Simulacije aviona
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Simulacije aviona

Početnik
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Simulacije aviona

Ajde da otvorim temu u kojoj cemo da skupimo sve najbolje simulacije letenja na jedno mesto. Dajte neke preporuke.
    Evo od mene nesto za pocetak:

- IL-2 Sturmovik 1946 (2001)
    - Blazing Angels: Squadrons of WWII (2006)
    - Lock On (2003)
    - Attack on Pearl Harbor (2008)
    - Wings over Europe (2006)

Ističe se Kristian.Bogdanovic (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Podrazumevano Re: Simulacije aviona

mig-29 1999

Zainteresovan član speedster (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Evo i ovo pripada u tu grupu, ko voli malo da se zeza....

Na google earth zumirajte malo blize zemlji,onda CTRL + ALT + A i voznja pocinje

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

F-22 Total Air War из 1998 је једна одлична матора симулација летења. Сате сам провео играјући је.

- Wings over Europe (2006)
    Који иначе има и наставке Wings over Israel, Strike Fighters 2, SF2: Vietnam, SF2: Europe и SF2: Israel (мада треба напоменути да су ови последњи више унапређене верзије претходних делова него наставци, што је, по аутору, и био циљ). Највећа предност Strike Fighters серијала (нових и старих) је велика модабилност игре и могућност да се са њом уради све и свашта.

Primećen član
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

DCS Black Shark (2008)
    MS Flight Simulator serijal (198x-xxxx)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Требао би Lock on 2.0 да изађе ускоро, ако се неварам.

Ističe se Kristian.Bogdanovic (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

jel moze ukratko opis simulacije ? nadam se da je simulacija , samo da nije na bazi XAWK -a , jer je havk decja igrica

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio Kristian.Bogdanovic Pogledaj poruku
    jel moze ukratko opis simulacije ? nadam se da je simulacija , samo da nije na bazi XAWK -a , jer je havk decja igrica
    Реалистична је игра, чујем да Lock On Flaming Cliffs (нисам играо, додуше) додатно унапређен у односу на Lock on, тако да је понашање авиона у ваздуху као и њихови системи и радари одрађени што је могуће ближе стварности. Од авиона имаш F-15, A-10, Mig-29, Su-27, Su-25, Su-33.
    Мада ако те нешто у детаље занима, боље питај неког другог, пошто ја ово не играм пуно (више волим окружење другог светског рата).
    Poslednji put ažurirao/la Ghost65 : 04.03.2010. u 22:16

Primećen član
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Vec je bilo price na temi f-15 vs Su-27 koja se pretvorila u diskusiju o lock onu

Lock on 1.02 je najstariji i rekao bih najrealniji. Ekspanzija flaming cliffs je bolje balansirana, ali nesto manje realna, dodat je jos jedan avion su25T koji je dosta lepo odradjen .
    Flaming cliffs 2.0 treba da izadje pa cemo videti, prihvacene su mnoge sugestije zajednice igraca, ono sto ja znam je:
    Bice dedicated servera koji trenutno ne postoji pa to znatno otezava hostovanje.
    Bice unapredjen engine u onaj koji koristi black shark (to je valjda DCS engine sa dx9 podrskom, dok lock on ima 8.1 podrsku)
    Samim tim bice i grafika unapredjena
    Moci ce Black shark da se igra u multiplayeru sa Flaming cliffsom (ovo mi se svidja)
    Bice remodelovan Su25T
    Ja se nadam da ce ponasanje Aim120 raketa biti vraceno na ono kako je bilo u Lock Onu 1.02
    Bice uvedeno vreme za paljenje i gasenje ometanja (ECM), tako da ce biti ispravljen taj glich gde neko namerno moze da ga brzo pali i gasi
    Mig29 ce se mnogo realnije ponasati u bliskoj borbi, jer je ono shto trenutno imamo blago nerealno sto se tice manevarskih sposobnosti.
    Sa mape ce biti izbacen krim a ubacena gruzija, tacnije mapa ce biti ista kao i kod DCS Black Sharka

I ne, nece biti ni slicno HAWX, nedaj boze
    Poslednji put ažurirao/la nikola167 : 05.03.2010. u 04:22

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Иначе, већ дуже време је у развоју симулација летења Jet Thunder која ће бити смештена у фолкландски рат. Пошто иза игре стоје играчи симулација летења, реализам ће вероватно бити на нивоу. Развој иде споро због тога што раде ово у слободно време и на скоро непостојећем буџету. Засад је непознат датум изласка. Ево сајт, кога занима више информација:

http://www.thunder-works.com/

Početnik
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ghost65 Pogledaj poruku
    Иначе, већ дуже време је у развоју симулација летења Jet Thunder која ће бити смештена у фолкландски рат. Пошто иза игре стоје играчи симулација летења, реализам ће вероватно бити на нивоу. Развој иде споро због тога што раде ово у слободно време и на скоро непостојећем буџету. Засад је непознат датум изласка. Ево сајт, кога занима више информација:

http://www.thunder-works.com/
    Grafika kako mi se cini je bolja od svih dosadasnjih simulacija koje sam ja igrao, a za igrivost cemo tek videti kad izadje.
    Jedva cekam, deluje mi fino.

Primećen član
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Pa ne znam, i nije neka grafika, recimo rise of flight je milion puta bolji shto se tice grafike

Početnik
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nikola167 Pogledaj poruku
    Pa ne znam, i nije neka grafika, recimo rise of flight je milion puta bolji shto se tice grafike
    Isatina, ali nazalost Rise of Flight koliko znam ne mozes da igras dok ne kupis kljuc ili ima neki fazon?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Графика је OK, још када се узме у обзир да ово раде од нуле, са малим буџетом, резултати су задовољавајући. Само се надам да не буде проблема са баговима и стабилношћу када изађе.
    Poslednji put ažurirao/la Ghost65 : 07.03.2010. u 16:42

Primećen član
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Grafika je sasvim ok, nego neko rece da nije video bolju grafiku, pa reko da kazem da postojii bolje...
    Uglavnom, mnogo je bitno da se avioni ponasaju kako treba nego da bude neka nenormalna grafika...

Početnik
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Grafika je sasvim ok, nego neko rece da nije video bolju grafiku, pa reko da kazem da postojii bolje...
    Uglavnom, mnogo je bitno da se avioni ponasaju kako treba nego da bude neka nenormalna grafika...
    Pa? Mogu li dobiti odgovor na pitanje kako igras Rise of Flight jer meni trazi da kupim kljuc.
    HVALA

Primećen član
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Pa kupish ga, drugacije zaista ne znam

Početnik
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa kupish ga, drugacije zaista ne znam
    Pa hteo sam ali ne znam kako iz Srbije da kupim. Pitam te ako si vec igrao da mi kazes proceduru jer mi se igra mnogo svidela. Jel si to onako rekao ili si ti kupio kljuc?

Zainteresovan član USS Voyager (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

jel mi moze neko u detalje objasniti kako se menja skin za Su-27 na obicnom lock on???
    forum sluzi da bi covek nesto naucio..
    a ne da bi se svadjao..
    to valjda i ptice na grani znaju

Primećen član
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

2 mogucnosti:
    1. Da sknesh program MODMAN (mislim da je 7 najnovija verzija), da skinesh teksture koje zelish, ubacish ih preko MODMANa u FC.

2. Da raspakujesh paket sa teksturama i teksture kopirash u odgovarajuci folder, ako ga nadjesh, Ubisoft\Eagles Dynamics\Lock On\Bazar\TempTextures

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Чујем да је изашао онај Flaming Cliffs 2.0, па ето да кажем овде за оне које интересује.

Primećen član
    Učlanjen
    05.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Jeste izashao i imam ga

Ono shto sam do sada probao zaista obecava...
    Znatno bolja dinamika aviona, nov engine (DCS engine za blackshark, mada je to u principu budzevina starog ) koji donosi i bolju grafiku i zvuk.
    Najavljen je patch za visejezgarnu podrsku (igra izasla 2010 nema podrsku, pa moraju da rade patch...idiotizam )
    Popravljena dinamika raketa, sad je AIM120 ponovo najbolja raketa. Pored serije C dodata je i serija B ove rakete.
    Dodata je dodatna navigaciona oprema za Su25 tako da je snalazenje sa njim sada mnogo lakse.
    Mig29 je znatno okretniji sto se da primetiti.
    F-15C je dobio nove, jace motore; umesto starih F100-PW200 sada su tu F100-PW220 motori...
    Pri ispaljivanju raketa sada se trigger mora drzati 2 sekunde, meni jako korisno jer umem slucajno da pritisnem dugme i da odleti raketa bezveze na prazno, to sad vise nemoze da se desi...
    R-27ET raketa se sada moze ispaliti samo uz dozvolu kompjutera inace se odleteti u prazno...ne znam koliko je ovo realno, ali je u igri ranije bilo problema sa ispaljivanjem raketa bez locka koje skoro sigurno pogadjaju.
    Svim raketama je suzeno "vidno polje" kako bi se ponasale realnije.
    Sve rakete imaju dosta veci domet, tako da je BVR dodatno izmesten...
    Topovi su mnogo snazniji, sada je potreban jedan dobar rafal da unisti avion, dok je pre avion mogao da izdrzi ko zna koliko zrna...
    Daljinski upaljac na raketama je popravljen da radi kako treba, pre se desavalo da raketa prodje 5 metara pored aviona i da se nista ne desi...
    ECM ima period zagrevanja od 15 sekundi kako bi se sprecilo konstantno paljenje gasenje istog i konstantno prekidanje locka neprijatelju cime je Su27 postao neupotrebljiv. Sada su27 ima mnogo vece sanse za pogodak...
    Mig29 sada moze da nosi 6xR77 dok je ranije mogao 4x77
    Su27 i dalje ne moze da nosi aktivne rakete...

Jurisnike jos nisam testirao mada sam cuo da ima razlike u ponasanju...
    recimo cluster bombe se sada mogu izbaciti sa zadrskom, znaci 4 bombe ispadaju na svakih sekund, dva, tri, cetiri (kako podesite) a ne istovremeno kao ranije
    Vihor se moze ispaliti jedan, pa sledeci tek kad prethodni (ne)pogodi cilj.

Shto se tice multiplayera, sada se na istom serveru moze igrati i sa avionima i sa black harkom.
    Mision editor je mnogo bolji od starog i daje mnogo vise slobode pri kreiranju misija...

Ostaje problem navigacije s obzirom da ne postoji ni jedna radionavigaciona antena na zemlji shto bi bilo i te kako korisno. F-15 i dalje nema krsten datalink shto je smesno, ali ipak se moralo voditi racuna i o igrivosti i balansu, ne bi bilo dobro da je F-15 prejak)

Toliko, posle nekoliko dana moci cu da napisem detaljniju analizu...
    Ima i nekoliko bagova vezanih za multiplayer najvise, ali to ce biti ispravljeno finalnim patchem

Slične teme

1. simulacije
    Autor mane8 u forumu Video igre
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 26.02.2008., 23:12
  2. Gde mogu da nadjem crteze RC aviona tj. maketa aviona?
    Autor bojance u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 08.09.2005., 20:44
  3. matlab - simulacije
    Autor zaretzare u forumu Programiranje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.11.2004., 11:19
  4. Simulacije letenja
    Autor Wolfbrother u forumu Video igre
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 14.08.2003., 13:23

Pravila za slanje poruka