Uvoz automobila, pomoć i saveti

Zdravo...
Pokusavao sam da nadjem informaciju po netu i ovde, ali ne vredi. Interesuje me da li za BMW X3 , model F25 - (2011-2016) , koji se sklapa u Americi , moze teoretski da se dobije EUR-1 obrazac. Znaci, nije pitanje ko izdaje i kako cu doci do njega nego da li je uopste moguce zbog porekla i zemlje u kojoj se sklapa. Koliko ja znam , na primer, FIAT 500L iz Kragujevca ima poreklo Italija jer su delovi vecinom iz EU, u KG-u je sklapanje samo - uslov je da se proizvodi u EU ili da bar 70% delova dolazi iz EU. Po oglasima vidjam X3 auta iz uvoza iz EU i po cenama koje se traze za njih znaci ili da su nevidjeni krsevi pa su sa sve carinom od 12.5% konkurentni u ponudi ili se za njih moze dobiti EUR-1 obrazac (na neki nacin).
Hvala..
 
Zdravo...
Pokusavao sam da nadjem informaciju po netu i ovde, ali ne vredi. Interesuje me da li za BMW X3 , model F25 - (2011-2016) , koji se sklapa u Americi , moze teoretski da se dobije EUR-1 obrazac. Znaci, nije pitanje ko izdaje i kako cu doci do njega nego da li je uopste moguce zbog porekla i zemlje u kojoj se sklapa. Koliko ja znam , na primer, FIAT 500L iz Kragujevca ima poreklo Italija jer su delovi vecinom iz EU, u KG-u je sklapanje samo - uslov je da se proizvodi u EU ili da bar 70% delova dolazi iz EU. Po oglasima vidjam X3 auta iz uvoza iz EU i po cenama koje se traze za njih znaci ili da su nevidjeni krsevi pa su sa sve carinom od 12.5% konkurentni u ponudi ili se za njih moze dobiti EUR-1 obrazac (na neki nacin).
Hvala..

Da odgovorim sam sebi... sa vise izvora (spedicije) sam dobio informaciju da se EUR 1 ne moze dobiti za ovaj konkretni model.
 
Dobar dan dobri ljudi,

Ovako, aj prvo da resimo jednu stvar mozda negde pogresim sa gramatikom :D

Zivim u Kanadi od 1998 , I resio sam da se vracam kuci u Novi Sad.

Kola koja imam ovde su mi jako draga i lomio sam se dugo na gradjevini da bi ih mogao kupiti. Auto u pitanju je F30 328D (To je isto auto kao evropski 320D ali ovi Ameri su alergicni na male motore pa ih lazu sa oznakom 328)
Auto da prebacim do Novog Sad-a sam skontao, cene su realne nista ekstra skupo. Citam po netu , saljem poruke vladinim organizacijama i niko se nije javio vec par dana. Vidim da ovde ljude znaju sve. Tako da moje pitanje je;

Kola pravljena u Minhenu sa N47 Motorom koji se koristi u evropi i koji se nalazi u domacem 320D. CoC ne mogu da dobijem ovde, koja je procedura da ja to auto mogu da vozim po Srbiji sa NS tablicama.
 
@IdemZaKanadu
Mislim da ces morati da se oprostis od svog ljubimca.
Nasi ne dozvoljavaju uvoz vozila sa tog kontinenta.
Ranije je nesto i moglo da se uradi tj da se uveze u Nemacku ili tako neku drzavu pa onda u Srbiju ali otkad su uveli homologacije po broju sasije odmah vide za koje je trziste pravljen taj auto i ne pustaju.
 
Pozdrav forumasi,

U Njemackoj sam I planiram da kupim Audi A6 2011+.

Da li igdje u EU moze da se dobije EUR1 obrazac, da ne bih placao carinu od 15% (uvozim auto u BiH).

Hvala puno

Ako nisi rešio, mogu ja to da ti završim.

- - - - - - - - - -


470 € sa AMSS pregledom

- - - - - - - - - -

Drugari,

izvinjavam se svima koje sam uskratio za odgovor u proteklom mesecu.
U velikim sam obavezama, a trenutno sa manjkom radne snage, i zaista nisam stizao na forum.


Hvala na razumevanju!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Heeej, citam, vrtim, listam.. ja bih da stupim u kontakt sa Donom, iz Su sam, nudi mi se jedan italijan po povoljnoj ceni,pa da se sracun koliko mu je carina porez sta vec sve, pa da se radi ako se isplati :) za sad znam da je u pitanju reno senik,2007.oprema blage vezs nemam,cvrknut sa strane,da li moze takav da se carini?
 

Back
Top