Uvoz automobila, pomoć i saveti

haralampije cvetic

Aktivan član
Poruka
1.383
Preturah po postojećim temama, i zagubih se. Dakle evo pitanja: Kako izgleda varijanta odlaska u Sloveniju sa parama u džepu, kupovina polovnog vozila tamo, lični prevoz vozila do naše granice (da li kroz Hrvatsku ili Mađarsku), priča oko tablica, vozačke u inostranstvu, carinjenje... Ako je neko prošao sve ove situacije ili neko iz njegove bliže okoline (provereni, novi, post-šengenski podaci), molim da opiše. Hvala.
 
Ma, nije stvar u tih 200evra. Volim da vidim auto "svojeočno" pre nego što ga kupim. Sada je prilika da relativno jeftino dođem do Slovenije, tamo da odaberem auto pa bih autom nazad.

A jes ti video posto su kola u Sloveniji? Zar ti nije bolje da kupis ovde gde ih svakako vidis "svojeocno" a mozes ih oterati u servis da ti potvrde da je dobar dok tamo mozes samo da gi vidis i da se hebes ako nesto usput rikne.:D Ono sto je sigurno da ustedeti neces jer slovenacka kola su paprena a tamo su samo jeftina kola ona koja oni dovlace iz Italije a ti mislis da su njihova.Danas mi se vratio drugar iz italije bez auta a tako je imao optimisticki nastup kako ce sad da dotera auto za tepsiju ribe.Sam go krs je to sto je povoljno a ono sto valja skuplje nego kod nas-to su njegove reci.
 
A jes ti video posto su kola u Sloveniji? Zar ti nije bolje da kupis ovde gde ih svakako vidis "svojeocno" a mozes ih oterati u servis da ti potvrde da je dobar dok tamo mozes samo da gi vidis i da se hebes ako nesto usput rikne.:D Ono sto je sigurno da ustedeti neces jer slovenacka kola su paprena a tamo su samo jeftina kola ona koja oni dovlace iz Italije a ti mislis da su njihova.Danas mi se vratio drugar iz italije bez auta a tako je imao optimisticki nastup kako ce sad da dotera auto za tepsiju ribe.Sam go krs je to sto je povoljno a ono sto valja skuplje nego kod nas-to su njegove reci.

Pa, ovako. Ja sam i pokrenuo ovu temu da čujem svakojaka iskustva. Ono što sam gledao to je uglavnom avto.net . E sad, tamo ima svašta, na slikama je to uglavnom sve lepo, ali zna se da i na tarabi piše ono što nije baš isto kao kada probaš. Ko ode na taj avto.net, videće da je ponuda fiata velika, već za 2000 moguće je (prema onome što piše) naći gomilu punta oko 2002 godišta (što dizel, što benz) ali i marea, brava... Račun je prost, uz važeće carinsko/poreske zajebancije+registracija, takav auto (+troškovi prevoza) je uvek ispod 3000 da ga voziš ovde (registrovan, na tvoje ime). Navodno su Janezi u odnosu na Italijane pedantniji, uglavnom nude i servisne knjižice, koje navodno garantuju sve podatke i stanje kola. Namerno sam podvukao ovo navodno jer očekujem da neko iz prve ruke prepriča svoja iskustva.
 
Možda nisi upoznat sa tim garancijama i servisnim knjižicama.Garancija ti važi do izlaska iz te evropske zemlje a posle toga kako znaš.Servisne knjižice ti piše kako ko hoće i udaraju pečate od tobože njihovih redovnih ispekcija,Ako neznaš nekoga lično tamo i da odeš na nedelju dana kod njega da zajednićki nađete auto onda diži ruke od toga ,čorava su to posla.
 
Moje iskustvo ja sam uvezao punto 2001 iz Slovenije .Ovako ti ide to otprilike , odes tamo sa novcem u dzepu najbolje sto kaze covek kod nekog prijatelja. Ja sam iso s jednim mojim prijateljem iz Srbije koji je radio tamo i perfekt zna slovenacki.Otisli smo do Celja i produzili dalje do Slovenskih Konjica. Kad smo posli tamo nas je cekao 1 covek njegov prijatelj i on nam je i naso auto.Mi smo zapravo otisli po Pezo 206 1.4 hdi koji je bio u fuull ali ga je lik prodao sat dva pre nego sto smo mi dosli . Iznerviran seo sam na net i pratio autmobile on mi je predlozio da pogledam ovaj moj punto mislim ovaj sto sam uzeo. Nisam bio bas zainteresovan za punto al ajd kad sam doso da ne idem praznih ruku. Otisli smo da ga pogledamo i stvarno je bio super. Cena mu je bila oko 2400 ali pogadjanjem i cenjkanjem smo ga uzeli na 1800 . Auto nema kimu ima predjenih 70000km nije neka yebacka boja . Kad prenesete auto idete na tehnicki pregled i tamo prenesete auto i prelazi na tvoje ime. Kad to zavrsite daju ti izvozne ili ti zute table i palis auto i kreces za Srbiju. Na izlasku iz Slo radis izlazne papire prijavljujes auto za carinu i ides gde ide teretni saobracaj i pravac Srbija. Ja sam iso preko hrvatske i nikakvih problema nisam imao . Put i sve stvari ti izlaze negde oko 200 e. Automobil mozes da proveris i u njihovm servisima odes tamo kazes da si kupio auto i da oces da proveris auto platis 20 do 30 eura i momci ti zavrse. Nevidim razlog zasto ljudi kazu imas garanciju na njega dok izadjes iz Sloveniju a ako ti se nesto sjebe bog neka ti je u pomoci.Isto ti je i kod nas kad uzmes auto od plac i sjebe ti se nesto posle 5 dana kome ces da se zalis.Ako imas neku agenciju koja se bavi time odnosno uvozm automobila konsultuj se sa njIma videces da mogu da skinu dosta carinu *** i 200 e da ti skinu znaci. Ako ti nesto znaci daj mi tvoj msn pa cemo da se cujemo . Nije zayebana procedura veruj mi sve ti objasne .
 
Nije mi samo jasno kome ces jedog dana dat taj auto bez klime. Ovde kod nas ti vade oci kad nemas bord kompjuter ili maglenke a kad cuju da je auto bez klime,zaobilaze ga u sirokom luku.Mozda bi ga neko i uzeo ali da ga plati jedno 1000 eura ispod cene a posto je tvoj izasao 3000 sa registracijom mislim da ces ga voziti narednih x godina jer ovde za tri hiljade kupis sa klimom a njih ne interesuje stanje koliko cena.
 
E Saša, hvala ti na ovako iscrpnom odgovoru. Moram još samo da te pripitam, nisi napisao koliko su tebe rebnuli na carini, da li su ti računali carinu na tih 1800 koliko si stvarno platio auto ili po nekom drugom aršinu. I, svaka čast, oborio si mu cenu za 600 evrona, znači oće da se cenjkaju i na njihovim placevima? Sve u svemu, da voziš auto na naše table, koliko te je tačno izašlo? (sa putom, taksama, tim privremenim tablicama, carinom, porezom, registracijom)...
 
E sad ja sam ti reko ostavi mi tvoj mail i ja cu da te kontaktiram cucemo se. Druze kazem auto nema klimu jeste al pazi auto je limariski i mehanicki koska ali koska. Stojim iza toga da narod gleda opremu i cenu a ne kvalitet i stanje automobila . Moj drug je uzo pezo 206 2001 jos pre 3 - 4 godine . I on se vodio logikom kao ja uzimam auto koji ima klimu i sva ta cuda kosta me toliko nema veze sto je auto u sloveniji tj. auto koji je dovezen iz slovenije bez klime malcice skuplji. Sta se dogadja sad posle toliko vremena , auto je udaran bio iz Italije uvoz u automobilu se sad nemoza sedi i vozi sve nesto skripi vristi neki cudni zvuci stvarno nepodnosljivo .Auto koji smo gledali taj iz Slovenije je uzo jedan lik iz mog naselja za malo vece pare nego moj drug ali bato auto je pregazio oko 40 000 do sad ima samo zamenu ulja i kad ga je dotero imao je komplet servis znaci antifriz ulje kocnice zupcasti i to je to . aAuto je proveravan u servisu kilometraza mu se slaze . A moj drug sto oce klimu i sva ta cuda platio manje ali kad je stavio na dijagnostiku auto ima blizu 300 000 . Vracana mu kilometraza zbog toga ima problema sa elektronikom nekad nece da upali kazu da je to zato sto su likovi koji su vracali km nesto dirali sto ne treba, resava se tako sto se skine kontakt sa akumulatora i sve to funkcjonise. Dalje da se utegne auto nemoze i dalje se cuju zvuci koji u mozak udaraju zamisli putovanje tim autom za Grcku kad stignes dole odma psihijetrija. Sve ima svoju cenu u zivotu ja sam iso da doteram auto za mene a ne za pordaju zato sam tako i izabrao.Nisis mi odgovorio za pezo koja je carina po tebi.
 
E a kako se provaljuje da li je vracana km?neki komp sta..jel se zna onda koliko je stvarno preso?

Kod nekih se ne moze proveriti kilometraza ni u ovlascenom servisu jer majstori naprave kilometrazu i u motornom kompjuteru.Kod Renoa se moze proveriti.Moze i kod Opelovog 2.0DTI motora.Kod Fiata ne moze osim u nekim redjim slucajevima kada servis ima jaku dijagnostiku.Obicno svi imaju univerzalne dijagnosticke uredjaje koji nisu kompletni.
@sasa79 Carina bi trebalo da izadje negde oko 800 evrica grubo receno a li to je redovno a kad bih ja uvozio bila bi dosta manja.Ne mogu ti bas otkrivati sve.:per:
 
A jes ti video posto su kola u Sloveniji? Zar ti nije bolje da kupis ovde gde ih svakako vidis "svojeocno" a mozes ih oterati u servis da ti potvrde da je dobar dok tamo mozes samo da gi vidis i da se hebes ako nesto usput rikne.:D Ono sto je sigurno da ustedeti neces jer slovenacka kola su paprena a tamo su samo jeftina kola ona koja oni dovlace iz Italije a ti mislis da su njihova.Danas mi se vratio drugar iz italije bez auta a tako je imao optimisticki nastup kako ce sad da dotera auto za tepsiju ribe.Sam go krs je to sto je povoljno a ono sto valja skuplje nego kod nas-to su njegove reci.

Tvoj drugar je krenuo grlom u jagode, i prošao je kako ne treba. A, to što ti je ispričao je obična laž, valjda kako ne bi ispao nesposobni glupan u društvu.
Treba znati gde i kako kupiti auto.
 
Pa, ovako. Ja sam i pokrenuo ovu temu da čujem svakojaka iskustva. Ono što sam gledao to je uglavnom avto.net . E sad, tamo ima svašta, na slikama je to uglavnom sve lepo, ali zna se da i na tarabi piše ono što nije baš isto kao kada probaš. Ko ode na taj avto.net, videće da je ponuda fiata velika, već za 2000 moguće je (prema onome što piše) naći gomilu punta oko 2002 godišta (što dizel, što benz) ali i marea, brava... Račun je prost, uz važeće carinsko/poreske zajebancije+registracija, takav auto (+troškovi prevoza) je uvek ispod 3000 da ga voziš ovde (registrovan, na tvoje ime). Navodno su Janezi u odnosu na Italijane pedantniji, uglavnom nude i servisne knjižice, koje navodno garantuju sve podatke i stanje kola. Namerno sam podvukao ovo navodno jer očekujem da neko iz prve ruke prepriča svoja iskustva.

Ovako... Ja sam špediter iz Subotice. Imam svoju špediciju.
Pored carinjenja, radim i uvoz za poznatog kupca. To je isključivo uslužno, bez ugradnje na cenu auta. Moja zarada je na carinjenju, odnosno špediciji.

Po meni, u poslednjih godinu dana, najbolje je kupovati u Sloveniji, kako si i hteo, samo to nije staviš pare u džep, pa vozi Miško. U Sloveniji je jako teško kupiti auto, jer tamo se auta brzo prodaju, a Slovenci su žešći gownari, i ne možeš im verovati kada ti kažu da će te čekati da dođeš iz Srbije po auto. Njemu ako se pojavi kupac, on će ga prodati, pa makar šta da ti je obećao.

Nedavno je jedan moj prijatelj prošao kako ne treba. Nije hteo da me sluša, da mu moj čovek pogleda, kupi i dotera auto, nego je on zvao Slovenca i dogovorio se. Sutradan je seo na autobus, i sprašio za Sloveniju. Kada je stigao u Ljubljanu, odmah je sa stanice nazvao Slovenca, da mu kaže da je tamo, i da dolazi (mislim u Maribor). Ovaj mu je rekao OK, da ga čeka. Kada je ovaj moj prijatelj stigao tamo, Slovenac mu je rekao da je auto prodao pre sat vremena, i boleo ga je ćošak što je ovaj potegao čak iz Srbije.
Takvi su Slovenci.
Onda je ovaj moj prijatelj proveo nedelju dana u Sloveniji, viseći u internet kafeu, i idući od jednog do drugog grada. Potrošio je gomilu para. Slovenija nije jeftina. Pica je od 15 do 20 evra, pa ti vidi... Na kraju je iskopao nekog Daewoo Lanosa 2001. za koji sam jedva uspeo da mu nabavim C.O.C. da bi dobio potvrdu o homologaciji, da bi ga ocarinio. 'Ladno mu se moglo desiti da mora da ga istera iz Srbije. Sreća da sam našao ovlašteni servis u Mađarskoj koji mu je izdao C.O.C., jer u Evropi za Daewoo-a skoro više niko ne izdaje C.O.C.
Na kraju, kada je sve sabrao i oduzeo, nakon što je prodao auto, bio je u minusu nekih 200 evra.

A, šta sam mu ja nudio... Da mu moj čovek pogleda i kupi auto, i da mu ga dotera ovamo. Čovek je krajnje iskusan u tom poslu. Još se nikada nije desilo da je neko bio nezadovoljan autom koje mu je on doterao. NIje se desilo ni da nije bio prezadovoljan, jer ovaj ne kupuje auto ako nije u extra stanju.
Dakle, non-stop prati internet oglase, i čim se pojavi oglas on reaguje, zove, i odlazi da vidi auto. Ako slučajno auto ima neku manju falinku, on te nazove i javi ti, pa ti kažeš da li da ga uzme ili ne. Ako ima nešto ozbiljnije, ni ne javlja, jer on neće da dovozi ljudima sranya.
Veoma važno je da ne kupuje auta sa placeva. To su uglavnom ubi bože auta, našminkana za prodaju. On isključivo kupuje od ljudi iz kuća, i to ne od preprodavaca, nego od redovnih vlasnika. Ta auta su uglavnom sva registrovana, odnosno važi im tehnički. On ga samo odjavi (Slovenci to uglavnom traže da se odmah uradi) prevede ga na sebe, i dotera ga ovamo. Posle prilikom registracije u Srbiji, samo tražiš od SUP-a da ti izdaju potvrdu da je auto ocarinjen i registrovan u Srbiji, kako bi on mogao da ga odjavi u Sloveniji bez tablica i saobraćajne, koje naš SUP zadržava.
Za tu svu zaebanciju on naplaćuje 300-400 evra, u zavisnosti koliko je morao lutati po Sloveniji da ti nađe dobar auto.

U slučaju da ideš sam po auto, troškovi prevoza su ti, kako neko već napisa oko 200 evra + troškovi višednevnog boravka u Sloveniji + maltretiranje dok ne nađeš i ne kupiš dobar auto + ako ga kupiš sa placa (odjavljenog) plaćanje tehničkoh i zoll tablica oko 150 evra, tako da nema neke matematike da ideš sam po auto.

Dakle, u Sloveniji može da se kupi extra dobar auto po povoljnoj ceni, samo je važno da se brzo reaguje, čim se objavi oglas, jer se dobra auta odmah prodaju, a za to je potrebno biti tamo.

Ja ti dalje mogu izračunati sve troškove carinjenja i registracije. Samo je potrebno da mi javiš: marku, tip, kubike, kilovate, broj vrata, godište, i šta ima od opreme (AC ili digitalna klima, alu felne, navigaciju, itd.). To ti sve piše u oglasima na avto.net-u, verovatno si i sam već video.

Ako se odlučiš da ti ja odradim taj posao, kod carinjenja ti umanjujem katalošku vrednost vozila za porez 20% i za kilometražu 15-25%, i plaćaš carinu na tu vrednost, a ne na punu katalošku.
Dalje, ja ti odradim tehnički pregled, koji je kod mene besplatan za klijente, i pripremim ti sve papire i takse za registraciju. Tvoje je samo da te papire predaš u SUP, uzmeš tablice i saobraćajnu, dođeš u Suboticu po auto, nakačiš tablice, i vozi kud ti drago Dakle, ne moraš da uzimaš proba tablice ili da rizikuješ da ga teraš na colkama kući, nakon carinjenja.

Potpuniju i jeftiniju uslugu ne verujem da ćeš naći u Srbiji, pa ako si zainteresovan, javi se.

Proces carinjenja vozila u Subotici traje 3-4 dana. Za to vreme auto mora da stoji u carinskom skladištu. Skladište ne plaćaš posebno. Uračunato je u cenu špedicije.
 
Još nešto... Za sva auta uvežena iz Slovenije je obavezno da imaju slovenački homologacijski karton. Bez toga se ne mogu cariniti u Srbiji.
Dalje, sva auta iz Slovenije kojima je prva registracija pre 01.05.2004. moraju dobiti i srpsku homologaciju, da bi se carinila. To je potvrda o ispunjavanju EURO 3 standarda, koju izdaje zavod za standardizaciju. Za to se plaća republička adm. taxa od 2.500 dinara.
Zahtev za homologaciju mi pripremimo i šaljemo, tako da ti ne moraš da se bakćeš time.
 
Sve je to kao sto si rekao-to priznajem.Ali....kom ces ti srbinu prodati auto a da ga on ne vidi? Ja sam x puta imao uvoz iz Italije i na oceni auta sa licitacije mi pise da ima 0% ostecenja a ti znas sta to znaci.Pojavi se kupac koji takav auto trazi ili neki drugar koji me zna da ga necu zeznuti i niko ne veruje da je auto extra.I kad auto dodje ja ih onda zovem da vide pa ko prvi izvadi pare.Jos ni jedan nisam prodao unapred za ovih 5 godina jer je narod nepoverljiv.
Trenutno imam par auta i medju njima Cordobu koja je kupljena u Srbiji.Pre neki dan me zove neka zena na oglas i kad sam joj pomenuo da su prve Sabac table ona mi spusti slusalicu a nije ni videla auto.Sta mislis kako bi ta odreagovala na tvoju kombinaciju? To je lepo bilo do krize jer sam imao takvog drugara koji je unapred prodavao kola a eno ga sad prodaje na pijaci.Pa ja masem sa servisnom knjizicom ispred nosa kupcu i on me pita jel prava kilometraza! Kako ce onda da poveruju bilo kome kad ni svojim ocima ne veruju?
A jos uvek nista od sajta gde su ta jeftina kola?
 
Donqihote, hvala na ovako iscrpnom odgovoru. Moram da priznam da mnoge stvari ja nisam imao u kalkulaciji dok ovo nisam pročitao. Da te ne smaram dodatnim pitanjima, javiću ti se ako se odlučim za ovaj uvoz iz SLO, molim te, ajde samo odgovori mi na ovo: taj tvoj ortak nađe meni tamo Punta iz 2002 za (recimo, zbog prostijeg računa) tačno 2000eura (to je cena koju neki Janez (vlasnik) je rekao kao zadnju) . Kolika je cifra koju ja tebi dajem, da ja sa tim autom (na moje ime) idem na tehnički pregled i dalje na registraciju (dakle, sa svim ovim stavkama koje si mi nabrojao)? Unapred, hvala.
 
Sve je to kao sto si rekao-to priznajem.Ali....kom ces ti srbinu prodati auto a da ga on ne vidi? Ja sam x puta imao uvoz iz Italije i na oceni auta sa licitacije mi pise da ima 0% ostecenja a ti znas sta to znaci.Pojavi se kupac koji takav auto trazi ili neki drugar koji me zna da ga necu zeznuti i niko ne veruje da je auto extra.I kad auto dodje ja ih onda zovem da vide pa ko prvi izvadi pare.Jos ni jedan nisam prodao unapred za ovih 5 godina jer je narod nepoverljiv.
Trenutno imam par auta i medju njima Cordobu koja je kupljena u Srbiji.Pre neki dan me zove neka zena na oglas i kad sam joj pomenuo da su prve Sabac table ona mi spusti slusalicu a nije ni videla auto.Sta mislis kako bi ta odreagovala na tvoju kombinaciju? To je lepo bilo do krize jer sam imao takvog drugara koji je unapred prodavao kola a eno ga sad prodaje na pijaci.Pa ja masem sa servisnom knjizicom ispred nosa kupcu i on me pita jel prava kilometraza! Kako ce onda da poveruju bilo kome kad ni svojim ocima ne veruju?
A jos uvek nista od sajta gde su ta jeftina kola?

Ne znam, Dule, kako je kod tebe, ali ja ovde nemam tih problema. Ja nisam padobranac (izvini na izrazu, nije mi namera da ikoga vređam) koji može da uzme pare i zavrne nekoga. Ja sam firma, i poznati špediter u Subotici, i svakako mi ne ide u prilog da nekoga zavrnem, i da me bije loš glas.
U ovom mom poslu, gde je mala bara, a puno krokodila, jednom nešto kiksni, i izgubio si klijenta.

Evo, baš pre dve nedelje je doterao za jednog dečka pežoa 307HDI. Znači, auto je kao ispod čekića. Nikakve, ali baš nikakve mane nema. A, pogledao je bar 4-5 307-ica, dok nije našao ovoga.
Naravno, ovaj dečko prezadovoljan pričao, pa mi došao njegov poznanik i naručio Kangoo-a.
 
Donqihote, hvala na ovako iscrpnom odgovoru. Moram da priznam da mnoge stvari ja nisam imao u kalkulaciji dok ovo nisam pročitao. Da te ne smaram dodatnim pitanjima, javiću ti se ako se odlučim za ovaj uvoz iz SLO, molim te, ajde samo odgovori mi na ovo: taj tvoj ortak nađe meni tamo Punta iz 2002 za (recimo, zbog prostijeg računa) tačno 2000eura (to je cena koju neki Janez (vlasnik) je rekao kao zadnju) . Kolika je cifra koju ja tebi dajem, da ja sa tim autom (na moje ime) idem na tehnički pregled i dalje na registraciju (dakle, sa svim ovim stavkama koje si mi nabrojao)? Unapred, hvala.

Sada sam kući i nemam kod sebe kataloge, a i ne može to samo Punto 2002. Trebaju mi podaci koje sam ti naveo gore. Uzmi, nađi nekog sa avto.net-a, koji ti se sviđa, pa mi daj link. Dobićeš sutra računicu tačno u 1 evro.

To koliko si ga ti platio, tj. koliko košta u SLO je meni totalno nebitna informacija.
 
To ti je opet ,ako je odradjen 307 pre dve nedelje a Kangoo tek narucen,nekih par auta mesecno sto dokazuje nepoverenje naroda. No svi mi imamo svoje puteve pa sta nam Bog da.Ono sto je sigurno i u cemu se slazemo je da se ne isplati ici sam po auto jer moze mnogo vise da te izadje nego sto si mislio.Zato smo tu mi koji se time bavimo i treba se nama obratiti.:D Jesam u pravu? Vreme ce pokazati i dokazati da je tako a najveca je fora sto ljudi i dalje misle kako mi zaradjujemo bar 1000 eura po autu pa zato hoce da idu sami da nam slucajno ne bi ostavili koji euro.
 
To ti je opet ,ako je odradjen 307 pre dve nedelje a Kangoo tek narucen,nekih par auta mesecno sto dokazuje nepoverenje naroda. No svi mi imamo svoje puteve pa sta nam Bog da.Ono sto je sigurno i u cemu se slazemo je da se ne isplati ici sam po auto jer moze mnogo vise da te izadje nego sto si mislio.Zato smo tu mi koji se time bavimo i treba se nama obratiti.:D Jesam u pravu? Vreme ce pokazati i dokazati da je tako a najveca je fora sto ljudi i dalje misle kako mi zaradjujemo bar 1000 eura po autu pa zato hoce da idu sami da nam slucajno ne bi ostavili koji euro.

Retko imam dovoz, zato što ljudi uglavnom kupuju od uvoznika poput tebe. Ako...i treba. ali, eto... Nađe se i po neko ko bi hteo vas da preskoči i ko nema poverenja u uvoznike da nisu spuštali km, a da prikazuju falš tif ili servisnu. Moraš priznati da ima i gomila takvih.

inače, u potpunosti se slažem s tobom da treba taj deo da povere onima koji to znaju da rade, inače može da im bude "skuplja pita neg' tepsija".

Nego, gde radiš carinjenje?
 

Back
Top