Karadžić: Rat u BIH bio je rat između Srba

D U K Lj A N I N

Ističe se
Poruka
2.960
SRNA

Karadžić: Rat u BIH bio je rat između Srba

Bivši predsednik Republike Srpske Radovan Karadžić izjavio je u intervjuu za "Al džaziru" da je rat u BiH bio "rat između Srba, pošto su muslimani iz BiH - Srbi, koji su tokom turske vladavine prešli na islam"

Tajni život Radovana Karadžića

Evstafiev-Radovan_Karadzic_3MAR94.jpg


"To je bio rat koji nismo želeli. Nije nam bilo u interesu da budemo neprijatelji. Naši sukobi uvek su tragični po sve narode u BiH i od koristi samo za treću stranu. Da su muslimani u BiH imali drugo rukovodstvo početkom devedesetih godina, rat se mogao izbeći" - rekao je Karadžić novinaru katarske televizijske stanice Radžehu Omaru.
On je objasnio da "nije prisustvovao suđenju, jer mu nije dato adekvatno vreme za pripremu".
"Ne želim da budem kao biljka izložena snegu i kiši bez ikakve šanse za učešće. Ako bi tako nešto morao da učinim to bi bila sramota kako za mene tako i za tribunal" - objasnio je Karadžić i dodao da se nada će imati fer suđenje.
Govoreći o svom životu tokom višegodišnjeg skrivanja i "dr Draganu Dabiću", čiji je identitet preuzeo, Karadžić je naveo da "postoji izreka - "ko umire od straha suočava se sa višestrukom smrću", tako da je on živio i nije umro".
Odgovarajući na pitanje koliko je kao ličnost zaista bio "doktor Dabić", Karadžić je odgovorio da "kao doktor Dabić nije činio ništa što ne bi radio Radovan Karadžić".
"Dok je Radovan Karadžić bio lekar u naučnoj medicini, doktor Dabić je praktikovao tradicionalnu medicinu, koja je prisutna više hiljada godina. Vjerujem da su te dve vrste medicine časne i da bi trebalo da budu integrisane. Nema razloga da se odustane od bogatog iskustva starih kultura. U tom smislu, doktor Dabić je bio Radovan Karadžić i obratno" - objasnio je on.
Govoreći o sporazumu sa Ričardom Holbrukom, Karadžić je naveo da mu je "Holbruk, koji je radio u ime međunarodne zajednice, uključujući Savet bezbjednosti UN, obećao da, ukoliko podnese ostavku na svoje funkcije predsednika Republike Srpske i Srpske demokratske stranke, ne učestvuje u izborima i povuče se iz javnog života - neće biti krivično gonjen u Hagu".
"Ja sam svoje obećanje ispunio. Još čekam da to učini i Holbruk" - zaključio je Karadžić.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...radžić:+Rat+u+BIH+bio+je+rat+između+Srba.html
 
Da li zna ko, ima li neka izjava tokom rata u Bosni da je muslimane nazvao Srbima?
Mislim, da jeste, to bi ga obavezalo da manje zločina radi, da ih manje ubija, raseljava i trpa u konc-logore.
Promislite da je 1993. dao izjavu: Mi se borimo protiv Srba.
Opao bi jako moral njegovim vojnicima, manje bi zločina radili, zar ne?

Видиш ми смо убијали потурице? Брате Србине из братске нам Черногорие;)
 
Da li zna ko, ima li neka izjava tokom rata u Bosni da je muslimane nazvao Srbima?
Mislim, da jeste, to bi ga obavezalo da manje zločina radi, da ih manje ubija, raseljava i trpa u konc-logore.
Promislite da je 1993. dao izjavu: Mi se borimo protiv Srba.
Opao bi jako moral njegovim vojnicima, manje bi zločina radili, zar ne?

Biće opet ''Istraga poturica''.
 
Da li zna ko, ima li neka izjava tokom rata u Bosni da je muslimane nazvao Srbima?
Mislim, da jeste, to bi ga obavezalo da manje zločina radi, da ih manje ubija, raseljava i trpa u konc-logore.
Promislite da je 1993. dao izjavu: Mi se borimo protiv Srba.
Opao bi jako moral njegovim vojnicima, manje bi zločina radili, zar ne?

Ne bi radili manje zlocina,posto su ti zlocini proistekli usled zlocina sa druge strane.
 
Poturica se ovde koristi kao sinonim. Može se primeniti i na mađarone.

Nemoj da uvijaš.

Poturica je pogrdni naziv koji se koristi za muslimane, nikakav sinonim. :lol:

Isto ko što ih nazivate Turci ili balije.

Poanta postavljača i jeste u tome što se tim nazivima izaziva diferencijacija unutar jednog ili dva naroda na osnovu vjere, kao pokriće za ratove koji su se dešavali.

Ovdje ne mislim samo na srpsku stranu. Isto je bilo na sve tri strane u BiH.
 
Da li zna ko, ima li neka izjava tokom rata u Bosni da je muslimane nazvao Srbima?
Mislim, da jeste, to bi ga obavezalo da manje zločina radi, da ih manje ubija, raseljava i trpa u konc-logore.
Promislite da je 1993. dao izjavu: Mi se borimo protiv Srba.
Opao bi jako moral njegovim vojnicima, manje bi zločina radili, zar ne?

Ипак, пре него што наставиш са лупетањем и вређањем, ИСТИНЕ РАДИ, било би добро да одвојиш 20 минута времена и сазнаш ШТА ТО ЛУПЕТАШ.

Говори Пјер Мари Галоа, пензионисани генерал ваздухопловства Француске,
прича о РАТУ ПРЕМА СРБИЈИ И СРБИМА.....

 
Nemoj da uvijaš.

Poturica je pogrdni naziv koji se koristi za muslimane, nikakav sinonim. :lol:

Isto ko što ih nazivate Turci ili balije.

Poanta postavljača i jeste u tome što se tim nazivima izaziva diferencijacija unutar jednog ili dva naroda na osnovu vjere, kao pokriće za ratove koji su se dešavali.

Ovdje ne mislim samo na srpsku stranu. Isto je bilo na sve tri strane u BiH.

Они су за нас увјек били и биће издајници вјере своје и рода свог, који су се чак шта више окренули против те исте вјере и тог истог рода, дакле, биће потурице свиђало се то теби или не!;)
 
Nemoj da uvijaš.

Poturica je pogrdni naziv koji se koristi za muslimane, nikakav sinonim. :lol:

Isto ko što ih nazivate Turci ili balije.

Poanta postavljača i jeste u tome što se tim nazivima izaziva diferencijacija unutar jednog ili dva naroda na osnovu vjere, kao pokriće za ratove koji su se dešavali.

Ovdje ne mislim samo na srpsku stranu. Isto je bilo na sve tri strane u BiH.

Uopšte ne uvijam. Sinonim ''poturica'' koristim i kao pogrdni naziv za sve novonastale nacije.
Npr. Crnogorci.
 
Nemoj da uvijaš.

Poturica je pogrdni naziv koji se koristi za muslimane, nikakav sinonim. :lol:

Isto ko što ih nazivate Turci ili balije.

Poanta postavljača i jeste u tome što se tim nazivima izaziva diferencijacija unutar jednog ili dva naroda na osnovu vjere, kao pokriće za ratove koji su se dešavali.

Ovdje ne mislim samo na srpsku stranu. Isto je bilo na sve tri strane u BiH.

Pa normalno da je pogrdan,necemo valjda da im tepamo sto su izdali svoje :hahaha:
 
Uf,kako je ovo bilo tesko.

:hahaha::hahaha:

Nije bilo teško.

Ali Turci su već bili dooobro oslabljeni ratovanjem sa Rusima 1828-1829, te grčkim ratom za nezavisnost, što je i rezultiralo uspjehom 2. srpskog ustanka i stvaranjem Kneževine Srbije, Crne Gore i 1878. gubitkom Bosne i Hercegovine.

Tako oslabljena Otomanska imperija dobila je završni udarac u 1. balkanskom ratu.

To ne umanjuje značaj balkanskih ratova, ali treba uzeti i u obzir da je Turska bila već na izdisaju.
 
:hahaha::hahaha:

Nije bilo teško.

Ali Turci su već bili dooobro oslabljeni ratovanjem sa Rusima 1828-1829, te grčkim ratom za nezavisnost, što je i rezultiralo uspjehom 2. srpskog ustanka i stvaranjem Kneževine Srbije, Crne Gore i 1878. gubitkom Bosne i Hercegovine.

Tako oslabljena Otomanska imperija dobila je završni udarac u 1. balkanskom ratu.

To ne umanjuje značaj balkanskih ratova, ali treba uzeti i u obzir da je Turska bila već na izdisaju.

Турска је била ослабљена и 1. српским устанком! Али било како било, гдје су у свему томе били Хрвати!?
 

Slične teme


Back
Top