najskakljivija tema danasnjice HOMOSEKSUALIZAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

vlaki

Početnik
Poruka
1
Narode zamolio bih vas prvo za malo razumevanja a onda ako moze saslusajte me:
Prvo strah me je kada pisem o ovome ali zeleo bih resiti ovaj problem.
Ja sam "BI" orijentisan ali ponekada mislim da me vise privlace momci, i naravno cesto mrzim sam sebe zbog toga, odatle potice o moj neizmereno visok kompleks nize vrednosti. Imam iskustva u oba slucaja i ne mogu reci da mi se ijedan svidja vise ili manje.
Ali molio bih za vase misljenje, ponekada razmisljam da li sam takav rodjenjem ili se mozda to rodilo u meni tokom odrastanja, s obzirom da sam odrastao sa majkom a cale mi je radio vani svo vreme.
Pitanje da li je moguce vratiti se u normalu i ispraviti ta sranja koja mi se dogadjaju ili ne ?
Molim vas narode za razumevanje i ako imate ikakav predlog recite!!!!
 
Da ti ja kazem nesto prijatelju iskreno.Ja sam inace protiv homoseksualaca,ali posto si ti bio iskren bicu fin,i necu zezati,ili ismejavati.
Ok,prvo pitanje je si li mozda video sta je bilo na gej-paradi u Beogradu.Ludnica,ubise ih i navijaci,i panduri.To ti dovoljno kaze o misljenju naseg naroda o homoseksualcima.Mozes se vratiti u normalu.Idi na kampovanje sa jednom curom,budite sami jedno 4-5 dana,i nek te ona zadovoljava,i odmah ces se vratiti u normalu. :) Uvek ces osecati kompleks nize vrednosti,ako budes imao decka,jer drugi to vise gledaju kao fuj.Takav smo narod,dok recimo u Nemackoj,to je kao dobar dan.
OK?Pazi se brate,i sve najlepse....
 
vlaki:
Narode zamolio bih vas prvo za malo razumevanja a onda ako moze saslusajte me:
Prvo strah me je kada pisem o ovome ali zeleo bih resiti ovaj problem.
Ja sam "BI" orijentisan ali ponekada mislim da me vise privlace momci, i naravno cesto mrzim sam sebe zbog toga, odatle potice o moj neizmereno visok kompleks nize vrednosti. Imam iskustva u oba slucaja i ne mogu reci da mi se ijedan svidja vise ili manje.
Ali molio bih za vase misljenje, ponekada razmisljam da li sam takav rodjenjem ili se mozda to rodilo u meni tokom odrastanja, s obzirom da sam odrastao sa majkom a cale mi je radio vani svo vreme.
Pitanje da li je moguce vratiti se u normalu i ispraviti ta * koja mi se dogadjaju ili ne ?
Molim vas narode za razumevanje i ako imate ikakav predlog recite!!!!



Ja sam isto bi orijentisana. al ja zivim na drugim prostorima pa je sve malo drugacije. mislim da ne bi trebao da se osecas manje vredan zbog toga. to se ne odlucuje dobrom voljom i ne, nije bolest. samo sto treba sam sebi da odgovoris na koju stranu vise vuces.. ja jos moj odgovor trazim. ocu da bude cisto odluka moja i nicija tudja (npr. uticaj drustva na to) jer svi oni mogu tebi da naprave zivot losim govoreci razne pogresne stereotajpe al isto tako zivot sa pogresnom osobom ti nece pomoci.
sve najlepse i nemoj da posustajes u trazenju sebe.
 
He he... pa kao sto onomad rekoh, nemam nista protiv BI devojaka :twisted: :twisted: :twisted: ... Sad sto se muskaraca tice...

Tipicno, napisao bih 'Homosexuals are gay!'... Ali, covek trazi pomoc, pa cu ja pokusati da mu sa drustvenog aspekta objasnim kako ljudi postaju gay, i zasto neki straight ljudi preziru gay-ove (pored toga sto su homofobicni), do te mere da ih prebijaju...

Prvo, gay se postane iz nekoliko razloga. Prvi je bioloski... jednostavno, mozak ti se tako razvije, da osecas privlacnost prema osobama istog pola. Za to jednostavno nema leka... Mozda ce neuropsihijatrija jednog dana otkriti sta treba da recne na mozgu da to nestane, ali cisto sumnjam u tako nesto... To su oni 'pravi' homoseksualci, za koje se stvarno moze reci 'pa nisu ljudi krivi sto su se tako rodili'...

Drugi veliki uzrok je sam bioloski proces odrastanja... Kad covek udje u pubertet, desavaju se neopisive stvari u mozgu, pa se pojedinci zaista lose snadju u svemu tome, tako da pocnu da probaju sve i svasta... E neko od njih jednostavno 'umisli' da je gay... to su tzv. psiholoski homoseksualci... Ti ljudi su uglavnom bi, zato sto im kasnije, biologija obezbedjuje privlacnost prema suprotnom polu, a opet, 'navika' ih tera ka osobama istog pola... Svaku naviku (i slicne stvari) je opasno tesko otresti (veruj mi, imao sam ja opasno grozne navike, koje sam zaista jedva otres'o), pa i tu... Medjutim, uz dovoljnu resenost, i eventualno pomoci psihologa, to moze da se 'ispravi'... Btw. ovaj fenomen nema previse veze sa sredinom u kojoj odrastas... Meni je otac umro jos kad sam bio jako mali, pa sam ostao da zivim sa majkom (koja se kasnije odselila), sestrom, tetkom i babom, pa opet nisam postao ni gay, ni bi... Mada, okolina moze da ima uticaja (a objasnicu kasnije zasto)...

I treca vrsta su tzv. gay zbog popularnosti. Jos od Fredija Merkjurija, kome je popularnost drasticno porasla kad je izjavio da je gay, mnogi se tako izjasnjavaju zbog odredjenog interesa, i ako oni to ustvari nisu... Komican prikaz ovog fenomena je film 'Plakar'... Cinjenica je da, zbog nekog jos uvek nedefinisanog pravila, recimo zene vise vole gay-ove... Verovatno zato sto od kako je sveta i veka, ljudi u svom partneru traze osobu koja moze najvise da ih razume... Posto su gay-ovi fizicki muskarci, a psihicki polu-zene, oni mogu mnogo bolje da razumeju zene, i odstupaju od stereotipa 'kamenog' muskarca (muskarca bez emocija, razumevanja, tolerancije), ciji se profil ponajvise gaji u zatucanim sredinama kao sto je nasa.

Sad zasto ljudi imaju nesto protiv homoseksualaca. Prvi je nerazumevanje, crkveno ucenje, i sl. Homoseksualci su postojali od kako je sveta i veka, medjutim, nikada kao sad nisu mogli da slobodno izadju i to kazu... Tako da su se oni ponasali normalno, zenili, i sl. a bili nezadovoljni celog zivota samo da bi udovoljili drustvu (i sacuvali glavu na ramenima). To je dovodilo do velike isfrustriranosti istih, tako da su mnogi 'skriveni gay vladari' napravili toliko sranja da to nije normalno. Medjutim homofobija se gaji od kako postoje homoseksualci, i moze se reci da se prenosi sa kolena na koleno... Ljudi jednostavno misle da ako su pojedinci gay, to moze da se 'prenese' i na njih, pa se ljudi plase toga... Naravno, to nije moguce...

Medjutim cinjenica je da druga (tzv. 'psiholoski homoseksualci') a narocito treca grupa nastaju mahom zbog postojanja 'onih pravih homoseksualaca' (bioloski homoseksualci)... I ako oni mogu da uticu (sto se druge grupe tice) samo na osobe starosne dobi do 15-16 godina, ljudi se ipak plase istih... Doduse, mnogi se plase zbog svoje dece. Svaki roditelj zeli da mu dete izraste u 'normalnu' (u smislu seksualnog opredeljenja) osobu.

Na tim gay paradama se cesto vide 'hey, budi gay' i slicne parole, a deca mnogo toga upijaju, pa to moze da utice na njih kasnije... Zato se i ja delimicno protivim gay paradama... Pa sta mi, straight, trebamo da uradimo? Da izadjemo na ulice i propagiramo normalno biolosko ponasanje? Prve parade su bile tu da animiraju homoseksualce da 'izadju iz plakara', kako bi im se zivot popravio (da se spreci diskriminacija i sl), ali sad vec sve to prerasta u farsu...

Eto, neznam da li sam ti pomogao, ali mozda ces da se malo zamislis, pa ako spadas u ne-bioloske gay-ove, mozda se i vratis u 'normalu' ;)

Poz.
 
vlaki:
Narode zamolio bih vas prvo za malo razumevanja a onda ako moze saslusajte me:
Prvo strah me je kada pisem o ovome ali zeleo bih resiti ovaj problem.
Ja sam "BI" orijentisan ali ponekada mislim da me vise privlace momci, i naravno cesto mrzim sam sebe zbog toga, odatle potice o moj neizmereno visok kompleks nize vrednosti. Imam iskustva u oba slucaja i ne mogu reci da mi se ijedan svidja vise ili manje.
Ali molio bih za vase misljenje, ponekada razmisljam da li sam takav rodjenjem ili se mozda to rodilo u meni tokom odrastanja, s obzirom da sam odrastao sa majkom a cale mi je radio vani svo vreme.
Pitanje da li je moguce vratiti se u normalu i ispraviti ta * koja mi se dogadjaju ili ne ?
Molim vas narode za razumevanje i ako imate ikakav predlog recite!!!!


interesantna tema ali ne znam zasto te je strah da pises o njoj u principu niko ti ne moze nista, pa nisi se ni registrovao....
mislim da cinjenica da si "bi" orijentisan nema nikakve veze sa tim da si odrastao uz samo uz majku, pre mi se cini da si u jednom momentu probao neke experimente sa istim polom i tad ti je bilo interesantno ili izazovno ili i jedno i drugo i plus nesto trece jer je bilo novo ni na neki nacin zabranjeno voce, ali posto ti je porastao komleks nize vrednosti i samim tim zelja da se vratis u normalu, kako vec sam kazes, cini mi se ili da si prerasto gay fazu ili si se smrtno uplasio da nisi stvarno gay, e sad ako je ona prva varijanta tu nema neke narocite pomoci, vreme leci sve a ako je druga opcija onda idi jedan vikend negde sa curom, drugi sa deckom pa ces sam pronaci gde ti je lepse, gde si ti ti, mada ja preporucujem cure, majka priroda ipak zna sta radi
poz.
 
Vlaki, niko od nas ovdje ne moze da rijesi tvoj problem... Mozemo da ti pruzimo podrsku da se uhvatis u kostac s njim, ali da ga rijesimo, to ne...
Rjesenje mozes samo i jedino TI da nadjes...
Smatram da je prvo i osnovno da pogledas u sebe...
Prekopaj duboko po svojoj psihi, kkako bi pronasao odgovore... Ako sam ne mozes da ih nadjes, uzmi strucnu pomoc... Strucnjak ti moze pomoci i da prihvatis odgovore, ako oni ne budu onakvi, kakve bi ti zelio... I, bez obzira da li ti na kraju bio hetero, homo ili BI, treba da prihvatis sebe onakvog, kakav jesi... Kompleksi nicemu ne vode... Naprotiv, mogu samo da te sprijece da pronadjes svoju srecu i ispunjenje, bilo sa osobom zenskog, ili muskog pola...
Budi iskren prema sebi i glavu gore...
Jedan zivot imas i nemoj da ga upropastis...
Sa srecom...
 
svaki put kad naidjem na temu ovakvog tipa,poludim..i nemam vishe snage,a s obzirom da je chovek bio krajnje kulturan i iskren,nemam pravo da ga napadam...shto reche gazdarica,ne moze ti niko od nas ovde pomotji,niti bilo ko...morash sam...to je tvoja bitka,ja mislim da mozesh,u sluchaju da naidjesh neku ok devojku,u suprotnom,sve ostalo tje biti samo put u josh jachu krajnost...opet to zavisi i od tvoje volje...sedi i sam razmisli gde si i shta si...zelim ti svu sretju..nemoj da se predash.
 
Margott:
svaki put kad naidjem na temu ovakvog tipa,poludim..i nemam vishe snage,a s obzirom da je chovek bio krajnje kulturan i iskren,nemam pravo da ga napadam...shto reche gazdarica,ne moze ti niko od nas ovde pomotji,niti bilo ko...morash sam...to je tvoja bitka,ja mislim da mozesh,u sluchaju da naidjesh neku ok devojku,u suprotnom,sve ostalo tje biti samo put u josh jachu krajnost...opet to zavisi i od tvoje volje...sedi i sam razmisli gde si i shta si...zelim ti svu sretju..nemoj da se predash.

Margott? Smirena? Takticna? Skoro slatka? Jel', dete, da nisi ti nesto bolesna? :D
 
Put vracanja u normalu je ponekad vrlo dugotrajan i bolan.Potrebno je mnogo "kopanja" po sebi i preispitivanja.Ali i sve to ne vredi ukoliko ne postoji jaka zelja da to zaista uradis.Kako god bilo jako je vazno prihvatiti sebe onakvog kakav si pa kakav god bio.Mislim da vredi pokusati.Veliki pozdrav.
 
Kakva je to glupa prica o tome da se moze vratiti na normalno? Prvo, sta je normalno, pogotovo kad se tice seksualnih odnosa? Ti si potpuno NORMALAN ako se homo ili bi!
Nemogda verujem da i dan danas, 2003. godine ima ljdi koji smatraju homoseksualitet kao necim nenormalnim. I ne samo to, nego i da maltretiraju osobe kojima se svidja isti pol, kao na primer ono sto se desilo homoseksualcia i bi osobama jedne godine u Beogradu.
tako se samo ponasaju oni koji nista neznaju o homoseksualitetu.
 
Nemam nista protiv homoseksualaca,moj bivsi cimer je bio ***** i bilo mi je super ziveti sa njim.To vreme pamtim kao jedan vrlo lep period u svom zivotu,dosta sam naucila od njega, bio mi je jedan od najiskrenijih prijatelja u zivotu.JEr,tu ne postoji zavist,kao izmedju zena, ili npr. mogla sam da se setam gola po kuci a on me ne bi gledao kao zenu koju hoce da povali.I ja isto kao i Boki ne mogu da shvatim i uzasno me nervira kada ljudi koji su hetero ili misle da su,vredjaju homo ili bisexualce. Pa svako ima pravo da zivi sa kim hoce,i kako hoce. Medjutim kao sto neko rece,na zapadu je drugacije nego kod nas,nas narod je malo zatucan,ali nemoj ti da se obazires na te glupe price.Moras sam da doneses odluku sta zelis biti i sa kim. Kao sto vec neko rece,zasto ne ostanes bi,sta te sprecava u tome?
 
vlaki:
Narode zamolio bih vas prvo za malo razumevanja a onda ako moze saslusajte me:
Prvo strah me je kada pisem o ovome ali zeleo bih resiti ovaj problem.
Ja sam "BI" orijentisan ali ponekada mislim da me vise privlace momci, i naravno cesto mrzim sam sebe zbog toga, odatle potice o moj neizmereno visok kompleks nize vrednosti. Imam iskustva u oba slucaja i ne mogu reci da mi se ijedan svidja vise ili manje.
Ali molio bih za vase misljenje, ponekada razmisljam da li sam takav rodjenjem ili se mozda to rodilo u meni tokom odrastanja, s obzirom da sam odrastao sa majkom a cale mi je radio vani svo vreme.
Pitanje da li je moguce vratiti se u normalu i ispraviti ta * koja mi se dogadjaju ili ne ? Mislim da treba da budes ono sto jesi i da postupas onako kako se osecas a ne da razmisljas o tome da li treba da se vratis u normalu jer na kraju krajeva sta je uopste normalno to niko ne zna.I pokusaj da se oslobodis bilo kakvih kompleksa,iako je to tesko u ovom drustvu ali ovo je ipak 21. vek.
Molim vas narode za razumevanje i ako imate ikakav predlog recite!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top