Omiljeni lik iz "Gospodara prstenova"

Omiljeni lik?

  • Aragorn

  • Boromir

  • Frodo

  • Sam

  • Legolas

  • Gimli

  • Gandalf

  • Meriadoc

  • Pippin

  • Sauron

  • Saruman

  • Witch king

  • Gollum

  • Faramir

  • Elrond


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Kod ovakvih anketa,ljudi obicno biraju onog filmskog junaka koji karakterno najvise lici na njih .:think:
Zato moj izbor pada na :mrgreen:

aragorn.jpg
 

Zasto vecina ljudi gotivi Saurona???
Lik je zao, nema telo, na kraju gubi rat i biva unisten...
Ne kapiram sta ljude privlaci kod njega.
Ako cemo zle likove, onda mi je mnogo zanimljiviji Witch king :super:
mada i za njega vazi veliki broj od ovih pitanja, ali ipak ga vise cenim od Saurona.
Al dobro, i Sauron je bio jak u pocetku, a i kostim mu je u onoj bici na pocetku "Fellowship of the ring" odlicno uradjen.;)
 
Zasto vecina ljudi gotivi Saurona???
Lik je zao, nema telo, na kraju gubi rat i biva unisten...
Ne kapiram sta ljude privlaci kod njega.
Ako cemo zle likove, onda mi je mnogo zanimljiviji Witch king :super:
mada i za njega vazi veliki broj od ovih pitanja, ali ipak ga vise cenim od Saurona.
Al dobro, i Sauron je bio jak u pocetku, a i kostim mu je u onoj bici na pocetku "Fellowship of the ring" odlicno uradjen.;)

;)...
 
Ma nije on negativac, samo je zeleo da spase svoj narod od Saurona tako sto ce iskoristiti prsten protiv njega. Nije mu sigurno bilo svejedno da gleda kako Frodo dobija prsten, naravno da je pomislio "Who the **** is that stupid boy"...;)

Ma ne mislim negativac u "Gospodaru prstenova"..:) Pisala sam post o njemu u temi najbolji negativac...stvarno ima dosta tih uloga..inače ga obožavam!
 
Zaokružih legendarnog Sarumana, nesumnjivo meni najbolji izbor na listi.

saruman.jpg


Ali to je samo zato što nije ponuđen moj omiljeni lik - kralj Teoden.

Theoden_sc.jpg


Najviše mogu da se poistovetim sa njim, najviše mi je nekako simpatičan, ali što je i najvažnije - fenomenalan je glumac (Bernard Hil) i svoj posao je odlično obavio. Ostali su uglavnom neprepoznatljivi ili loši; bilo da su namjerno ciljani karakterni glumci zbog unikatnih i legendarnih načina svoje glume (Kristofer Li - Saruman, Kejt Blanšet - Galadrijela i Hugo Viving - Elrond, ali donekle i Ian Mekelen - Gandalf), bilo da su u pitanju jednostavno loši glumci (Ilajdža Vud - Frodo Bagins), uspjeh je Džeksonovim filmovima da skloni pažnju sa glume i centrira je na vizuelizaciju i čitavo pripovijedanje.

Ne kažem da je tu nešto loše, pogotovo kada su uloge odglumljene na jedan nevjerovatno moćan i impresivan način kao na primjeru Elronda i Sarumana, i to je sasvim prihvatljivo (i poželjno za Gospodara Prstenova), ali oni me nisu ubijedili da su u pitanju žive osobe, već likovi iz LotR svijeta. I Vigo Mortesen, koji je inače vrlo talentovan glumac, pokušava dostiči taj 'karakterni standard', ali nažalost ne uspijeva, tako da Aragorn ostaje bezličan u većini filmova. 'Karakternu ulogu' su značajno bolje odradili Liv Tajler (Aruena) i Orlando Blum (Legolas). Bred Durif je na isti način dosta dobar kao Grima.

Gimli je 'sjajan', slažem se; međutim uloga Džona Ris-Dejvisa u filmovima Pitera Džeksona jeste prvenstveno, ako išta osim, lika čiji je posao da nas s vremena na vreme nasmije (pogotovo u strašnijim momentima).

Možda je u pitanju i značajno poistovećivanje, jer sam se ja lično kroz Teodena gledajući film i identifikovao, a i svakako da njegova gluma nije zaslužna za Oskara za najbolju mušku ulogu 2003. za film Gospodar Prstenova: Dvije kule, međutim stoji da svoj posao vrlo uspješno obavlja, kao da nije u pitanju bajka već jedan pravi svijet, ili bolje rečeno, glumi (iako je, sticajem režiserskih okolnosti, njegova performansa zapažena upravo u trećem dijelu, gdje je on na neki način sporedni lik, umjesto u drugom gdje zauzima centralno mjesto).

P.S. Važna napomena: gluma je značajno bolja u trećem i posljednjem dijelu, kod svih. Čini se da su i svjesno čuvali najbolje za kraj...
 
Poslednja izmena:

Back
Top