LED ZEPPELIN

mephisto

Početnik
Poruka
9
verovatno ima tema o njima, ali posto je ovaj pretrazivac corav - nece smetati nova. Meni omiljene - ACHILLES LAST STAND, When the leeve breaks, Tea For One itd..
sta kazete na albume Walking Into Clarksdale, Sixty-Six To Timbuktu, unledded..Plant-Page rasuraju i dalje
Fanovi navalite!
 
Iako svi znaju ove legende samo po "Stairway to Heaven",izdvojicu "Kashmir" za njihovu himnu.
Nema sta da se prica o bandu u kome su bili takvi muzicari koji su svirali od srca.Tatice svima klincima,i ovim novim idiotima koji se loze da uce da sviraju gitaru.Nekada su bandovi kao oni nastajali iz ljubavi prema muzici stvarajuci nesto sasvim novo,ali opet u okviru Rocka,a toga danas na zalost nema.
Ali verujem da je Bonham ostao ziv da bi oni i dan danas postojali.
 
nisam neki fan, ali su mi veoma dragi (čuj, "dragi")sigurno jedan od najboljih bendova svih vremena
znaci, izuzimajući Stairway to Heaven, dobre su mi Night Flight, Immigrant Song, Battle of Evermore, Going to California....
 
ma zeppelin-i su keva. mslim,nekako su jedinstveni. shtetan shto je bonham(ili kako se vecj izgovara :oops: ) umro.ali svi su bili strashni muzichari.
ja obozhavam zeppeline, volim sve njihove peme, ali posebne su mi hearbreaker, rock'n'roll i black dog!!uuu ima i ona pesma e sad ne znam da li se zove the girl ili the girl i loved :oops:
 
Eeeeeee ja obozavam, zapravo, iako nisam mnogo upucena, ja neizmerno postujem Zeppeline!!!
Omiljene su mi: You Shook Me, ( ajde necu da stavim Stairway to Heaven, da se ne bi ovde neki ljutili, jer sam pozerka i samo zauzimam mesta na forumu/planeti kao takva :wink: ), Babe I`m gonna leave you ( ta mi je no.1 ), Dazed&Confused, Kashmir i Black Dog.
Axl je stalno pricao kako ga je duh Dzon Bonama zaposeo ( :wink: jos jedan razlog da ga mrzite :P-ali ja ga vooooooooolliiiiiiiim )
 
Morao sam da zapocnem i temu o ovoj neprevazidjenoj britanskoj grupi.Jedna od rodonacelnika heavy metal muzike(zajedno sa Black Sabbath-om i Deep Purple-om)
JOHN BONHAM
JOHN PAUL JONES
JIMMY PAGE
ROBERT PLANT
lzgroup.jpg


B000005JZ9.l.gif
 
Zasto su britanske grupe napravile takav bum u svetu?Svi najbolji rok muzicari poticu iz britanije ali i cinjenica je da su britanci preuzimali americku melodiju u svojim pesmama.
Da se vratimo Led Zeppelinu.Oni su se pojavili 1968 godine i izdali su album led zeppelin I koji zvuci dosta bluzerski a i tu se moze cuti predivan vokal Robert Planta narocito u pesmi how many more times.
Neka nastavi neko drugi dalje.:arrow:
 
Mile zaboravio si da je do 1968.god. Jimmy Page svirao zajedno sa Eric Clapton-om i Jeff Beck-om u The Yardbirds koji su se tada raspali. Jimmy Page je potom poceo da svira sa John Paul Jones-om i ponudio prvo mjesto pjevaca Terry Reid-u, a ovaj mu predlozio Plant-a. Onda su pokupili Bonham-a koji je bio u grupi Band of Joy zajedno sa Plant-om.
Prvo ime grupe je bilo New Yardbirds pa su ga promjenili 1969. godine u Led Zeppelin i izdali prvi album.
Poslije prvog albuma izdali su drugi koji je takodje naginjao prema blues-u ali sa vec malo zescim zvukom.
Izdvajaju se pjesme Whole Lotta Love, Ramble On i instrumental Moby D*ick.
nastavak
:arrow:
 
U Led Zeppelin II se nalazu mnogo jake pesme i upravo u ovom momentu dok pisem slusam Lemon Song a inace iz ovog albuma izdvajam dve pesme koje su mi veoma drage a to su Thank you i Ramble on.Takodje mi se dopada i ona Travelling Riverside blues.U Led Zeppelin II je grupa dostigla onu punu snagu koja je spremala za nove hitove u sledecim albumima.
 
i pored swog black-a, death-a i nu-metala koje slusham, owo mi je oduwek bila, i uwek tje mi biti omiljena pesma...

STAIRWAY TO HEAVEN

There's a lady who's sure
All that glitters is gold
And she's buying a stairway to heaven.
When she gets there she knows
If the stores are all closed
With a word she can get what she came for.
Ooh, ooh, and she's buying a stairway to heaven.

There's a sign on the wall
But she wants to be sure
'Cause you know sometimes words have two meanings.
In a tree by the brook
There's a songbird who sings,
Sometimes all of our thoughts are misgiven.
Ooh, it makes me wonder,
Ooh, it makes me wonder.

There's a feeling I get
When I look to the west,
And my spirit is crying for leaving.
In my thoughts I have seen
Rings of smoke through the trees,
And the voices of those who standing looking.
Ooh, it makes me wonder,
Ooh, it really makes me wonder.

And it's whispered that soon
If we all call the tune
Then the piper will lead us to reason.
And a new day will dawn
For those who stand long
And the forests will echo with laughter.

If there's a bustle in your hedgerow
Don't be alarmed now,
It's just a spring clean for the May queen.
Yes, there are two paths you can go by
But in the long run
There's still time to change the road you're on.
And it makes me wonder.

Your head is humming and it won't go
In case you don't know,
The piper's calling you to join him,
Dear lady, can you hear the wind blow,
And did you know
Your stairway lies on the whispering wind.

And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How ev'rything still turns to gold.
And if you listen very hard
The tune will come to you at last.
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll.

And she's buying a stairway to heaven



hwala na temi...
p0z...
 
Posle Led Zeppelin II sledio je jedno remek delo a to je Led Zeppelin III.Na ovom albumu bio je prisutna akusticna gitar kroz veci deo albuma mada bez obzira na to to je jedan vrlo jak album sa poznatim hitovima Immigrant Song, Since I've been loving you i Galows Pole.
Da li je Robert Plant u tom vremenu nosio bradicu?
 
mile kuronjic:
Posle Led Zeppelin II sledio je jedno remek delo a to je Led Zeppelin III.Na ovom albumu bio je prisutna akusticna gitar kroz veci deo albuma mada bez obzira na to to je jedan vrlo jak album sa poznatim hitovima Immigrant Song, Since I've been loving you i Galows Pole.
Da li je Robert Plant u tom vremenu nosio bradicu?

U pravu si Mile, Led Zeppelin III je bio jos bolji od II, a osjeca se uticaj britanskog folklora u muzici i u tekstovima pjesma. Za ovaj album bi se mozda moglo reci da je malo zesci od prva dva(tako da bi mogao biti preteca metal zvuka).
Odgovor na tvoje pitanje je nije imao bradu, evo jedna slika iz februara 1970.

ZepE_12A.jpg


ali je citava grupa pustila brade krajem te godine i pocetkom iduce

Zepi_35.jpg

Zepi_05.jpg
 
Spiritcraft:
A sta mislite o pesmi The Battle Of Evermore? Ako mene pitate-stoji rame uz rame sa Stairway To Heaven
Bas kad si pomenuo tu pjesmu, to je tipican primjer uticaja britanskog folklora, pjesma je napravljena kao lovacka pjesma.

The Battle of Evermore

Queen of light took her bow
And then she turned to go,
The prince of peace embraced the gloom
And walked the night alone.
Oh, dance in the dark of night,
Sing to the morn - ing light.
The dark lord rides in force tonight
And time will tell us all.
Oh, throw down your plow and hoe,
Rest not to lock your homes.
Side by side we wait the might
Of the darkest of them all.
I hear the horses’ thunder
Down in the valley blow,
I’m waiting for the angels of avalon,
Waiting for the eastern glow.
The apples of the valley hold,
The seas of happiness,
The ground is rich from tender care,
Repay, do not forget, no, no.
Oh,-------dance in the dark of night,
Sing to the morning light.
The apples turn to brown and black, the tyrant’s face is red.
Oh the war is common cry, pick up you swords and fly.
The sky is filled with good and bad
That mortals never know.
Oh, well, the night is long, the beads of time pass slow,
Tired eyes on the sunrise, waiting for the eastern glow.
The pain of war cannot exceed
The woe of aftermath,
The drums will shake the castle wall,
The ring wraiths ride in black, ride on.
Sing as you raise your bow,
Shoot straighter than before.
No comfort has the fire at night
That lights the face so cold.
Oh dance in the dark of night,
Sing to the mornin’ light.
The magic runes are writ in gold
To bring the balance back, bring it back.
At last the sun is shining, the clouds of blue roll by,
With flames from the dragon of darkness
The sunlight blinds his eyes.

Jimmy-PagePage--Plant-Battle-Of-Evermor-49596.jpg
 
Planirao dsam da napisem u jednoj temi o njima poduzu pricu ali je odziv bio los pa sam od toga odustao :-(

Neko ih je gore nazvao pionirima heavy metala, ja se sa time uopste ne slazem. Posle vise od decenije slusanja Zeppelina i nekoliko godina bluesa i jazz-a, mogu reci da neaju nikave veze sa metalom...

Stairway to Heaven je u to vreme za mene bila najbolja pesma svih vremena!
Toliko sam je slusao da nije bio niko u mojoj blizini da nije cuo tu pesmu, cak je i setrin drugar koji ceo zivot slusa samo rep slusao sa mnom tu pesmu!
 
mile kuronjic:
Posle Led Zeppelin II sledio je jedno remek delo a to je Led Zeppelin III.Na ovom albumu bio je prisutna akusticna gitar kroz veci deo albuma mada bez obzira na to to je jedan vrlo jak album sa poznatim hitovima Immigrant Song, Since I've been loving you i Galows Pole.
Da li je Robert Plant u tom vremenu nosio bradicu?

Znaci poslije Led Zeppelin III dolazi u jesen 1971.god. Led Zeppelin IV koji je po mnogima jedan od mozda najboljih albuma ove grupe(mada bih ja rekao jedan od najkompletnijih albuma). Ovdje se izdvaja citav album sa tipicnim rock pjesmama Black Dog,Misty Mountain Hop i Rock and Roll; gore navedene The Battle of Evermore i Stairway to Heaven, kao i Goin' to California odsvirane na akusticnim gitarama i sa uticajem britanskog folklora; When the Levee Breaks koja je dokaz da su Zeppelin-i mogli svirati i blues i Four Sticks kao spoj razlicitih pravaca.
Ovo je bio najprodavaniji album Led Zeppelin-a, ali nikad nije dosao na prvo mjesto top lista.
:arrow:

B000002J09.03.LZZZZZZZ.jpg
 
Sledeci album je Houses Of The Holy sniman 1973 godine.da li ste primetili da na ovom albumu Robert Plant ima drugaciji glas?Sa ovog albuma se izdvajaju hitovi No Quarter, Rain Song, The Song remains the same itd.
 
sta znate o tome da je page pokrao muddy watersa i to u pesmama you shook me i whole lotta love... mada ga je u you shook me potpisao a whole lotta love je kreditovao kao svoju i zbog toga izgubio na sudu??? plagijatori
 
Elmo Lewis:
sta znate o tome da je page pokrao muddy watersa i to u pesmama you shook me i whole lotta love... mada ga je u you shook me potpisao a whole lotta love je kreditovao kao svoju i zbog toga izgubio na sudu??? plagijatori
:shock: Zeppelini plagijatori :?

Svasta moze covek da procita na forumima... :roll:

Decko, da li si ti slusao Zeppeline ikad? Da jesi sumnjam da bi tako nesto napisao, Zeppelini su neponovljivi!
A to da li je Page uzeo neciju pesmu ne znam niti me zanima, imali su dosta svojih verzija trad. pesama...
 
Elmo Lewis:
sta znate o tome da je page pokrao muddy watersa i to u pesmama you shook me i whole lotta love... mada ga je u you shook me potpisao a whole lotta love je kreditovao kao svoju i zbog toga izgubio na sudu??? plagijatori

Kao prvo nisu ih mogli ukrati od Muddy Waters-a jer ih on nije ni napisao vec Willie Dixon. Tekstovi pjesama jesu od Willie Dixon-a(negdje i sa izmjenama), ali gitarski rifovi su bili Page-ovi tako da nema rijeci o plagijatu.
You shook me je takodje obradio Jeff Beck, kojeg sam vec spomenuo da je svirao sa Jimmy Page-om u The Yardbirds.
Inace je jako smijesno da je Willie Dixon trazio pare za te pjesme tek 1985. godine kada je prokockao sve sto je zaradio od prije.
ledwho.jpg
 
introitus:
Koliko znam bila je neka frka oko tih albuma /Zepp I i Jeff Beck Group Beck-ola valjda) mada moguce je da gresim...
U pravu si da su se Jeff Beck i Jimmy Page stalno sporili, ali to je izgleda normalno jer su obojica svirali u istoj grupi prije(The Yardbirds) pa se nije znalo ko ima vise prava na pjesme, a obojica su dobri gitaristi.
Valjda je zato i Page zastitio poslije pjesme Zeppelin-a, pa Plant nije mogao da ih pjeva(sem zajedno sa Page-om) kad su se raskantali.
Kod nas je Bregovic bio pametan u slucaju Bijelog Dugmeta, pa niko od pjevaca nije imao pravo na pjesme Dugmeta.
(Namjerno sam spomenuo Bijelo Dugme jer su oni na prvim nastupima bukvalno kopirali Led Zeppelin, obratite paznju na dvogrlu gitaru Bregovica-poput Jimmy Page-a)

Jimmy Page
cross101.jpg


Goran Bregovic i Bijelo Dugme
DUGME1.gif
 

Back
Top