Mudl

ja ti nemam iskustva sa tim ali mislim da treba da udjes u taj folder gde si ga smestila i da ga pokrenes
uzmi neki tutorial ili knjigu
guglaj
vidi malo na youtube
nauci da se sama snalazis
 
Ma nista mi nije jasno! Skinula sam ga i smestila u folder.Sta sada da radim sa tim?
Treba mi zbog nekog seminara.
Mudl se instalira na hosting server i koristi se da nastavnici dele dokumente sa studentima/učenicima, da im daju testove, da dele fotografije i blogove, video sadržaje...
Za instalaciju je neophodno da hosting server ima Apache, MySQL (ili SQL što se ne preporučuje ) i PHP.
Mislim da postoji mogućnost instalacije na tvom PC-u tako da ga koristiš kao lokalni server za razmenu, ali to nisam probao pa navodim link gde bi mogla da prostudiraš taj slučaj:
http://docs.moodle.org/en/Windows_installation_using_XAMPP
Mudl je jednostavan za instalaciju na vebhosting server, a jednostavan je i za upotrebu.
 
Poslednja izmena:
Juce sam sa jos dvoje informaticara skidala Moodle skoro 4 sata.Oni su za to culi od mene i pokusavali da mi pomognu telefonom i nismo uspeli.Onda sam nasla neki prirucnik u PDF formatu i citala i nista mi tek tada nije bilo jasno.Sada sam nasla sajt sa kog sam i skidala ali sam otvorila ono sto si mi preporucio.Jasnije mi je ali ne smem sada nista sama da diram dok ne kontaktiram nekog informaticara.Nisam iformaticar niti imam veze sa tom oblascu.U svakom slucaju tebi jedno veliko hvala!!!!!!!!!!!!!:
 

Back
Top