Antidepresivi: za ili protiv?
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Antidepresivi: za ili protiv?

Obećava
    Učlanjen
    27.06.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Antidepresivi: za ili protiv?

Nista me u zivotu ne raduje, placem, ne mogu nista da uradim, ne jedem, ne zelim ni da zivim itd. Psiholog mi je rekao da patim od depresije, on kaže da nije onaj najgori oblik ali ipak da bi trebala da pocnem da uzimam antidepresive. Zelim da svemu ovome sto prozivljavam stavim kraj, da budem istinski sretna barem jedan dan u sedmici. ALi imam tako veliku odbojnost prema tabletama, cula sam svasta i bojim ih se. Kakva su vasa iskustva? Da li da pocnem da uzimam tablete ili da samo nastavim sa psihoterapijom (koju sam tek pocela)? Recite mi sve sto ste iskusili sa ovim tabletama, sve može da mi pomogne da odlucim. Hvala!

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Najvaznije je da si shvatila da imas problem i da pokusavas da ga resis.
    To nece ici ni lako a ni brzo ali ce se desiti vremenom.
    Imas celu temu vezanu za antidepresive,depresije i strahove...pogledaj sta su drugi imala da kazu o tome.
    Usput, ukoliko imas kako kazes blazi oblik depresije...to nije u domenu psihologa,psiholog ne leci depresije niti ordinira terapiju, za to ti je potreban psihijatar.

Početnik
    Učlanjen
    03.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

psiholozi naravno lece depresiju.
    i to vrlo spada u domen njihovog rada.
    ali, psiholozi nisu lekari i oni (naravno) ne mogu da pripisuju lekove. ali, ako psiholog smatra da ce tebi biti bolje ako se kosultujes sa psihijatrom, onda to i treba da uradis.
    psihijatri su lekari i oni mogu da pripisuju lekove.
    ne znam sta ti je sve rekao psiholog, ali moze da se dogodi da on zeli da tebi odmah bude bolje (time sto ces uzimati lekove), a kako psihoterapije bude napredovala, tako da prestajes da pijes lekove.
    ovo je jedna od mogucnosti.
    koja psihoterapija je u pitanju?

Početnik
    Učlanjen
    05.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano depresija

..je stanje kroz koje vecina nas prodje ili je prosla...Nisam uzimala antidepresive,vec cekala da vrijeme odnese osjecaj tuge,vrtoglavice,neprospavane noci.Depresija je podmukla bolest.Kad covjek pomisli sve je opet ok ona se vrati i pravi opet probleme.Ili problemi prave nju,svejedno.Neko dobro odgovori na ljekove,neko ne.Vrijedi probati sve nacine lijecenja,mada mislim da je promjena sredine najvaznija.

Primećen član Komshinica (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Antidepresivi: za ili protiv?

Citat Original postavio Tristana
    Nista me u zivotu ne raduje, placem, ne mogu nista da uradim, ne jedem, ne zelim ni da zivim itd. Psiholog mi je rekao da patim od depresije, on kaže da nije onaj najgori oblik ali ipak da bi trebala da pocnem da uzimam antidepresive. Zelim da svemu ovome sto prozivljavam stavim kraj, da budem istinski sretna barem jedan dan u sedmici. ALi imam tako veliku odbojnost prema tabletama, cula sam svasta i bojim ih se. Kakva su vasa iskustva? Da li da pocnem da uzimam tablete ili da samo nastavim sa psihoterapijom (koju sam tek pocela)? Recite mi sve sto ste iskusili sa ovim tabletama, sve može da mi pomogne da odlucim. Hvala!
    Bila sam u depresiji, ona dođe i prođe, ali je ne treba zanemarivati niti olako shvatiti. Ona prosto ukazuje da postoje problemi koje treba da rešavaš. Slažem se sa dr da depresija zahteva veću stručnost od one koju imaju psiholozi,a psihoterapiju
    može da radi samo obučeni psihoterapeut koji prethodno mora da bude psihijatar. On će uz psihoterapiju doneti i odluku o lekovima.
    Ja sam lično radila psihoterapiju, po savetu terapeuta uzimala sedativ, nije mi prepisao antidepresiv i nisam ih nikada koristila. Moja depresija je bila izazvana konkretnim problemima, a oslanjala se na ranije probleme i pretpostavljam da je to slučaj i kod drugih koji su skloni ovoj boljci.
    Oprezno sa lekovima, kao i sa izborom terapeuta. Dobrih terapeuta ima i budi temeljna u izboru, a nemoj da se plašiš, nisi jedina kojoj se to dešava i - proći će, uspećeš, čim si se dohvatila posla.
    Pozdrav.

Početnik
    Učlanjen
    02.12.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da li je iko koristio asentru (kao zamjena za zoloft) i kakva su iskustva, da li vam je pomoglo?

Poznat Jedinicaa (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    125

kao i za svaku drugu bolest ili oboljenje, treba se obratiti lekaru i to je jedini pravi put.
    mirna,povučena dok je obučena

Buduća legenda FataMorgen (avatar)
    Učlanjen
    28.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    12227

Ako lekar kaze da ima potrebe da se u terapiju ukljuce antidepresivi,onda svakako treba poslusati lekara,porazgovarati o vrsti i delovanju leka,stice li se zavisnost,vremenu upotrebe.... jer iz jednog zla ne treba ulaziti u jos vece-zavisnost!

Slične teme

1. antidepresivi
    Autor radoznalost u forumu Zdravlje
    Odgovora: 140
    Poslednja poruka: 31.01.2008., 21:45
  2. Za i protiv;
    Autor Lexa u forumu Arhiva
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 31.07.2006., 19:50
  3. Za ili Protiv
    Autor Red_Zmaja u forumu Arhiva
    Odgovora: 53