Uvoz automobila, pomoć i saveti

600 € sa AMSS

Pozdrav svima

Done, tebi veliko hvala na odgovoru, iskreno se nadam da cemo za koji mesec saradjivati.
Ja sam inace iz Sombora, ako budem auto uvozio, ti ces biti prva i jedina osoba kojoj cu se obratiti.
Ostale jos neke stvari trebaju da mi se poklope, gledacu mozda nece biti ovaj iz upita, ali nekakav slican verovatno.
U svakom slucaju ako bude uvoza, saradjujemo.

Pozdrav
 
Opet je Insignia pokazala svoju drugu stranu a to je motor koji je generalno los.
Navodno je taj problem sa radilicom resen posle 2012 godine ali to ce vreme da pokaze.
Ako je nov motor verovatno nema broj pa tako onda te ceka i ukucavanje PUS-a tj novog broja motora.
Ima jos jedan problem kod menjanja motora a to je dali je kodna oznaka bas identicna onom starom motoru jer ako nije neces proci homologaciju kod nas i neces moci da ga registrujes. Ima dosta slucajeva gde je menjan motor pa je ubacen drugaciji motor i nasi to ovde ne fermaju i nece da daju homologaciju.
 
Opet je Insignia pokazala svoju drugu stranu a to je motor koji je generalno los.
Navodno je taj problem sa radilicom resen posle 2012 godine ali to ce vreme da pokaze.
Ako je nov motor verovatno nema broj pa tako onda te ceka i ukucavanje PUS-a tj novog broja motora.
Ima jos jedan problem kod menjanja motora a to je dali je kodna oznaka bas identicna onom starom motoru jer ako nije neces proci homologaciju kod nas i neces moci da ga registrujes. Ima dosta slucajeva gde je menjan motor pa je ubacen drugaciji motor i nasi to ovde ne fermaju i nece da daju homologaciju.
Hvala na informaciji, i objašnjenju za moguće probleme. Nego, nisam bas gledao po forumima o problemima sa motorom. Sta je konkretno problem sa radilicom, jel je učestala pojava, ili se desava uglavnom onima koji su mnogo prešli? A bilo mi malo čudno da je na 190k menjan ceo motor?!?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Imaju gresku na radilici i gotovo svaka treca koja dodje iz uvoza je zaribala na lezajevima radilice.
Ja sam jednom uzeo dve ispravne i veruj mi da kad sam dovozio jednu iz carine da mi je zaribala i morao sam da otvaram motor sto me je kostalo sa svim mogucim popustima i drugarskim rukama samo 550€ inace bi kjostalo i vise.
Problem kod Insignie je sto ima Long Life servisne intervale na 30000km a pritom niko ne kontrolise ulje da vidi dali ga ima jer vozi nov auto i posto dizelasi vole malko da popiju ulja desava se da ostanu bez ulja i eto nevolje u najavi.
Znas kad radilica osteti blok koji mora da se navaruje e to ti je dokaz da tu nesto debelo ne valja.
A eto taj isti motor u Fiatu i Alfi nema taj problem.
Zato se ulje menja na 10000 km ma sta fabrika preporucivala i ma sta prodavci ulja preporucivali.
 
Užas, ne znam kako je uopšte nekom od inženjera palo to na pamet, a još manje kako je to prihvaćeno da servisni interval bude 30k km?!?

Bas sam hteo da kazem, kako se taj skoro isti motor u Fiat - u pokazao odličan, što si i sam rekao zašto.

Jel to problem samo kod prvih insignia, ili je problem ostao i posle redizajna 2013 godine, posto su tada ubačene još neke verzije motora?

Znaš li mozda kakva je situacija sa benzincima onda, i koji bi bio best buy motor što se tiče snage, potrošnje i održavanja?

Auto mi se bas svidja, ali si me skroz ohladio sa ovom činjenicom od bar dizel verzije.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Gotovo sve su sa turbinom ali ima jedan benzinski motor koji se odlicno pokazao a to je 1,8.
http://www.cars-data.com/en/opel-insignia-1.8-cosmo-specs/31068
Nije trkac ali je pouzdan i dugotrajan.
Pre bih uzeo taj motor a ovi sa turbinom takodje imaju komponente kao dizelasi i tu je cuveni plivajuci zamajac ako nisi gadljiv na njega.
Clan jednog foruma je uzeo novu Astru J 1,4T iz salona i riknuo mu je zamajac posle 1000 km.
Kod benzinaca ne bi trebalo tako lako i brzo da rikne ali eto desava se.
Zato taj 1,8 uzmes i to je obican atmosferac i da te Bog vidi.
Da se razumemo,kod nekih brendova su bolji dizel agregati ali u ovom slucaju u toj godini koju gledas Insignia je bolja sa benzinskim motorom.
Sa restajlingom je taj problem navodno resen ali tu se vec radi o drugim ciframa.
 
Znaci taj 1.8 nema ni plivajući zamajac, ili su manje osetljivi kod benzinaca, jer ima manje vibracija?

Otišli smo u off, ali nije loše da i drugi vide nedostatke nekih automobila pre kupovine.

Kad smo vec otišli, reci cu jos ovo iskustvo sa motorom koji je na lošem glasu zbog siemens dizni koje su skupe kao otrov. Pretpostavljam da znas o kom vozilu se radi, Passat B6 2007 2.0 BKP oznaka motora.

Da li je u pitanju sreća, ili sta vec, ali dotični auto sa tim motorom se pokazao odlicno. Zet ga kupio 3 godine starog od kuma, koji ga je kupio novog u Porsche Bg, Highline paket opreme, 2007 koštao 38k eur. Sada ima 250k km, pravih, i do sada nista od problematicnih delova nije menjano, niti dizne, niti plivajući, niti turbina, sve je fabričko još. Sem redovnih servisa, diskova, pločica, nista nije dirano. Tj sa nekih 5 godina starosti, samo se ugasio na semaforu u gradu, to je prvi put da je stao, kvar bzv, masa na sasiji oksidirala, i ostao je bez iste. Drugi put kad je stao, na istom semaforu ( neki baksuzan) [emoji4], crkla je pumpa u rezervoaru. Oba kvara nisu puno koštala. To su svi problemi sa dotičnim autom. Verujem da je dugotrajnosti svih tih delova doprinelo i to što je 90% od tih 250k km koliko ima, vožnja na auto putu, gde mu obrtaji retko prelaze 2k.
Nagovaram zeta da mi proda auto, ali neće, kaze i dalje je zadovoljan i nema razloga da ga menja. Ali na kraju se pitam, da li je i pametno kupiti ga, posto ce sve to doci na red verovatno u bliskoj budućnosti. Ali sa druge strane, mnogo je bolje, jer bar znam da je auto presao pravih 250k km, održavan redovno, a ne kao dobar deo od preko, koji su prešli 400k km i vise.

Sorry još jednom na offtopic-u.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Imaju gresku na radilici i gotovo svaka treca koja dodje iz uvoza je zaribala na lezajevima radilice.
Ja sam jednom uzeo dve ispravne i veruj mi da kad sam dovozio jednu iz carine da mi je zaribala i morao sam da otvaram motor sto me je kostalo sa svim mogucim popustima i drugarskim rukama samo 550€ inace bi kjostalo i vise.
Problem kod Insignie je sto ima Long Life servisne intervale na 30000km a pritom niko ne kontrolise ulje da vidi dali ga ima jer vozi nov auto i posto dizelasi vole malko da popiju ulja desava se da ostanu bez ulja i eto nevolje u najavi.
Znas kad radilica osteti blok koji mora da se navaruje e to ti je dokaz da tu nesto debelo ne valja.
A eto taj isti motor u Fiatu i Alfi nema taj problem.
Zato se ulje menja na 10000 km ma sta fabrika preporucivala i ma sta prodavci ulja preporucivali.

to nije do auta nego do lenjosti vlasnika da proveri količinu ulja
 
Pozdrav svima.
Pitanje za Dona, ako mozes da mi kazes koliko bi iznosili svi troskovi uvoza za ovakvo vozilo i koliko bi iznosili troskovi transporta (DE-63452 Hanau). Hvala unapred.

BMW 318i
Mileage: 140,000 km
Cubic Capacity: 1,995 ccm
Power: 105 kW (143 PS)
Fuel: Petrol
CO2 Emissions≈ 146 g/km (combined)
Number of Seats: 5
Door Count: 4/5
Gearbox: Manual gearbox
Emission Class: Euro5
Emissions Sticker: 4 (Green)
First Registration: 12/2009
 
Eto sto nije to slucaj kod vlasnika Alfe i Fiata sa tim motorom?
Samo uljna pumpa kosta za Insigniu oko 75000 dinara i tad nije bilo da se kupi u kopiji.
Da ne kazem da su lezajevi radilice oko 400€ ali da nasi zbudze lezajeve od Stilovog motora koji kostaju oko 3000 dinara.
 
Oko 1200-1300€ ti je porez plus spedicija i papiri oko 200 plus 100 homologacija i dovoz koji ces sam da uradis a koji te izadje od 400-500 u zavisnosti kako ces ga dovesti..
Pod predpostavkom da se ne skine cena preko, sa ovim sto si nabrojao izadje oko 9600 eur. Jeste nešto niže nego kod nas, ali sve to i traje.

Kazi mi koliko u proseku cena preko može da se obori kako kod privatnih prodavaca, tako i na placevima? Naravno, pitam za jedno vozilo, ne za više, s obzirom da vozilo gledam za sebe, a ne za preprodaju?

P.S. Hvala za info.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Generalno jako malo ili nimalo.
Ja sam isao licno preko i uspevao da skinem svega za par stotki.
Inace jos juce taj ato nije bio na oglasima jer je prodat i malo je tako povoljnih automobila jer i tamo ima brdo trgovaca koji pecaju te povoljne automobile da bi ih dalje preprodali. Ukucaj samo taj model i to godiste a nartavno i do tih kilometara pa ce ti izbaciti sasvim drugaciju cenu koja je drasticno veca sto ti govori da nece biti da ces redovno moci da uvezes takav auto za ispod 10k.
Evo potrudio sam se i ukucao taj model i to godiste i da ima do 80k km i dobio ove cifre.
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/...nDate=2011-01-01&minPowerAsArray=KW&scopeId=C

Evo ti i u Italiji gde su kola jeftinija ali znaj da svuda ima i laznih oglasa i da su mnogi naseli na taj vid prevare.
https://www.autoscout24.it/risultat...pe=kw&atype=C&ustate=N,U&sort=standard&desc=0
Eto logicki pogledaj sad ove cene i onda ih uporedi sa onom cenom od svega 7500 a ti si jos hteo i da se cenjkas.:)
Znaci da je ono bio fejk oglas i da su ga navatali i zato je brzo skinut.
 
Jasno je meni da dobro i povoljno ( ako se i nadje) brzo ode jer su preprodavci preko u niskom startu.

Onog sam stavio cisto informativno da bih video koliko bi otprilike troškovi izašli na plaćenu cenu od 7500 hiljada. U prvi mah sam pogledao samo auto kako izgleda, nisam obratio pažnju na km, posto sam stavio limit do 200k km, pa mi nije bilo bitno. Tek kada sam posle video da je 75k km, bilo mi je jasno da je fake, jer sa tako malom km koštaju po par hiljada eur više.

Vidjao sam dosta oglasa vozila u full opremi, mala km, mala cena, kontam da su fake.

Ove sajtove koristim samo da vidim sta ima i kako se kreću cene u odnosu na nas, a svestan sam da za pravu kupovinu treba da se izdvoji nedelju dana, da se ode preko i traži na licu mesta.

I kad sam već spomenuo da koristim te sajtove da uporedim cene sa našim, pitam se gde se kupuju vozila po našim oglasima, da odem i ja da kupim, jer sa tim km, tako nalickani, preko koštaju više nego kod nas, a gde je zarada?!? Iskreno se nadam da se više "igraju" sa km, koja dosta utiče na cenu preko, nego da popravljaju havarisana. Znamo svi da ima i jednog i drugog, naravno, ne generalizujem stvari, i ne stavljam sve trgovce automobila u isti kos, znam da ima i korektnih, samo treba imati sreće i naici na te.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima

Done, tebi veliko hvala na odgovoru, iskreno se nadam da cemo za koji mesec saradjivati.
Ja sam inace iz Sombora, ako budem auto uvozio, ti ces biti prva i jedina osoba kojoj cu se obratiti.
Ostale jos neke stvari trebaju da mi se poklope, gledacu mozda nece biti ovaj iz upita, ali nekakav slican verovatno.
U svakom slucaju ako bude uvoza, saradjujemo.

Pozdrav

Hvala na poverenju!
 
Don, koliko bi izašli troškovi do registracije od momenta kada bi auto bio na granici.

https://www.autoscout24.com/offers/...el-black-7ee8555d-896d-2964-e053-e250040a7df3

Pozdrav!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

1,030 € sa AMSS

- - - - - - - - - -

Užas, ne znam kako je uopšte nekom od inženjera palo to na pamet, a još manje kako je to prihvaćeno da servisni interval bude 30k km?!?

Bas sam hteo da kazem, kako se taj skoro isti motor u Fiat - u pokazao odličan, što si i sam rekao zašto.

Jel to problem samo kod prvih insignia, ili je problem ostao i posle redizajna 2013 godine, posto su tada ubačene još neke verzije motora?

Znaš li mozda kakva je situacija sa benzincima onda, i koji bi bio best buy motor što se tiče snage, potrošnje i održavanja?

Auto mi se bas svidja, ali si me skroz ohladio sa ovom činjenicom od bar dizel verzije.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Pa, evo, moj Volvo XC-60 ima isto interval menjanja ulja na 30k km, i nisam čuo da je neko s tim imao problema. Mislim da je u pitanju klasa automobila, a da su proizvođači malko precenili Insigniu.
 
Pozdrav svima.
Pitanje za Dona, ako mozes da mi kazes koliko bi iznosili svi troskovi uvoza za ovakvo vozilo i koliko bi iznosili troskovi transporta (DE-63452 Hanau). Hvala unapred.

BMW 318i
Mileage: 140,000 km
Cubic Capacity: 1,995 ccm
Power: 105 kW (143 PS)
Fuel: Petrol
CO2 Emissions≈ 146 g/km (combined)
Number of Seats: 5
Door Count: 4/5
Gearbox: Manual gearbox
Emission Class: Euro5
Emissions Sticker: 4 (Green)
First Registration: 12/2009

1,230 € sa AMSS

500 Prevoz
 
Poslednja izmena:

Back
Top