Razlog
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Razlog

Aktivan član Hektor (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Razlog

Predlazem da svi mi koji smo stalno na forumu objasnimo razlog zbog cega dolazimo,i da svako kaze sta ocekuje od foruma i sta forum za nas znaci.

Primećen član
    Učlanjen
    02.06.2004.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Re: Razlog

Citat Original postavio Hektor
    Predlazem da svi mi koji smo stalno na forumu objasnimo razlog zbog cega dolazimo,i da svako kaze sta ocekuje od foruma i sta forum za nas znaci.
    'ajde da otvorim sezonu
    Od foruma ne ocekujem nista specijalno, volim da postavljam teme jer mi je zanimljivo da citam necija razmisljanja, stavove na odredjenu temu....

Ah, da! Umalo da zaboravim... Da nije Steffana i njegovih pp, verovatno bih dosta redje posecivala forum...

A ti, Hektore? Mogao bi i ti da odgovoris... :wink:

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Ja dolazim pre svega da nesto naucim.Drugi razlog je da upoznam mnoge virtuelne prijatelje.Zatim vezbam da svoje misli vesto iskazem,ucim se pisanju.I tek na kraju,kao sto ja ucim od drugih mislim da bih i ja imao sta da kazem sto bi nekome koristilo.

Početnik
    Učlanjen
    19.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ja sam nova, ne znam jel i za mene vazi? Nisam se jos navukla kao sto vidim da ima nekih...
    A ovde sam jer sam trenutno sama u sredini gde poznam samo par ljudi... Ubijam vreme malo i mogu reci da ima zanimljivih likova... Pozdrav svima!

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano Re: Razlog

Е да знаш да си ми отео тему. Већ дуже време с времена на време пратим Форум, али сам се тек скоро укључила. И сама се питам зашто толики људи ( а чини ми се да има и сасвим ОК ликова) проводе време уз тастатуру, а не негде са друштвом у изласцима и проводу. Да ли је ово израз отуђености и усамљености свих нас, или напротив нови вид дружења? Понекад ме уплаши то што ми се чини да се некако све више удаљавамо од правих, непосредних односа и бежимо у виртуелна пријатељства где не морамо много да се улажемо и где можемо да се претварамо и да будемо другачији него што можда заиста јесмо.

Зашто сам ја овде? До скоро сам била на годишњем па сам имала доста времена.Пресудну улогу је одиграла порука једне младе разведене жене у раној фази развода и осетила сам потребу да јој помогнем својим искуством. Онда је тако кренуло... Неколико дана сам баш упала у зависност и сваки час сам вирила шта се дешава. Сад сам почела да радим и немам толико времена, али ме ово на неки начин испуњава. Чудно је, причаш са људима које не познајеш, али почињеш да срећеш оне који су ти слични, оне који су ти симпатични, оне који су ти досадни и напорни... Као у правом животу.

Iskusan inspirion (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2004.
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

i ovo je neka vrsta izlaska. upuznajes,pricas...
    ili ubijas vreme

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Citat Original postavio inspirion
    ili ubijas vreme
    Nikad nisam shvatao ljude koji "ubijaju vreme"(trla baba lan).Vreme NEPOVRATNO istice , mladost prolazi uludo, starost bez mudrosti nicemu ne vredi(posto vreme za ucenje nije iskorisceno vec "ubijeno"),pa kad se svede zivotni bilans,ondaA SU MI ONE GODINE A OVA PAMET!Zaista tuzna istorija 95% ljudi na planeti!(nadam se da vam je poznat efekat 5%).

Aktivan član spark (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano ###

pozdrav exploreru

socio
    pedag
    defek
    i ostali

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Re: ###

Citat Original postavio spark
    podrav exploreru

socio
    pedag
    defek
    i ostali
    Izvini spark,nisam te razumeo.Da li bi mogao da malo opsirnije postavis svoju tezu?

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

Citat Original postavio inspirion
    ili ubijas vreme
    Nikad nisam shvatao ljude koji "ubijaju vreme"(trla baba lan).Vreme NEPOVRATNO istice , mladost prolazi uludo, starost bez mudrosti nicemu ne vredi(posto vreme za ucenje nije iskorisceno vec "ubijeno"),pa kad se svede zivotni bilans,ondaA SU MI ONE GODINE A OVA PAMET!Zaista tuzna istorija 95% ljudi na planeti!(nadam se da vam je poznat efekat 5%).
    Чекај бре, прво тражиш да ти људи кажу зашто су ту, а после полемишеш са њиховим разлозима! Ако неко жели да убија своје време ти га не можеш одвратити нити убедити да овде треба да буде искључиво из едукативних разлога. Твоји разлози су ОК, али не мора да значи да су једино исправни.Ако си већ питао, претпостављала сам да очекујеш мноштво различитих одговора, и то је оно што је интересантно!

Aktivan član Garota De Brasil (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2003.
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

Citat Original postavio Hellen
    Чекај бре, прво тражиш да ти људи кажу зашто су ту, а после полемишеш са њиховим разлозима! Ако неко жели да убија своје време ти га не можеш одвратити нити убедити да овде треба да буде искључиво из едукативних разлога. Твоји разлози су ОК, али не мора да значи да су једино исправни.Ако си већ питао, претпостављала сам да очекујеш мноштво различитих одговора, и то је оно што је интересантно!
    Hellen uze mi rech iz usta...
    Svako ima pravo da zivi i koristi svoje vreme kako mu volja...
    Ko smo mi da sudimo? Za pochetak ko nam daje to pravo...

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Citat Original postavio Kelis
    Citat Original postavio Hellen
    Hellen uze mi rech iz usta...
    Svako ima pravo da zivi i koristi svoje vreme kako mu volja...
    Ko smo mi da sudimo? Za pochetak ko nam daje to pravo...
    Vas dve ste potpuno u pravu.Sloboda je najvise pravo coveka.Medjutim ja sam komentarisao samo svoj nacin zivota,bez osudjivanja inspiriona.Dakle,on ima potpuno pravo da zivi kako hoce,ali ja licno imam to pravo za sebe,i licno sam sebi uskracujem neobavezni nacin zivota.

Ističe se
    Učlanjen
    16.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Podrazumevano

А сад нам дефиниши то "највеће право човека"...

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Citat Original postavio MaranAta
    А сад нам дефиниши то "највеће право човека"...
    Sloboda!

Ističe se
    Učlanjen
    16.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Podrazumevano

Да.. дефиниши слободу, или барем дај своје мишљење... али немој целел есеје.. него оно.. пар реченица. МОже?

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Vrlo rado bih pisao o slobodi,ali to mogu samo bogoslovski,pravoslavno.Medjutim to ovde nije dozvoljeno,pa ako zelis preko pp-a.Mada verujem da dosta znas o slobodi ili ako ne znas otvori svaki udzbenik Dogmatike.Ono sto pise tamo je i moj stav.

Ističe se
    Učlanjen
    16.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Podrazumevano

Da, razumem te... Nema potrebe da mi navodis Pravoslavnu dogmatiku. Odmekud mi je poznata. 8) Zapravo, mislio sam sa njom da te "lupim" po prstima da si poceo nesto svoje da muljas.

Mala sala. :wink:

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano

Nek ova tema ostane o razlozima , a za smisao i najviše vrednosti otvorite drugu temu.

Ja dolazim da tražim rupe u etičkim, analitičkim i psihološkim shvatanjima i alatima svoje "Bekon" pećine.
    Ponekad posmatram zavisnosti koje važe prilikom stapanja hiljade ličnih pećina u jednu pećinu društva, oslikanu ne crtežima i slikama iz detinjstva i života (kao što je kod pojedinca) već TV aparatima,novinama, taksenim markama, izlepljenim novčanicama i svetlucavim predmetima za koje mnogi neznaju šta su i kako se koriste.Stalno dolaze , stalno odlaze , neki stignu samo da bace novčić u fontanu neostvarenih želja , neki upiru u zid pokušavajući da pomere planinu , a neki samo gledaju u ekrane sa isčekivanjem da ugledaju nešto što čekaju , ali neznaju šta.
    U želji da urežu trag u pećini poneki uruše deo, i tu ostane mrak dok neki novi ljudi ne zalepe svoje TV aparate,svoje isečke iz novina, svoje taksene marke i svoje svetlucave predmete...

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Patak,pretpostavlam da je tvoj cilj : samopoznanje i samousavrsavanje! Da li gresim?

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano

Ne , sad si uopštio moju izjavu...

Samoobrazovanje obuhvata i još mnoge kategorije koje ovde ne mogu da upražnjavam.
    Recimo da ovde smanjujem folozofski šum.

Slične teme

1. Odgovornost i razlog
    Autor elhean@gmail.com u forumu Filozofija
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 19.10.2007., 22:25
  2. Razlog partnerstva????
    Autor rikir u forumu Politika
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 22.03.2007., 11:24
  3. RAZLOG ...
    Autor krvolok u forumu Arhiva
    Odgovora: 6