Uvoz automobila, pomoć i saveti

@milepa
Dobro otvori oci kod tog Pasata jer Svedska nenormalno soli puteve i sva kola sem Saab-a i Volvoa su mahom trulex.
To je motor 2.0FSI benzinac pretpostavljam tako da i to ti je koska u grlu za prodaju kasnije jer u taj motor plin ne ide onaj od 350-400€ nego onaj skup od 1000+ a gde motor trosi i plin i benzin u isto vreme tj i oko 8% benzina.
Najbolje da se cujes sa nekim spediterom pa da ti on objasni proceduru uvoza a ovde na forumu imas Dona koji je iz Subotice pa a kontaktiraj.
@Micajeep
Grubo receno oko 400-450€ plus minus nesto sitno ali imas i spediciju koja je do 100€ pa homologaciju 100€ pa putne troskove,eventualno i papire ali to ces vec videti s spediterom.
 
Imam drugara iz Slovenije,koji je tamo kupio novu škodu rapid,sredinom 2016-e.
bio sam sa njim,kad ga je kupio.ima račun 15,600e.
prešao je 67000 km,auto izgleda fantastično,zelene boje sa crnim staklenim krovom,navigacija,senzori,alu felne,ma sve živo.
ja mu juče u šali kažem da mi ga proda,a on kaže koliko mu nudim.
ja bih taj auto odvezao u Srbiju,da ga imam tamo,pa sad razmišljam da li se to uopšte isplati.
porez,carina,troškovi i još koju kintu da mu ponudim.
u pitanju je škoda rapid,1200 kubika,70kw,95ks,06.2016-te
šta raditi,uraditi ili bataliti?

Skoda_rapid_spaceback_skyline.jpg
 
Meni je to nesto malo.
Ja sam na Leon 2014 platio sve troskove oko 1850€.
A ovaj Rapid je 2016.
Takodje moras da proveris da li su ti racunali porez na limuzinu ili karavan jer karavan je skuplji.
Ti kazes rapid a oni ne pitaju da li je karavan i racunaju na limuzinu i eto posle nesuglasica.
 
Zivim u Nemackoj, i kad se budem vracao oko nove godine dovezao bih auto. Da li ima neki sajt gde pise sta sve od papira treba da izvadim?


Koliko bi me sva papirologija izasla za ovaj auto? Bez troskova puta i ostalog.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=265119771&utm_source=sharedAd&utm_medium=android

Dieses Angebot habe ich bei mobile.de gefunden:

Volkswagen Passat Lim. Trendline Klimaautomatik TÜV 18Zoll
Erstzulassung: 02/2006
Kilometerstand: 196.000 km
Kraftstoffart: Benzin
Leistung: 110 kW (150 ps)
 
Pozdrav svima,

Molim vas za jedno pojasnjenje.
Nasao sam auto u svajcarskoj koji hocu da kupim.
Prijatelj koji tamo zivi je proverio auto i sve je ok ( tacno je ono sto hocu).
Posto sam trenutno u guzvi sa poslom ne mogu u skorije vreme otici tamo po auto.
Pitanje je sledece: Ako bih ja poslao pare prijatelju, moze li on da kupi auto za mene ?! A da ja recimo kroz 20 ak dana odem do Svajcarske uzmem coll tablice eur 1 itd.. i dovezem ga u Srbiju ..
 
Pozdrav svima,

Molim vas za jedno pojasnjenje.
Nasao sam auto u svajcarskoj koji hocu da kupim.
Prijatelj koji tamo zivi je proverio auto i sve je ok ( tacno je ono sto hocu).
Posto sam trenutno u guzvi sa poslom ne mogu u skorije vreme otici tamo po auto.
Pitanje je sledece: Ako bih ja poslao pare prijatelju, moze li on da kupi auto za mene ?! A da ja recimo kroz 20 ak dana odem do Svajcarske uzmem coll tablice eur 1 itd.. i dovezem ga u Srbiju ..

a sto ne bi mogo
 
Pozdrav svima,

Interesuje me uvoz automobila iz Nemacke! Koliko bi bila okvirna cena za a4 2.0 tdi limuzina 2008 god sto se tice carine i amss? I kako se vrsi povracaj od pdva? Da li ja na placu placam punu cenu,pa mi kasnije na carini vrate porez ili odmah placam neto cenu na placu?

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Posto nema Dona vec neko vreme, ja cu probati da ti odg. ono sto znam otprilike kako ide.

Mislim da je carina za taj auto oko 1000 i nesto evra.
Ams je 120e.

Povracaj PDV-a mozes da ostvaris jedino ako kupis od pravnog lica, ali da se auto vodi na to pravno lice.
Na mobile.de ces to znati tako sto pored cene stoji malo "2" tj. pisu dve cene, sa i bez PDV-a.

Sto se tice nacina povracaja PDV-a, sve zavisi kako se dogovoris, ali mislim da je najcesce slucaj da im platis punu cenu pa kad auto izvezes oni tebi vrate PDV na nacin na koji se dogovorite.
 
Pozdrav svima, novi sam član i interesuju me kompletni troškovi uvoza automobila iz Nemačke. Znam da sam malo zahtevan i da je na ovakvo pitanje verovatno odgovoreno već milion puta, ali moram i ja da pitam :D
Konkretno me interesuje Opel Corsa D 1.2 benzin, 2008 godište, 59kw, 80 konja, oko 140.000 km prešla, cena oko 2800€.
Hvala unapred!
 
Veliki pozdrav za Dona i ostale ... sad sam prvi put video ovu temu na forumu ... Skidam kapu za ulozen trud .
Interesuje me okvirna cena uvoza ovakvog automobila ... i da li je uopste moguce ?

Vozilo 1 --------------------------

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=259758270&utm_source=sharedAd&utm_medium=android

Mercedes-Benz MERCEDES-BENZ E 200 Kompressor cat Avantgarde Ev
First Registration: 05/2001
Mileage: 235,000 km
Fuel: Petrol
Power: 120 kW (163 Hp)

Price: €2,000

VOZILO 2 --------------------------------

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=266104678&utm_source=sharedAd&utm_medium=android

Mercedes-Benz C 200 Kompressor Avantgarde
First Registration: 09/2002
Mileage: 162,000 km
Fuel: Petrol
Power: 120 kW (163 Hp)

Price: €2,800

Hvala unapred
 
Kolko je Don dobio bajbokane?

Kontaktiraj ga preko sajta, telefona, ako ti treba. Valjda nece vise da gubi vreme na forumu, gde 90% + samo pita.

Hvala ti Ljubota na brizi! Živ sam i zdrav, i na slobodi, naravno. :per:
Botr je u pravu. Imam mnogo obaveza, a od pitača na Krsti se nisam baš ovajdio, pa sve ređe imam vremena i interesa da svraćam ovamo da odgovaram na beskonačna jalova pitanja.
Uvek me možeš kontaktirati preko mog sajta www.don-sped.rs
Pozzz

- - - - - - - - - -

Zna li neko gde se izdaje EUR 1 obrazac u Svajcarskoj
Edit:
tj. kako uvesti auto bez placanja carine?

Na njihovoj špediciji pri nekoj carinarnici. Za koji auto i koje godište ti treba? Možda ja mogu da ti ga nabavim.
 
Hvala ti Ljubota na brizi! Živ sam i zdrav, i na slobodi, naravno. :per:
Botr je u pravu. Imam mnogo obaveza, a od pitača na Krsti se nisam baš ovajdio, pa sve ređe imam vremena i interesa da svraćam ovamo da odgovaram na beskonačna jalova pitanja.

Pozzz

- - - - - - - - - -



Na njihovoj špediciji pri nekoj carinarnici. Za koji auto i koje godište ti treba? Možda ja mogu da ti ga nabavim.

JEdno pitanje, SUzuki Sx4 cross 2017 godiste presao 14.000 treci mesec 2018 godiste. Da li za njega postoji mogucnost Eur1 obrasca i da li moze preko spedicije ili neke firme ovde da se odma plati cena bez PDV, posto sam cuo da to rade preko madjarskih firmi odma bez pdv.a i onda uvoze...?
 
Mozete li mi reci koliko bi bili troskovi da uvezem auto BMW 320d 1995cm 261000km limuzina 130kw 2008 godiste iz -cena mu je u Nemackoj 4600e..Ako moze pomoc posto nikada nisam uvezla auto pa ne znam proceduru.Hvala unapred
Sanja ja kao trgovac kolima mogu samo da te posavetujem da bezis od tog BMW-a tj tog njegovog motora kao djavo od krsta.
Raspitaj se malo o tom motoru sa 177ks i neces cuti nijednu lepu rec jer je BMW napravio promasaj s njim i brzo ga je morao modifikovati jer je imao ogromnih problema sa radilicom,klipnjacama i samim blokom koji je neretko pucao usled tankih zidova cilindara.
Imao i opekao sam se samo tako i nikad vise necu uzeti taj motor u bilo kakvom stanju da je auto i ma koliko presao jer moj 320d 2008 je bio u salonskom stanju i sa felerom na motoru koji sam mislio da cu da resim za neke normalne pare a navodno sam imao lufta to da resim. Dzaba je bio rad jer opet je zakucao posle malo km a i ovaj sto ga je uzeo od mene je opet ulozio skoro 1500€ i opet je usisna grana pukla tako da bezi od tog motora i gledaj da BMW bude 2007 i sa motorom od 163ks koji se odlicno pokazao i ima jaci lanac a koji je pritom sa prednje strane a ne kao kod tog nesrecnog sa 177ks kom je sa zadnje strane pa kad se menja mora da se vadi motor a i ne samo to nego je taj lanac duplo tanji i cesce odlazi uz mogucnost preskakanja ili cak pucanja.
Ja ti dadoh jako dobar savet i ti kako god hoces.:whistling:
Evo uzeo sam nedavno BMW 520d 2006 sa 163ks i pali i radi besprekorno a ima kilometara duplo vise nego onaj nesrecni 320d sa 177ks i zato ti dajem savet.
 

Back
Top