Atkins dijeta skracena verzija
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Atkins dijeta skracena verzija

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Atkins dijeta skracena verzija

Iako svi pricaju o tome kako nije zdrava, ja u to necu ulaziti, znam da mi je ranije jako pomogla. Zanima me da li je neko drzao vise puta ovu dijetu. Pricaju da dijeta nema efekat kad se drzi po dugi, treci...put. Ja sam skoro pocela sa njom i super je islo, medjutim nesto potpuno ne pretvidjeno se desilo i morala sam da je prekinem, pa me zanima zna li neko posle koliko mogu da nastavim a da opet ima dejstvo. Hvala

Aktivan član
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: Atkins dijeta skracena verzija

Citat Original postavio **Sweety** Pogledaj poruku
    Iako svi pricaju o tome kako nije zdrava, ja u to necu ulaziti, znam da mi je ranije jako pomogla. Zanima me da li je neko drzao vise puta ovu dijetu. Pricaju da dijeta nema efekat kad se drzi po dugi, treci...put. Ja sam skoro pocela sa njom i super je islo, medjutim nesto potpuno ne pretvidjeno se desilo i morala sam da je prekinem, pa me zanima zna li neko posle koliko mogu da nastavim a da opet ima dejstvo. Hvala
    Nisam nikad drzala dijetu tako da nemam pojma o kojoj se radi a cula sam da nije zdrava i da nema dugorocni efekat.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Meni su se posle te dijete kilogrami vratili (a ja sam na tome posteno radila) tek posle godinu i po pa mozda i vise.

Stara legenda Affro* (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3906

...a koja je to dijeta...možeš li malo da objasniš????
    Nikad vise ne planiram. Ja samo zivim svoj zivot. Ponekad kako zelim, ponekad kako moram. (Ivo Andric)

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5977

Meni su se posle te dijete kilogrami vratili (a ja sam na tome posteno radila) tek posle godinu i po pa mozda i vise.
    Pa tesko da se kilogrami nece vracati ako mislis da su dijete prepisane da se ispostuje rok pa se vratis na burek i slatkise..promeni sama nacin ishrane od nule i nece biti problema
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita PRCKO (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kao sto kolega georgejune rece,takvim dijetama nista ne postizete.Gubite vodu i misice,salo odlazi poslednje.Organizam dozivljava stres usled izgladnjavanja i cim se vratite na stari rezim ishrane pocinje da pravi rezerve za sledeci ( takozvani jo-jo efekat ).Samo dugorocna promena nacina ishrane i fizicka aktivnost donose zeljene rezultate!

Zainteresovan član Towelie a.k.a. Peskiric (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Takve dijete su za lenje idiote,nepostoji lepsa rec,tesko im je da malo udju u materiju ishrane i vezbanja i naprave nesto od sebe vec sebi ruse zdravlje

Poznat bezibre! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

ta dijeta jeste efikasna, a i kako ne bi, ali ubija organizam bukvalno... okej je neko vreme tipa 2 3 nedelje ali posle uz uspostavljanje normalne umerene ishrane i aktivnosti... naravno bez dugoročnosti ništa...

Poznat la dolcevita (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    165

Zdravija je ona dijeta UN.
    Aut amat aut odit mulier, nihil est tertium

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...nezdrava do bola...losa po organizam...lekari se hvataju za glavu od nje, puno opterecuje pankreas...mediteranska je najzdravija a rezultati su fantasticni...UN je manje stetna ali moja drugarica je veoma lose izgledala nakon tri meseca drzanja iste jer se bazira na unosenju proteina jedanput nedeljno sto je premalo pa misici atrofiraju i telo nema "oblik"....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio bezibre! Pogledaj poruku
    ta dijeta jeste efikasna, a i kako ne bi, ali ubija organizam bukvalno... okej je neko vreme tipa 2 3 nedelje ali posle uz uspostavljanje normalne umerene ishrane i aktivnosti... naravno bez dugoročnosti ništa...
    Upravo ovo!!! Shvatam kakva je dijeta i znam sve o stetnosti, meni trebaju neki drugi odgovori na pitanja koje sam gore navela!

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5977

pa me zanima zna li neko posle koliko mogu da nastavim a da opet ima dejstvo.
    Upravo ovo!!! Shvatam kakva je dijeta i znam sve o stetnosti, meni trebaju neki drugi odgovori na pitanja koje sam gore navela!
    I dalje te ovo zanima posle toliko pljuvanja i osuda ne samo ove dijete?
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...kapiram ja sta ti hoces ovom dijetom da uradis ali fora je u tome sto to mozes uraditi na mnogo efikasniji nacin koji je manji sok i opterecenje za organizam...

Iskusan
    Učlanjen
    28.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    186

Atkins jeste opasan, prije "par" i vise godina sam samo jeo ribu i nista vise, niks crveno meso, malo piletine, mada sam udarao po rizi (mada manje), krompiru (umjereno) i vocu tako da nije tehnicki bio Atkins... Nisam imao ni grama sala, plus trcao sam 4-5 x nedjeljno... Izgledas kao tinejdzer... koza dise, osmijeh na licu svaki cas, lagan kao perce...

Doista se skida kilaza kad zivis na proteinima.

Smanjiti zderanje i redovno vjezbati i nema zime. Izbaciti kruh, industrijski secer, slatkise i ostale gluposti, mesne preradjevine, itd. Moze jednom mjesecno kolac ili cokolada, nisi robot..
    Umjesto cipsa jesti voce ili mrkvu izmedju glavnog jela, itd. Kad se naviknes na "normalnu" hranu, organizam ne trazi vise govna, zasicene masti, so i secer (najvece ubice).

Jesti umjereno, malo, sporo, zahvalno i ne trpati previse, Tihomir Djordjevic pise davno za nekadasnje Cerkeze na Kosmetu da su jako malo jeli da budu sto pokretniji... Mali trik, kad dodje rucak, pojesti kao siromah jednu do dvije "shake" hrane, i vidjeti sto ce se desiti za par sati... Sporo zvakanje. Gladi nema, a lagan kao perce, dok probava ne osjeti se, nema onog umora, sporosti, glavobolje (znak da organizmu treba voda)...

Po pitanju kombinacija jela, meni najbolje lezi voce na prazan stomak do rucka i odvajanje proteina i ugljenih hidrata, ali to nije dijeta nego nacin ishrane vise na koji se organizam brzo navikne... I nista nakon 8 ili 9 uvece, sem ako si stvarno gladan, onda vodu ili neku vocku... Ako je slavlje, zurka u pitanju, onda moze... Ponavlja, ovo meni lezi, a ostale ne znam...

Od svoje 20. godine ne stavljam secer u caj ili kavu, limunadu, itd.

I vjezba, znojenje svaki dan ili svaki drugi dan vise od pola sata...

Aktivan član Angi7 (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Drzala sam ovu dijetu 3 nedenje i skinula 3 kg. Osecala sam se grozno! Jedno jutro sam pocela da drhtim od nedostatka secera, jako sam se lose osecala i psihicki. Nikad vise...

Aktivan član damajante (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Njagora dijeta. Ja sam je mentol držala mesec dana, pridržavala se striktno...izgubila 5 kg i menstruaciju na 8 meseci pa pila lekove....imala grčeve u mišićima...ma katastrofa. Jedino za šta sebi mogu da kažem da sam debil je bilo to. Nemam pojma gde mi je pamet bila.

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...ko o cemu ja o mediteranskoj dijeti...k'o baba o ustipcima...covek koji je smislio dobio orden casti u Italiji za doprinos zdravlju i to nakon 50 godina od koncipiranja dijete...mesavina kritske i italijanske hrane, ukusna, laka i jednostavna...pocela sam da je se pridrzavam recimo pre sest godina i nikada ne variram...zdrava je, prirodna, korisna za organizam...

Početnik
    Učlanjen
    03.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja sam oduvijek imala savršenu liniju, tako da nisam imala problema ovog tipa. Ipak sam prilično upućena u ovu dijetu.
    Ako želite brzo da skinete kilograme, dobra je. Ishrana i nije teška, ali bitno je da unosite vitamine!
    Ako ih ne unosite džaba vam sve. Razboljećete se sigurno.

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

hoće li neko konačno da objasni kakva je ovo dijata?????
    Uhvati dan ....

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio NatasaNatasa Pogledaj poruku
    hoće li neko konačno da objasni kakva je ovo dijata?????
    ...evo ja cu pojasniti...

...radi se o dijeti koja zabranjuje unos ugljenih hidrata (svodi ga na 15gr dnevno) a potencira unos proteina (jaja i mesa) sto puno opterecuje pankreas...svi znamo koliko je to opasno...Crveno meso je korisno za organizam u veoma malim kolicinama obzirom na to da se smatra jednim od izazivaca pojedinih vrsta kancera. Prevelika kolicina jaja dovodi do povecanog holesterola...Ugljene hidrate izbaciti je stetno jer su nam oni potrebni kao pogonsko gorivo, posebno izjutra. O vlaknima i da ne govorimo koja stite creva i probavni trakt. Atkinsova dijeta dovodi do umora i nervoze sto sve zajedno vodi u izbegavanje sportskih aktivnosti, dolazi do opadanja kose, kao i do smanjenog unosenja vitamina jer je voce zabranjeno a povrce se dozvoljava tek u II fazi. Nagli gubitak kilograma dovodi do opustanja koze...Pomenula bih kao nuspojave i povecan broj triglicerida u krvi kao i zasicene masne kiseline (koje su neverovatno stetne), posebno nadrljaju ljudi koji pate od hipoglikemije jer su nesvestice ceste.

...ako ovo nekome nije dovoljno da ga odvrati ja ne znam sta bih jos mogla da kazem...

Cilj prve faze dijete je promena metabolizma. Unos ugljenih hidrata ograničava se na 20 grama dnevno. Kako to praktično izgleda? Pa, recimo, za doručak možete da pojedete omlet od dva jaja sa šunkom ili slaninom, za ručak odrezak s roštilja, a za večeru kuvanu ribu. Prva faza traje 14 dana.

...ili sam ja blesava ili je ovo uzas...

Elita Kvinsi (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    745

postoji lepljiva tema o dijeti, kao i tema "ona dijeta" na kojoj moze da se nastavi ova diskusija

Slične teme

1. skracena i preuranjena menstruacija
    Autor devour u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.06.2005., 13:36

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •