Dalje skolovanje, Zivot...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Cak Noris

Obećava
Poruka
75
...Mnogi ce reci da je rano da razmisljam o tome...ali ja mislim da nije, trenutno sam 8.razred osnovne, dakle nalazim se pred prijemnim ispitom, odlican sam ucenik, ali nzm sta da upisem ??? Inace ne volim i ne mogu puno da ucim, a mogu slobodno da kazem da sam sasvim inteligentan, koja skola je za mene, ,,leze,, mi Matematika, Istorija, Engleski...dok me Hemija ubija...i koji potom fax upisati, da li je moguce naci dobar normalan posao u Srbiji ili se seliti na Zapad ili u prekookeanske zemlje ???
 
a može i pravo...
u pravnu školu da dođeš za poslovnog administratota...
to ti je više ekonomski smer u pravnoj školi....
ja idem u pravno-poslovnu... :zper:
i mogu reći da je odlična škola... svakom je preporučujem...
pogotovo gore naveden smer.... pola predmeta (od 12) su ti stručni predmeti...
od obaveznih predmeta iz OS imaš > matematiku, srpski, istoriju, engleski, ekonomsku geografiju (mada se ne razlikuje mnogo od obične) i fizičko... :P a i informatiku...
ostalo ti je > osnovi ekonomije, pravo, kancelarijsko poslovanje (tu učiš da kucaš na slepo... mnogo dobar predmet), knjigovodstvo, ekonomika preduzeća i građansko (veronauka) kao izborni predmet koji se ne ocenjuje... Međutim, ako ti ne ide hemija... tu školu ne upisuj na smer Pravni tehničar... tu imaš i fiziku i biologiju i hemiju, muzičko, likovno... :roll:
to je za sad sve od mene!
 
uh...pa hvala na savetima, ovi predmeti sto si ti Africa rekla mi ne deluju lose, al nzm, razmislicu, posto sam cuo da se u ekonomskoj dosta ,,streba,,?

pa da, ali ne toliko koliko u gimnaziji...
ovde može da se uči sa razumevanjem, kako treba...
a i u pravnoj samo malo treba da mrdneš dupetom i proćićeš dobro... gradivo je toliko lako da ti ne treba puno vremena da ga naučiš... ako sebe nateraš na to... :mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top