Uvoz automobila, pomoć i saveti

@LukaObradovic
Naravno da je bez prevoza jer Don ne radi dovoz automobila.
Prevoz ti sam organizujes.
@compo
Naravno da je tacna i sramna informacija koja se opet ponavlja.
Bitno je da ta Agencija uzima 100€ za taj besmisleni pregled i to je pravi reket za budale jer nista ne rade drugo nego uzimaju novac a pregled je takav da to isto uradi i sama carina koja utvrdi dali je tu broj sasije i motora. Razlika je samo u tome da ti Agencija ne da da prodjes homologaciju ako imas naknadno ugradjene folije ili neki spojler kao i branik ili ako ti je pukla soferka ili neko svetlo na autu. Na ulicama se voze kola bez farova i stop lampi a ovde ne mozes da predjes pregled ako imas pukotinu na stop lampi pa moras da stavljas novu i to sa homologacijom a ne kinesku.
Eto neko se dosetio kako da uzima pare a vec vise puta ta Agencija pravi haos sa svojom nesposobnoscu da nadje novog direktora ili kako uopste na osnovu predjasnjih iskustava nisu nasli za shodno da imaju zamenika u svakom trenutku kao i svakak druga firma koja ima zamenika zamenika jer se partijski zaposljavaju.
Ovde se opet pokazala nesposobnost SNS-a jer velika je borba ko ce da zauzme fotelju u ovoj firmi.
 
Kakva sprdnja. Ja sam citao taj tekst i nisam mogao da verujem reko da nije neka sprdacina kad ono tacno. Koliko su nesposobni i bahati jos jedan primer da su politicari raspali rak rana drzave i privrede. I sa ovako bednom situacijom narod se cupa i radi i onda dodjes do zastoja zbog tako jedne banalne stvar izazvane nesposobnoscu rukovodecih struktura. Opstrukcija i drzavnih organa je u pitanju jer ako neko ne moze da uveze auto onda nema ni naplate poreza, a od cega drzava zivi nego od toga?
 
A neeeee ......gresis!
Auto mozes da uvezes!
Mozes da ga ocarinis!
Mozes da uradis i pregled u Agenciji za saobracaj! Ali ne mozes da dobijes papir od Agencije jer nemaju direktora koji treba da potpise taj papir!!!!!!
Znaci sve ti lepo i regularno platis drzavi ali da registrujes auto TO NE MOZES!!!!!
 
A ustvari je obrnuto jer da ustane masa oni bi pali za dva minuta. Tako kecaju za sve, eto to je jos jedan primer. I to banalan kao recimo redovno poskupljenje struje zimi kad je najbitnija a sta mislite da ustane masa i kaze mi necemo da platimo tu struju po toj tarifi nego po ovoj (nekoj realnoj) znas koliko bi im trebalo da to prihvate, dva sata. Jer kome ce drugom da je prodaju i naplate ako ne narodu, a ako narod nece da je kupi po ceni koju oni podizu kad god im se cefne druga bi se pesma pevala verujte. To nije nikakva pobuna vec zakon trzista.
Ti mozes da imas auto za prodaju koje kosta i 7000 i vredi toliko ali ako nemas kome da ga prodas kakva korist od njega, pogotovo ako ti pare trebaju cenu moras da spustas. Jednostavno... Samo kod nas narod bombarduju raznim glupostima pa ne zna gde udara i prihvata sve te gluposti i propuste kao da je to najnormalnije umesto da se hvata u kostac sa nesposobnjakovicima i izgura ono svoje sto mu pripada i po redu i po zakonu. Ali sta ces "hleba i igara" i vlast je dugovecna.
 
Sto jos gore sve te potvrde su odstampane i to i pise na sajtu Agencije za saobracaj kad se ukuca sasija vozila za koje se ceka potvrda.
Znaci bukvalno nas kecaju sa ebenim potpisom i maltretiraju narod kao da zele da pokazu da smo bez njih NISTA.
Ovako nekako
Screenshot_1.jpg

Čeka već 15 dana.
Uveli su još jedno imbecilno pravilo. Auto mora da bude ocarinjen da bi se radila homologacija. Ako ne može da se carini bez homologacije, onda se prilikom pregleda AMSS-u dostavlja propratnica sa granice.:dash:
 
Ljudi pozdrav svima. Vidim da je "Don" na odmoru ali imam par pitanja za vas i za njega konkretno.
Uvezao bih automobil iz Nemacke ali posto imam 2 drugara koji su tamo otisao bih licno bio kod njih 15ak dana taman da malo duze da trazim.
Kola koja me konkretnije zanimaju su
1)Audi A4 2005-07 do 2000cc
2)audi A3 2005/07
3)golf 5 2006-08
5) polo 2010-12
6)ili ako neko ima neki predlog
Nemam nesto mnogo para ali za to mogu da "navucem" gledao sam na mobile.de i autoscout.
Sada imam par pitanja.
1)da li je je bolje od vlasnika ili sa placa
2)koliko se razlikuje procedura (papiri)
3)sta je od ta dva bolje (kvalitetnijije)
4)Za "dona" koja je procedura korak po
Korak da ga ja dovezem do grani pa
Da ga ostavim kod "dona" da odradi
Sve ja samo da ga regisrujem.
5)kakvja je situacija sto se tice obaranja
Cene prilikom kupovine kola od prilike
6)ako imate bilo sta ato bih mozda bilo dobor da znam napisite
Hvala.
 
Imas citavu temu iza sebe da procitas da bi skontao sta treba da uradis.
Problem nasih kupaca je sto skoro svi gledate ona najjeftinija kola na oglasima preko a ja evo vec jedno 6-7-8 godina pisem da se prakticno prva strana ne gleda i da se krece od druge jer ja sam taj koji je isao na ta kola sa prve strane i verujte da su to kola koja imaju probleme ili ogromne kilometraze ma sta pisalo na oglasu.
Zna se kod njih jako dobro zasto je nesto jeftino a ako se i zalomi da neki auto zasta bude dobar a jeftin nece taj da doceka tebe sigurno jer tamo imas isto prodavce koji vijaju jeftina kola na kojima moze da se zaradi i reguju u roku od nekoliko mnuta po postavljanju oglasa.
Ja imam takav A4 2.0TDI 2006 ali koji je u opremi i kad ukucam svu tu opremu koju on ima dobijem ovo.
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...R_SENSORS&scopeId=C&transmissions=MANUAL_GEAR
Ali evo stoji nekoliko meseci jer ovo je Srbija i porede klotare sa ovakvim autom koji i tamo mora da se plati.
4.jpg
 
Dule 021:
Hvala na odgovoru. Kao sto sam rekao svaki produktuvan savet ili komentar je dobro dosao.
E sada ja imam drugo pitanje. Po ovome sto si napisao, a ne sumnjam da nije tacno. Kod nas su takvi Audi od
6200-7500. Kada uvazim u obzir sve to sto si napisao ispada da je ovde kod nas u oglasima vecina krseva sa prve starne u nemackoj. Jer ako ga tamo preprodavac plati 6000€ dok plati sve troskove bez reg. Njega takav Audi mora da izadje min. 7500€.
Ispada da je jeftiniji auto ovde nego tamo.
Kakv god jos savet da imas sto se tice kupovine kola preko ti napisi.
 
Dule hvala na odgovoru.
Sada kada si ovo napisao razmisljam da odustanem od Audi a4. Ispada da ovde kod nas u oglasima ima jeftinijih. Onda bi to trebalo da znacu da su ti ispod 7500€ nasminkani krsevi.
A reci mi sta mislis o golfu 5 2006-08
Prvenstveno 1.9tdi ili eventualno 1.6b
 
PA eto vidis ja sam krenuo sa cenom reko 7000 koliko ovakav Audi i vredi ali je odziv ocajan i poceo sam polako da spustam cenu da bih trenutno bio na 6700 a i jos cu da korigujem jer mi nije cilj da stoji. Tamo nema da se uzme dobar primerak ili bar solidan ispod 5000 a to znaci u praksi da ce ovde da izadje preko 6000 a to je minimala za dobar takav primerak.
A Golf?
To je odlican auto ali nije u klasi sa A4 jer ipak je Audi kvalitetnije odradjen i to se oseti kad sednes.
Imam i takav auto i to sa atestiranim plinom koji je 2008.:)
23.jpg
 
"Cena ovog automobila veoma odstupa od uobicajenih cena za slicno vozilo."
Ovo ne upada u oci?
Samo da je cena sto niza.
Druze, kao neko ko se ne bavi trgovinom kola, koji jednom u 6 meseci pogleda na par minuta kako se kreću cene, ne mogu da kažem da li je cena mala ili velika. Lično se vodim prvo cenama ovde, za ovako slično vozilo, cene se kod nas kreću od 10k pa na gore, ako je ovo vozilo 6k preko, kontam da sa svim troškovima, nece biti manje od 9k, mozda i vise, tako da mu to dodje tu negde, mozda malo jeftinije, što mu dodje i poenta uzimanja vozila preko, plus naravno neka "sigirnost" da je vozilo ok, mada kako čitam, od kako i tamo trguju svi, muva se i tamo dosta.

Kao što sam rekao, ne pratim i ne znam sta da gledam, pa bi svaki savet dobro došao. Verujem da niko, pa ni trgovci ne gledaju samo cenu, cena nije presudna ako vozilo nije ok, ali ako vozilo izgleda ok i ne vidi se ni jedna mana, da li i tada treba "bezati" od takvog vozila, posto sigurno ima neku skrivenu manu?!? Mislim da ne može sve da se tako generalizuje, to što je jeftinije, ne valja, skupo valja. Lično imam prijatelja koji kad prodaje svoja licna kola, uvek ide ispod prosečne cene i to bar 500 eur (inače nije trgovac, to radi jednom u par godina kad menja auto), i kad ga pitam zašto prodaje jeftinije, jednostavno kaže, ne želim da me smaraju, da zovu i dolaze njih ne znam koliko, pa da zagledaju, spustim cenu, hoces, neces i gotovo, bez suvišnih pitanja [emoji4].
Da ne shvatis pogresno, ne želim da udjem u raspravu, vise razmenjujemo mišljenja, a svaki savet dobro dodje nama koji se time ne bavimo.

Evo neki sličan kod nas, kontam da ni taj nije puno više plaćen preko, s obzirom da trgovac treba i da zaradi nesto, ili grešim?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9804068/volkswagen-passat-cc-20-tdi

Pozdrav!


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Evo ovako to pogledaj.
https://www.autoscout24.de/ergebnis...m=121&atype=C&ustate=N,U&sort=standard&desc=0
Znaci taj Pasat je jos na oglasima i pored toga sto je sledeci 7900 pa 9000 pa 9380 pa nadalje a to su samo prvi primerci od 62 primerka u Nemackoj sa 170ks a da je 2009 godiste.
Sta mislis kolike su snase da je taj auto jos uvek na oglasu i da ga tako povoljnog jos niko gore nije kupio a tamo trgovaca imas toliko da ti i kad snimis neki auto sanse da dodjes do njega su skoro pa nikakve jer ce ga neko od njih koji prate ta kola kupit. Blize su,znaju jezik i samim tim imaju daleko vece sanse da ga kupe pre tebe.
Ja sam neko ko se bavi tim poslom oko uvoza i prodaje i znam jako dobro sta pricam i pisem.
Ni svestan nisi koliko prevara ima gde za ovakva kola koja su veoma povoljna pisukako treba da se uplati neki avans a da se oni sele u Afriku i da ga zato jeftino prodaju a ono navlakusa samo takva a nisi takodje svestan koliko lakovernih ljudi ima na ovom svetu i pecaju se samo tako.
Sve i da nije ovaj auto iz tog scenaria onda nesto nije u redu s njim jer dosad bi se prodao 16 puta u jednom danu sa takvom cenom a on je i dalje tu.
Mana nasih ljudi je sto pod obavezno gleda najjeftinije primerke na stranim oglasima a uopste se zapitaju zasto su najjeftiniji.
Krenete sa druge strane i ta kola su ona prava ali vam vec tu ne odgovara cena a zamisli tek one na cetvrtoj strani.
A? Sta kazes na to?:)
Pogotovo prica o Nemackoj i njihovom odrzavanju je smesna jer tamo je toliko muslimana,arapa,rusa,ukrajinaca,ceha,poljaka,slovenaca,hrvata,srba i ostalih naroda koji su stigli pre kratkog vremana tamo i hoces da kazes da cim su presli granicu da oni svoj auto odrzavaju kao izvorni nemac?
Aha.:D
 
Ja ne mogu to tako tacno kao Don da kazem jer ja mogu samo otprilike +- 100€ a Don ima katalog i tacno izracuna.
Otprilike saber da imas 100€ za odlazak,col tablice 150-180€,treba nesto i pojesti i popiti sto je jos nekih 30-50€,gorivo oko 150-200 u zavisnosti gde je i koliko brzo vozis,porez oko 500€ s tim da je to cena ukoliko nabavis eur1 a ako ne onda dodaj jos jedno 150€,spedicija i papiri ako budu trebali jos oko 100-150€ i homologacija.Ti sad sabiraj a ,kao sto rekoh,racunaj da je to gore dole oko 100€ jer ovo je odokativna metoda.
 

Back
Top