Win32/Virut

jevta.bg

Aktivan član
Poruka
1.138
Jel imao neko problema sa ovom gamadi i kako je resio problem ?
Vec sam par puta instalirao sistem , i skenirao sa NOD,Spuboot, antimalware.drweb i obican i liveCD.I koristio razne removal tool, i on se i dalje pojavljuje.
Ocigledno je jedino resenje formatiranje celog HDD-a, al ja bi da sacuvam D particiju kako jeste.
Da li ovde ima leka ????? :dontunderstand: :think:.
Desavalo mi se i da ga NOD nadje i trazi restart kompa da bi ga obrisao, i nakon restarta
pojavi se samo slika sa desktopa i ne pali explorer.
Jedino preko task manager-a moze da se naknadno pali itd.
Ovakvo ***** od virusa jos nisam video,a ima ga u X verzija .
Win32/Virut.56
Win32/Virut.NBH
i jos neke.
I kao sam se skriva , i kaci na net , i dovlaci drugi malware itd.

PS. Problem imam na 2 kompa od rodjaka i komsinice.
Meni se takve stvari ( bar za sad ) nisu desile.
 
Ja sam ti rekao,bekapuj sve fajlove koji nisu izvrsni(muzika,slike,video,razni dokumenti,sve sto nije exe,com,scr) i uradi format celod HD. Neces ni sa jednim programom uspeti ovo da sredis,jer ti gomila programa nece raditi(ukljucujuci i windows-ove).
 
Хух :confused:... па ако баш ништа не помаже онда само могу да ти кажем: срећно са форматирањем па јави како је прошла HDD мисија. :)
 
Pre nego počneš sa formatiranjem isključi komp iz struje.

Obavezno obriši MBR!
Kad se učita instalacioni CD idi na
- F3 Repair
- type: HELP for CMD
- type: fixmbr
 
Poslednja izmena:
f_ninj10.gif
jevto jesi li probao ako nisam zakasnio sa porukom
 
Poslednja izmena:
Virut je resen.
Obrisana oba HDD-a totalno, i resetovan MBR.
Pa sve iz pocetka :)
Nego mi se opet na jednom pojavila ona poruka na desktopu
YOUR SYSTEM US INFECTED bla bla bla.
i iskljucuje task manager i smara komp i vise mi se popeo na k****
A inace je mator komp sa 256 ram-a i sve sto se radi traje godinama , a to mene strasno nervira.
Svaki scan za viruse i slicno traje 3X duze nego na nekom normalnom kompu.
 
A zasto ja nisam covek ???

Usao sam u safe mod , i poiskljucivao iz startup-a sve te gluposti sto smaraju .
Pa skenirao sa S&D , Adaware, MBAntimalware , i nakon restarta vise se ona gamad nije pojavljivala.
Zatim sam update-ovao NOD i on je valjda pobrisao ono sto je ostalo.Medjutim opet mi je prijavio jednu stavku koju ne moze da obrise, i jedan Virut koj je obrisao.

@GZ sta ti predlazesh ?


A probao sam i ko sto rece @luckywin Kaspersky rescue CD i on je nasao samo par komada.
 
Poslednja izmena:
Evo resenja !!!!!!!
Na D particiji je ostao neki multimedijalni kurs za exel i on je imao exe fajlova.
Onda sam udario pretragu, i pobrisao sve exe fajlove sa D particije.
Pa instalirao novi win i sad sve sljaka OK.
 
nod32 za mene nije dobar-za mene je avast.......i nije los onaj win patrol-zavrsava lep posao sto se tice unutrasnje kontrole.....kad budes nov os instalirao instaliraj avast-home ili pro sve jedno...
 
Najgora "boleština" koju sam pokupio. AVG Free ga je prepoznao "po imenu i prezimenu" ali nije mogao da spreči zarazu i svaki put ga je prijavljivao odmah nakon dizanja sistema.

Onda sam skinuo remover samo za njega sa AVG sajta, i pogađate - opet je preživeo...

Probao još par removera renomiranih firmi - i ništa...

Na kraju uspeo da ga skinem sa DrWeb CureIt removerom iz safe moda ...

Znači ako ukačite ovu napast, ne gubite vreme: DrWeb CureIt !
 

Back
Top