine srednje skole:(
 
Sad sam procitao na vestima da je prosecni racun za struju u Srbiji iznosio oko 1500 dinara a da ce sad posle ovog najnovijeg Tadicevog poskupljenja da iznosi 2100 dinara u proseku.

Istovremeno vlada kaze da struja poskupljuje za domacinstva za 11%

11% od 1500 dinara je nekih 150 i kusur dinara sto znaci da bi prosecan racun trebao da iznosi ubuduce 1650 dinara u proseku a ne 2100

Ovako ispada da je struja poskupela mnogo vise od 11% . Ako je covek iz EPS-a u pravu kada kaze da ce prosek racun biti 2100 a da je do sad bio 1500 ispada da je to poskupljenje od skoro 40%!!!!!!

Jer 600 dinara od 1500 jeste 40%!!!

Moj prosecan racun za struju za poslednji mesec je bio 4000 dinara sto znaci da ce mi novi racun sa istom potrosnjom biti 5600 dinara!

Eto toliko od mene.

Tile ajd baci nu foru sa pojeftinjenjem od 150% obraza ti... :mrgreen:

Sto si ti u tolikoj frci BRE, opusti se malo, srce ce da te strese mlada i zelena... :per:
 
Jos planiraju jos jedno poskupljenje u julu ove godine za jos 10% , sto znaci u praksi za jos 40%! sto znaci da cemo posle jula meseca imati DUPLO VECE RACUNE ZA STRUJU NEGO SADA

Ovaj Tadic definitivno nije normalan i gori je od turaka janicara.

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
86-str5-ubovich.jpg
 
pa ovo je valjda nesto sto se tice svih gradjana Srbije koji u njoj zive.

Jedino se ne tice ovih klinaca sto zive na tatinim i maminim ledjima.

Mada tice se i njih - posredno. Jer zbog povecanja racuna za struju tata i mama nece imati da im daju za dzeparac.

Daj opusti se bre, placas kilovat struje 5 centi i opet leleces. Nasa smrdljiva elektroprivreda (kojoj si ti predvidio krah, uvodjenje restrikcija, koje ti se na tvoju zalost nijesu ispunile) mene kolje, koliko mi se cini 8 centi po kilovatu pa ja trpim i placam. :mrgreen:
 
Daj opusti se bre, placas kilovat struje 5 centi i opet leleces. Nasa smrdljiva elektroprivreda (kojoj si ti predvidio krah, uvodjenje restrikcija, koje ti se na tvoju zalost nijesu ispunile) mene kolje, koliko mi se cini 8 centi po kilovatu pa ja trpim i placam. :mrgreen:
Plaćaš toliko po kilovatu zato što ste zavisni od uvoza, a uvoz ide mahom iz Srbije i Hrvatske. Međutim sav uvoz ide preko firme EFT koja je najveći trgovac strujom u jugoistočnoj Evropi .EFT ima ekskluzivno pravo na uvoz i izvoz viškova struje iz Srbije i regiona bez tendera, to su veoma štetni ugovori za zemlje u kojima posluje EFT. A o tome se ćuti
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top