академик Коста Чавошки: "Шешељ побеђује хашког Минотаура"

оригиналан и непоновљив

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
205
Није чудо што сви народи имају мит о јунаку који их спашава од чудовишта.

Јевреји имају Давида који је праћком убио џина Голијата.

Грци имају Тезеја који је савладао Минотаура.

Ми Срби имамо Биберче, војводу Момчила, Милоша Обилића, Марка Краљевића...

По мом мишљењу иза сваког мита стоји стварни јунак који се у неком тренутку стварно борио против немани, у тренутку када се другима чинило да је неман непобедива.

http://*****************/images/smilies/srpski_smajliji/srpski_smajliji/8a.gif

http://www.pecat.co.rs/2010/02/vojislav-seselj-sedam-godina-robije/

cavoski-kosta.jpg


"Упркос свему, др Војислав Шешељ је чврст као стена, непоколебљив у својој одбрани, убедљив у разобличавању те наказе од суда, велики узор свим жртвама хашког Минотаура. "

Коста Чавошки


minotaur-1.jpg


dule-1.jpg
 
Мала исправка.

Убиство Голијата од стране Давида, Муратово од стране Милоша никако ниси митови већ жива истина и реалност.

Није баш мудро митологизовати реалност. Борба добра и зла се води у реалности, а не у митовима(фикцијама).
 
Није чудо што сви народи имају мит о јунаку који их спашава од чудовишта.

Јевреји имају Давида који је праћком убио џина Голијата.

Грци имају Тезеја који је савладао Минотаура.

Ми Срби имамо Биберче, војводу Момчила, Милоша Обилића, Марка Краљевића...

По мом мишљењу иза сваког мита стоји стварни јунак који се у неком тренутку стварно борио против немани, у тренутку када се другима чинило да је неман непобедива.

http://*****************/images/smilies/srpski_smajliji/srpski_smajliji/8a.gif

http://www.pecat.co.rs/2010/02/vojislav-seselj-sedam-godina-robije/

cavoski-kosta.jpg


"Упркос свему, др Војислав Шешељ је чврст као стена, непоколебљив у својој одбрани, убедљив у разобличавању те наказе од суда, велики узор свим жртвама хашког Минотаура. "

Коста Чавошки


minotaur-1.jpg


dule-1.jpg

И Чавошки се добро продао.

Исто као и Шешељ, још одавно, од самог почетка.

Све, оним истим, српским непријатељима.
 
Мала исправка.

Убиство Голијата од стране Давида, Муратово од стране Милоша никако ниси митови већ жива истина и реалност.

Није баш мудро митологизовати реалност. Борба добра и зла се води у реалности, а не у митовима(фикцијама).


Па то сам и рекао. Иза сваког мита стоје реални догађаји.
Милош Обилић је стварно убио Мурата, али је кроз мит његов херојски подвиг постао ванвременски, део колективне свести.

Не очекујем да разумеш народну духовост јер ипак си ти обичан догматски верник неспособан за било какво херојско дело.


biberce_azdaja-1.jpg
 
Баш зато што разумем и познајем (бе)свест нашег народа исправих те да дела Давида и Милоша нису митови него реални догађаји.

Митоманије и бркања фикције и истине има само тамо где је истина релативна, пригушена и подјармљена квазиелитистичким(владајућим) интересима оних, који апсолут не траже мимо свог уског човекоцентричног гледишта.

Херојска дела се траже од нас, али битно је Ко их то тражи од нас и зашто.

Да је народ мој послушао Мене, да је Израиљ(изабрани народ) ходио путевима Мојим, до ништавила бих непријатеље њихове понизио, и на тлачитеље њихове ставио бих руку Моју. Пс.80,14-15

Ево мудрости:

И који су безбожни према завету, он ће их ласкањем отпадити;
али народ који познаје Бога својега биће непоколебљив.
Дан.11,32
 
...

м) интересима оних, који апсолут не траже мимо свог уског човекоцентричног гледишта.

Херојска дела се траже од нас, али битно је Ко их то тражи од нас и зашто.

Да је народ мој послушао Мене, да је Израиљ(изабрани народ) ходио путевима Мојим, до ништавила бих непријатеље њихове понизио, и на тлачитеље њихове ставио бих руку Моју. Пс.80,14-15

Ево мудрости:

И који су безбожни према завету, он ће их ласкањем отпадити;
али народ који познаје Бога својега биће непоколебљив.
Дан.11,32
 
Чавошки је ГЕНИЈАЛАЦ... веома га поштујем и ценим. Диван човек.

Волео би да тог тупаџију Шешеља ослободе јер стварно НИЈЕ КРИВ... иако ја никада за њега не би гласао - али какве то везе има, ЧОВЕК ЈЕДНОСТАВНО НИЈЕ ПОЧИНИО БИЛО КАКАВ ЗЛОЧИН.
 
Како је професор Чавошки бритко описао каријеру визонара. Сјајно.

Posle tragične smrti Zorana Đinđića javno sam rekao i napisao da ako on po ičemu u istoriji bude zapamćen, biće po tome što je Slobodana Miloševića izručio na Vidovdan i što ga je stigla vidovdanska kletva. Sada bih dodao da će biti zapamćen i po tome što je, ponizno moleći Karlu del Ponte, isposlovao optuživanje i utamničenje dr Vojislava Šešelja.
 
Ово је много добра књига

slika-polovna-knjiga-OCERUPANA-HASKA-CURKA-KRISTINA-DAL-411719x400_midi.jpg

И Џефри је очерупан.
:kafa:

Тужилац Џефри Најс: По­за­ба­ви­ћу се овим, јер то мо­рам ре­ћи вр­ло крат­ко. Ви већ не­ко­ли­ко да­на ви­че­те у овом су­ду и твр­ди­те да не мо­же­те, да не уме­те да го­во­ри­те ти­ше. То је из­ми­шљо­ти­на, уко­ли­ко то же­ли­те ви уме­те да го­во­ри­те са­вр­ше­но ти­хо. И ви сте се ода­ли у по­след­њем од­го­во­ру пре ове зад­ње па­у­зе ка­да сте об­ја­сни­ли да сте по­ви­си­ли тон из ре­то­рич­ких раз­ло­га или у ре­то­рич­ке свр­хе. Исти­на је, за­пра­во, да ви ви­че­те све вре­ме да би­сте ре­то­рич­ки по­ја­ча­ли то што го­во­ри­те, те сво­је тврд­ње. Ви са­вр­ше­но уме­те да го­во­ри­те ти­хо ка­да хо­ће­те.

др Војислав Шешељ: Ја са­вр­ше­но вла­дам со­бом и сво­јим по­ступ­ци­ма и фи­зич­ким и вер­бал­ним, то је тач­но. А дру­го, ја го­во­рим нор­мал­но, не ви­чем, го­во­рим гла­сно и ја­сно и пре­ци­зно. А то што ми ви за­ви­ди­те због ду­би­не мог гла­са, због ја­чи­не мо­га гла­са, зна­те, ви тра­жи­те не­ку хор­мо­нал­ну те­ра­пи­ју па по­пра­вљај­те сво­је ста­ње. Ме­не се ока­ни­те.

Тужилац Џефри Најс: Мо­рам ре­ћи, од вас смо и оче­ки­ва­ли да на­пра­ви­те та­ко не­ки јеф­тин ко­мен­тар на мој ра­чун, али ре­ци­те ми, да ли сте исто та­ко ви­ка­ли и на Ла­у­ру Сил­вер? Ви­де­ли смо ову тра­ку, да ли се не­што про­ме­ни­ло у ва­шој са­мо­кон­тро­ли, да ли сте мо­жда има­ли про­бле­ма са слу­хом од та­да, да ли су вам се хор­мо­ни про­ме­ни­ли, о че­му се ра­ди?

др Војислав Шешељ: На мо­је јеф­ти­не три­ко­ве ви цр­ко­сте од сме­ха. Шта ми­сли­те да упо­тре­бим не­ки ску­пљи. Мо­жда би­сте пр­сну­ли од сме­ха. За раз­ли­ку од вас, го­спо­ди­не Најс, Ло­ра Сил­вер је из­гле­да­ла као јед­на мла­ђа же­на, леп­шег из­гле­да чак и оних жен­ских обли­на и ја сам свој на­чин го­во­ра то­ме при­ла­го­дио. Ја, да ов­де са овим ле­пим да­ма­ма раз­го­ва­рам, ја бих раз­го­ва­рао са­свим дру­га­чи­је. Са ва­ма раз­го­ва­рам као са јед­ним на­до­буд­ним ту­жи­о­цем ко­ји ми­сли да мно­го зна и да је па­ме­тан, а ја по­ка­жем да не зна мно­го и да ни­је баш на­ро­чи­то па­ме­тан. Ни­сам ре­као да сте глу­пи, не­го ни­сте баш на­ро­чи­то па­мет­ни. И дру­го, ја ов­де го­во­рим на је­дан на­чин, јер сам у суд­ни­ци на дру­ги на­чин го­во­рим у свом ка­би­не­ту ка­да ми до­ђу го­сти.
 
И Џефри је очерупан.
:kafa:

Тужилац Џефри Најс: По­за­ба­ви­ћу се овим, јер то мо­рам ре­ћи вр­ло крат­ко. Ви већ не­ко­ли­ко да­на ви­че­те у овом су­ду и твр­ди­те да не мо­же­те, да не уме­те да го­во­ри­те ти­ше. То је из­ми­шљо­ти­на, уко­ли­ко то же­ли­те ви уме­те да го­во­ри­те са­вр­ше­но ти­хо. И ви сте се ода­ли у по­след­њем од­го­во­ру пре ове зад­ње па­у­зе ка­да сте об­ја­сни­ли да сте по­ви­си­ли тон из ре­то­рич­ких раз­ло­га или у ре­то­рич­ке свр­хе. Исти­на је, за­пра­во, да ви ви­че­те све вре­ме да би­сте ре­то­рич­ки по­ја­ча­ли то што го­во­ри­те, те сво­је тврд­ње. Ви са­вр­ше­но уме­те да го­во­ри­те ти­хо ка­да хо­ће­те.

др Војислав Шешељ: Ја са­вр­ше­но вла­дам со­бом и сво­јим по­ступ­ци­ма и фи­зич­ким и вер­бал­ним, то је тач­но. А дру­го, ја го­во­рим нор­мал­но, не ви­чем, го­во­рим гла­сно и ја­сно и пре­ци­зно. А то што ми ви за­ви­ди­те због ду­би­не мог гла­са, због ја­чи­не мо­га гла­са, зна­те, ви тра­жи­те не­ку хор­мо­нал­ну те­ра­пи­ју па по­пра­вљај­те сво­је ста­ње. Ме­не се ока­ни­те.

Тужилац Џефри Најс: Мо­рам ре­ћи, од вас смо и оче­ки­ва­ли да на­пра­ви­те та­ко не­ки јеф­тин ко­мен­тар на мој ра­чун, али ре­ци­те ми, да ли сте исто та­ко ви­ка­ли и на Ла­у­ру Сил­вер? Ви­де­ли смо ову тра­ку, да ли се не­што про­ме­ни­ло у ва­шој са­мо­кон­тро­ли, да ли сте мо­жда има­ли про­бле­ма са слу­хом од та­да, да ли су вам се хор­мо­ни про­ме­ни­ли, о че­му се ра­ди?

др Војислав Шешељ: На мо­је јеф­ти­не три­ко­ве ви цр­ко­сте од сме­ха. Шта ми­сли­те да упо­тре­бим не­ки ску­пљи. Мо­жда би­сте пр­сну­ли од сме­ха. За раз­ли­ку од вас, го­спо­ди­не Најс, Ло­ра Сил­вер је из­гле­да­ла као јед­на мла­ђа же­на, леп­шег из­гле­да чак и оних жен­ских обли­на и ја сам свој на­чин го­во­ра то­ме при­ла­го­дио. Ја, да ов­де са овим ле­пим да­ма­ма раз­го­ва­рам, ја бих раз­го­ва­рао са­свим дру­га­чи­је. Са ва­ма раз­го­ва­рам као са јед­ним на­до­буд­ним ту­жи­о­цем ко­ји ми­сли да мно­го зна и да је па­ме­тан, а ја по­ка­жем да не зна мно­го и да ни­је баш на­ро­чи­то па­ме­тан. Ни­сам ре­као да сте глу­пи, не­го ни­сте баш на­ро­чи­то па­мет­ни. И дру­го, ја ов­де го­во­рим на је­дан на­чин, јер сам у суд­ни­ци на дру­ги на­чин го­во­рим у свом ка­би­не­ту ка­да ми до­ђу го­сти.

Штета што га оставише његови сарадници али жеђ за власти је чудо!
 
ovo me podseti na naslov u kuriru povodom sklepane himne Srbije i Crne Gore (pola Bože pravde, pola Oj svjetla majska zoro), kojem se još uvek smejem kad se setim.. genijalan

Patrijarh Pavle: ''To nije himna, to je kentaur''

То му није било много паметно.
Јер тај "кентаур" би се изводио на утакмицама, фестивалима, парадама...
И можда, кажем можда би "кентаур" допринео да Ђукановићу пропадне референдум.
Тако је то кад се клер меша у политику, не може да ваља.
 
Штета што га оставише његови сарадници али жеђ за власти је чудо!

Недостатак кућног васпитања.
Џабе што их је Шешељ учио и научио политици.
Али није могао да их научи основним вредностима које се стичу у породици.
Вучић рече да је постао националиста на фудбалским утакмицама међу навијачима, пих, и то националиста?
 

Back
Top