IDE-0 Not Found

cvrlebg

Aktivan član
Poruka
1.529
Imam problem sa jednim malo starijim kompom. Problem je nastao posle defragmentacije i neusposnog ucitavanja nekog cd-a, zbog koga je hard otisao u PIO mode. E sad, ja sam pokusao da ga prebacim u DMA mode preko Device manager-a, ali nije uspelo, pa sam to odradio brisanjem nekih stavki u registrima i posle toga restartovao komp.

Posle ponovnog podizanja sistema, krenula je instalacija IDE i stala, jer nije prepoznata od strane OS, pa sam ja pomocu drajvera instalirao iste.

Posle restarta kompa, hard je opet upao u PIO mode, i krenuo kao da instalira Primary IDE (ili kako se vec pise) i on je to radio i radio i radio i ja popizdim i restartujem komp. Posle toga se pojavila greska iz naslova.

Pitanje glasi, sta treba da radim da mi pronadje taj IDE-0? Pokusao sam sa reinstalacijom sistema, a ko za maler dvd rom nije nesto stabilan, pa ni njega ne prepoznaje i nece da butuje cd, koji je inace butabilan. Sad skidam Hirens`boot cd, koji cu ubaciti na USB flash, pa da odatle butujem i pokusam nesto.

Ako neko ima neki predlog, nek napise.

Hvala unapred!!!
 

Back
Top