Medicina u inostranstvu
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Medicina u inostranstvu

heller
    Guest

Podrazumevano Medicina u inostranstvu

Jel zna neko kako bi mogao da posle zavrsene I godine na medicinskom studije nastavim negde u inostranstvu.ili jos bolje kako da se odmah posle gimanazije upisem na neki fah u inostranstvu

Guest

Podrazumevano

Mislim da posle zavrsene srednje skole ne postoje nikakvi problemi za upis na bilo koji fax u inostranstvu. Najveci problem ti je jezik. Predlazem ti da kada izaberes zemnlju, pokusas da dodjes na jedno tri meseca zbog ucenja jezika i za to vreme se raspitas koji su uslovi polaganja ispita (ukoliko ti neko na forumu vec ne dostavi precizne informacije).Ja sam u Francuskoj i ovde je super baviti se medicinom (bar po mom nekom misljenju).Za one sa srednjim medicinskim obrazovanjem, sestre pogotovu, ima posla jer u Francuskoj je nedostatak medicinskog osoblja bas problem, samim time ces i lakse dobiti vizu. Za lekare opste prakse bas i nije nesto, ali se zato specijalisti dobro kotiraju.Bas sam citala clanak po kome najvise zaradjuju zubari, kardiolozi i ne mogu vise da se setim ko jos. Njihove plate se krecu (prosek) oko 100.000 eura godisnje. I pored svih troskova koje ljudi imaju, ovo je vise nego dobra suma za Pariz.
    Pazi, ovo je misljenje mene kao posmatraca, znaci ne poznajem nekoga ko radi u toj oblasti pa da bih ti mogla reci nesto vise.
    Srecno

Slične teme

1. medicina u inostranstvu
    Autor shempa u forumu Arhiva
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.02.2008., 18:21
  2. Medicina u inostranstvu
    Autor Lucifer9 u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.09.2004., 12:10
  3. medicina
    Autor lacko u forumu Arhiva