Odbačena prijava protiv Pelevića

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
Beograd -- Tužilaštvo za ratne zločine Srbije odbacilo je krivičnu prijavu koju je protiv funkcionera SNS Borislava Pelevića podnela odbrana Vojislava Šešelja.

Tužilaštvo je utvrdilo da ne postoji osnovana sumnja da je Pelević izvršio ratni zločin protiv civilnog stanovništva u Zvorniku 1992. godine, niti da je odgovoran za zločine Srpske dobrovoljačke garde na teritoriji Bijeljine i Hrvatske, navedene u krivičnoj prijavi.

"Utvrđeno je da ne postoji osnovana sumnja da je u vreme izvršenja prijavljenih krivičnih dela Borislav Pelević, kao pripadnik SDG, učestvovao u njima i boravio u mestima Aljmas, Sodolovci, Koprivna, Sarvas, Lužac, Ernestinovo, Laslovo i Erdut, u Bijeljini i u Zvorniku", navodi Tužilaštvo za ratne zločine.

U izjavi pripadnicima Službe za otkrivanje ratnih zločina MUP-a Srbije, Pelević je naveo da nije mogao da učestvuje u eventualnim ratnim zločinima 1991. i 1992. godine, ističući da je pripadnik SDG postao februara 1992. godine, da je od tada, pa do kraja aprila bio na obuci u Erdutu.
Pelević je, kako se navodi u saopštenju tužilaštva, rekao i da je posle obuke, u činu narednika, upućen u manastir Krka kod Kistanja sa zadatkom da štiti manastir na liniji razgraničenja srpskih i hrvatskih snaga, a da je zamenik komandanta SDG postao 1995. godine.

Tužilaštvo je, u postupku provere navoda, pribavilo i fotografije koje su predočavane zaštićenom svedoku koji je saslušan na suđenju lideru radikala Vojislavu Šešelju i uverio se da Pelević nije ni na jednoj od njih.

Takođe, kako se dodaje, netačne su tvrdnje iz krivične prijave prema kojima je zaštićena svedokinja, navodno, na tim fotografijama prepoznala Pelevića.
 
"Tužilaštvo je, u postupku provere navoda, pribavilo i fotografije koje su predočavane zaštićenom svedoku koji je saslušan na suđenju lideru radikala Vojislavu Šešelju i uverio se da Pelević nije ni na jednoj od njih.

Takođe, kako se dodaje, netačne su tvrdnje iz krivične prijave prema kojima je zaštićena svedokinja, navodno, na tim fotografijama prepoznala Pelevića"


-------------------
Neki dan u Skupstini, poslanici SRS- a su ponovo apostrofirali Pelevica, tvrdeci da je, ne samo sto je pobio 20. muslimana, nego ih je pobio vezane?!
 
"Jos jedan dokaz da su radikali spremni da se za svoje licne interese bore do poslednjeg Srbina! Pa, zar nisu ti isti radikali tvrdili da se zlocini nisu ni desavali, a sada kada je Seselj video da su mu natovarili jos zlocina, njegova stranka priznaje da je bilo zlocina i optuzuju drugog Srbina za iste... Tako su prodavali i gradjane Srbije da bi njima bilo dobro - nisu se uopste promenili."

Komentar koji nisam ja napisala, ali se slazem!

Meni je krivo sto su i mene prevarili, sto sam kao budala isla na neke mitinge protiv haske tiranije (ne tvrdim ni sada da to nije tiranski sud, jer sudi skoro samo Srbima), i da sam svojim usima slusala da Srbi nisu pocinili nikakve zlocine, a onda je od istih optuzen Srbin, onaj isti koji je zbog protivljenja izrucenja nasih gradjana Hagu (hapsenje Radovana Karadzica) dobio gumeni metak u vilicu!

Moze svako komentarisati ili ne komentarisati, od volje vam, samo da se zna da su lagali i mene i druge, samo sad nastavljaju da lazu druge, ja vise nisam u toj prici, hvala lepo!
 
"Jos jedan dokaz da su radikali spremni da se za svoje licne interese bore do poslednjeg Srbina! Pa, zar nisu ti isti radikali tvrdili da se zlocini nisu ni desavali, a sada kada je Seselj video da su mu natovarili jos zlocina, njegova stranka priznaje da je bilo zlocina i optuzuju drugog Srbina za iste... Tako su prodavali i gradjane Srbije da bi njima bilo dobro - nisu se uopste promenili."

Komentar koji nisam ja napisala, ali se slazem!

Meni je krivo sto su i mene prevarili, sto sam kao budala isla na neke mitinge protiv haske tiranije (ne tvrdim ni sada da to nije tiranski sud, jer sudi skoro samo Srbima), i da sam svojim usima slusala da Srbi nisu pocinili nikakve zlocine, a onda je od istih optuzen Srbin, onaj isti koji je zbog protivljenja izrucenja nasih gradjana Hagu (hapsenje Radovana Karadzica) dobio gumeni metak u vilicu!

Moze svako komentarisati ili ne komentarisati, od volje vam, samo da se zna da su lagali i mene i druge, samo sad nastavljaju da lazu druge, ja vise nisam u toj prici, hvala lepo!

Скоро је био конгрес радикала и у првом реду сам видео Синишу Вучинића који је 2000-е онако пљувао Шешеља у лице на округлом столу на ТВ.
 
Ne bih Pelrvica odvajao od Palme...........a nisu pripadali SRS koja je svoje dobrovoljacke snage stavljala pod komandu JNA tada JA................Beli Orlovi stvoreni od Vuka a licno ih opravdavao i ucestvovao van subordinacije komandne JNA ili JA npr Plitvice pa posle Sarajevo pa...............je Bokan reziser,scenarista i dramaturg..............a onda kada su te jedinice rasformirane zna se zasto ili bar NEKO ZNA........uporedo sa njima nastaju jedinice *kap Dragana* i Arkanovci...to su cinjenice i fakta da ne obrazlazem koga je tadasnja struktura DB podrzala a koga nije pa su odredjeni pripadnici paravojnih navedenih snaga zavrsavali na cudan nacin od Giske,Belog.......ma dovoljno za onu prvu recenicu u uvodu teksta.....moze biti al ne mora....mada
P.S.
Ja sam NACIONALISTA i kako volim svoje postujem tudje.........................i to je smisao NACIONALNOG OSECAJA koji NEKI namerno svode na nacionalisticki i td i Tome sl.Pozdrav..........samo mi je kormilar/ne moj/ nepoznat............
 
Poslednja izmena:
Beograd -- Tužilaštvo za ratne zločine Srbije odbacilo je krivičnu prijavu koju je protiv funkcionera SNS Borislava Pelevića podnela odbrana Vojislava Šešelja.

Tužilaštvo je utvrdilo da ne postoji osnovana sumnja da je Pelević izvršio ratni zločin protiv civilnog stanovništva u Zvorniku 1992. godine, niti da je odgovoran za zločine Srpske dobrovoljačke garde na teritoriji Bijeljine i Hrvatske, navedene u krivičnoj prijavi.

"Utvrđeno je da ne postoji osnovana sumnja da je u vreme izvršenja prijavljenih krivičnih dela Borislav Pelević, kao pripadnik SDG, učestvovao u njima i boravio u mestima Aljmas, Sodolovci, Koprivna, Sarvas, Lužac, Ernestinovo, Laslovo i Erdut, u Bijeljini i u Zvorniku", navodi Tužilaštvo za ratne zločine.

U izjavi pripadnicima Službe za otkrivanje ratnih zločina MUP-a Srbije, Pelević je naveo da nije mogao da učestvuje u eventualnim ratnim zločinima 1991. i 1992. godine, ističući da je pripadnik SDG postao februara 1992. godine, da je od tada, pa do kraja aprila bio na obuci u Erdutu.
Pelević je, kako se navodi u saopštenju tužilaštva, rekao i da je posle obuke, u činu narednika, upućen u manastir Krka kod Kistanja sa zadatkom da štiti manastir na liniji razgraničenja srpskih i hrvatskih snaga, a da je zamenik komandanta SDG postao 1995. godine.

Tužilaštvo je, u postupku provere navoda, pribavilo i fotografije koje su predočavane zaštićenom svedoku koji je saslušan na suđenju lideru radikala Vojislavu Šešelju i uverio se da Pelević nije ni na jednoj od njih.

Takođe, kako se dodaje, netačne su tvrdnje iz krivične prijave prema kojima je zaštićena svedokinja, navodno, na tim fotografijama prepoznala Pelevića.

ok
i sta sada
:dash:
 
Због увреде части народа.

objasni
kako naroda??
pelevic je isto sto svi mi??
ma daj bre,.........
ako aludiras na to da je poslanik, pa kao tako neko uvrijedio narod koji je glasao za njegam,, onda to nema smisla
jjer je prijava se odnosila nqa period 90-ih kada je on bio samo ,,doktor za udariti nogom u glavu``
lijepo sam rekao, samo privatna tuzba dolazi u obzir
:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:
 
Где су нам радикали ? :)


Искључив си и сујетан саговорник па неће људи с'тобом да се замарају, јер чим се осетиш инфериорним у дискусији ти ставиш саговорника на игноре.
Шта ћеш људска сујета је тврђа и од најтврђег камена.
 
Где су нам радикали ? :)
Evo tu su............Seselj sta god je do sad rekao imalo je osnovu i argumente, pa tako i ova optuzba,u sta sam cvrsto ubedjena..........
a odbacivanje prijave ima drugih razloga, sto bi ti kao naprednjak bio duzan narodu na objasnis i da se izvinis.........
a to su,da rezimsko tuzilastvo radi na prikrivanj svih mahinacija ovog rezima i njihovih satelita, u koje se i naprednjaci ubrajaju
 
Evo tu su............Seselj sta god je do sad rekao imalo je osnovu i argumente, pa tako i ova optuzba,u sta sam cvrsto ubedjena..........
a odbacivanje prijave ima drugih razloga, sto bi ti kao naprednjak bio duzan narodu na objasnis i da se izvinis.........
a to su,da rezimsko tuzilastvo radi na prikrivanj svih mahinacija ovog rezima i njihovih satelita, u koje se i naprednjaci ubrajaju

Шешељ је започео одбрану тврдећи како Срби нису чинили злочине а кад је видео да ће да добије неку годину робије, сам је почео да гони Србе за- ратне злочине.
Неуспешно.

Ко Љотићевци који су приводили Србе немцима на стрељање у Крагујевцу.
"Ис патриотских разлога"
 
Evo tu su............Seselj sta god je do sad rekao imalo je osnovu i argumente, pa tako i ova optuzba,u sta sam cvrsto ubedjena..........
a odbacivanje prijave ima drugih razloga, sto bi ti kao naprednjak bio duzan narodu na objasnis i da se izvinis.........
a to su,da rezimsko tuzilastvo radi na prikrivanj svih mahinacija ovog rezima i njihovih satelita, u koje se i naprednjaci ubrajaju

ne brini jevropice...
ceka ga tuzba u RH...samo neka prede granicu...:)
a i seseljevo svjedocenje biti ce od koristi...:D
p.s ima li sto novoga u SAo minkenu
 

Ja znam sta - ostali prema savesti!
Ne zanima me vise Seselj, i jedino on od svih Srba u Hagu!
Ovim se obrukao, dokazao da smo bili u pravu mi koji smo ga prozreli, ali, da ce moci ovako daleko otici, nisam ni sanjala...

Nista, Pelevic je podneo tuzbe protiv Pop-Lazicke, Krasica i ostalih, pa cemo videti sta ce biti, hoce li se pozvati na imunitet ili ce odgovarati za tesku klevetu, a sigurna sam da je po naredbi Seselja. Videcemo...
 
Ja znam sta - ostali prema savesti!
Ne zanima me vise Seselj, i jedino on od svih Srba u Hagu!
Ovim se obrukao, dokazao da smo bili u pravu mi koji smo ga prozreli, ali, da ce moci ovako daleko otici, nisam ni sanjala...

Nista, Pelevic je podneo tuzbe protiv Pop-Lazicke, Krasica i ostalih, pa cemo videti sta ce biti, hoce li se pozvati na imunitet ili ce odgovarati za tesku klevetu, a sigurna sam da je po naredbi Seselja. Videcemo...

Što Krasića? :dontunderstand:
 
Evo tu su............Seselj sta god je do sad rekao imalo je osnovu i argumente, pa tako i ova optuzba,u sta sam cvrsto ubedjena..........
a odbacivanje prijave ima drugih razloga, sto bi ti kao naprednjak bio duzan narodu na objasnis i da se izvinis.........
a to su,da rezimsko tuzilastvo radi na prikrivanj svih mahinacija ovog rezima i njihovih satelita, u koje se i naprednjaci ubrajaju

Po logici boldovanog, i mi imamo osnovu i argumente, cim je optuzen i toliki svedoci su rekli da je kriv?!

Kome naprednjaci treba da se izvine?

Tebi?

Za teske mahinacije koje Seselj i njegova tzv. odbrana, cine:dontunderstand:
 

Back
Top