Uvoz automobila, pomoć i saveti

Pa gde je sad BMW E46 i Vectra C i Mondeo i ostali?
Jel sad vidis i sam da nesto s tobom nije bas sve u vinklu?
A samo se setite kad i pre koliko vremena sam ja rekao da od ove kupovine nema nista.
Vratimo se unazad i nadjimo post gde ce auto da se kupi u junu jer ce tad da se ima na gomili 3000€ a evo ga jun polako prolazi a pitanja su jos uvek tu.
Kao sto rekoh presaberi se i razmisli malo sta hoces.
Otvaras cak i teme i pitas posle 5 meseci isto pitanje?
Pa jel ne vidis da nikovise nece da ti i odgovori?
A sta mislis zasto?
Pa zbog tvoje neozbiljnosti jer nisi napravio napredak ni pola milimetra u odnosu na period od pre 5 meseci.
Konstantno ista pitanja i ista kola.
Pa da si hteo da se raspitas mogao si to da uradis vec 16 puta na drugim forumima koji su okrenuti ka brendovima za koje pitas.
 
Pa gde je sad BMW E46 i Vectra C i Mondeo i ostali?
Jel sad vidis i sam da nesto s tobom nije bas sve u vinklu?
A samo se setite kad i pre koliko vremena sam ja rekao da od ove kupovine nema nista.
Vratimo se unazad i nadjimo post gde ce auto da se kupi u junu jer ce tad da se ima na gomili 3000€ a evo ga jun polako prolazi a pitanja su jos uvek tu.
Kao sto rekoh presaberi se i razmisli malo sta hoces.
Otvaras cak i teme i pitas posle 5 meseci isto pitanje?
Pa jel ne vidis da nikovise nece da ti i odgovori?
A sta mislis zasto?
Pa zbog tvoje neozbiljnosti jer nisi napravio napredak ni pola milimetra u odnosu na period od pre 5 meseci.
Konstantno ista pitanja i ista kola.
Pa da si hteo da se raspitas mogao si to da uradis vec 16 puta na drugim forumima koji su okrenuti ka brendovima za koje pitas.

Pitam da bih ga preprodao i uzeo limuzinu :hahaha:
Ali svejedno, nije isklljuceno da ja uzmem hecbeka, to sam i napisao ranije jer me ljudi konstantno ubedjuju da je za mene najbolje da uzmem kraci auto zbog parkiranja, posto nemam iskustva. A 2085 evra imam u ovom trenutku, cekam da mi legne uplata od 375 evra + plata 500 evra 1 Jula i ja imam ~3000 evra kako sam i planirao, plus bi i moji dodali nesto ako zatreba, kada bi sacekao Avgust imao bih mozda i 4000, ali mi se zuri...

Prosle nedelje je malo falilo da kupim Golf 4 4x4 pogon, ali je bio 2000to i odustao sam.
Ono sto se meni licno dopada jesu limuzine jer se u njima osecam sigurnije, jer mi izgledaju lepse.
 
aha razumem , mada jase nebih sa AV dokazivo ipak AV bolje zna nego germania

od 2002 god mislim da nema problema jel da

Od 2002. nema problema.

- - - - - - - - - -

Sta mi od papira treba da bih mogao da vozim auto koji kupim u nemackoj do Srbije?

Ugovor ili faktura, brif i zoll saobraćajna.

- - - - - - - - - -

Don , ako mozes da mi kazes koliko kosta kod tebe da se prebaci na nase table

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...e=2004-01-01&pageNumber=2&scopeId=C&fnai=prev

560 € sa AMSS
 
cao Done,

Reko da pozdravim velikog profesionalca posto imam jako lepo iskustvo sa uvozom auto preko njegove spedicije. Stvarno sve je za pohvalu !

Da pitam u vezi auta koje je registrovano na moje ime trenutno u ch i koje bih ja licno mozda uvezao iz CH u SRB a registrovao na prijatelja.

Auto Ford Mondeo (limuzina)
God:2003
Motor:B03 / 2 l / benzin
km:178000 km

Koliko bih bili svi troskovi sa tehnickim?

Svako dobro i jos jednom svaka cast na svemu sto radis,
Sale
 
treba ,i pomoc
prijatelj treba da mi dotera iz svajcerske wv golfa 4 ili pasata 2002 godiste interesuje me sta mi treba od papira na ulasku u srbiju i koliki su troskovi ovde carina pdv amss ili sta vec ide vidim da Don to ima u malom prstu pa bih ga molio da mi odgovri
 
Imas temu pa je procesljaj a tamo ces vec videti sta ti treba od papira i koja je procedura.
Ovako kako si postavio pitanje se moze zakljuciti da nisi procitao nijednu jedinu stranu jer znao bi onda da treba da okacis osnovne podatke o automobilu da bi Don mogao dfa izracuna kolika je carina.
 
cao Done,

Reko da pozdravim velikog profesionalca posto imam jako lepo iskustvo sa uvozom auto preko njegove spedicije. Stvarno sve je za pohvalu !

Da pitam u vezi auta koje je registrovano na moje ime trenutno u ch i koje bih ja licno mozda uvezao iz CH u SRB a registrovao na prijatelja.

Auto Ford Mondeo (limuzina)
God:2003
Motor:B03 / 2 l / benzin
km:178000 km

Koliko bih bili svi troskovi sa tehnickim?

Svako dobro i jos jednom svaka cast na svemu sto radis,
Sale

Pošto nisi dao sve podatke, računao sam ti za model sa 4 vrata (sedan), sa snagom od 107 Kw i za polovinu 2003. godine.

Sve sa AMSS 670 €

- - - - - - - - - -

Done, procedura i troskovi za uvoz motocikla, da li je sve isto kao i kod uvoza automobila?

Sve isto, osim što ne moraju da ispunjavaju euro3 normu, ali moraju biti homologovani po bilo kakvim EU standardima. Znači, oni rađeni za američko i druga tržišta se mogu ocariniti, ali se ne mogu registrovati.

- - - - - - - - - -

treba ,i pomoc
prijatelj treba da mi dotera iz svajcerske wv golfa 4 ili pasata 2002 godiste interesuje me sta mi treba od papira na ulasku u srbiju i koliki su troskovi ovde carina pdv amss ili sta vec ide vidim da Don to ima u malom prstu pa bih ga molio da mi odgovri

Golf ili Passat mi ništa ne znači. To bi bilo isto da pitaš koliko košta kuća, a ne kažeš koja, sa koliko soba, sa kolikim dvorištem, sa ili bez garaže... :D

- - - - - - - - - -

Imas temu pa je procesljaj a tamo ces vec videti sta ti treba od papira i koja je procedura.
Ovako kako si postavio pitanje se moze zakljuciti da nisi procitao nijednu jedinu stranu jer znao bi onda da treba da okacis osnovne podatke o automobilu da bi Don mogao dfa izracuna kolika je carina.

. :ok:
 
Postovani Don,
Imam par pitanja.
1/Ako odem i sam kupim auto u Nemackoj, na cenu, koja je istaknuta na sajtu mobile.de jos treba dodati 19%?

(Onda kada odjavim auto oni mi posalju novac na racun.)
2/koliko bi mogao biti PDV na auto marke Volvo 2350 kubika, 125W, 2007 godiste, 113000 km, limuzina S60?

Da li postoje kompanije u Srbiji koje odu i umesto mene to urade za novcanu naknadu, i da li je to jako skupo?
Ja sam dugo ziveo u Francuskoj, mogao bih i sam,ali ne znam koliko se to isplati.
Hvala puno!
 
Postovani Don,
Imam par pitanja.
1/Ako odem i sam kupim auto u Nemackoj, na cenu, koja je istaknuta na sajtu mobile.de jos treba dodati 19%?

(Onda kada odjavim auto oni mi posalju novac na racun.)
2/koliko bi mogao biti PDV na auto marke Volvo 2350 kubika, 125W, 2007 godiste, 113000 km, limuzina S60?

Da li postoje kompanije u Srbiji koje odu i umesto mene to urade za novcanu naknadu, i da li je to jako skupo?
Ja sam dugo ziveo u Francuskoj, mogao bih i sam,ali ne znam koliko se to isplati.
Hvala puno!

1. Ne treba ništa dodavati. Ako ima povrat nemačkog poreza, onda su i iskazane obe cene bruto i neto, a ako ga nema onda je jedna cena, sa porezom koji ti se ne vraća.

2. 1,160 € sa AMSS za 6/2007

3. Postoje prevoznici koji mogu da ga dovezu za vas, a cena se razlikuje od razdaljine. Sam jug Nemačke je 550 €, a sever 700 € do Subotice.

- - - - - - - - - -

Pozdrav Donu,
Imamo problem sa carinjenjem audija iz Nemacke. Kataloska vrednost auta prelazi 12000 eura. Eur 1 obrazac je napravljen, ali ga nije overila nemacka carina. Moze li neki kontakt telefon na pm radi detaljnijeg objasnjenja.

PM ne možeš da primaš, jer si početnik na forumu.

Vidim da je ovo bilo pre 10 dana. Evo ti kontakt telefon ako nije već kasno: 069/ 343 61 60
 

Back
Top